Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Inace ako je neko od tenisera vec usao u Australiju na osnovu izuzeca kao Novak, Novakov advokatski tim ce imati setnju bukvalno, raznijece ih na sudu.
    sigpic

    Comment


    • Australija jeste stvarno rigorozna po tom pitanju iman tamo rodbinu ne pusštaju ih nigde već dve godine čak ni ulazak nije bio dozvoljen jedno vreme. ljudi ostaju bez posla ako se ne vakcinišu i tako to. U neku ruku ih razumem izabrali su takvu politiku i u tome su dosledni..Ako ne poštuješ zakone tudje zemlje, nećeš poštovati ni svoje.Ne razumem Novaka zašto je toliko tvrdoglav kao (Goat) sigurno ima neke svoje razloge.
      Last edited by Dekson; 06-01-22, 16:39.
      Lako je uvek pogadjati u centar ako imaš ljude da crtaju krugove oko njega

      Comment


      • Kad je objavio vijest da ide mislim da niko nije mogao ni u najluđim snovima da nasluti da će ovako nešto da se desi, očekivala sam zviždanje sa tribina i haos od navijača al ovakvu torturu i mučenje to nikad
        * Victory makes you happy, failure makes you stronger!
        * Smeš da izgubiš, ali ne smeš da se predaš!
        NOVAK ĐOKOVIĆ #TrueChampion

        Comment


        • Originally posted by Vladan View Post
          Kad ides kod nekog u goste onda postujes pravila domacina. Jos u novembru je znao da Australija trazi dvije doze vakcine u suprotnom se ne moze uci u zemlju. Oni su kovid shvatili kao pitanje zivota i smrti, izabrali su put koji po svaku cijenu znaci zivot, od njih su rigorozniji jos samo Kinezi, ali njihove brojke sto se tice kovida su impresivne.

          Smrtni slucajevi

          Australija - 2302
          Srbija - 12831

          Ukupan broj zarazenih

          Australija - 612106
          Srbija - 1318333

          Ukupan broj vakcinisanih sa dvije doze

          Australija - 91.6%
          Srbija - 46.5%

          Broj stanovnika

          Australija 25.7 miliona
          Srbija - 7 miliona

          I dalje mislim da se nista od ovoga ne bi desilo da nije javno objavio da je dobio izuzece i na taj nacin uspio da na sebe nabaci gnijev australijskog napacenog naroda, pritom je on jedini koji je javno rekao da je dobio medicinsko izuzece, stvarno nije bilo potrebe za tim ali jbg. Ipak vec u ponedeljak ce, nevezano oce li mu dozvoliti da igra na AO ili ne, morati da odluci. Ili ce da zavrsi karijeru ili ce da se vakcinise. Kina je neki dan zatvorila totalno grad od 1.1 miliona stanovnika zbog tri asimptomatska slucaja. TRI! Makron je rekao da ne moze nijednog Francuza natjerati da se vakcinise, ali da moze nevakcinisanima da zagorca zivot. Izbori u Francuskoj su u aprilu, a Makron je nikad popularniji, Francuska je vakcinisala 73% populacije sto je iznad evropskog prosjeka. Jednostavno postoje pravila i dok pandemija ne prodje moras biti vakcinisan da bi normalno zivio. Ko ne zeli ima pravo ali mora da bude spreman na posledice.

          Pritom je najlakse bilo igrati na AO, priznaje Australija kinesku vakcinu koja je ja ne znam, voda medju vakcinama.
          Sve bi to bilo tako i u redu da je Novak izuzetak, međutim, Novakov otac reče da je u pitanju 25 (ili 27) tenisera koji su o istom ušli u Australiju a za Novaka rampa.
          Spoiler
          Ako mi časi smrti postanu bliski,
          I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
          Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
          Nije umio da odstupi,
          Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
          Pao unapred, a ne unazad,
          I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
          Uračunato i u moj pad.

          Comment


          • Ma nije više ni bitno... Sve je prevazišlo tenis. Čovek je zarobljen. Danas i sutra su dva najveća praznika pravoslavna. Nije ovo zaslužio ali Bog mu je ovo odredio. I ovo će proći. Očigledno je znao da postoji šansa da se ovo desi, mogao je da ostane ili rizikuje. Rizikovao je i to je to.

            Comment


            • Originally posted by Vladan View Post
              Inace ako je neko od tenisera vec usao u Australiju na osnovu izuzeca kao Novak, Novakov advokatski tim ce imati setnju bukvalno, raznijece ih na sudu.
              Pos uslovom da je izuzece isto,odnosno razlog za dobijanje identican

              Dal bi Australci dozvolili da udje neko bez validnog izuzeca tek tako??Recimo ja ti ili bilo ko?Tesko...ako je stvar strogo politicka onda ce ih razneti na sudu,ali ako izuzece je problem onda jbg
              Last edited by Srkisa; 06-01-22, 15:55.

              Comment


              • Originally posted by Vladan View Post
                Inace ako je neko od tenisera vec usao u Australiju na osnovu izuzeca kao Novak, Novakov advokatski tim ce imati setnju bukvalno, raznijece ih na sudu.
                Navodno taj Border Force istrazuje dva sumnjiva izuzeca koje je izdala Tenis Australija, vjerovatno pokrivaju taj moguci razvitak situacije.

                Comment


                • PENZIJA!!! I da ode kao GOAT dok je jos na vrhuncu
                  Spoiler
                  ali malo morgen
                  sigpic

                  Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                  U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                  Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                  Comment


                  • Zasto ga nisu odbili prije 10-tak da on uopste ne krene put Australije. Politicari tamo su bili doslljedni sve vrijeme i nagovjestavali da ce se sa njim obracunati pa cak nekad u novembru je njihov neki visoki politiacar izjavio da niko nece uci nevakcinisan i dodao cak ni Novak Djokovic, vec mu je tad rukavica bacena. Znaci on je njima na meti vec odavno i onda on dobija izuzece ud odobrenje Tenis Australij i nekog medicinskog tijela pri Vladi Viktorije.
                    Hoce li mi stvarno neko reci do politicari nisu znali i nisu mogli sprijeciti. Sve i da nisu mogli sprijeciti to znaci da su visokvalifikovane osobe iz te oblasti odlucivale o tom pitanju, ubjedjen sam mnogo strucnije od onih koje su donijele odluku da on nema dovoljno dokaza da podupre svoje izuzece. Kao falilo mu dokaza, pa da mu je neko trazio dokaze prije nego je sletio vjerovatno bi ih nabavio. Sta ce mu dokazi za potporu izuzeca kada je covjeku odobren ulazak i ostala je cista formalnost.

                    On je bio ocito toliko ubjedjen u to izuzece da ga je podijelio na drustvene mreze, sada taj potez izgleda kao morbidno-glup. Koji je probudio inat i bijes i kod politicara i gradna i tu je krenuo konacni obracun u kojem on nije imao sanse. Ako taj sud postupa 100% objektivno bi treba da sprijeci deportaciju jer sam ubjedjen da su strucniji ljudi dozvilil izuzece, NISU TRAZILI DODATNE DOKAZE, koje je on mozda mogao obezbjediti da su mu trazili a posto nisu, nije ih ni imao kada su mu trazili na aerodromu. Plus naravno sto ima osoba koje su usle vec na slican nacin .
                    Odluka donesena pod politickim pritiskom i inatom ali sanse da to promjeni su nezamislivo male. Sumnjam da ce se tu ici u sukob izvrsne i sudske vlasti gdje realno 99 posto ljudi podrzava da ga deportuju.

                    Comment


                    • Koliko citam vesti, sledi tezak lockdown za nevakcinisane u Australiji. Tako da, Novakove sanse su minimalne. Eventualno nece da mu propisu zabranu od 3 godine zbog nesporazuma sa Tenis Australijom. To je nesto sto je realno da se nadamo.

                      Comment


                      • Originally posted by 147 View Post
                        Koliko citam vesti, sledi tezak lockdown za nevakcinisane u Australiji. Tako da, Novakove sanse su minimalne. Eventualno nece da mu propisu zabranu od 3 godine zbog nesporazuma sa Tenis Australijom. To je nesto sto je realno da se nadamo.
                        Moguce da ce nesto slicno biti doneseno. Kao samo izadji u utorak iz zemlje, nemas nikakvih dodatnih sankcija. Mozes se vratiti vakcinisan u svako doba godine
                        Last edited by DinoFC; 06-01-22, 16:35.

                        Comment


                        • U prevodu : vidimo se nikad, čujemo još manje..

                          Comment


                          • Originally posted by Panchev9 View Post
                            U prevodu : vidimo se nikad, čujemo još manje..
                            Ne moze se pretpostaviti kako bi se Novakova karijera mogla odvijati nakon ovog. Makron je vec najavio da zeli zagorcati zivot nevakcinisnim ljudima, sve je to bolesno bez daljnjeg ali to je novi svijet. Kako on tu misli da manverise, da li stvarno razmislja o kraju karijere, vidjecemo dok se malo slegne situacija. Ali ne djeluje obecavajuce i kad bi se vakcinisao zamisli tek onda kako bi ovaj AO izgledao, ma uglavnom nema povoljnog scenarija

                            Comment


                            • https://www.b92.net/sport/tenis/vest...nav_id=2084228

                              Comment


                              • Vrv sledi duža pauza.. Nije više tako mlad, ali ako neko može da se vrati kada celo ovo pandemijsko ludilo završi, onda je to Novak..
                                Sačekajmo ponedeljak..

                                Comment

                                Working...
                                X