Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by dekkard View Post
    I to da li će se vakcinisati ili ne je njegova lična odluka.
    Ja se slazem sa tobom za sve mladje od 50 treba da je izbor,ali zakon u australiji ne daje nigde nikom nevakcinisan i onda Novak iskoristi izuzece,druga stvar je propust u zakonu koji je Novak iskoristio to sad nema veze ministar ima diskreciono pravo da ga posalje kuci bez obzira na to

    On kao javna licnost MORA da zagovara vakcinacijuuua ne da mulja,koliko samo starijih ljudi ga prate i vakcinisali bi se da je on zagovarao to?Pa sigurno jos 5% u srbiji,od tih 5% hiljadu je mozda preminuloa nisu morali preminuti,Novak mora da shvati da ima Odgovornost kao javna licnost!,dovoljno je samo da se lazno vakcinisao(to ne bi niko proveravao niti se moze)...i zagovarao nista vise

    Ja sam njegov navijac ali jednostavno ce ga prezirati ako ostane takvog stava

    Comment


    • NE MORA se ništa u životu sem da se umre.
      Krajnje licemerno bi bilo da promoviše vakcinaciju a da sam nije vakcinisan.
      On je izjavio da nije vakcinisan, ali ako bude bila obavezna vakcinacija da će razmisliti o istoj. To nije stav nekog ko je po svaku cenu protiv vakcinacije, još manje antivakser. Jasno je kad bi WHO mogla da propiše obaveznu vakcinaciju u svim državama, kad bi vakcina bila 99% efikasna i neškodljiva, prema dosadašnjim i budućim sojevima. Pre će desiti da virus pređe u endemski nego to, što znači da će se pojavljivati sezonski i biti relativno beznačajan, kao sad što je virus gripa.
      “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

      Comment




      • Originally posted by Srkisa View Post

        Ja se slazem sa tobom za sve mladje od 50 treba da je izbor,ali zakon u australiji ne daje nigde nikom nevakcinisan i onda Novak iskoristi izuzece,druga stvar je propust u zakonu koji je Novak iskoristio to sad nema veze ministar ima diskreciono pravo da ga posalje kuci bez obzira na to

        On kao javna licnost MORA da zagovara vakcinacijuuua ne da mulja,koliko samo starijih ljudi ga prate i vakcinisali bi se da je on zagovarao to?Pa sigurno jos 5% u srbiji,od tih 5% hiljadu je mozda preminuloa nisu morali preminuti,Novak mora da shvati da ima Odgovornost kao javna licnost!,dovoljno je samo da se lazno vakcinisao(to ne bi niko proveravao niti se moze)...i zagovarao nista vise

        Ja sam njegov navijac ali jednostavno ce ga prezirati ako ostane takvog stava
        Jasno je da je ovo forum i da trpi svakakve upise, al ovo je stvarno previše..

        Reći da su neki preminuli jer Novak ima taj stav je baš bezobrazno, pa makar i uz ogradu "možda".

        I još da treba da propagira uverenja (koja su blago rečeno diskutabilna) suprotna od svojih.

        Ima istraživanje koje pokazuje da vakcine smanjuju prirodni imunitet na korona viruse. Što znači da čovek koji je primio vakcine nikada više neće imati prirodnu sposobnost da se odbrani prilikom dolaska novih sojeva i šta je onda rešenje, vakcinacija do večnosti. I šta ćemo sada?

        Dovoljno je što Novak nije hteo da se izjašnjava i da zagovara bilo koji stav, što ni sada ne radi.

        Nametanje bilo kakvog mišljenja i njegovo sprovođenje je čisti fašizam, a to je mnogo više prisutno, čak ide do histerije, kod zagovornika vakcinacije, nego kod ovih drugih.

        Comment


        • Originally posted by dekkard View Post
          NE MORA se ništa u životu sem da se umre.
          Krajnje licemerno bi bilo da promoviše vakcinaciju a da sam nije vakcinisan.
          On je izjavio da nije vakcinisan, ali ako bude bila obavezna vakcinacija da će razmisliti o istoj. To nije stav nekog ko je po svaku cenu protiv vakcinacije, još manje antivakser. Jasno je kad bi WHO mogla da propiše obaveznu vakcinaciju u svim državama, kad bi vakcina bila 99% efikasna i neškodljiva, prema dosadašnjim i budućim sojevima. Pre će desiti da virus pređe u endemski nego to, što znači da će se pojavljivati sezonski i biti relativno beznačajan, kao sad što je virus gripa.
          Pa onda nek se vakcinise i promovise,ovo sto on radi ga najvise kosta

          Vec je obavezna da bi ucestvovao na Ao dakle ocekujem neku vaskersku izjavu od njega u narednim danima,ili ce biti problema,nek dokaze da nije antivakser sada,ili nek ide kuci kao covek koji odbija vakcinu iako bez nje ne moze na turnir(to je antivakserski,kad ne mozes obavljas svoj posao zato sto se ne vakcinises, po meni je to obavezna vakcinacija iako se ja ne slazem sa njom)

          Oni bi njega pustili na turnir da se sada vakcinise ili na kraju turnira!Verovatno su mu vec predolozili pa on nije hteo,dakle tera inat...

          Comment


          • Da vratimo temu na političko polje gde joj je i mesto, kako zdrava osoba može da predstavlja public health threat? Samo on može da bude ugrožen, ali ni on jer ima dovoljno visok nivo antitela s obzirom na preležan kovid pre mesec dana.
            Zaista ne vidim kako ovo može loše da se završi po njega. Ako se to desi, onda su skinuli maske i pokazali izvorni fašizam, ali ne verujem da će se to desiti.
            Last edited by dekkard; 14-01-22, 16:50.
            “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

            Comment


            • Vakcinisaće se, kad bude bilo obavezno globalno.
              “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

              Comment


              • Originally posted by Srkisa View Post
                Verovatno su mu vec predolozili pa on nije hteo,dakle tera inat...
                Nisu mu predložili zato što bi to (ponavljam) sa medicinskog stanovišta bilo potpuno besmisleno! Vakcina ne postaje učinkovita od danas do sutra.

                A kao drugo, problem je u tome što mu je ponudjeno i odobreno izuzeće baš iz tog razloga, zato što nije vakcinisan, da je tako sve ovo bi bilo bespredmetno.

                A kao treće, čak i da je se vakciniše, nikome nije dužan objašnjenje ni da li je za ili protiv, to je čisto njegova lična stvar, radi se o njegovom zdravlju i njegovom izboru, on je teniser i ne mora sa bude uzor nikome ni za ni protiv, svako ima svoj izbor i to je to.

                Istinski mi je žao što su ga uvukli u ovu priču i što je uopšte dolazio, nije mu ovo trebalo, naneli su mu ogromnu štetu i patnju, njemu njegovoj porodici a što je najgore o tome ni slova, ko će da odgovara za to?

                Manite se više vakcine, smučila mi se
                Last edited by Larisa; 14-01-22, 17:03.
                "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

                Comment


                • Novakovi advokati su izvrsni deluju strasno potkovano i ako neko moze izvuci ovo mogu oni

                  Iako je pocetna prednost ovaj put Vladina

                  I da ga izvuku opet ce mu mutiti corbu na turniru to je veci problem

                  Comment


                  • Mnogi izgleda ne kapiraju da oni "moraju" Novaka da deportuju i da ga nista ne moze spasiti.Zamislite vi koliko je to jak lobi kada su oni bili spremni da izblamiraju svog najveceg sampiona i da mu zapecate ovo kao poslednji dolazak u tu zemlju, samo se to zapitajte.Ovo ima ogroman odjek i na sponzore i sve, a oni su bez razmisljanja onako pederski danas popodne ukinuli vizu opet.Svako ko se nada da ce on nekim cudom igrati turnir, je u velikoj zabludi nazalost.Ovo je bilo gotovo cim je sleteo u Australiju.

                    Comment




                    • "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

                      Comment


                      • Originally posted by Srkisa View Post
                        Novakovi advokati su izvrsni deluju strasno potkovano i ako neko moze izvuci ovo mogu oni

                        Iako je pocetna prednost ovaj put Vladina

                        I da ga izvuku opet ce mu mutiti corbu na turniru to je veci problem
                        Potuno se slazem da su Novakovi advokati top. Ministar Hok ima pravo da deportuje nekog koga smatra opasnim za red i poredak, ali mora da obrazlozi.

                        Pravi razlog za ukidanje vize je da je Novak nepopularan, pa ako ga protjeraju popularnost liberala ce da skoci. Naravno, to ne smije da napise. Ne moze nekoga protjerati kao dio izborne kampanje,

                        On je naveo razlog za deportaciju. Ako Novak ostane u AO, postace ikona antivaksera. Logicki to ne stoji. Novak ce postati jos veca ikaona antivaksera ako bude protjeran. To je Novakov advokat Vud jako dobro uocio. Bas me zanima sto ce vladin advokat da kaze.

                        Vlada je favorit u ovom sporu, ali to je prije 80:20 nego 98:2%.


                        Comment


                        • Originally posted by NI View Post

                          Potuno se slazem da su Novakovi advokati top. Ministar Hok ima pravo da deportuje nekog koga smatra opasnim za red i poredak, ali mora da obrazlozi.

                          Pravi razlog za ukidanje vize je da je Novak nepopularan, pa ako ga protjeraju popularnost liberala ce da skoci. Naravno, to ne smije da napise. Ne moze nekoga protjerati kao dio izborne kampanje,

                          On je naveo razlog za deportaciju. Ako Novak ostane u AO, postace ikona antivaksera. Logicki to ne stoji. Novak ce postati jos veca ikaona antivaksera ako bude protjeran. To je Novakov advokat Vud jako dobro uocio. Bas me zanima sto ce vladin advokat da kaze.

                          Vlada je favorit u ovom sporu, ali to je prije 80:20 nego 98:2%.

                          Ne mislim tako NI,nego ako se Novaku dozvoli nevakcinisanom ulaz u drzavu onda i ovi vakcinisani se nece vakcinisati 3 dozom kad dodje na red jer sto bi oni morali ako Novak ne mora

                          Mozda promene politiku zbog Novaka pa umesto trece doze daju prelezan kovid kao izuzece,medjutim smanjilo bi popularnost vakcinacjje u Australiji defiinitivno,time je opasnost za zdravlje ali i upravljanje pandemijom(bar oni tako misle)

                          Mislim da su im meta ne antivaskeri nego ovi sto su se vec vakcinisali,izgubice poverenje
                          Last edited by Srkisa; 14-01-22, 17:30.

                          Comment


                          • ‘TRETIRAJU GA KAO KRIMINALCA! SRAMOTA JE KAKO SE ODNOSE PREMA ČOVJEKU KOJI JE OSVOJIO TURNIR DEVET PUTA‘

                            Srpski tenisač je opet ostao bez dozvole za boravak u Australiji i slijedi nova pravna bitka

                            Novaku Đokoviću je ukinuta viza. Tu je odluku donio ministar imigracije, a sada slijedi novo suđenje u kojem će se srpski tenisač ponovno pokušati izboriti za ostanak u Australiji i nastup na Australian Openu. Cijelu situaciju je za TV Prva prokomentirao i hrvatski stručnjak Nikola Pilić.

                            "Uvjeren sam da je čovjek koji je dobio odluku na vezi s premijerom. Od trenutka kad su mu rekli da dođe u Australiju počeli su Đokovića tretirati kao kriminalca. Iznenađen sam time. Sramota je kako se odnose prema čovjeku koji je osvojio turnir devet puta", rekao je Pilić pa dodao kako je Đokovićeva obitelj razočarana:

                            "Naravno da su razočarani. Smatraju da nije u redu sve što mu rade i da bi bilo bolje da su mu rekli da ne može doći i igrati, nego ovako napraviti skandal i smjestiti ga u hotel za migrante. No, nisu ga ubili. To nije prvi puta da ga tretiraju drugačije od Federera i Nadala."

                            Pilić se osvrnuo i na situaciju s Rafaelom Nadalom kojeg nitko ne spominje.

                            "Ljudi ne razumiju što znači biti svjetski prvak, koja je to snaga, volja i moral. Novaka ne mogu ubiti. Ako i ne igra Australian Open, to neće biti kraj svijeta, igrat će na drugim turnirima. Nije to problem. Sramota je na koji način se vodi država u Australiji. Zašto nitko ne priča o Nadalu ako postoji pravilo da se 14 dana bude u karanteni, a on je bio pozitivan 20. prosinca, da bi već 31. bio na terenu?", pita se Pilić.

                            https://sportske.jutarnji.hr/sn/teni...Qbxheci2FM9YgU
                            Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                            Comment


                            • Originally posted by Srkisa View Post

                              Ne mislim tako NI,nego ako se Novaku dozvoli nevakcinisanom ulaz u drzavu onda i ovi vakcinisani se nece vakcinisati 3 dozom kad dodje na red jer sto bi oni morali ako Novak ne mora
                              AKo tako misli, onda treba tako da kaze u obrazlozenju.

                              Comment


                              • Originally posted by NI View Post

                                AKo tako misli, onda treba tako da kaze u obrazlozenju.
                                Tako je zato kazem da Vladini advokati ocajni,Novakovi bi lagano dobili slucaj na njihovom mestu

                                To sto si ti rekao za antivaksere ima smisla i tu treba traziti Novakkvu sansu

                                Comment

                                Working...
                                X