Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • I pored toga sto me je mec kostao zivaca, sigurno nisam jedini, kad se stvari mirno pogledaju, to je bila rutinska pobjeda.

    1.
    Rutinska ne znaci da je bilo lako. Rutinska znaci da nije dolazila u pitanje. To najbolje potvrdjuje prosjecna brzina Novakovog 2. servisa, 141 km/h protiv Beretinija, 152 protiv ostalih. Uz to je dobio 53% poena na drugom servisu sto je jednako prosjeku mecava protiv Kudle, Garina, Fucovica i Sapovalova. Novak nije trebao posebno dobar 2. servis.

    Vecina komplikacija je dosla od Novakove pretjerane nervoze, koja se u prvom redu odrazila servis, ali koja je isto tako uglavnom prosla sa TB-kom 1. seta. S obzirom da je GS cilj, ta nervoza je potpuno razumljiva.

    2.
    Novakov nivo ove godine nije sto je bio 2016, to je i onako bilo nestavarno. Medjutim, ove godine je Novak bolji nego ikada zato sto takticki vise varira svoju igru, prilagodjavajuci je uslovima i priotivniku. Tako je bilo na AO kada je udaranjuci rano i ravno FH-dom pomeo Medvedeva, tako je bilo na RG kad je po prvi put napadao Nadalov BH FH top spinom, tako je bilo na Uimbldonu.

    U Uimbldonu, Novakova igra se bazirala na cetiri elementa. Prvo, umjesto ofanzize sa osnovne, ofanziva na mrezi. To je iznenadilo sve. Cak je i Pet Kes, kjoji je vazio za najboljeg igraca na mrezi i koji nikad nije posebno gotivio Novaka, rekao: “Impresioniran sam kako Novak igra na mrezi!” Drugi elemet je servis koji je najvise skripao. Trece je jos uvijek izvanredna defanziva. I konacno cetvro je racunica da je bolji mec plejer od bilo koga drugoga na turniru.

    Uvjeren sam da je imao ofanzivu sa osnovne kao plan B. Jucer je 5 puta sijevnula BH paralela. Dobio je 4 poena, iako Beretini nije ni jednom trepnuo. Prvu je odgrao kad je imao punu kontrolu u 2. setu. Tek da provjeri da je sve u redu, zlu ne trebalo.

    3.
    Novak je imao samo tri stvarno ozbiljna meca, Andersona, Sapovalova i Beretinija. Svi su odlicni serveri i udaraci. Protiv njih je imao jos dva dodatka u svom planu - sto manje neiznudjenih (protiv Beretinija je imao 11 u zadnja tri seta, nasuprot 25 vinera i 40 iznudjeni gresaka protivnika. “Nije lose” da parafraziram Ubalda).

    Racunao je naravno da ce se sva trojica napraviti dovoljno gresaka. Naravno, trebalo ih je prisiliti. U slucaju Beretinija je to postizao sa realativo mekanom i dubokom loptom i na BH, a pogotovo na FH strani. Uz to je puno cesce igrao na Beretinijev BH. Postigao je cilj. U prethodnim mecevim, Talijan je imao 25% vise vinera nego neiznudjenih a protiv Novaka 20%. Mala ali znacajna, razlika. Medjutim, glavna dobit je bila u broju iznudjenih gresaka. U proslim mecevi Beretini je imao 5% vise vinera nego iznudjenih a protiv Novaka 14% manje.

    Beretinije zapravo igao blizu svog maksimuma, jedino je zadatak ovog puta bio neuporedivo tezi.

    4.
    Naravno uvijek ima kriznih gemova. Ili protivik pogodi super dva puta za redom ili Novak napravi dva puta neiznudejenu ili imamo mrezicu i liniju. Pogledao sam 6 takvih situacija.

    Kada je izgubio servis u prvom setu, Novak je bio malo pasivan. Nije bilo pune dubine. Uz to se Beretini razigrao u prethodnom gemu. Imao je malu mini pobjedu. Sacuvao je servis poslije 22 poena i odagnao nervozu.

    U TB je Novak bio malo nervozan i igrao je preagrsivno. Napustio je bio svoju taktiku.

    Kada je izgubio servis u 2. setu, Novak se bio malo opustio a Beritini je igao bas odlicno.

    5.
    Najbolji i najvazniji je bio 3. set. Beretinij je igrao izvanredno. Imao je 60% vise vinera nego neiznudjenih i 5% vise nego iznudjenih. Novak je brejknuo u 3. gemu. Mimo toga je osvoji samo dva poena na Bertinijevom servisu.

    Novak je majstorski cuvao svoj servis. Kad je Beretini priprijetio u 5. gemu, Novak je odmah digao igru, pogadjajuci prve servise. U 7 gemu je bila kriza. Beretini je dosao do 2 BL na Novakovom servisu (dva super odigrana, agresivna poena plus jedan mrezica). Novak je ubio svaku nadu sa cetiri prva servisa osvojivsi sva cetiri poena bez problema.

    6.
    Cetvri set je bio onakav kakav samo ocekivao da bude cijeli mec. Obojica cuvaju svoj servis ali na kraju presudjuje Novakov bolji return. U jednom trenutku je Beretini inspirisanom igrom priprijetio da dodje do dvije BL, ali je Novak odigrao najbolji poen meca. (Olja ga je objavila na Uimbldon temi.) Koja defanziva, koja odlucnost da se izbjegnu komplikacije.

    7.
    Sto je sljedece? Olimpijada ili USO?
    Last edited by NI; 13-07-21, 08:51.

    Comment


    • Ako bude znao ko sve ide od igrača i smatra da će biti laganiji turnir, možda i prelomi.

      Comment


      • Originally posted by Nesic View Post
        Ako bude znao ko sve ide od igrača i smatra da će biti laganiji turnir, možda i prelomi.
        Nije problem turnir. Problem je sve pre i posle meča. Ove igre nemaju tu čar. Nije vredno maltretiranja.

        A kako sve izgleda, za 3 godine biće dovoljno spreman da se pripremi za taj jedan turnir i da ga osvoji.

        Comment


        • Originally posted by Nesic View Post
          Ako bude znao ko sve ide od igrača i smatra da će biti laganiji turnir, možda i prelomi.
          Necete vjerovati, na podkasu Katarine Uitaker, to je bila jedna od tema. Dvoje misli da nece igrati a jedan da hoce.


          Cetiri su argumenta za:

          *strasno mu je stalo da osvoji zlato za Srbiju
          *konkurencija na Olimpijadi ce biti dosta losa
          *ovo je zadnja sanas
          *Novak je mnogo boilji od svih drugih, steta je propustiti priliku

          Argumenti protiv:

          *Novaka je teze pobijediti u tri nego u dva dobijena
          *Ako preskoci Olimpijadu, na USO ide pun samopouzdanja
          *Ako ide na Olimpjuadu i ima peh, na USO ce poci razocaran
          *Ostra izolazije ce da mu tesko padne
          *Treba mu odmor
          *GS je mnogo vece nego bilo sto drugo u tenisu, ovo je jedinstvena prilika i NOvak mora sve njoj da podredi. Za Novaka je Olimpijada vaznija od USO, ali je GS vazniji od Olimpijade.

          Comment


          • Do sada se 12 puta desilo da igrac osvoji AO i RG u istoj godini. 6 puta je izgubio na Uimbldonu, dva puta u finalu USO i 3 puta je osvojio GS. Da vidimo sto ce Novak da ucini. Puna lista:

            Code:
            [FONT=Calibri][FONT=Courier New]1933 Jack Crawford (Aus)   3     Finale USO[/FONT][/FONT]
            [FONT=Calibri][FONT=Courier New]1938 Don Budge (USA)       GS    [/FONT][/FONT]
            [FONT=Calibri][FONT=Courier New]1953 Ken Rosewall (Aus)    2     Cetvrtfinale Uimbldon[/FONT][/FONT]
            [FONT=Calibri][FONT=Courier New]1956 Lew Hoad (Aus)        3     Finale USO[/FONT][/FONT]
            [FONT=Calibri][FONT=Courier New]1962 Rod Laver (Aus)       GS    [/FONT][/FONT]
            [FONT=Calibri][FONT=Courier New]1963 Roy Emerson (Aus)     2     Cetvrtfinale Uimbldon[/FONT][/FONT]
            [FONT=Calibri][FONT=Courier New]1967 Roy Emerson (Aus)     2     4. kolo Uimbldon[/FONT][/FONT]
            [FONT=Calibri][FONT=Courier New]1969 Rod Laver (Aus)       GS    [/FONT][/FONT]
            [FONT=Calibri][FONT=Courier New]1988 Mats Wilander (Swe)   2     Cetvrtfinale Uimbldon[/FONT][/FONT]
            [FONT=Calibri][FONT=Courier New]1992 Jim Courier (USA)     2     3. kolo Uimbldon[/FONT][/FONT]
            [FONT=Calibri][FONT=Courier New]2016 Novak Djokovic (Ser)  2     3. kolo Uimbldon[/FONT][/FONT]
            [FONT=Calibri][FONT=Courier New]2021 Novak Djokovic (Ser)  ?     [/FONT][/FONT]

            Comment


            • Jedino bih dodao da je odmor ubedljivo glavni razlog da se preskoce OI. Vec na Wimbedonu u posednjih par meceva se videla odredjena zasicenost/mentalni umor. Pritiska u Americi ce svakako biti, i to ce da traje manje vise pune dve nedelje ( ako hoce to slema). Za tako nesto Novaku trebaju pune baterije. Mislim da ce trebati i malo srece u zrebu, pogotovo u kasnijoj fazi turnira. Ubedljivo bi najtezi bio Rafa u finalu. Rafa i najmanju nesigurnost iskoristi, a Novak u toj situaciji tesko moze na 100% da bude.

              Ne vidim kako da igra OI i da bude 100% spreman za USO. Trebao bi za par dana da trenira za OI, odigra OI i sta onda? Ostaje mesec dana pauze do USO. Mozda dovoljno da se odmori, ali kako da se spremi za taj period? Otpala bi Kanada, a verovatno i Sinsinati jer bi morao pauzu da napravi. Takav bi tesko bio u top formi za USO.

              OI zaista nisu toliko bitne u tenisu. Uzmite primer Rodzera koji nema zlato u singlu. Odlucio je 2016. da propusti OI. Jeste bio isrcpljen posle Wimbledona, ali mi se cini da je mogao da igra OI da je bilo dovoljno motiva( Pa da onda zavrsi sezonu). Medjutim to nije bilo slucaj.

              Comment


              • Originally posted by Larisa View Post
                E pa sad baš pod prozor da mu pljunemo.... sačekaćeš malo

                A što se reklame tiče, u pravu si, ne kapiram hype

                Nisam je ni videla dok je niste ovde objavili... (A gledala sam sam i bolje)

                Neka, Fedu Rolex i reklama, Noksiju GOAT, može, ne vidim u čemu je problem
                Mislila sam da mu pljunu pod prozor za reklamu, jer je hajp neverovatan, kao da je ne znam sta receno
                Receno je samo da brojke ne otkrivaju sve, da ima mnogo toga iza brojeva, sto je po meni cinjenica, jer se nadam da vi Djokovica ne vidite samo kao broj.
                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                sigpic

                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                with experience.

                Comment


                • Mnogo mi je drago što je Novak ispalio ambasadorku.

                  Za bivšu radikalku mnogi znaju da je loš čovek, seljoberka, ne čudi što ne ume da se ponaša.

                  Sažalio se Novak na kraju pa joj pružio ruku.

                  Comment


                  • Originally posted by Karamazov View Post
                    Mnogo mi je drago što je Novak ispalio ambasadorku.

                    Za bivšu radikalku mnogi znaju da je loš čovek, seljoberka, ne čudi što ne ume da se ponaša.

                    Sažalio se Novak na kraju pa joj pružio ruku.
                    Izvinjavam se, pomešao sam je sa drugom Aleksandrom Joksimović.

                    Mada i ova se obruka samo tako.

                    Comment


                    • Nisam Srbim, ali me vjerujete da ambasadorkin gaf ne valje isticati. Ona je predstavlja Srbiju, tako Englezi vide stvar, zato je i bila pozvana u ono ekskluzivno drustvo. Novakov uspjeh i uspjeh Srbije i potpuno je prirodno da ambasadorka bude na svecanosti. Propust je bio da se ona treba predstaviti Novaku, ali jednom kad se gaf desio, to treba sto prije zaboraviti.

                      Comment


                      • Originally posted by NI View Post
                        Uvjeren sam da je imao ofanzivu sa osnovne kao plan B. Jucer je 5 puta sijevnula BH paralela. Dobio je 4 poena, iako Beretini nije ni jednom trepnuo. Prvu je odgrao kad je imao punu kontrolu u 2. setu. Tek da provjeri da je sve u redu, zlu ne trebalo.
                        Definitivno. U jednu ruku šteta što nije bio opušteniji i što nije igrao ofanzivniji tenis sa osnovne linije, bilo bi ljepšte za gledanje, ali u drugu se ovako čuvao fizički i u nekom Murrayevom stilu igre je uspio osvojiti turnir bez da je ijednog trenutka bilo potrebe da posegne za svojim najboljim tenisom. Da je zatrebalo, zaigrao bi bolje.

                        Comment


                        • Beše nekad

                          Comment


                          • Originally posted by NI View Post
                            Nisam Srbim, ali me vjerujete da ambasadorkin gaf ne valje isticati. Ona je predstavlja Srbiju, tako Englezi vide stvar, zato je i bila pozvana u ono ekskluzivno drustvo. Novakov uspjeh i uspjeh Srbije i potpuno je prirodno da ambasadorka bude na svecanosti. Propust je bio da se ona treba predstaviti Novaku, ali jednom kad se gaf desio, to treba sto prije zaboraviti.
                            Problem je što takvi kao ona predstavljaju Srbiju i tu ima i krivice naroda.

                            A naš narod kaže - ne guraj se tamo gde ti nije mesto.

                            Njoj mesto nije bilo tu.

                            Comment


                            • Rolex je dakle odlučio kako brojke više nisu bitne.
                              Ko ubuduće pomene ili se pozove na brojke ima mu se izreći kletva 'dabogda mu otpala sekundara'.
                              Ujedno je dat nalog sektoru za ljudske resurse o angažmanu većeg broja sudija umetničkog klizanja koji bi kao jedini merodavni odlučivali na temu proglašenja teniskog GOAT-a.

                              sigpic

                              Comment


                              • Što se reklame tiče imam samo jedan odgovor Rolexu...u rangu Džona...







                                Što se čestitke tiče rekla sam da želim da verujem da je iskrena, ali postoji i ona druga opcija da je po savetu PRa i na sopstvenu inicijativu Rodžer čestitao Novaku da bi umanjio posledice reklame po sopstveni imidž...A to što se Rolex obrukao je do njih...Koliko ja kontam priču oko reklama on nije mogao da utiče na scenario i morao je da je snimi po ugovoru ili da plati penale...izabrao je opciju da je snimi, a onda efekte ublaži ali se i na neki način od iste ogradi kroz čestitku...

                                Opet da nije čestitao bio bi ponovo prozvan kao i za 311...

                                Što se Rolexa tiče očito je kod njih ona krilatica:" Inegativna reklama je reklama..."
                                Efekat su svakako postigli, danima se govori o njima...

                                @NI pogledala sam sinoć podkast, sjajni su...kao i svih prethodnih dana Viško,Cvija i Kole su bili fenomenalni...
                                Višković me u poslednje vreme iznenađuje...
                                Kako Novakovi uspesi rastu tako postaje pristrasniji prema njemu...

                                Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                                Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                                "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                                Comment

                                Working...
                                X