Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Niki View Post
    Imao je sansu da ode odmah, zalio se, razumljivo verovatno je bio u soku kada je sleteo u Australiji. Sud je presudio u njegovu korist zbog proceduralnog razloga, imao je drugu sansu da ode, izabrao je da ceka, iako je znao da ministar ima mogucnosti da donese diskrecionu odluku. Jos ima sanse da ode, jer sistem mu izlazi u susret (i pored zestoke reakcije javnosti), sto mu zakazuje sudjenje u rekordnom roku, sto ga odmah ne stavlja u pritvor, sto mu daje izbor lokacije. Sta zapravo on hoce, da vodi rat sa drzavom, o njenim pravilima na njenu teritoriju? Jer vise nije bitan razlog, zasto je on dosao tamo, bitno je da je Australija procenila da mu ne treba izdati vizu. To je u svakoj zemlji tako. Na stranu sto je tenis pao potpuno u drugom planu.
    Rekla sam i pre neki dan, cini se da nema niko razuman u okruzenju da mu kaze dosta je, vracamo se i da vidimo kako da nastavis sezonu i karijeru. I spasis dignitet. Jer ako pitas advokate, oni bi verovatno zeleli da se proces nastavi u nedogled ...
    Da je otisao u ponedeljak posle onog sudjenja, bio bi apsolutni pobednik.
    Sta ce sad da se desi, pojma nemam, mozda ih ponovo dobije, ali po svemu sto sam citala na tviteru od ljudi koji se razumeju u materiju, sanse su mu bas male.
    Na sve to, tenis je otisao ne u 2., nego u 22. plan, on nema nikako optimalnu pripremu za turnir i sad bukvalno izgleda kao da se inati.
    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

    sigpic

    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
    with experience.

    Comment


    • Ja isto kazem i ako dobije na sudu i ne osvoji titulu nista nije dobio,bolje mu ja da ode onda
      on ne moze biti prvi favorit vise,nije to tako lako samo dodjes i igras i pobedis jer si bolji.. to su treninzi psihicke pripreme ritam ustajanja leganja sve mu je poremeceno

      Comment


      • Originally posted by Niki View Post
        Imao je sansu da ode odmah, zalio se, razumljivo verovatno je bio u soku kada je sleteo u Australiji. Sud je presudio u njegovu korist zbog proceduralnog razloga, imao je drugu sansu da ode, izabrao je da ceka, iako je znao da ministar ima mogucnosti da donese diskrecionu odluku. Jos ima sanse da ode, jer sistem mu izlazi u susret (i pored zestoke reakcije javnosti), sto mu zakazuje sudjenje u rekordnom roku, sto ga odmah ne stavlja u pritvor, sto mu daje izbor lokacije. Sta zapravo on hoce, da vodi rat sa drzavom, o njenim pravilima na njenu teritoriju? Jer vise nije bitan razlog, zasto je on dosao tamo, bitno je da je Australija procenila da mu ne treba izdati vizu. To je u svakoj zemlji tako. Na stranu sto je tenis pao potpuno u drugom planu.
        Rekla sam i pre neki dan, cini se da nema niko razuman u okruzenju da mu kaze dosta je, vracamo se i da vidimo kako da nastavis sezonu i karijeru. I spasis dignitet. Jer ako pitas advokate, oni bi verovatno zeleli da se proces nastavi u nedogled ...
        Jasno je sto hoce. Hoce da igra AO. I bori se za to, ne uvijek vjesto, ne uvijek mudro, bez zelje da napravi ustupak i kaze da nije antivakser, bez zelje da se izvine narodu Australije i kaze da razumije tesko vrijeme koje su prosli...

        Ali Nadalovicim kao sto si ti samo zelja Djokovica da igra Australiju je neprihvaljiva, Otkud mu to pravo? Zamisli da su se primjenjivali propis u slucaju Nadala i da je Rafa zbog dopinga bio pod stvarnim 'banom' a ne pod "silent banom" na 6 mjeseci?
        Last edited by NI; 14-01-22, 13:44.

        Comment


        • Originally posted by bojanaBG View Post

          Da je otisao u ponedeljak posle onog sudjenja, bio bi apsolutni pobednik.
          Sta ce sad da se desi, pojma nemam, mozda ih ponovo dobije, ali po svemu sto sam citala na tviteru od ljudi koji se razumeju u materiju, sanse su mu bas male.
          Na sve to, tenis je otisao ne u 2., nego u 22. plan, on nema nikako optimalnu pripremu za turnir i sad bukvalno izgleda kao da se inati.
          Nije mi jasno kako mogu šanse da mu budu male ako mu je država dala izuzeće od vakcinacije i sad se predomislila, a pritom vakcinacija nije zakonska obaveza.

          Edit: Da ne pričam o ostalim razlozima. Pošto su izjavili zvanično da nije u javnom interesu da ostane. Jbt, i sa takvom vakcinacijom idalje imaju ogroman broj slučajeva. Nikakav javni interes ne vidim... Koga on ugrožava? Nikoga.

          Politički interes sa druge strane vidim
          Last edited by Ljubitelj tenisa; 14-01-22, 13:43.

          Comment


          • Originally posted by bojanaBG View Post

            Da je otisao u ponedeljak posle onog sudjenja, bio bi apsolutni pobednik.
            Sta ce sad da se desi, pojma nemam, mozda ih ponovo dobije, ali po svemu sto sam citala na tviteru od ljudi koji se razumeju u materiju, sanse su mu bas male.
            Na sve to, tenis je otisao ne u 2., nego u 22. plan, on nema nikako optimalnu pripremu za turnir i sad bukvalno izgleda kao da se inati.
            Apsolutno, jer sada sav tovar je na njemu, sada nije u centru paznje viza i izuzece, nego on kao licnost i njegovi anti-vakcerski stavovi. On preispituje diskrecuono pravo ministra?! Pa, to tesko i sud da radi, preispitace samo zakonitost odluke, koja je verovatno dobro spremljena.
            Zato kazem, sta zeli da dokaze, da igra po svaku cenu? Pa, zar ne vidi kakav je haos nastao, u kakvu su situaciju svi dovedeni, ostali igraci? I kako misli igrati turnir, kako misli nastaviti sezonu? Kao da se nista nije dogodilo?

            Comment


            • Originally posted by Ljubitelj tenisa View Post

              Nije mi jasno kako mogu šanse da mu budu male ako mu je država dala izuzeće od vakcinacije i sad se predomislila, a pritom vakcinacija nije zakonska obaveza.
              Tako pisu, zato sto je misnistar suspendovao vizu na osnovu tog njegovog prava, po clanu 133 (ako sam dobro zapamtila) i tu je Djokovicu smanjena mogucnost za delovanje.
              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

              sigpic

              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
              with experience.

              Comment


              • Originally posted by Srkisa View Post
                To sto ide na savezni sud ne verujem da je dobro za Novaka,ovaj sudija je delovao skroz ok

                Sanse su mu manje nego proslo rociste

                Pa ja mislim da su oni ga pitali bar 5 puta od kad je dosao u australiju da se vakcinise ili bar kaze javno dobro o tome i sve bi bilo reseno ali nije jbg covek nece pa nece

                Inace Novak je koristio tablete za bolove dosta puta plus je imao operaciju,ne ide mu ta prica da su mu biljcice dovoljne
                Otkud ga pitali da se vakciniše otkako je u Australiji, sa medicinskog stanovišta to je neosnovano, pa vakcini treba od 7-10 dana da “proradi” da natera telo da razvije imunitet a to se dešava u 90% vakcinisanih osoba, u prevodu desetoro kao da nisu ni primili vakcinu. I to samo što se Fajzera i Moderne tiče, navodno efikasnost AZ, Sputnika, Sinofarma itd je još manja (iako ja - vakcinisana i preležan kovid, više ništa verujem).

                U svakom slučaju ne postoji “instant” vakcina tako da ta pretpostavka ne pije vodu
                "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

                Comment


                • Originally posted by bojanaBG View Post

                  Tako pisu, zato sto je misnistar suspendovao vizu na osnovu tog njegovog prava, po clanu 133 (ako sam dobro zapamtila) i tu je Djokovicu smanjena mogucnost za delovanje.
                  Jeste taj član 133 i poziva se na javni interes. Tako je bila objava zvanična.

                  Ma nebitno... nek se završi... Jbg to je vlast, može da radi šta hoće i to je to.

                  Comment


                  • Originally posted by Larisa View Post

                    Otkud ga pitali da se vakciniše otkako je u Australiji, sa medicinskog stanovišta to je neosnovano, pa vakcini treba od 7-10 dana da “proradi” da natera telo da razvije imunitet a to se dešava u 90% vakcinisanih osoba, u prevodu desetoro kao da nisu ni primili vakcinu. I to samo što se Fajzera i Moderne tiče, navodno efikasnost AZ, Sputnika, Sinofarma itd je još manja (iako ja - vakcinisana i preležan kovid, više ništa verujem).

                    U svakom slučaju ne postoji “instant” vakcina tako da ta pretpostavka ne pije vodu
                    Ne bitno ni koju prima ni da li prima ni kada prima,bitno je da kaze da nije Antivakser i da se vakcinisao(makar i lagao) i da je vakcina civilacijska tvorevina bla bla bla...zbog drugih ljudi ne zbog sebe

                    Comment


                    • Originally posted by Niki View Post

                      Apsolutno, jer sada sav tovar je na njemu, sada nije u centru paznje viza i izuzece, nego on kao licnost i njegovi anti-vakcerski stavovi. On preispituje diskrecuono pravo ministra?! Pa, to tesko i sud da radi, preispitace samo zakonitost odluke, koja je verovatno dobro spremljena.
                      Zato kazem, sta zeli da dokaze, da igra po svaku cenu? Pa, zar ne vidi kakav je haos nastao, u kakvu su situaciju svi dovedeni, ostali igraci? I kako misli igrati turnir, kako misli nastaviti sezonu? Kao da se nista nije dogodilo?
                      Za čitav ovaj haos za turnir i ostale igrače, Djoković nije jedini krivac, apsolutno ne.

                      Verovatno mu je još jedino to preostalo da (pokuša) da razjasni, i treba. Sad mu je već sve apsolutno svejedno, pa nek se hebu do kraja, vala
                      "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

                      Comment


                      • Originally posted by Srkisa View Post

                        Ne bitno ni koju prima ni da li prima ni kada prima,bitno je da kaze da nije Antivakser i da se vakcinisao(makar i lagao) i da je vakcina civilacijska tvorevina bla bla bla...zbog drugih ljudi ne zbog sebe
                        Ne mora on više ništa da kaže, samo što ga i ako ga advokatska ekipa savetuje. Ako ostaje (malo verovatno), neka ćuti i igra, ako ne pakuje se i odlazi, a nikom ništa dužan nije, niti ikakve izjave treba da daje. Pravac neko ostrvo i na odmor.
                        "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

                        Comment


                        • Nemojmo više o vakcinama, nema tu kraja, nema tu istinske pravde ni prema kome.
                          Oni sada karte bacaju na javni interes i tu ne vidim način kako će Novak dobiti. Turnir je već izgubljen. Biće dobro da ne dobije zabranu, a da se sve ovo završi tokom ove godine, te prodišemo punim plućima. Mada je ovaj globalni eksperiment dao krila mnogim bolesnim umovima za buduće akcije. Koliko primećujem, više nema ni svetskog terorizma?
                          I zamisli hbte, da nosiš ime Novak (No-Vacc) i da ti se sve ovo izdešava . Da pomisliš da stvari zaista nisu baš tako "jednostavno" slučajne .
                          Last edited by Nesic; 14-01-22, 13:58.

                          Comment


                          • Ne znam šta znači to kad iskoristiš tu moć i ukineš vizu zbog javnog interesa. Ipak ovo je zaista svedeno na ozbiljnu diskriminaciju. Vakcinacija nije zakonom obavezna nego iznuđena. Da je obrnuta situacija i kod nas, samo sve isto. I da se podigne na ovakav nivo, nikada ne bih bio za to da jedan sportista koji je došao da se takmiči par nedelja i dobio je pozivnicu da dođe, dobio izuzeće sve... Ne bih glasao da se protera iz zemlje. To je nečuveni apsurd.

                            Kao građanin ne vidim nikakvu opasnost od njega. Ima toliko boljih rešenja. Ograniči mu kretanje i to je to. Ovo je čista politička odluka.

                            Ako je sud nezavistan, ima ovo da odalami kao ništa. Potpuna besmislica. Ako neko ume da mi objasni pravni osnov po kojem Novak može da izgubi spor, zamolio bih ga da to uradi.

                            Dakle dodeljena mu je viza još 18og Novembra, a odobreno medicinsko izuzeće kasnije u decembru. I sada zbog jedne objave na instagramu, ovo dođe na sudski spor... Svaki iole normalan nezavistan sudija će ovo da odalami kao ništa. Uopšte ne vidim pravni osnov. Čovek nikoga ne ugrožava, sportista je, došao je tu privremeno, ima hiljade propusta dnevno tamo sigurno, po pitanju mera.

                            Comment


                            • Originally posted by DinoFC View Post

                              Ta objava je ravna objavi sludjenog i poremecenog covjeka. Socijalno retardiranog
                              Jbg, kada vec sam ne zna. A ocigledno nema nikoga da ga posavetuje. Svega ovoga ne bi ni bilo da nije bilo te objave.
                              sigpic

                              Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                              U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                              Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                              Comment


                              • Slažem se, ne vidim kako može ovo da izgubi ako se budu držali prava i ostanu nezavisni.
                                “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                                Comment

                                Working...
                                X