Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Da se na Novakovoj fan temi ne bi dalje prepirali i ja ponovo citirala šta si pisao (kao da je meč/turnir tema kojih više nema zbog propasti foruma) oko toga kako je publika nedovoljno podržavala Djerea da napišem i neku reč o samom meču.

    Djokovic je usao u meč nezagrejan ,iako je odradio trening pred meč.Bez servisa, bez intenziteta u udarcima. praktično se nije ni kretao a kada bi došao u priliku, prosuo bi sve što se moglo prosuti. Ipak delovao je prilično smireno kao da je znao da mora imati strpljenje da nadje nešto od svoje igre. Što se i desilo ne tako lako a na kraju je za nijansu bio bolji igrač u oba seta , stvorio je i više BL ali imao i slabiju realizaciju istih. Djere je skoro celo vreme igrao istim intenzitetom, neke od BL je spasavao servisima i vinerima iz igre.
    Sve ovo koštalo trajanja meča od skoro 3 i po h.

    Ima i potitivnog , mentalni stimulans , dobiti ovakav meč je sigurno prisutan, ali i negativnog , malo vremena za odmor, za sledećeg protivnika koji je u još boljoj formi od Djerea
    Similis simili gaudet

    Comment


    • Novak je danas poceo ocjano. Izuzetno los prvi set. U drugom je bio mnogo bolji, u trecem je malo pao. Laslo je bio odlican, odgovarali su mu uslovi plus je imao srece sa mrezicom i linijama u par kriticnih trenutaka. Ukupno gledavsi je bio bolji ali... Ocigledno ga je smetala povreda od kraja 2. seta i, sto je vaznije, promasio je dva zicer forhenda u najkriticnim trenutcima. Oba puta se uplasio malo pobjede.

      Na kraju je sve ispalo idealno za Novaka. Ovo je pravi mec za dizanje forme. Puno toga je bilo protiv njega. Uslovi, raspolozeni protivnik, mrezica i opet je nekao na kraju pobijedio, sampionski. Na momente je igrao jako dobro. Svi problemi povezani sa dugom pauzom su bili tu. Pravise neiznudjenih, neke u kriticni trenutcima, problem sa servisom, forhend je skripao, nije igra automatski (previse je razmisljao), nerezonski odigrani udarci, padovi koncetracije... Najvise me raduje sto je izdrazo preko 3 sata. Nije bilo fizickog pada.

      Sutra protiv Kecmanovic mora biti bolji ako zeli pobjedu.

      Publika je trebala pokazati vise postovanja za Lasla. Igrao je odlicno, puno prekrasnih poteza... Znam da su svi zeljeli da Novak pobijedi, ali ipak su mogli Dereu dati zasluzeni aplauz tu i tamo.
      Last edited by NI; 21-04-22, 07:20.

      Comment


      • Ne bih se složila da je pao u 3 setu Novak, bio je bliže setu i pobedi ipre TB. A za ovo kontriranje , ne znam šta bih rekla.
        Pokušavate napraviti atmosferu da nije bilo aplauza što je apsolutno netačno. Hvala NI
        Similis simili gaudet

        Comment


        • Nisam gledao meč, samo najbitnije poene i to skraćeno 4 min. Novak je daleko od forme ali ovo treba. Đere je bio verovatno na višem nivou od Fokine. U tom skraćenom pregledu sam video da je preozbiljno udarao. Neki spektakularni potezi. Jbg, ljudi žele da gledaju Novaka. Treba svakako ukazati veliko poštovanje Laslu.

          Prirodno je da se Novak raspradne u prvom setu. Previše hladno da bi on igrao dobro od starta meča. To nisu njegovi uslovi. Ali vrhunska partija Đerea je sprečila da Novak ovo dobije malo lakše. Ipak dva tie break-a su dobra priča. Kecmanović je danas favorit. Pogledaću ukoliko budem našao neki malo duži snimak. Tih nekih par udaraca Novaka što sam video delovalo mi je obećavajuće. Videću danas i nadam se da će doći do finala. Deluje mi da može da izgradi vrhunsku formu do RG.

          Comment


          • Originally posted by Maxx-a View Post
            Ne bih se složila da je pao u 3 setu Novak, bio je bliže setu i pobedi ipre TB. A za ovo kontriranje , ne znam šta bih rekla.
            Pokušavate napraviti atmosferu da nije bilo aplauza što je apsolutno netačno. Hvala NI
            U drugom setu je nivo oba dvojice bio jako visok u trecem setu je nivo pao i Djokovicev i Djereov.

            Djere je na momente igrao spektakularno, pogotovo paralele. Publika je bila u pocetku relativo korektna iako je jasno navijala za Djokovica. Kako je mec odmicao, postajala je sve manje korektna, pretvarala se fudbalsku, bilo je i slavljenja Laslovih gresaka.

            Comment


            • https://www.msn.com/en-gb/sport/tenn...out&li=AAnZ9Ug

              Comment


              • Kao što sam već pisala iz iskustva sa tribina nije tačno, da je atmosfera bila fudbalska i da je publika slavila slavila greške Djerea . Jedino opravdanje teorijama koje iznosite na ovoj temi je kladionica u tom posebno mi je drago da je Novak prošao dalje.
                Similis simili gaudet

                Comment


                • Originally posted by Maxx-a View Post
                  Kao što sam već pisala iz iskustva sa tribina nije tačno, da je atmosfera bila fudbalska i da je publika slavila slavila greške Djerea . Jedino opravdanje teorijama koje iznosite na ovoj temi je kladionica u tom posebno mi je drago da je Novak prošao dalje.
                  Ti stvarno misliš da svi igramo kladionicu?

                  Hajde lepo da se složimo da se ne slažemo.

                  Comment


                  • Možda samo umišljate pa nalazim razlog da vas opravdam . Tvoja konstatacija da će Laslo morati da snizi nivo pošto je video da je vrag odneo šalu posebno govori u prilog umišljanju. A možete se slagati medjusobno
                    Similis simili gaudet

                    Comment


                    • Пошто енглези бирају играче који ће на Винблдон, због рата, да ли ће и Новака прво да тестирају за кога навија па да одлуче да ли да га приме на турнир?
                      sigpic

                      Comment


                      • Originally posted by Maxx-a View Post
                        Tvoja konstatacija da će Laslo morati da snizi nivo pošto je video da je vrag odneo šalu posebno govori u prilog umišljanju.
                        Ja sam mislio da je očigledno da sam se šalio.

                        Originally posted by Žika
                        Пошто енглези бирају играче који ће на Винблдон, због рата, да ли ће и Новака прво да тестирају за кога навија па да одлуче да ли да га приме на турнир?
                        Zovi me paranoikom, ali i ja se nešto plašim da ne dođe do toga da će mu tražiti "političku podobnost". "Srbija nije uveka sankcije" , "nema zvanične osude Putina", "loš uticaj na domaću javnost nedovoljno direktnim osudama Ruske tiranije " i sl. fore. Ne znam da li su mi u mraku velike oči, ili je sve moguće nakon AO i ovog bana sada...

                        Comment


                        • Ako je bilo moguće u AUS, biće identično i sa GB.

                          Comment


                          • Originally posted by Kule View Post
                            Zovi me paranoikom, ali i ja se nešto plašim da ne dođe do toga da će mu tražiti "političku podobnost". "Srbija nije uveka sankcije" , "nema zvanične osude Putina", "loš uticaj na domaću javnost nedovoljno direktnim osudama Ruske tiranije " i sl. fore. Ne znam da li su mi u mraku velike oči, ili je sve moguće nakon AO i ovog bana sada...
                            Nisi paranoik, ali si malo zabrinut pa ne citas signale. Novak se od pocetka opredijelio za ukrajinsku stranu. Uradio je to diplomatski i izuzetno precizno. Podrzao je Stahovskog i ponudio pomoc postradalima od rata. Dakle slicnost ide na liniji Ukrajina-SRbija a ne Rusija-Srbija. Ukrajinici su prihvatili to kao znak dobre volje od covjeka koji zna sto je bombardovanje. Sve Ukrajinski mediji su to registrovali. Ruski uglanom nisu.

                            Dalje, Novakova izajva o odluci Uimbldona je jedanko filigranska. Odluka je najblaze receno dubiozna, da ne kazem idiotska i ide u red oduluka o zabrani ruskih macaka, Cajkovskoga, Turgenjeva, Dostojevskog... Medjutim, na Zapadu se mnogi uzasavaju takvih odluka. One su ksenofobske, nelogicne, protivne svim proklanovanim pravilia i normama. Osim toga, idu na ruku Putinu ikao su navodno protiv njega. Postoje znacajna manjina na Zapadu koja kaze da su pravi heroji ovog rata Rusi koji se suprostavljaju intervenciji i da takve idiotska odluke upravo najvise udaraju na njih. Medju teniserima i Pavlijacenkova i Rubljov su potpuno na toj liniji. Kako bi zvucalo u Moskvi da Rubljov uzme Uimbldon? Zamisli naslov u cijelom svijetu: "Protivnik rata Rubljov je osvojio Uimbldon!" Novakova izjava se savrseno uklapa u tu esencijanno antiratnu ali ne i antirusku poziciju. Budi uvjeren da je tom izjavom dobio mnogo pristalica medju pametnijim svijetom.

                            Comment


                            • Ispitaće oni javnost i doneti odluku.

                              Comment


                              • Samo neka se on oglasio…

                                Brate, po neki put, neki, stvarno bi mogao nešto da zadržiš i za sebe, Novače moj dragi

                                Ali tačno sam znala, čim su engleski degeni doneli odluku o zabrani učestvovanja ruskim teniserima, da to Nole neće prećutati. Pa zar ti nije pun kufer svega više?

                                Ćuti i igraj tenis ovo malo vremena što ti je još preostalo, ionako si “kljakav”, na škrge dišeš i jedva pronalaziš neki ritam, šta si sad još našao u ovo da se petljaš, mislim, ko te uopšte pita? Kad završiš karijeru pa ti piši blog, predji u političare, radi šta ti je volja, može ti se, ali zašto baš sad moraš da čačkaš mečku? Pa još nisu zaboravili australijsku aferu, a ti se opet nešto praviš pametan, aman….

                                Ali neverovatno mi ide na živce, eto… (s tim što je apsolutno u pravu, da se razumemo, ali…. Joooj)
                                Last edited by Larisa; 21-04-22, 14:42.
                                "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

                                Comment

                                Working...
                                X