Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Joker View Post
    Ima i ovakvih misljenja:

    "Its a Ministerial decision to deport - informed by an army of lawyers - not an immigration officer at Melbourne airport making a process error at 6.30am. A totally different ball game.

    Its almost impossible to challenge a Ministerial decision to deport in court and judges will not intervene to overrule if they can avoid it - especially as Australia doesn't seem too keen on letting in people who break Covid isolation rules or provide inaccurate information on their immigration entry forms so there are grounds for deportation."

    Neki post sa mtf-a, ali strasno mi je sto zvuci skroz realno.
    Nazalost. Po meni sud mora da bude nezavisan. Ne branim Novaka, nije on cvecka u ovoj situaciji, ali mi je neverovatno da ministar ima toliku moc i da je takav zakon u Australiji. Mislio sam da ne moze da pise svako kako hoce zakon, da postoji neko medjunarodno pravo koje mora da se postuje.
    U ovoj situaciji mi je mnogo logicnije da recimo ministar ima pravo da ulozi zalbu vrhovnom sudu, i da donesu odluku ako misle da treba. Sve drugo daje jednoj vlasti vec moc u odnosu na drugu ( imamo sudsku, izvrsnu i zakonodavnu vlast), a koliko sam ja mislio da ne sme da bude slucaj.

    Comment


    • Na kakvom sudu? Koliko sam razumela Hawke ima diskreciono pravo da ga otera, bez prava na apelovanje
      "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

      Comment


      • Sud je doneo odluku da je bilo proceduralnih propusta tog jutra, ne postoji tu bas neki prostor za zalbu.
        A ako mu ministar ponisti vizu to je zato sto su utvrdili da papiri nisu dobri, nesto sto na sudu nije ni razmatrano.
        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

        sigpic

        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
        with experience.

        Comment


        • Proceduralne greške su napravili njihovi službenici, Novak ima urednu dokumentaciju.
          Gotovo je, prihvatite to.
          “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

          Comment


          • Originally posted by Larisa View Post
            Na kakvom sudu? Koliko sam razumela Hawke ima diskreciono pravo da ga otera, bez prava na apelovanje
            To mislim da nije tacno. Poprlicno sam siguran da Novak i u toj situaciji ima pravo da se zali. Samo da, u tom slucaju bi mu sanse bile dosta manje nego prvi put. Ruku na srce, nije da nemaju razloga da ga deportuju. Da li imaju dovoljno , ne znam. Slozices se( nadam se) da deluje suludo da ministar ima bas toliku moc da ne moze da se ljudi zale na njegovu odluku.

            Comment


            • Originally posted by dekkard View Post
              Proceduralne greške su napravili njihovi službenici, Novak ima urednu dokumentaciju.
              Gotovo je, prihvatite to.
              E šta bih dala da sam na tvom mestu
              Tebi je baš dobro!
              "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

              Comment


              • Originally posted by bojanaBG View Post
                Sud je doneo odluku da je bilo proceduralnih propusta tog jutra, ne postoji tu bas neki prostor za zalbu.
                A ako mu ministar ponisti vizu to je zato sto su utvrdili da papiri nisu dobri, nesto sto na sudu nije ni razmatrano.
                To ce ici malo teze. Cisto sumnjam da ce to biti slucaj, vec ce to biti sekundarni razlog, upravo iz razloga sto ne mogu dokazati, mogu samo da sumnjaju u neispravnost dokumentacije.
                Ali ono za sta moze da ga deportuje je za potencijalnu opanost po javno zdravlje, jer je dokazano da se ne pridrzava propisa izolacije, za sta ima licno Novakovo priznanje i tu je onda kraj. Slucaj sa sumnjivim papirima ce samo dodati da slucaj ucini jos jacim, ali ne smije na tome temeljiti odluku.

                Comment


                • Lako je naci razlog zbog kog ce ga deportovati,ali to nece uciniti a mozda je deportacija i bolja za Novaka,manje ce ga svi mrzeti tako,ovo je sad bukvalno preziranje coveka

                  Comment


                  • Originally posted by Joker View Post
                    To ce ici malo teze. Cisto sumnjam da ce to biti slucaj, vec ce to biti sekundarni razlog, upravo iz razloga sto ne mogu dokazati, mogu samo da sumnjaju u neispravnost dokumentacije.
                    Ali ono za sta moze da ga deportuje je za potencijalnu opanost po javno zdravlje, jer je dokazano da se ne pridrzava propisa izolacije, za sta ima licno Novakovo priznanje i tu je onda kraj. Slucaj sa sumnjivim papirima ce samo dodati da slucaj ucini jos jacim, ali ne smije na tome temeljiti odluku.
                    Imas problem sa onim popunjavanjem obrasca, to je jedan razlog, on nije vakcinisan i to je i dalje uslov da se udje u Australiju ( a ne prelezan kovid) i na kraju je njegovo neodgovorno ponasanje, sam priznao.
                    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                    sigpic

                    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                    with experience.

                    Comment


                    • Originally posted by 147 View Post

                      To mislim da nije tacno. Poprlicno sam siguran da Novak i u toj situaciji ima pravo da se zali. Samo da, u tom slucaju bi mu sanse bile dosta manje nego prvi put. Ruku na srce, nije da nemaju razloga da ga deportuju. Da li imaju dovoljno , ne znam. Slozices se( nadam se) da deluje suludo da ministar ima bas toliku moc da ne moze da se ljudi zale na njegovu odluku.
                      Ma nemam ja šta da se ne/slažem, i meni deluje suludo ali izgleda da je upravo tako i da tu boga nema

                      Kapiram da su Novakovi advokati prikupili sve dodatne informacije, dokumenta, sastavili molbu/žalbu šta već, i dostavili dotičnom ministarstvu na razmatranje. A kad se donese konačna odluka onda je gotovo.

                      "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

                      Comment


                      • "If they can deport Katie Hopkins they can easily deport Novak. He like her can be deemed a threat to public health and public safety."

                        https://news.sky.com/story/covid-19-...ralia-12359546

                        Doduse, gospoja je krsila propise u Australiji, ali.. sitnica.

                        Comment


                        • Veći skandal od samog deportovanja bi bilo da mu sada (malo pre žreba ) ne dopuste da ostane u zemlji.. Imali su dovoljno vremena da sprovedu svoju odluku..
                          Očekivao sam da će se danas sve razjasniti.. Nažalost nije tako bilo..

                          Comment


                          • Originally posted by Larisa View Post

                            E šta bih dala da sam na tvom mestu
                            Tebi je baš dobro!
                            Sačekaj još malo, kad se održi žreb neće biti potrebe da se razglaba dalje o ovome.
                            Nijedan političar ne želi da bude zapamćen po tome da je izbacio najboljeg tenisera svih vremena iz zemlje, a potpuno bez razloga. Neće taj potez zaustaviti pandemiju. Zato ga i neće napraviti.
                            “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                            Comment


                            • Pozdrav svima!

                              Teška vremena, Nole legendo. 😁
                              Najbitnije je da zaigra na AO i uzme titulu, kao bonus.
                              Vox forum je zatrovan Noletovim hejterima, vidim da je ovdje relaksiranija atmosfera 😊.

                              "Čast" izuzecima.
                              Čuj da odustane od turnira. Bože sačuvaj.

                              Samo se titule broje za GOATa... kakve crne vakcinacije i to da li ga je neko manje ili više volio. Pitao bih vas za 10 godina, da li je bilo kome bitna ova frka oko fakin' dokumenata i vakcinacije.

                              Nole, samo GS titule broj i ništa više.💪 Srećna i berićetna ti 2022.

                              Za upis posle dugo vremena, vidim da je forum pretekao...

                              Послато са SM-G998B помоћу Тапатока

                              Comment


                              • Ti hejteri tamo i na nekim drugim mestima su ljudi koji su ljuti generalno na svoj život i koriste svaku priliku da istresu sve svoje frustracije za ono šta ih se tiče ili ne. Misle da utiču tako na javno mnjenje. Ne utiču, nikog nije briga za njihova baljezganja.
                                “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                                Comment

                                Working...
                                X