Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ljudi malo smo preterali. Ipak treba znati da je ovo sport i takmičenje. Novak nije drzavni neprijatelj. Ako će ga proganjati, neće se on obarati sa njima. Popustiće i vratiće se sam.

    Biće prosto dogovor neki.

    Ne isključujem da je dogovor već i pao u neku ruku samo formalno da se urade stvari.
    Last edited by Ljubitelj tenisa; 09-01-22, 20:38.

    Comment


    • Originally posted by Ljubitelj tenisa View Post
      Ljudi malo smo preterali. Ipak treba znati da je ovo sport i takmičenje. Novak nije drzavni neprijatelj. Ako će ga proganjati, neće se on obarati sa njima. Popustiće i vratiće se sam.

      Biće prosto dogovor neki.
      Tako je, ili će ga pustiti da igra ili će ga obeštetiti u iznosu većem nekoliko puta od iznosa za osvajanje turnira zbog svega što je doživeo u poslednjih nedelju dana.
      Jasno je da im se isplati više ova prva varijanta, a njemu je svejedno.
      “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

      Comment


      • Ne moze da ide da trenira dok ne presude da moze da udje u drzavu,to je kontradiktorno,i sta onda presudr da ne mozr da udjr i vrate ga a vec je usao,tek sutra ujutru tj utroak ujjtru ce poceti da trenira

        Comment


        • Zahtev Novakovih advokata je Monday 5 pm.

          Tad se rešava, ovako ili onako. Nije on kriminalac. Ako im se ne sviđa varijanta da ostane i igra, ide izvinjenje, obeštećenje i bruka po celom svetu.

          Comment


          • Ovako, mislim da neće biti nikakvog dogovora i da će sutra biti u avionu kući, eventualno bez trogodišnje zabrane ulaska.

            A sad, ako mu dopuste da ostane i igra, u iole normalnim uslovima (da se pridruži timu negde gde odmah može da krene ozbiljno sa treninzima) ubedjena sam da će igrati, to mi je hint, i da će dati sve od sebe.

            Za zvižduke niko nije zabrinut, ko želi prazan stadion?
            Pa sve ovo je izazvalu pažnju i interesovanje na planetarnom nivou, ljudi koji čuli nisu za tenis, sada pomno prate svaku novost a Noletovi prvi mečevi bi oborili rekorde gledanosti. To bi bila ogroma poslastica za turnir koju će prihvatiti oberučke i stvoriti uslove što se bezbedbosti tiče, da ga neki ludak naravno ne bi koknuo.

            Ali sve uz zvižduke i polemiku, realno, smatram da trljaju šake, publika bi bila oduševljena da ga izviždi ali još više da ga gleda.

            Nažalost, to se neće desiti, nešto će izmuvati da to “nevakcinisano djubre” što pre oteraju sa kontinenta, kao lep primer svima koji ne žele da je prime ili se usude da ne ispoštuju neke mere
            "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

            Comment


            • Originally posted by 147 View Post

              Cekaj, ako Novak dobije ne mora da ga puste iz karantina? Pa kakav je to zakon? Valjda je logicno da ako se vlada Australije zali u tom slucaju da je Novak slobodan dok se ne dokaze suprotno.
              To je jedna od nekoliko stvari koje su duboko nepravedene. Druge dvije su:

              Under the law, the minister only has to show that the presence of the visa holder "may, would or might be" a risk to the health, safety or good order of Australians.
              Dakle, ako bi prisutvo Novaka "moglo biti" rizik "za poredak Australijanaca" ministrica moze da ga zadrzi u karantinu. To je toliko siroko da je besmisleno.


              While the judge may allow an appeal, he could not order the government to grant a visa allowing Djokovic to exit detention, Levingston said.
              Sudija nema pravo da naredi ministrici u slucaju zalbe!

              Levingston je top advokat za pitanja imigracije, ali ovdje nastupa kao portparol vlade tj. navodi vodu da je sve besmisleno!

              Comment


              • Kažem vam, preterujete. Ovo je sportski nesporazum u vidu političkog iživljavanja.

                Ništa od toga što pišete verujem da ne dolazi u obzir. Novaka samo zanima, izlazim odavde u ponedeljak 5 p.m. i nastavljam da treniram za turnir ili idem kući.

                Australijska vlada ili ko god da je predstavnik može da se inati i njega maltretira ali to nije opcija. Ne želi ni on sigurno po svaku cenu da ostane. Ovde se takođe radi o tome da li će se on ikada vratiti.

                Ako Sud opravda njegovu žalbu i presudi u njegovu korist a njega neko uzme da maltretira dalje, da ostaje u karantinu, da ide kontratužba, on se nikada više tamo neće vratiti. A on nije neki bezveznjak. Ima veliki uticaj. Možda ne najveći ali ima veliki.

                Tako da te varijante maltretiranja otpadaju. Sigurno idu na dogovor. Oni svakako nemaju šansi da dobiju Novakove advokate u ovom prvom sporu. Propust u komunikaciji vladajućih institucija je očigledan i on je na štetu Novaka. Nije se on tamo tek tako pojavio. E sad, ako ipak nije bilo dozvoljeno izuzeće pod Novakovim okolnostima, sami su krivi i platiće obeštećenje jer se sve desilo nehotice i nije Đokovićeva krivica. Ako jeste postojalo onda ga moraju pustiti.

                On nije pretnja za suverenitet zemlje. To je težak debilizam. Zato niko od njih ne sme to baš tako javno da formuliše. Ali ovo maltretiranje je ipak u skladu sa njihovom borbom protiv pandemije.

                Ako tamo postoji iole nekolicina razumnih ljudi i uzimaju se u obzir svi faktori, trenutno stanje pandemije + ostali relevantni faktori, ne vidim drugi ishod nego da uđe i nastavi da trenira.

                Comment


                • Ujutro kad se probudim, necu smijet otvorit vijesti hahahaha Mada neki sporazum u kojem Novak napusta Australiju djeluje najrealnije ali nadamo se najboljem. Sretno Novace

                  Comment


                  • Vidi ovo hbte


                     

                    Comment


                    • Novak je dobio oko 100.000 followera na twiteru za nekoliko dana. Obicno mu za tako nesto treba nekoliko meseci. Inace Novak je pre nekih pola sata napustio hotel. Mislim sam da ce da bude u njemu za vreme sudjenja.
                      Last edited by 147; 09-01-22, 21:44.

                      Comment


                      • Originally posted by NI View Post

                        To je jedna od nekoliko stvari koje su duboko nepravedene. Druge dvije su:



                        Dakle, ako bi prisutvo Novaka "moglo biti" rizik "za poredak Australijanaca" ministrica moze da ga zadrzi u karantinu. To je toliko siroko da je besmisleno.




                        Sudija nema pravo da naredi ministrici u slucaju zalbe!

                        Levingston je top advokat za pitanja imigracije, ali ovdje nastupa kao portparol vlade tj. navodi vodu da je sve besmisleno!
                        Vas dvojica imate problema sa engleskim

                        Dakle, ako Vlada Australije pobedi, Novak može i na to da se žali ali u tom slučaju ne može izaći iz karantina tj. Pritvora. Nigde nije pisalo ako dobije da ostaje u karantinu. Loše ste razumeli.

                        Edit:
                        Pardoniram. Ako Nole dobije a ovi ulože žalbu, onda da, ostaje u karantinu. Ali samo pod uslovom da ulože žalbu.

                        Zato sam siguran da ide dogovor.
                        Last edited by Ljubitelj tenisa; 09-01-22, 21:45.

                        Comment


                        • Originally posted by Ljubitelj tenisa View Post

                          Vas dvojica imate problema sa engleskim

                          Dakle, ako Vlada Australije pobedi, Novak može i na to da se žali ali u tom slučaju ne može izaći iz karantina tj. Pritvora. Nigde nije pisalo ako dobije da ostaje u karantinu. Loše ste razumeli.
                          Ali je receno da ako Djokovic dobije, oni mogu odmah da mu poniste vizu i ponovo da ga pritvore.
                          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                          sigpic

                          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                          with experience.

                          Comment


                          • Originally posted by 147 View Post
                            Novak je dobio oko 100.000 followera na twiteru za nekoliko dana. Obicno mu za tako nesto treba nekoliko meseci. Inace Novak je pre nekih pola sata napustio hotel. Mislim sam da ce da bude u njemu za vreme sudjenja.
                            Pa gde je otisao na sud?

                            Comment


                            • Da vam kazem dragi moji nece Nole nikad vise igrati Australiju, za ostale jos ne znamo. Inace da se slozimo svi oko ovoga ipak je tenis zapadnjacki sport i oni su rasisti po svakog ko je dosao sa istoka(Lendl, Seles, Safin itd.) ili kako god. Gde su svi slemovi? Na zapadu. To upada u oci, a mali od Srbije ih zivcira vec duze vreme samo su ga sad nahvatali na finjaka sa ovim svetskim cudom. Uzivao sam da gledam Noleta na AO ali sad sve gubi smisao, nije vakcina razlog koliko god vi gurali to covek nece da je primi ima alergije, razmislja svojom glavom i trn u oku je svima koji ponavljaju tudje reci. I jedna izrekica Gebelsa" Dajte mi medije i od naroda cu da napravim stoku" Sta prave zapadni mediji od Novaka?

                              Comment


                              • Nismo lose razumjeli. Ja sam slusao integarlni intervju. Sazetak je prenijet na ovom linku.

                                Ako Novak dobije, ministrica moze da ga zadrzi po drugoj osnovi. To je 147 napisao. I to je tacno.

                                Ako pak vlada pobijedi, onda Novak moze da se zali, ali ministrica odlucuje hoce li biti u karantinu. A ona ima uzasno siroka ovlastenja. Skora da moze reci: "Hocu da Rafa pobijedi, pa neka Novak osatne gdje jeste." Pretjerujem naravno.

                                Comment

                                Working...
                                X