Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mec ce se igrati ja mislim od 16:00, bice Sunca, tako da Nadal blagi favorit.
    Alkaraz ce Zvereva da rastavi na proste cinioce u nocnom terminu.

    Poludinale : Nadal - Alkaraz (Pobednik Alkaraz u 4 seta)
    Finale : Alkaraz - Medvedev (Pobednik Alkaraz u 4 tesna seta)

    Comment


    • Žile, masiraš, Nole uzima ovaj trofej i tačka
      "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

      Comment


      • Originally posted by Zile90 View Post
        Mec ce se igrati ja mislim od 16:00, bice Sunca, tako da Nadal blagi favorit.
        Alkaraz ce Zvereva da rastavi na proste cinioce u nocnom terminu.

        Poludinale : Nadal - Alkaraz (Pobednik Alkaraz u 4 seta)
        Finale : Alkaraz - Medvedev (Pobednik Alkaraz u 4 tesna seta)
        Odjebi više sa trolovanjem na Novakovoj temi.
        Imaš Opšte diskusije pa tamo piši ta hejterska sranja.
        “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

        Comment


        • Originally posted by Zile90 View Post
          Mec ce se igrati ja mislim od 16:00, bice Sunca, tako da Nadal blagi favorit.
          Alkaraz ce Zvereva da rastavi na proste cinioce u nocnom terminu.

          Poludinale : Nadal - Alkaraz (Pobednik Alkaraz u 4 seta)
          Finale : Alkaraz - Medvedev (Pobednik Alkaraz u 4 tesna seta)
          Ma gde druze Nadal blagi favorit. Vidis da je izjavio da ne zna de bije, svakog dana moze kraj karijere.

          Što se Alkaraza tiče, sinoć sam ga gledao. Treći set je bio ekstremno zanimljiv. Ako da Bog dobijemo Rafu, protiv malog će biti ljuta borba.

          Idalje se nadam da može Zverev da ga dobije.

          Ako Novak bude igrao sa Karlosom, to sigurno ide u pet setova. Problem je što od početka godine nisam video malog da gubi nivo. On ima izuzetno visok nivo igre ali ne previsok.

          To će biti šou od meča.

          Comment


          • Мој утисак је да Ноле сада игра ко БОГ!!!

            једва чекам да видим да ли та форма вреди за Алказара? То ће бити финале пре финала...Ноле је мајстор за тактике свих врста и ако он не може малом

            да нађе слабу тачку и да га добије, онда је мали нови првак света за дужи период, прави новаков наследник...ма да, колико видим Ноле ни не помишља да
            некоме уступи бр.1
            sigpic

            Comment


            • Novak ne može da se nadigrava sa Alkarazom 5 setova. Tj. ne može to da bude onaj tenis kao u Australiji 2012 sa Rafom. Da puca 6 sati. Mali bi ga brzo razbio.

              Igraće se meč dugo, preko 3 sata ali Novak zna to da igra. Biće tesni setovi i Novak će zatezati povremeno. U interesu mu je da meč potraje duže ali da menja i ubija ritam.

              Izuzetno je teško uzeti direktan poen protiv Karlosa na šljaci. On svaku loptu mora da dohvati i pipne. Kao Nadal nekada.

              Smeč mora biti najbolji u karijeri, kao i drop shot.

              Biće nivo igre veći nego prošle godine u polufinalu protiv Rafe.

              Comment


              • Originally posted by Ljubitelj tenisa View Post
                Novak ne može da se nadigrava sa Alkarazom 5 setova. Tj. ne može to da bude onaj tenis kao u Australiji 2012 sa Rafom. Da puca 6 sati. Mali bi ga brzo razbio.

                Igraće se meč dugo, preko 3 sata ali Novak zna to da igra. Biće tesni setovi i Novak će zatezati povremeno. U interesu mu je da meč potraje duže ali da menja i ubija ritam.

                Izuzetno je teško uzeti direktan poen protiv Karlosa na šljaci. On svaku loptu mora da dohvati i pipne. Kao Nadal nekada.

                Smeč mora biti najbolji u karijeri, kao i drop shot.

                Biće nivo igre veći nego prošle godine u polufinalu protiv Rafe.
                Ne slažem se, pogledaj koliko godina imaju maratonci, svi uveliko preko 30, čak imaju po 40. Tada je stamina najveća, ne u godinama kada se još razvijaš.
                Mali je umalo izgubio protiv jednog Ramosa-Vinjolasa jer se igralo u pet setova samo zbog zato što je ovaj izdržljiv, ali je falila glava da dobije meč.
                Novak nema taj problem, ima suvi kvalitet, ima staminu i što je najvažnije ima mentalnu stabilnost i inteligenciju.
                Ako meč uđe u peti set Novak sigurno dobija.
                “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                Comment


                • Originally posted by dekkard View Post
                  Ne slažem se, pogledaj koliko godina imaju maratonci, svi uveliko preko 30, čak imaju po 40. Tada je stamina najveća, ne u godinama kada se još razvijaš.
                  Mali je umalo izgubio protiv jednog Ramosa-Vinjolasa jer se igralo u pet setova samo zbog zato što je ovaj izdržljiv, ali je falila glava da dobije meč.
                  Novak nema taj problem, ima suvi kvalitet, ima staminu i što je najvažnije ima mentalnu stabilnost i inteligenciju.
                  Ako meč uđe u peti set Novak sigurno dobija.
                  Mislim da je mali pre imao problem zbog lošeg match up-a. Leva ruka, top spin. Nezgodno je to ako je igrač zdrav, što ti kažeš, pa i da je u poznim igračkim godinama. Nadal je uvek dobijao Novaka na šljaci pre zbog mentalne prednosti a posle zbog tehničkih mogućnosti.

                  Alkaraz nije dobar match up za Novaka, bar ne na šljaci jer je mali po vokaciji šljakaš. To je praktično da Novak igra protiv samog sebe, samo mlađeg 15 godina.

                  Ne želim da smaram, i budem baksuz ali zaista ne vidim kako Novak može da pobedi. Novak mora da pruži partiju karijere na šljaci. Mora da odigra besprekorno. Kao protiv Rafe 2019 u Australiji. A to je teško dostižno na šljaci. Obzirom da nije realno to očekivati, gledaćemo 5 setova koji će oscilirati na rezultatima 6-4, 7-5 i 7-6.

                  Takođe dolazi u obzir, da Novak pruži partiju kao protiv Federera 2019 na Wimbledonu. Da tempira tri tesna seta ali koje zna da će dobiti jer je mentalno spremniji. Ta varijanta mi uliva najviše vere.

                  Neko nadigravanje sa Karlosom, vodi pravo u poraz.

                  Sutra sa Rafom 20.45h. Izasao raspored.
                  Last edited by Ljubitelj tenisa; 30-05-22, 13:13.

                  Comment


                  • Dobija ga Novak u bilo kojoj varijanti, 3:0, 3'1 ili 3:2.
                    U međuvremenu, u susret 59-om međusobnom duelu

                    https://youtu.be/vS5NfocQGpc
                    “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                    Comment


                    • Kako je Alkaraz šljakaš? On po meni baš više gravitira ka igraču koji je bolji na hardu, medium, medium-fast kategorije. Dalje sklon je ozbiljnim padovima u igri. Novak će morati dobro da servira, kao u Madridu, iako je tamo lakše držati servis gemove. Mnogo zavisi od toga koliko energije će izgubiti protiv Rafe, to je jako bitno.

                      Mene najviše zanima kakav bi Alkaraz bio na travi...mislim, nemamo mi još dovoljno iskustva sa njim.

                      Comment


                      • Originally posted by Kule View Post
                        Kako je Alkaraz šljakaš? On po meni baš više gravitira ka igraču koji je bolji na hardu, medium, medium-fast kategorije. Dalje sklon je ozbiljnim padovima u igri. Novak će morati dobro da servira, kao u Madridu, iako je tamo lakše držati servis gemove. Mnogo zavisi od toga koliko energije će izgubiti protiv Rafe, to je jako bitno.

                        Mene najviše zanima kakav bi Alkaraz bio na travi...mislim, nemamo mi još dovoljno iskustva sa njim.
                        Ferero je izjavio da je on šljakaš i da najbolje igra na šljaci. Što naravno pokazuju i trofeji, ali i igra. Za nijansu uspešniji. Ali je rekao da se iznenadio kako dobro igra i na betonu. Odrastao je na šljaci Alkaraz.

                        Koliko vidim, dečko je all around igrač. Ima će problema na hardu malo sa dobrim serverima i sa boljim igračima tipa Zverev, Medvedev, Novak. Bolje se brani nego što napada. Dobar mu je drop. Na hardu nema proklizavanja kao na šljaci a dropovi su nebitni.Mislim da Alkaraz ne bi mogao da dobije Zvereva na betonu. Problem je što Zverev nije konstantan dovoljno. Biće Karlos all-around igrač. Kao Novak. Sa tim što u startu ima slabiju konkurenciju. Da sad ima još dva egal protivnika kao što je Novak imao, druga pesma bi bila.

                        Novak je imao, Endija, Rafu, Rogera, Delpa...

                        Osvoji će Karlos mnogo trofeja i ući u istoriju kao jedan od najbolji ali nivo igre nikad neće dostići kao Novak.

                        Comment


                        • Slab je server Alkaraz. Do sada na turniru u prva tri kola imao tek nešto preko 60% ubačenog prvog servisa, u osmini finala samo 53%.
                          To će, ako dođe do Novaka, Nole sa svojim reternom itekako da koristi.
                          Last edited by dekkard; 30-05-22, 19:01.
                          “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                          Comment


                          • мали има око 30 победа за редом!!!
                            sigpic

                            Comment


                            • Originally posted by Žika View Post
                              мали има око 30 победа за редом!!!
                              Kako?

                              Comment


                              • Originally posted by Žika View Post
                                мали има око 30 победа за редом!!!
                                Netačno, izgubio je od Korde u Monte Karlu. Ima 14 pobeda za redom.
                                Ali, mastersi nisu isto i što gren slemovi. Tu se najveći odvajaju od ovih ostalih.
                                A mali je još mali, nije dosegao ni nivo Čilića.
                                “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                                Comment

                                Working...
                                X