Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by dekkard View Post
    To su dijalekti, ne jezici.
    то је хрватско тумачење које је бесмислено

    Comment


    • Nije hrvatsko, nego jugoslovensko. Sa nestankom Jugoslavije nije nestao zajednički jezik, srpsko-hrvatski ili hrvatsko-srpski.
      “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

      Comment


      • Originally posted by Larisa View Post
        Ajde malo pozitive, treba nam ko leba

        https://sport.blic.rs/tenis/britanac...avijeg/mv2r9fw


        elem

        Kolumnista Demijen Reili je u članku "U pohvalu Novaka Đokovića", stao u odbranu srpskog tenisera u svetlu poslednjih dešavanja u Melburnu.

        "Kao i svi vi, uživam u drami Novaka Đokovića 'tamo dole'. Ko ne bi? Ekstremno je zabavno. Sasvim je moguće da je najzdraviji svetski sportista proglašen opasnošću za javno zdravlje u naciji gde je dve trećine odraslih gojazno ili debelo zahvaljujući vladi koja je u raznim prilikama u protekle dve godine, dala više nego jasan utisak da je potpuno poludela. Čak i tokom najgorih faza pandemije ovde u Velikoj Britaniji, često sam bio zahvalan na tome što ne živim u Australiji, koja je kako su meseci prolazili, postepeno povećavala autoritarnu vatru koja može da se poredi samo sa Kinom i drugim tiranskim režimima", piše Reili, a prenosi B92.
        Evo još pozitivnije

        https://youtu.be/5O7O0bFEFec
        “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

        Comment


        • Originally posted by dekkard View Post
          Nije hrvatsko, nego jugoslovensko. Sa nestankom Jugoslavije nije nestao zajednički jezik, srpsko-hrvatski ili hrvatsko-srpski.
          нема тог сх језика ни на једном институту за лингвистику било где у свету, чак ни такозваног хрватског језика, док је српски језик и те како присутан на списку светских језика - лингвистика је наука, а ово што ти наводиш је политика...

          хрвати говоре хрватским језиком таман као што аустријанци говоре аустријски, или не дај боже, аустралијанским језиком...
          Last edited by gandra; 12-01-22, 14:54.

          Comment


          • To su novokomponovani lingvisti. Oni čija reč nešto vredi, poput Ivana Klajna, Milana Šipke, Predraga Pipera se svi slažu da je u pitanju srpsko-hrvatski ili hrvatsko-srpski jezik.
            “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

            Comment


            • Originally posted by dekkard View Post
              Evo još pozitivnije

              https://youtu.be/5O7O0bFEFec
              Superica. Totalna normala koliko primećujem.

              Comment


              • Ma da Don’t look up
                "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

                Comment


                • Za koje će se boje opredeliti ove godine, plavu i belu ili zelenu i belu? 😀
                  https://youtu.be/5gGLfJZwGNg
                  Last edited by dekkard; 12-01-22, 16:00.
                  “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                  Comment


                  • Samo da ne bude Orange is the new black, što se mene tiče, svaka druga mi odgovara
                    "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

                    Comment


                    • Originally posted by dekkard View Post
                      To su novokomponovani lingvisti. Oni čija reč nešto vredi, poput Ivana Klajna, Milana Šipke, Predraga Pipera se svi slažu da je u pitanju srpsko-hrvatski ili hrvatsko-srpski jezik.
                      Dzaba, za neke vrijede Jovani Deretići i slični (nažalost i za Novaka, ali to je neka druga priča).

                      Svako nek priča jezikom kojim želi, glupo je u to ulaziti uopšte. A suštinski sve je to isti jezik, jedino slovenački i makedonski su zaista različiti od svih jezika iz bivših SFRJ. Sa ovom temom smo trebali preći u Pričaonicu

                      Comment


                      • Na stranu Novakovi nepromišljeni potezi. Cela ova situacija je samo ogolila pravu istinu, skinula maske, izvukla pacove i miševe iz svojih rupa, dala za pravo svakoj budali na svetu da ga vredja i da za to ne odgovara. Evo, danas su se u Beogradu u klubu gde igram tenis pojavila 2 Britansko/Australijska novinara(nisu bili sigurni odakle su) i raspitivala kako se osećaju deca iz tog kluba koja su primila 17.12. trofeje od Noleta. Da li su zaražena, da li imaju simptome…. Naravno, ostali su uskraćeni za komentar, kako i dolikuje.

                        Ja razumem da je Nole veći od tenisa. Jedino se u Beogradu mogu videti svi trofeji masters serije i grand slemovi na jednom mestu. Koliko ljudi poznajete da su uradili nemoguće 2 puta? Osvojili sve po 2 puta?!?
                        Ne morate kao Nadal da pokazujete svi u mrežu da se upecao. Niti da ispravljate sudski sistem Australije. Novak sam snosi odgovornost za svoje postupke, kao kada je zbog izbegavanja operacije od 15 minuta POKLONIO Federeru i Nadalu po 3 grand slema, a sebi oduzeo pravo na 6. Ali je povratkom vratio najveće rivale na margine borbe za najveće trofeje i na taj način prekinuo debatu o najvećem.

                        Ne zaboravite da su svi oni fanatični ludaci. Zato mi seremo ovde, a oni su tamo na vrhu. Prvi je Nadal ubrizgavao 2 godine čini ki se hormon rasta u svoja kolena, kada je to proglašeno nelegalnim. Niko ga retroaktivno nije optuživao za to. Što bi Saša Baron Koen rekao “barely leagle”

                        Comment


                        • Pola posta mi je progutano, ‘bem ti sve 😂

                          Comment


                          • Originally posted by Babke View Post
                            Pola posta mi je progutano, ‘bem ti sve 😂
                            Raspričao si se

                            Comment


                            • Zreb u Australiji je za 10h. Mislim da je od 21 h po nasem negde do 1h posle ponoc kljucan period za njihovu odluku. Ministar Hawke ima razloga da ga deportuje, ali sa druge strane to je jako rizicno. Ako bi opet izgubili na sudu, Hawke bi verovatno zavrsio politicku karijeru.
                              Last edited by 147; 12-01-22, 18:10.

                              Comment


                              • Originally posted by 147 View Post
                                Ministar Hawke ima razloga da ga deportuje, ali sa druge strane to je jako rizicno. Ako bi opet izgubili na sudu, Hawke bi verovatno zavrsio politicku karijeru.
                                Ima i ovakvih misljenja:

                                "Its a Ministerial decision to deport - informed by an army of lawyers - not an immigration officer at Melbourne airport making a process error at 6.30am. A totally different ball game.

                                Its almost impossible to challenge a Ministerial decision to deport in court and judges will not intervene to overrule if they can avoid it - especially as Australia doesn't seem too keen on letting in people who break Covid isolation rules or provide inaccurate information on their immigration entry forms so there are grounds for deportation."

                                Neki post sa mtf-a, ali strasno mi je sto zvuci skroz realno.

                                Comment

                                Working...
                                X