Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pravi antivakser, jer niti jedan antivakser ne misli to za sebe, nego da je svet u krivu; i uvek se pozove na "pravo izbora" ili bilo kakvo pravo. Kao da to pravo nije za svakoga. S tom razlikom sto oni koji se vakcinisu i postuju pravila ne ugrozavaju druge svojom odlukom, za razliku od onih koji to ne rade. Jer svet je kolektiv, a on uopste nema tu perspektivu, da ne pricam o odgovornosti kao uticajna licnost, on prica o sebi, kao o izolovanom slucaju.
    Na stranu sto zaista smesno zvuci "zelim da znam sta unosim u telo" .... pa, za toa kao i za mnoge druge stvari treba predznanje, pa znanje, pa specijalizacija ... koje on to znanje ima o konceptu vakcinacije?
    Njegova odluka, ali mislim da je trajno zapecatio stav o njemu. I taj stav nije i nece biti dobar, nazalost. Stav o vakcinaciju je samo na povrsinu iznelo sve druge njegove "stavove" koje granice sa ... pa, necu reci, ipak je fan tema.
    Jako lekoveran, povrsan, a vrhunski sportista.

    Comment


    • Originally posted by NI View Post

      To se na srpskom zove preseravanje. Nije Novak rekao da nije teniser, nego samo udara lopticu reketom. Nije Novak pricao o onome cime se bavi.

      Osim toga, Novak ima isti stav citavo vrijeme. Druga je stvar sto je puno medija na Zapadu, iz ovog ili onog razloga, tvrdilo da je Novak tvrdi antivakser. Dakle sirili su fejk. A sad treba to polizati. Ne mogu polizati i otud ovo presaravanje.
      On je 1/1 definicija antivaksera i za to su ga oni zajebavali.
      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

      sigpic

      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
      with experience.

      Comment


      • Originally posted by NI View Post

        To se na srpskom zove preseravanje. Nije Novak rekao da nije teniser, nego samo udara lopticu reketom. Nije Novak pricao o onome cime se bavi.

        Osim toga, Novak ima isti stav citavo vrijeme. Druga je stvar sto je puno medija na Zapadu, iz ovog ili onog razloga, tvrdilo da je Novak tvrdi antivakser. Dakle sirili su fejk. A sad treba to polizati. Ne mogu polizati i otud ovo presaravanje.
        Ja nisam siguran da Novak nije tvrdi antivasker,vise mi deluje da jeste nego da nije,a trudim se da izvucem sve iz njegovih govora

        Ali isto tako mi je apsurdno kad neko kaze on ne veruje u medicinu,a imao je jednu operaciju(da znamo mozda i prr jos) i koristi painkillere kad mu zatrrbaju u mecevima

        Comment


        • Originally posted by NI View Post

          Ja tvoj stav da si antivakser ne kometarisem. Ti moj stav da sam vakser smatras zalosnim. Ko je tu nametljiv?
          Obojica. Mada nigde nisam video da Panchev promoviše avax stavove.
          Last edited by dekkard; 15-02-22, 12:33.
          “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

          Comment


          • Originally posted by Srkisa View Post

            Ja nisam siguran da Novak nije tvrdi antivasker,vise mi deluje da jeste nego da nije,a trudim se da izvucem sve iz njegovih govora

            Ali isto tako mi je apsurdno kad neko kaze on ne veruje u medicinu,a imao je jednu operaciju(da znamo mozda i prr jos) i koristi painkillere kad mu zatrrbaju u mecevima
            Potuno je nebitno da li je Novak antivakser ili nije. Bitne su samo dvije stavri.

            Prvo sto radi. Ne vaciunise se i ne daje pravo objasnjenje. A pravo objasnjenje je: "Sve sam postigao iza preporuka Dr Cetojevica (Koje su duboko naucne preporuke, nikaakve vradzbine). On je uspio da izbalasira moj organizam tako da sam prerodio dvije hronicne bolesti. Postoji rizik da bi vakcina poremetila taj balans." To ne smije da rece jer previse komplikovano. Inace vise je puta rekao DO DALJEG. Necu se vakcinisati do daljeg.

            Drugo, sto prica. On nikada nije pricao protiv vakcine, niti podrzavao antivaks pokret. A Australija ga je izbacila zbog stavova. Naravno to treba opravdati i proglasiti Novaka antivakserom tj, covjekom koji podrzava organizovani protest protiv vakcinacije.
            Last edited by NI; 15-02-22, 12:36.

            Comment




            • Originally posted by Srkisa View Post

              Ja nisam siguran da Novak nije tvrdi antivasker,vise mi deluje da jeste nego da nije,a trudim se da izvucem sve iz njegovih govora

              Ali isto tako mi je apsurdno kad neko kaze on ne veruje u medicinu,a imao je jednu operaciju(da znamo mozda i prr jos) i koristi painkillere kad mu zatrrbaju u mecevima
              Ako kaže da svako ima pravo da odluči u svoje ime, reći posle toga da je antivakser može samo neko ko je maliciozan ili glup.
              “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

              Comment


              • Svako ima pravo da odluci u svoje ime, a on je odlucio u ime novinara da bude pored njega zarazen i siri virus
                ta sloboda izbora je bas zanimljiva stvar...
                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                sigpic

                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                with experience.

                Comment


                • Originally posted by NI View Post

                  Potuno je nebitno da li je Novak antivakser ili nije. Bitne su samo dvije stavri.

                  Prvo sto radi. Ne vaciunise se i ne daje pravo objasnjenje. A pravo objasnjenje je: "Sve sam postigao iza preporuka Dr Cetojevica (Koje su duboko naucne preporuke, nikaakve vradzbine). On je uspio da izbalasira moj organizam tako da sam prerodio dvije hronicne bolesti. Postoji rizik da bi vakcina poremetila taj balans." To ne smije da rece jer previse komplikovano. Inace vise je puta rekao DO DALJEG. Necu se vakcinisati do daljeg.

                  Drugo, sto prica. On nikada nije pricao protiv vakcine, niti podrzavao antivaks pokret. A Australija ga je izbacila zbog stavova. Naravno to treba opravdati i proglasiti Novaka antivakserom tj, covjekom koji podrzava organizovani protest protiv vakcinacije.
                  Da prvo uzvratim -Pozdrav NI , Larisa a i ostali

                  Ne vidim da je nešto super vest u smislu PR. Suštinski malo ko je i slušao šta je govorio.Situacija nije ništa manje komplikovana za njega nego što je bila a sa druge strane morao je dati pojašnjenje šta mu se dogodilo u Australiji znajući da će sve to biti još jednom gurnuto pod tepih a u prvi plan izložen još jednom pretpostavljeni antivaks stav , poziv na pobunu, na osnovu kog je i deportovan.
                  Mrzitelji još jednom iskoristili priliku da izmile i ponavljaju mnogo puta ponovljenu mantru Iza je ljudska priroda koja se nije promenila vekovima „Na lomaču sa jeretikom“ Razlika je što je umesto žive vatre, sada društvena ,stigmatizacija, ruganje, često iracionalna mržnja u čijem osnovu je strah , pa na kraju i izopštavanje iz društva (što uveliko pojedine vlade u svetu sprovode , onemogućavajući nekvakcinisanim pravo na rad).
                  Novak je sa druge strane u očima globalne teniske javnosti vidjen kao teniski jeretik i pre korone. Više puta im polupao omiljenju igračku. Sklope je nekako a on opet polupa
                  Priroda korona virusa je dovela do još jedne podele čovečanstva ovoga puta na kastu vaksera (pravodobnih) i antivaksera (jeretika). Isključivost karakteriše obe.
                  Similis simili gaudet

                  Comment


                  • Ma neopevana glupost, kako može biti antivakser ako je i sam primio vakcine kao mali, njegova deca su vakcinisana (možda čak i kovid vakcinama, who cares?) i ne zagovara protiv vakcinisanja

                    Da li sam onda i ja antivakser, a primila sve odredjene doze, pa se ipak potpuno slažem sa njim, skroz je u pravu, imaš pravo na sopstveni izbor i tu se diskusija završava. A uzgred budi rečeno, polako prestajem da gubim veru u učinkovitost ovih vakcina, i čisto sumnjam da ću nastaviti da primam dodatne doze ad infinitum i to istog preparata za Wuhanski soj, dok virus trpi mutacije već dve godine. Uostalom ni lekari ni virolozi nisu baš nešto ubedjeni da je to najzdravije rešenje za ljudski organizam, ali o tom, po tom.

                    Takodje bih volela da mi neko objasni zašto se digla toliko ostrašćena hajka na jednog tenisera, a imamo čitav jedan kontinent (Afriku) praktično nevakcinisanog naroda, područje koje će nam, ako se ovako nastavi, godišnje iznedriti bar jedan ili dva nova zabrinjavajuća soja koja će da preskaču zaštitu zastarele vakcine

                    Novak se pokazao kao sasvim dosledna osoba, ipak je ličnost na prvom mestu, tek posle toga su na redu tenis, trofeji i slemovi. Možda bi drugi za tenis prodao dupe? Verovatno, ali nije mi ta činjenica baš za neku pohvalu.

                    Uradio je najbolju moguću stvar, ostao je svoj.
                    "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

                    Comment


                    • Originally posted by Maxx-a View Post

                      Da prvo uzvratim -Pozdrav NI , Larisa a i ostali

                      Ne vidim da je nešto super vest u smislu PR. Suštinski malo ko je i slušao šta je govorio.Situacija nije ništa manje komplikovana za njega nego što je bila a sa druge strane morao je dati pojašnjenje šta mu se dogodilo u Australiji znajući da će sve to biti još jednom gurnuto pod tepih a u prvi plan izložen još jednom pretpostavljeni antivaks stav , poziv na pobunu, na osnovu kog je i deportovan.
                      Mrzitelji još jednom iskoristili priliku da izmile i ponavljaju mnogo puta ponovljenu mantru Iza je ljudska priroda koja se nije promenila vekovima „Na lomaču sa jeretikom“ Razlika je što je umesto žive vatre, sada društvena ,stigmatizacija, ruganje, često iracionalna mržnja u čijem osnovu je strah , pa na kraju i izopštavanje iz društva (što uveliko pojedine vlade u svetu sprovode , onemogućavajući nekvakcinisanim pravo na rad).
                      Novak je sa druge strane u očima globalne teniske javnosti vidjen kao teniski jeretik i pre korone. Više puta im polupao omiljenju igračku. Sklope je nekako a on opet polupa
                      Priroda korona virusa je dovela do još jedne podele čovečanstva ovoga puta na kastu vaksera (pravodobnih) i antivaksera (jeretika). Isključivost karakteriše obe.

                      "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

                      Comment


                      • Originally posted by bojanaBG View Post
                        Svako ima pravo da odluci u svoje ime, a on je odlucio u ime novinara da bude pored njega zarazen i siri virus
                        ta sloboda izbora je bas zanimljiva stvar...
                        Pravila Australia Opena su odredila da zaraženi Tomic igra meč, a tokom istog govori sudiji kako niko ne vrši nikakvu kontrolu nad igračima, da mu je antigenski test tog jutra u sobi bio negativan ali se ne oseća dobro i kladi se u večeru sa njim da je pozitivan na koronu. Tako je i bilo.

                        To mi je čak i zanimljivije
                        "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

                        Comment


                        • To sto je on kao mali primio vakcine ne govori da je za vakcine, nego da su njegovi roditelji, kako tako pogresno postavljate stvari
                          Ako je hteo da pokaze da nije protiv vakcina, onda je trebao da kaze da su mu deca vakcinisana.

                          A nije agresivan antivakser, ali je antivakser 1/1.
                          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                          sigpic

                          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                          with experience.

                          Comment


                          • Originally posted by Larisa View Post

                            Pravila Australia Opena su odredila da zaraženi Tomic igra meč, a tokom istog govori sudiji kako niko ne vrši nikakvu kontrolu nad igračima, da mu je antigenski test tog jutra u sobi bio negativan ali se ne oseća dobro i kladi se u večeru sa njim da je pozitivan na koronu. Tako je i bilo.

                            To mi je čak i zanimljivije
                            Kakve to veze ima?
                            Ja pricam o onome sto je Djokovic izjavio, dakle postovanje izbora, a sa druge strane svesno siri zarazu i ne govori osobama sa kojima je da je zarazen.
                            Nisu svi zdravi kao on, nemaju svi takav imuni sistem, kakvo je to postovanje druge osobe?
                            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                            sigpic

                            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                            with experience.

                            Comment


                            • Meni se cini da ucinkovitost te vakcine nikoga ni ne zanima,jer da to nekoga zanima neko bi se valjda zapitao zasto vakcinisan mogu da se zarazim,zasto je toliko nevakcinisanih prelezalo koronu kao grip a prete respiratorima,grobljima itd. ima milion pitanja na koje nemaju odgovore, bitno je samo da se vakcinises cetiri puta godisnje,a ako im padne na pamet to moze da bude i cetiri puta mesecno.

                              Comment


                              • Originally posted by bojanaBG View Post
                                Svako ima pravo da odluci u svoje ime, a on je odlucio u ime novinara da bude pored njega zarazen i siri virus
                                ta sloboda izbora je bas zanimljiva stvar...
                                Svako od nas je svakodnevno pored zaraženih osoba, kako od korone tako i od drugih zaraznih bolesti koje mogu da imaju letalni ishod.
                                Jednom kada se sve ovo završi ovo ludilo, doći ćemo do zaključka da smo debelo izmanipulisani, jer cifre umrlih ništa nisu veće za ove dve godine od recimo gripa ili neke druge zarazne bolesti. Samo je medijski hajp bio neizdrživ, morale su vakcine da se prodaju u što većem broju. I to su uspeli, svaka im čast na biznis planu.
                                “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                                Comment

                                Working...
                                X