Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Bojim se da nece ici. To me iznenadjuje. Da li je bio dobio neka obecanja da ce napraviti izuzetak za njega, a poto je zakasnio sa vakcinom?

    Ako ode, svi ce mu, s pravom, zamjeriti da je ovo odlaganje da se izjasni previse melodramaticno. Ako ne ode, onda cini veliku ludost!

    Comment


    • Ma nema ovdje povoljnog scenarija, trenutno je najlogicnije da ne ode. Jer 99 od 100 tenisera u TOP 100 se vakcinisalo, on jeste zasluzio povlastice ali na ovakvim stvarima sve i da je dobije kakva je cijena tog. Nece sigurno tenski svijet aplaudirati i skakati od srece sto ce igrat. Mozda hoce organizatori ali sta je sa ostalim koju su se vakcinisali samo i zbog jednog razloga a to je da udju u Australiju.

      Zao mi je sto se ovako razvija, moglo se i ocekivati ovako nesto jer je covjek dubokih uvjerenja u ono sto misli i radi i kako zivi. Nadao sam se da moze primit neku rusku ili kinesku vakcinu jer su to stare metode, testirane pa nema nekih nepoznatih ali to tamo ne priznaju. Jedino to izuzece ostaje ali to ide uz veliku cijenu i uzimajuci u obzir kako je Austrlalija se ponasala u pandemiji, ne vjerujem u taj rasplet. Ljudi su terorisali svoje gradjane na 2 pozitivna slucaja u gradu. A da ne pricam o tome najavi da ce biti obavezna vakcina u Americi, RG....ode u nedogled sa dramama


      Originally posted by Ljubitelj tenisa View Post
      Ne znam šta se ovo dešava sa Novakom. Shvatam da je on lukav ali ne mogu da poverujem da čovek neće ići u Australiju na Slem. Nadam se da se vakcinisao i da ide.
      Ma nema sanse da se vakcinisao, jer ne postoji nijedan razlog zasto bi odugovlacio sa potvrdom da ce igrati sam AO. Jedino logicno objasnjenje da stavlja pod pritisak organizatore oni nesto izmajmunisu i da olabave vladu Viktorije i da dobije izuzece. Drugo objasnjenje ne postoji a sumnjam da je imao u rezervi vakcinu jer da razmislja o toj opciji vjerovatno bi to uradio do sad jer zna da ce ga uvjetovat svaki drugi turnir

      I Lajovic je mozda nehotice sve rekao danas na presici "Novak is trying to get to Australian Open"
      Last edited by DinoFC; 30-12-21, 21:31.

      Comment


      • Originally posted by DinoFC View Post
        Ma nema ovdje povoljnog scenarija, trenutno je najlogicnije da ne ode. Jer 99 od 100 tenisera u TOP 100 se vakcinisalo, on jeste zasluzio povlastice ali na ovakvim stvarima sve i da je dobije kakva je cijena tog. Nece sigurno tenski svijet aplaudirati i skakati od srece sto ce igrat. Mozda hoce organizatori ali sta je sa ostalim koju su se vakcinisali samo i zbog jednog razloga a to je da udju u Australiju.

        Zao mi je sto se ovako razvija, moglo se i ocekivati ovako nesto jer je covjek dubokih uvjerenja u ono sto misli i radi i kako zivi. Nadao sam se da moze primit neku rusku ili kinesku vakcinu jer su to stare metode, testirane pa nema nekih nepoznatih ali to tamo ne priznaju. Jedino to izuzece ostaje ali to ide uz veliku cijenu i uzimajuci u obzir kako je Austrlalija se ponasala u pandemiji, ne vjerujem u taj rasplet. Ljudi su terorisali svoje gradjane na 2 pozitivna slucaja u gradu. A da ne pricam o tome najavi da ce biti obavezna vakcina u Americi, RG....ode u nedogled sa dramama
        Dino apsolutno nisi upravu, jedino je kineska vakcina radjena na stari nacin i ona je priznata u Australiji, ruska vakcina je radjena na istom principu kao i astrazeneka, to je neka vekotrska, dok su moderna i fajzer mRNA vakcine.
        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

        sigpic

        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
        with experience.

        Comment


        • Originally posted by bojanaBG View Post

          Dino apsolutno nisi upravu, jedino je kineska vakcina radjena na stari nacin i ona je priznata u Australiji, ruska vakcina je radjena na istom principu kao i astrazeneka, to je neka vekotrska, dok su moderna i fajzer mRNA vakcine.
          Vidim priznata kineska, to nisam znao. To je trebao zaganjat ali i ta ruska metoda pravljanja vakcine je puno ispitivanija od mRNA vakcina. Pa samim ti i za vakcinoskeptike je prihvatljivija u odnosu na mRNA.

          Comment


          • Samo sto Australija ne priznaje Sputnik, ali to su vec neke politicke igre, jer koliko ja znam ni Evropa ih ne priznaje.
            Ali AZ i Sputnik su vakcine koje su radjene po istom principu.
            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

            sigpic

            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
            with experience.

            Comment


            • Ma, Jelena ga ponovo kosta karijere. Odsjekla mu je par godina sa Ekvadorom i Imazom, a sad mu ponovo puni glavu. Vec bi on bio tamo da ima zenu koja ce ga ispravno savjetovati, ali ona ga fanaticno ohrabruje u tim antivakserskim sranjima i tu vise nema srece...

              Comment


              • Originally posted by Joker View Post
                Ma, Jelena ga ponovo kosta karijere. Odsjekla mu je par godina sa Ekvadorom i Imazom, a sad mu ponovo puni glavu. Vec bi on bio tamo da ima zenu koja ce ga ispravno savjetovati, ali ona ga fanaticno ohrabruje u tim antivakserskim sranjima i tu vise nema srece...
                Jedan njen interviju sam procitao prije godinu-dvije u kojem prica o nacinu zivota i kako odgaja djecu. Par strasnih stvari sam procitao sta sve dozvoljava djeci da jede, da uzimaju suplementaciju i izmedju redova ono sto sam mogao procitat da se ne bih smio zaklet ni da su im djeca obavezne vakcine primila. Bas teski radikalizam i krajnost.

                Comment


                • Malo je glupo kriviti zenu, prvo on ju je birao, znaci da se slazu oko najbitnijih stvari, a drugo niti je malouman niti je maloletan da on moze da mu govori sta da radi.
                  http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                  Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                  sigpic

                  Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                  with experience.

                  Comment


                  • Originally posted by DinoFC View Post

                    Jedan njen interviju sam procitao prije godinu-dvije u kojem prica o nacinu zivota i kako odgaja djecu. Par strasnih stvari sam procitao sta sve dozvoljava djeci da jede, da uzimaju suplementaciju i izmedju redova ono sto sam mogao procitat da se ne bih smio zaklet ni da su im djeca obavezne vakcine primila. Bas teski radikalizam i krajnost.
                    Ziva istina. A u vezi ove aktuelne situacije, samo me cudi kako su Vajda i Goran toliko nemocni, da ne mogu da dopru do njega. A mozda bi u toj oblasti ponajvise uticaja trebao imati Uli, ali sve je to dzaba... Jelena vedri i oblaci tu, nema tu srece...

                    Kao i za Dominika Tima sto sam rekao... Cim je izasao sa Lili rekao sam da je gotov! Nikad vise sampiona od njega! I nece biti vise nikad. Neke stvari su previse ocigledne...

                    Comment


                    • Originally posted by Joker View Post
                      Ziva istina. A u vezi ove aktuelne situacije, samo me cudi kako su Vajda i Goran toliko nemocni, da ne mogu da dopru do njega. A mozda bi u toj oblasti ponajvise uticaja trebao imati Uli, ali sve je to dzaba... Jelena vedri i oblaci tu, nema tu srece...

                      Kao i za Dominika Tima sto sam rekao... Cim je izasao sa Lili rekao sam da je gotov! Nikad vise sampiona od njega! I nece biti vise nikad. Neke stvari su previse ocigledne...
                      Iskreno, ja mislim da samo Jelena moze da dopre do njega u ovakvim situacijama. Moguce je da i Vajda i Goran imaju neke informacije, mada nisam siguran da li imaju sve. Znam da nije praksa da se ovde analiziraju takve stvari, ali takva je situacija.

                      Istorija ce samo pamtiti pobednika, samo ce se pamtiti ko ima najvise slemova. Sumnjam da ce neko da prica o vakcini za koronu za par godina, a kamoli vise. Ako Novak bude igrao, nije bitno sta ce ostali da misle.

                      Kladionice mi se cini da daju barem 85-90% da Novak igra. Treba im verovati.

                      Comment


                      • Originally posted by DinoFC View Post
                        Ma nema sanse da se vakcinisao, jer ne postoji nijedan razlog zasto bi oduglovacio sa potvrdom da ce igrati sam AO. Jedino logicno objasnjenje da stavlja pod pritisak organizatore oni nesto izmajmunisu i da olabave vladu Viktorije i da dobije izuzece. Drugo objasnjenje ne postoji a sumnjam da je imao u rezerevi vakcinu jer da razmislja o toj opciji vjerovatno bi to uradio do sad jer zna da ce ga uvjetovat svaki drugi turnir

                        I Lajovic je mozda nehotice sve rekao danas na presici "Novak is trying to get to Australian Open"
                        To je jedino logicno objasnjenje, apsolutno se slazem. Nema drugoga. Propustio je voz za vakicninaciju prije mjesec dana i onda mu je ostalo da igra ovu komediju. AUstralci su ga samo zeznuli sto odmah nisu rekli KATEGORICKI ne!

                        Tek ce da bude sve idiotski kad se bude vakcionisao za RG.

                        Originally posted by bojanaBG View Post
                        Malo je glupo kriviti zenu, prvo on ju je birao, znaci da se slazu oko najbitnijih stvari, a drugo niti je malouman niti je maloletan da on moze da mu govori sta da radi.
                        Koga da krive? Novaka ne mogu. Taru i Stefana? Glupo je! Dijanu? Najracionalnija osoba u Novakovoj okolini. Srdjana? Niko ga ne uzima ozbiljno. Ostaje Jelena.

                        Osim toga, nije li zena tradiconalno kriva? Moraju drzati do tradicije.

                        Licno mislim da je Srdjan kriv. Morao je nesto i od njega pokupiti, nije mogao sve od majke.


                        Last edited by NI; 30-12-21, 21:31.

                        Comment


                        • Originally posted by NI View Post

                          To je jedino logicno objasnjenje, apsolutno se slazem. Nema drugoga. Propustio je voz za vakicninaciju prije mjesec dana i onda mu je ostalo da igra ovu komediju. AUstralci su ga samo zeznuli sto odmah nisu rekli KATEGORICKI ne!

                          Tek ce da bude sve idiotski kad se bude vakcionisao za RG.



                          Koga da krive? Novaka ne mogu. Taru i Stefana? Glupo je! Dijanu? Najracionalnija osoba u Novakovoj okolini. Srdjana? Niko ga ne uzima ozbiljno. Ostaje Jelena.

                          Osim toga, nije li zena tradiconalno kriva? Moraju drzati do tradicije.

                          Licno mislim da je Srdjan kriv. Morao je nesto i od njega pokupiti, nije mogao sve od majke.

                          Kakav je ovo mizogoni post? Zena je tradicionalno kriva

                          I ne znam kako Srdjan moze biti kriv, on se vakcinisao cim su vakcine dosle kod nas, skoro pre godinu dana.
                          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                          sigpic

                          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                          with experience.

                          Comment


                          • Palo mi je na pamet rjesenje. Da se AO igra u Sidneju!

                            Comment


                            • Originally posted by NI View Post

                              To je jedino logicno objasnjenje, apsolutno se slazem. Nema drugoga. Propustio je voz za vakicninaciju prije mjesec dana i onda mu je ostalo da igra ovu komediju.
                              Postoji jos jedno, ali ja u njega ne vjerujem... Da je on vakcinisan, ali da mu je to, kao sto je sto puta ponovio, njegova privatna stvar i da ne zeli da otkriva to. Moze biti da drzi taj "adut" do samog kraja, ali.. cisto sumnjam da je to slucaj.

                              Comment


                              • Originally posted by bojanaBG View Post

                                Kakav je ovo mizogoni post? Zena je tradicionalno kriva

                                I ne znam kako Srdjan moze biti kriv, on se vakcinisao cim su vakcine dosle kod nas, skoro pre godinu dana.
                                Ako ti nisi vidjela ironiju u mom postu, onda ne znam sto da ti kazem? Rugao sam se balkanskoj tradiciji!

                                Novak je doveosebe u ovu idiotsku situaciju zahvaljujuci trima svojim karakteristikama aroganciji, tvrdoglavosti i blefiranju. Sve tri mozes naci i kod Srdje.

                                Originally posted by Joker View Post
                                Postoji jos jedno, ali ja u njega ne vjerujem... Da je on vakcinisan, ali da mu je to, kao sto je sto puta ponovio, njegova privatna stvar i da ne zeli da otkriva to. Moze biti da drzi taj "adut" do samog kraja, ali.. cisto sumnjam da je to slucaj.
                                Do odluke da ne putuje na ATP sam davao 95% sansi toj opciji.
                                Kad je reakao da nece na ATP, smanjio sma na 70% sansi.
                                Poslije ove Lajoviceve izjave, dajem 10% sansi.

                                Njemu ATP treba kao aklimatizacija i priprema. Kad je odlucio da ne ide, pomislio sam da malo kasni sa pripremama. Ali Lajovic, koji je bio u vrlo neugodnoj situaciji, uz to pod budnom paskom Krajinovica, je ipak rekao dosta. Novak pokusava da nadje nacin da igra na AO. Vjerovatno je u decembru kad je doslo definitivno ne, bilo prekasno da se vakcinise.
                                Last edited by NI; 30-12-21, 22:18.

                                Comment

                                Working...
                                X