Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Finale od ove godine u best of 3.
    Treba dobiti šest mečeva. Neće biti lako.
    Trenutno odustali :
    * Federer
    * Nadal
    * Thiem
    * RBA
    * Shapovalov
    * Ruud
    * Raonic
    * Garin
    * Sinner
    * Wawrinka
    * Opelka
    * Isner
    * Coric
    * Fritz
    * Ramos
    * Lajovic
    * Norrie
    * Mannarino
    * Krajinovic
    * Paire
    * Delbonis
    * Kyrgios
    Last edited by Weltschmerz; 16-07-21, 10:17.

    Comment


    • Novak ima dvije opasnosti na Olimpijadi. Prva je umor. To sto se igra u dva dobijena je prednost. S druge strane, Novaka je daleko teze pobijediti na 3 dobijena. Dakle, za Novaka je gore sto se finale igra u 3 dobijena.
      Koliko god je konkurencija losa, realno je ocekivati da ima tri ozbiljan meca, recimo Rubljov, Cicipas i Medvedev. To nije bas tako bezazleno.

      Bojana je u pravu. Konkurencija u Tokiju je ostrija nego je bila u Uimbldonu.
      Last edited by NI; 16-07-21, 10:20.

      Comment


      • To je nista u odnosu kad je imao Nadala, Federera i Mareja u piku plus Delpo, Vavrinka...

        Comment


        • Trenutna lista prvih 25 koji idu u Tokio.
          1. Djokovic
          2. Medvedev
          3. Tsitsipas
          4. Rublev
          5. Berrettini
          6. Schwartzman
          7. PCB
          8. Monfils
          9. Hurkacz
          10. FAA
          11. de Minaur
          12. Karatsev
          13. Evans - otpao pošto je Covid pozitivan
          14. Sonego
          15. Khachanov
          16. Fognini
          17. Basilashvili
          18. Humbert
          19. Fokina
          20. Cilic
          21. Bublik
          22. Millman
          23. Struff
          24. Kecmanovic
          25. Fucsovics
          26. Paul
          NI, Rublev je četvrti pa nije moguće da igra sa njim i sa Tsitsipasom.

          Comment


          • Originally posted by NI View Post
            Novak ima dvije opasnosti na Olimpijadi. Prva je umor. To sto se igra u dva dobijena je prednost. S druge strane, Novaka je daleko teze pobijediti na 3 dobijena. Dakle, za Novaka je gore sto se finale igra u 3 dobijena.
            Koliko god je konkurencija losa, realno je ocekivati da ima tri ozbiljan meca, recimo Rubljov, Cicipas i Medvedev. To nije bas tako bezazleno.

            Bojana je u pravu. Konkurencija u Tokiju je ostrija nego je bila u Uimbldonu.
            Finale se od ove godine ne igra na tri dobijena. Igra se kao i ceo turnir na dva dobijena.

            Comment


            • Otpao je i de Minaur, pozitivan je
              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

              sigpic

              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
              with experience.

              Comment


              • Moje skromno mišljenje kao navijača je da greši što ide na OI. Kalendarski slem je sveti gral tenisa i ovim značajno umanjuje šanse na USO. Ne znam se kao @NI izraziti u procentima, ali ih je svakako značajno umanjio.
                E sad, kao sportista ga potpuno razumem. Ne događa ti se baš da u olimpijskoj godini osvojiš sva tri GSa pred OI. Nije to da samo kažeš sebi, ove godine osvajam sve. Šanse da se to dogodi 2024te su, budimo realni, minimalne.
                Dakle, Novak je preuzeo veliki rizik i odlaskom po Zlatni slem ugrozio je onaj kalendarski. Da sam ja u toj poziciji, nikada to ne bi uradio. Ali zato ja nisam Novak i zato je on upravo to što jeste, najbolji ikada. Ubeđen sam da je dobro izvagao i odlučio da je vredno rizika i mi ga možemo samo podržati u njegovoj odluci.
                Idemo, šampione.

                Comment


                • Na papiru je to teže nego Wimbledon. Olimpijske igre su specifičnost. Pitanje je ko koliko može da pruži igrajući za svoju zemlju. Ali generalno, idu tamo u karantine, stroga disciplina trte mrte, psihološki izuzetno zahtevno.

                  Osvajanjem Wimbledona posle Rolan Garosa, Novak je umor sveo poprilično na fizički umor. Mentalno i emotivno mislim da je sada napravio skok u pozitivnom smeru. Uzeo je prva 3 Slema. Sve preko toga za ovu sezonu je bonus. Zato i ide na Olimpijske igre. Ako uzme zlatnu medalju to je vrh. Ako ispadne rano ili uzme neku drugu medalju, neće biti mnogo razočaran. Biće ali ne previše.

                  To što je finale u 3 seta, njemu povećava šanse u teoriji ali OI nije isto što i Tour. Endi Marej je najbolji primer toga.

                  Što se tiče Novakvog fizičkog umora, on to kontroliše, dozira igru itd. Tako da će to sve biti pravilno raspoređeno. Ako uzme zlato u Tokiu, dovoljna je prva nedelja USO za zagrevanje.

                  On želi da učestvuje u Olimpijskim igrama, želi da se bori za svoju zemlju i za tu medalju.

                  Comment


                  • miloolja
                    otvaraj temu, glupo mi je ovde da komentarisem, a znam da ti hoces
                    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                    sigpic

                    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                    with experience.

                    Comment


                    • Nisam o tome razmisljala, ja samo na USO

                      Otvaram na tenis pdf jel da, necemo poseban za OI?
                      Uostalom ako se ikad slucajno popravi forum 😑 do OI ili za vreme, moze uvek sve da se prebaci.

                      I pisite o OI na Opstoj temi.
                      sigpic

                      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                      Comment


                      • Originally posted by Weltschmerz View Post

                        Finale se od ove godine ne igra na tri dobijena. Igra se kao i ceo turnir na dva dobijena.
                        Znam. I to je nepovoljno za Novaka. U finalu ce imati ozbiljnog igraca, a Novaku je lakse uzeti dva nego tri seta.

                        Originally posted by Bimbo View Post
                        Moje skromno mišljenje kao navijača je da greši što ide na OI. Kalendarski slem je sveti gral tenisa i ovim značajno umanjuje šanse na USO. Ne znam se kao @NI izraziti u procentima, ali ih je svakako značajno umanjio.
                        E sad, kao sportista ga potpuno razumem. Ne događa ti se baš da u olimpijskoj godini osvojiš sva tri GSa pred OI. Nije to da samo kažeš sebi, ove godine osvajam sve. Šanse da se to dogodi 2024te su, budimo realni, minimalne.
                        Dakle, Novak je preuzeo veliki rizik i odlaskom po Zlatni slem ugrozio je onaj kalendarski. Da sam ja u toj poziciji, nikada to ne bi uradio. Ali zato ja nisam Novak i zato je on upravo to što jeste, najbolji ikada. Ubeđen sam da je dobro izvagao i odlučio da je vredno rizika i mi ga možemo samo podržati u njegovoj odluci.
                        Idemo, šampione.
                        Ova odluka znaci da nizi nivo igre u Uimbldonu nije bio posljedica umora nego posljedica mentalnog tereta. Bilo kako bilo, odluka je donesena. Sada vazi samo: "Naprijed Nole!"
                        Last edited by NI; 16-07-21, 12:44.

                        Comment


                        • Olja, nemoj da bude pohlepna. Ti treba da otvaras samo jako bitne turnire. Olimpijada to svakako nije u svetu tenisa. Pogotovo ne pored USO ove godine za Novaka. Otvori ti USO, a ovde kako bude.

                          Nisam zadovoljan odlukom Novaka. Jedino razlog sto mislim da ima smisla je da sebi smanji pritisak na USO, jer bi mozda bio nesto veci ako propusti OI. Sta raditi posle OI? Da li odmarati do USO ili igrati Cincinnati?

                          U svakom slucaju, srecno!
                          Last edited by 147; 16-07-21, 12:54.

                          Comment


                          • Ma ista prica je bila 2016 potpuno mentalno iscedjen na Wimb ali je imao dobar zreb dobar raspored i ipak zelju da ne ponovi 2016,samo sto 2016 na Rg nije igrao nista posebno,ove godine izuzev prva 2 seta sa Musetijem i onih problema sa suncem u finalu,savrseno

                            Na Ao je bio igracki bolji nego na Wim

                            Odlazak na olimpijadu mu podize rejting kod ljudi u Srbiji,to je njemu bitno,a i znamo da i sam voli da igra,iako nije bas dobra odluka ali sta radi Danilo Medjedov na olimpjadi pa onda Grk koji sad sljaka u Hamburgu🤮,pa ce u Tokio pa u Ameriku,gde je Zveki igra li i on,Next gen kao da se trudi da Novaku olaksa osvajanje slemova

                            Rafailo ima zlato i pametno je odlucio posle Rga da podje po osvetu na Uso,bice drugi favorit nesumnjibo,jer kad Rafaelo nesto zacrta onda je ekstremno opasan
                            Last edited by Srkisa; 16-07-21, 13:01.

                            Comment


                            • Originally posted by 147 View Post
                              Nisam zadovoljan odlukom Novaka. Jedino razlog sto mislim da ima smisla je da sebi smanji pritisak na USO, jer bi mozda bio nesto veci ako propusti OI. Sta raditi posle OI? Da li odmarati do USO ili igrati Cincinnati?

                              U svakom slucaju, srecno!
                              Smanjenje pritiska je bio faktor u odluci. Sada ce 2-3 nedjelje biti okupiran Olimpjadom.

                              Comment


                              • Može
                                idemoooooo
                                "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

                                Comment

                                Working...
                                X