Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nadam se da Opelka nece doci do 3. kola, inace imam osecaj da bi to moad bude nezgodan mec. Vavrinka ne bi trebalo da moze da postigne formu koju je nekada imao plus ima Raonica koga ce tesko da prodje. Nadam se da ce bar jedan od Zvereva i Tima da ispadne pre potencijalnog duela sa Novakom.

    Comment


    • Originally posted by 147 View Post
      Nadam se da Opelka nece doci do 3. kola, inace imam osecaj da bi to moad bude nezgodan mec
      Tu bi Novaku bio i kraj.

      Comment


      • Uvek neugodni Opelka.
        sloboda ili ništa

        Comment


        • Originally posted by 147 View Post
          Nadam se da Opelka nece doci do 3. kola, inace imam osecaj da bi to moad bude nezgodan mec. Vavrinka ne bi trebalo da moze da postigne formu koju je nekada imao plus ima Raonica koga ce tesko da prodje. Nadam se da ce bar jedan od Zvereva i Tima da ispadne pre potencijalnog duela sa Novakom.
          Ne može Opelka da drži nivo servisa na 3 dobijena seta protiv onakvog riterna, budi spokojan.
          Originally posted by Casiraghi
          Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
          Originally posted by Casiraghi
          Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

          https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
          Originally posted by Casiraghi
          Srecan Mane svima koji slave.

          Comment


          • Originally posted by Ljubitelj tenisa View Post
            Nisam te razumeo najbolje ali rekao bih da si ironičan. Thiem treba da prođe Kirjosa, Čilića/Dimitrova, Shapovalova, Nišikorija/Bustu. To nije previše zahtevno ali može biti izuzetno komplikovano. Situacija sa karantinom je vrlo komplikovana i pritisak je veliki. Mentalno je najveći izazov. Tu je Novak najbolji. Thiem je došao bez Masua što je veliki nedostatak.

            Vavrinka treba da pobedi Raonića. Sve i da pobedi, mislim da je to samo mentalna prepreka.

            Nadala ne bih računao za finale. Čovek nema duel u "rukama".

            Novakov žreb je dovoljno dobar da odbrani titulu.
            Ok ali ajde da se zadržimo na prva četiri projektovana. Vidi prva dva gde se pale motori i navikava u odnosu na drugu stranu, složićeš se da je veoma minirano i ne lako.

            Послато са SM-N975F уз помоћ Тапатока

            Comment


            • ima neka fotka na tviteru koja kaze da nadal ne igra ATP protiv italije i da je novak siguran za obaranje rekorda po broju nedelja...

              zna neko nesto zvanicnije?
              Wizard

              Comment


              • Ne moze da bude jos zvanicno jer teoretski Nadal moze da igra neki turnir i u nedelji nakon AO.
                Non-Calendar Year Grand Slam - Stands alone
                Holding all 4 Majors titles on 3 different surfaces at once - Stands alone
                30 consecutive match wins - Stands alone
                3+ consecutive finals in all 4 Majors - Stands alone
                Australian Open 3 consecutive titles - Stands alone

                Comment


                • Originally posted by cacanin View Post
                  Ok ali ajde da se zadržimo na prva četiri projektovana. Vidi prva dva gde se pale motori i navikava u odnosu na drugu stranu, složićeš se da je veoma minirano i ne lako.

                  Послато са SM-N975F уз помоћ Тапатока

                  Kad se pogleda onaj link Oljin iz druge teme, za 4 projektovana, Thiem ima najlakši put.

                  Nadal ima minimalne šanse. Medvedev ima najveće šanse za finale.

                  Novakov žreb je dovoljno dobar da se podigne nivo igre za finale. Treba pobediti Dominika u eventualnom polufinalu. Sve ostalo po mom mišljenju je odlično.

                  Velika je prednos što je Thiem bez Masua.

                  Comment


                  • Originally posted by Milutinov Tata View Post
                    Ne moze da bude jos zvanicno jer teoretski Nadal moze da igra neki turnir i u nedelji nakon AO.
                    Da.

                    Teoretski Rafa treba:

                    -AO titulu
                    -545 poena u prve dvije nedjelje poslije AO (maksimalno moze da osvoji 750)

                    Zamisli Rafu da osvoji u nedjelju 21.02. AO a u srijedu 24. da igra 250 (Singapur, Kordobu u Argentini ili Monpelje) a potom u srijedu 3.3. Roterdam. S tim sto mora da osvoji Roterdam i udje u cetvrtfinale manjeg turnira. U tom slucaju Novak stize do 310 nedjelja a u svakom drugom do barem 311.

                    Ja pak mislim da se Rafa ozbiljno ostri da uzme AO, zato je i preskocio ATP. Ako bi uspio, male su sanse da bi ga iko dostigao. Dosao bi do 21 na RG-u vjerovatno do 22.

                    Prijavljivanje Roterdama je bio psiholoski pritisak na Novaka.

                    Comment


                    • Originally posted by NI View Post
                      Da.

                      Teoretski Rafa treba:

                      -AO titulu
                      -545 poena u prve dvije nedjelje poslije AO (maksimalno moze da osvoji 750)

                      Zamisli Rafu da osvoji u nedjelju 21.02. AO a u srijedu 24. da igra 250 (Singapur, Kordobu u Argentini ili Monpelje) a potom u srijedu 3.3. Roterdam. S tim sto mora da osvoji Roterdam i udje u cetvrtfinale manjeg turnira. U tom slucaju Novak stize do 310 nedjelja a u svakom drugom do barem 311.

                      Ja pak mislim da se Rafa ozbiljno ostri da uzme AO, zato je i preskocio ATP. Ako bi uspio, male su sanse da bi ga iko dostigao. Dosao bi do 21 na RG-u vjerovatno do 22.

                      Prijavljivanje Roterdama je bio psiholoski pritisak na Novaka.
                      Cak i da osvoji svih 750, mislim da bi morao da igra i u nedelji posle Roterdama, jer ce kasnije da se skidaju poeni iz IW. Naravno to pod uslovom da ne promene bodovanje, a mislim da bi bilo suludo da ne skinu poene iz IW iz 2019.

                      Inace meni deluje da ce do Wimbledona najveci protivnik za prvo mesto biti Medvedev, kao sto sam i naglasavao na kraju prosle godine. Doduse, kada obori rekord, Novak zaista ne treba previse da brine o tome.


                      Sto se tice Rafe, njegovo telo je porpilicno istroseno, ali je zato jako iskusan. Mislim da je jos 2017. shvatio da nece moci vise da igra vise od nekoliko turnira godisnje na betonu. Medjutim, do god mu je ranking visok ( top 4), to za njega nije previse bitno. U ovim godinama zna kako da udje u formu sa manje treninga. Uz lak zreb kao sada na AOu, sa malo trosenja moze da udje u drugu nedelju, i onda telo samo par meceva teske napore treba da izdrzi.

                      Po meni je Novak prvi favorit u Australiji, Medvedev drugi, Tim treci, a Rafa tek cetvrti. Medjutim ima solidnih 15% Rafa. Plus mislim da ima vece sanse od Rusa da dodje do SF. Tako da, ako se sve sabere, Rafa racuna da moze do jos barem jednog slema u karijeri van RGa.

                      Sto se Novaka tice, mislim da je imao idealnu pripremu za AO. Odigrao je nekoliko meceva protiv kvalitetnih rivala. Taman da se podigne forma, a da se ne istrosi previse. Prosle godine je mozda imalo smisla trositi se pre Us Open. jer je jurio prvo mesto. Tada je mozda fizicki bio ok, ali sam siguran da se psihicki poprilicno istrosio sto je mozda uticalo na nervozu. Tako da, mislim da bi sada bilo totalno nepotrebno da je igrao sa Rusom i eventulano u finalu dan pred AO. Ako sve bude kako treba, najbitnija ce biti Novakova fizicka sprema. Da li moze da trci sa osnovne priblizno kao sto je to mogao pre 5 godina? To ne znamo, a to ne znaju ni Tim i Medvedev. Nadajmo se da moze, i da ce ih time iznenaditi u zavrsnici. Novak od sada pa na dalje takva iznenadjenja treba da cuva za slemove. Slicno kao sto je Rafa svoje cuvao za RG. Nadam se da je Novak sada to prikriveno testirao igranjem i singla i dubla na ATP Cupu. Inace onolike emocije za potpuno nebitan turnir su nepotrebne.
                      Last edited by 147; 06-02-21, 11:23.

                      Comment


                      • Originally posted by 147 View Post
                        Cak i da osvoji svih 750, mislim da bi morao da igra i u nedelji posle Roterdama, jer ce kasnije da se skidaju poeni iz IW. Naravno to pod uslovom da ne promene bodovanje, a mislim da bi bilo suludo da ne skinu poene iz IW iz 2019.

                        ...
                        99% se slazem

                        Sa 750 i AO Rafa izbija na 1. mjesto 8. marta. Koliko bi ga zadrzao? To je pitanje. Po mom sudu ne duze od kraja marta.

                        Iza 8. marta, 1. mjesto na listi treba da ima nesto nizi prioritet za Novaka, ali ne bi trebalo da bude potpuno nebitno. Novak treba da pravi balans izmedju nekoliko prioriteta. Glavni je osvajanje slemova. Ono nije moguce bez dobre forme, koja nije moguca bez pobjeda nad jakim protivnicima i dizanja samopouzdanja. Prvo mjesto siri strah i kao takvo pomaze osvajanju slemova. Ali fizicki i emotivno, Novak nema isti nivo energije koji je imao prije 10 godina. Znaci treba da nadje balans. Rodzer je bio nasao izvanredan balans, u zadnjih nekoliko godina to Rafi jos i bolje uspijeva. I Novak je pokazao prilican napredak u tome. Prosle godine je on napravio samo jednu gresku. Pogodio je onu zenu u grlo. Bez toga bi vjerovatno osvojio USO. Sezona ne bi bila dobra nego odlican.


                        Najvaznije, Novakove emocije nisu bile vezane za turnir nego za protivnike. U ovom trenutku Novak ima cetiri mlada rivala od kojih mu ni jedan ne odgovara. Zverev je potencijalno najopasniji. Zverev je protiv Novaka djelova zastrasujuce. Novak je naglasio Sasinu formu u intervjuu iza. Novak je takvog Zvereva pobijedio. To je bilo vazno odmjeravanje snaga koje i te kako zasluzuje emocije. Novak nije mogao pobijediti bez emocija. Da budem iskren, partija protiv Zvereva me je uvjerila da je Novak jos uvijek broj jedan.

                        Da se nije povrijedio, Zverev bi pobijedio Medvedeva.
                        Last edited by NI; 06-02-21, 12:27.

                        Comment


                        • NI, ne uteruj strah u kosti Novakovim navijačima. Sklon si da preceniš igrače a nemaš podlogu za to.

                          U velikim mečevima, samo Thiem je pravio probleme i pobeđivao. Ali u presudno meču, prošle godine u finalu, i on je pao. Medvedeva je na ATP kupu pobedio u 2 seta u važnom meču a Sašu redom šamarao i u dva i u tri seta.

                          Novak i Danil nisu 3 godine igrali u 3 seta. Ne znam odakle to precenjivanje Nadala na betonu. To je bila priča i prošle godine.

                          Teško je da Rafa napravi ovde dobar rezultat bez da ga usere žreb. Prosto ovo je start sezone, svi su spremni fizički a on jedini ima problem sa leđima.

                          Ima i Zverev sada.

                          Comment


                          • Ne plasim Novakove navijace. Maldi napreduju, on stari. Zato me je jako obradovala partija protiv Zvereva. Novak je jos uvijek bolji. Novak zaostaje 3 slema za Rodzerom i Rafom. Treba iskoristiti maksimalno slemove dok je jos bolji. Plasim se da vrijem istice.

                            Nadal se ostrio da uzme AO. Ne znaci da ce ga uzeti. 147 je procijenio Rafine sanse na 15%. Nije to losa procjena. Novakove sanse su 2 -3 puta vece.
                            Last edited by NI; 06-02-21, 14:19.

                            Comment


                            • Originally posted by NI View Post
                              Ne plasim Novakove navijace. Maldi napreduju, on stari. Zato me je jako obradovala partija protiv Zvereva. Novak je jos uvijek bolji. Novak zaostaje 3 slema za Rodzerom i Rafom. Treba iskoristiti maksimalno slemove dok je jos bolji. Plasim se da vrijem istice.

                              Nadal se ostrio da uzme AO. Ne znaci da ce ga uzeti. 147 je procijenio Rafine sanse na 15%. Nije to losa procjena. Novakove sanse su 2 -3 puta vece.
                              Novak na Slemu ima još uvek 2 ozbiljna meča za titulu. bez obzira što stari. Ta dva meča moći će još dugo godina da odigra. Dokle god ne bude 6 igrača na top nivou.

                              Comment


                              • Originally posted by NI View Post
                                Ne plasim Novakove navijace. Maldi napreduju, on stari. Zato me je jako obradovala partija protiv Zvereva. Novak je jos uvijek bolji. Novak zaostaje 3 slema za Rodzerom i Rafom. Treba iskoristiti maksimalno slemove dok je jos bolji. Plasim se da vrijem istice.

                                Nadal se ostrio da uzme AO. Ne znaci da ce ga uzeti. 147 je procijenio Rafine sanse na 15%. Nije to losa procjena. Novakove sanse su 2 -3 puta vece.
                                ja se slazem stobom ovog puta

                                gledam sad medvedeva protiv beretinija,nema sanse on sa ovakvom igrom u tri seta protiv nadala
                                Wizard

                                Comment

                                Working...
                                X