Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • у дубајиу дограђују трибине да би могло да стане што више гледалаца - интересовање је огромно - сви желе да виде највећег тенисера свих времена - тамо где новак буде играо сели ће се по аутомтизму центар тениског света - опасност је да гс турнири постану паланачке приредбе - нешто попут "супер чиније" јуче у уса - могу да преносе вести о том "догађају" колико год хоће - то смеће од приредбе гледају само потпуни дебили...

    Comment


    • Nek se nada da ce prestati uopste prica o kovidu,a ne mere,jer ce ga bas olesiti aa ovakvim stavom

      Comment


      • Ko iznosi te brojeve,jel to ona statistika sto broji mrtve,prica o crnim kesama,respiratorima,groblju na Lescu?
        Ja zakljucke donosim na osnovu onoga sto licno vidim.

        Comment


        • mi
          Originally posted by NI View Post
          Zakljucio sam staitisticki. Rizik od vakcine je najmanje 10 puta manji od rizika od ne vakcine. Nema smisla da iznosim brojeve.
          Skoro niko nece da dokazuje suprotno, tj. vecina ce se sloziti sa tobom. Jedino sto je bitno da li vakcina smanjuje sansu od zaraze i od toga da se prenese virus. Deluje mi da je odgovor NE za omikron soj. To daje nadu da ce da se skloni obavezna vakcinacija. Uz naravno cinjenicu da je Omikron slabiji ob prethodnih varijanti.

          Kako god, tesko je reci kako ce se u buducnosti gledati da ovu epidemiju i obaveznu vakcinaciju. Mozda ce to postati normalno u buducnosti, a mozda ce biti stav da je svet poludeo u ovom periodu. Trenutno je nemoguce predvideti na koju ce stranu sve da ide.
          Last edited by 147; 15-02-22, 10:01.

          Comment


          • Sklonice se obavezna vakcinacija,ali on svoju sliku antivaksera nije skinuo(jedino dobro u intervju je sto je rekao da je vakcinisan kad je bio mali,to bi znacilo da nije antivasker za sve vakcine)evo idu vesti sire se ali nije gotovo tek ce biti pitan

            Comment


            • Originally posted by Mihajlo10 View Post
              Ko iznosi te brojeve,jel to ona statistika sto broji mrtve,prica o crnim kesama,respiratorima,groblju na Lescu?
              Ja zakljucke donosim na osnovu onoga sto licno vidim.
              па бројеве износе светски медији - који осведочено лажу о свему живом - али, ето, о вакцинама и вирусу говоре сушту истину

              Comment


              • Mediji će od ovoga praviti vest i od muve magarca jer se to prodaje. Trenutno vaga polako prelazi na sukob Rusije i Ukrajine. I to vrlo pojačano. Ako to nastavi da se aktuelizuje, veoma brzo će se društvo rasteretiti pričom o virusu.

                Inače, malo to što sam pogledao to jedno pitanje sa intervjua, Novak izgleda jako loše.

                Comment


                • мени не изгледа лоше, потресен јесте, али ни изблиза сломљен - веома достојанствен наступ

                  Comment


                  • Originally posted by 147 View Post
                    mi

                    Skoro niko nece da dokazuje suprotno, tj. vecina ce se sloziti sa tobom. Jedino sto je bitno da li vakcina smanjuje sansu od zaraze i od toga da se prenese virus. Deluje mi da je odgovor NE za omikron soj. To daje nadu da ce da se skloni obavezna vakcinacija. Uz naravno cinjenicu da je Omikron slabiji ob prethodnih varijanti.

                    Kako god, tesko je reci kako ce se u buducnosti gledati da ovu epidemiju i obaveznu vakcinaciju. Mozda ce to postati normalno u buducnosti, a mozda ce biti stav da je svet poludeo u ovom periodu. Trenutno je nemoguce predvideti na koju ce stranu sve da ide.
                    Nece postati stav i vakcinisace se i dalje osetljive grupe,a ostace da je u akutnom stanju za hitnu upotrebu trebalo svi da se vakcinisu,za omikron vec nije potrebno definitivno

                    Comment


                    • Originally posted by NI View Post

                      Ja tvoj stav da si antivakser ne kometarisem. Ti moj stav da sam vakser smatras zalosnim. Ko je tu nametljiv?
                      Virtuelno te poznajem... Mnogo si se promenio.. Cenim da je zbog ludila korone, zatvaranja itd..
                      Zašto mi stavljaš u usta nešto što nikada nisam rekao?! Kakav antivakser.. Slobodan izbor je svakog čoveka da izabere.. Više puta rečeno.. Ali ne nametati! Ti tu slobodu ukidaš i predlažeš da je bolje biti vakcinisan.. To je žalosno..
                      Puna podrška Novaku.. Svaka mu čast! Blizu je kraj ovom ludilu..

                      Comment


                      • Originally posted by Ljubitelj tenisa View Post
                        Mediji će od ovoga praviti vest i od muve magarca jer se to prodaje. Trenutno vaga polako prelazi na sukob Rusije i Ukrajine. I to vrlo pojačano. Ako to nastavi da se aktuelizuje, veoma brzo će se društvo rasteretiti pričom o virusu.

                        Inače, malo to što sam pogledao to jedno pitanje sa intervjua, Novak izgleda jako loše.
                        Izgleda preplaseno i pogubljeno

                        Comment


                        • Originally posted by 147 View Post
                          mi

                          Skoro niko nece da dokazuje suprotno, tj. vecina ce se sloziti sa tobom. Jedino sto je bitno da li vakcina smanjuje sansu od zaraze i od toga da se prenese virus. Deluje mi da je odgovor NE za omikron soj. To daje nadu da ce da se skloni obavezna vakcinacija. Uz naravno cinjenicu da je Omikron slabiji ob prethodnih varijanti.

                          Kako god, tesko je reci kako ce se u buducnosti gledati da ovu epidemiju i obaveznu vakcinaciju. Mozda ce to postati normalno u buducnosti, a mozda ce biti stav da je svet poludeo u ovom periodu. Trenutno je nemoguce predvideti na koju ce stranu sve da ide.
                          1.
                          Jednom kad si dobio kovid, vakcina smanjuje sanse da umers od kovida otprilke 15-20 puta, da zavrsis u bolnici 7-10 puta. Da se zarazis, samim tim i da preneses, 3 puta. Naravno sve je to uslovno. Prvo, korist od vakcine je privremena, njena korisnost pocinje ozbiljno da pada poslije 3 mjeseca. Drugo, vakcina nije jednako efikasna protiv svih sojeva. Tako se pojavio omikron protiv koga je vakcina daleko manje efikasna.

                          Ocim toga, vakcina ima i stetne posljedice, kao i svaki drugi lijek. Koji je postotak ljudi umro od vakcine? Volio bih da znam. Cini mi se da je to izmedju 1 u 10000 i 1 u 100000. To znaci na 4 milijarde vakcinisanih izmedju 40000 i 400000. Medjutim, do sad je od kovida umrlo 6 miliona ljudi. Da nije bilo vakcine, vjerovatno bi umrlo barem duplo vise.

                          2.
                          Kad se za 10 godina srede podaci za ovu epidemiju, nacici ce se da je ucinjeno mnogo gresaka. Sto je potpuno prirod kad se suocis sa necim nepoznatim.

                          Comment


                          • Originally posted by Panchev9 View Post

                            Virtuelno te poznajem... Mnogo si se promenio.. Cenim da je zbog ludila korone, zatvaranja itd..
                            Zašto mi stavljaš u usta nešto što nikada nisam rekao?! Kakav antivakser.. Slobodan izbor je svakog čoveka da izabere.. Više puta rečeno.. Ali ne nametati! Ti tu slobodu ukidaš i predlažeš da je bolje biti vakcinisan.. To je žalosno..
                            Puna podrška Novaku.. Svaka mu čast! Blizu je kraj ovom ludilu..
                            Steko sam utisak da si anitvakser. Izvini ako sam pogrijesio.

                            Svako prica ono sto vjeruje da je OK, pa i ja. To je potuno normalno. Ne vidim zasto bi to bilo zalosno. U protivnom bi svi cutali.
                            Last edited by NI; 15-02-22, 10:37.

                            Comment


                            • Nista dokazano,brojevi i recenice koje vrte mediji,eto ja nevakcinisan nisam zavrsio na respiratoru izlecio sam se isto kao i moji vakcinisani roditelji koji su daleko u sedmoj deceniji zivota.

                              Comment


                              • Originally posted by DinoFC View Post

                                Izgleda preplaseno i pogubljeno
                                Moram pogledati intervju ceo i obratiti pažnju na detalje. Ono što primećujem na ova dva pitanja koja su prikazali odgovore, ne deluje mi pogubljeno i preplašeno. Moj utisak je prema ekspresiji lica, vrlo je namršten u dok priča o tome da mu je dokumentacija bila u redu, sa promenom izraza lica u otvoreni smer i vedrinu kada naglašava da nije prekršio nikakva pravila. Ovo što NI naglašava zamuckivanje, za mene je ulazak u jako bolnu temu i zamuckuje u trenutku kada objašnjava da je neko upotrebio moć nad njim i isterao ga napolje a on samo želi da igra tenis. Smatra za sebe da je dobra osoba i čini puno dobrog i jako ga boli ovo što mu je urađeno. Zato zamuckuje. Jer ga boli.

                                Na drugom pitanju o anti vakserskom pokretu, takođe tumačim da objektivno odgovara da svako ima pravo na svoje mišljenje ali da on nije deo toga ali vrlo ironičan ton i ekspresije lica kada pominje da ga niko tokom svega nije ni pitao za mišljenje. Ironija veoma jasno izražena.

                                Videćemo ceo intervju.

                                Comment

                                Working...
                                X