Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ako ga bude slušala žena bit će on isti i poslije ženidbe ,izgleda da nam se propremaju još jedne bebe na ATP turu,Rogereove su već došle Noletove uskoro ,pa nadajmo se i Nadalovim.
    http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...46811721_n.jpg
    Samo je jedan čekanja vrijedan - Roger Federer!

    Comment


    • http://www.youtube.com/watch?v=LC8Xm...eature=related ova devojka je napravila takve videoe o Novaku da sam se ja umalo rasplakao... SAVRSENO....

      Comment


      • sigpic

        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

        Comment


        • Svaka čast toj djevojci što je napravila ovaj odlični video,i vjerovatno ih ima još ,ali ona to nikada ne bi napravila da Novaka nema ,zato sva zhvalnost ide prvenstveno njemu ,ona je samo sastavila ono što je on godinama sticao,za što se zalagao on je to stavila u 3 minute ,i to izgleda lijepo ,ali je još lijepše propratiti ove događaje i biti u onom minutu koji i nije toliko bitan za nekoga ali je bitan za našeg dragog tenisera i nas.Zato kažem hvala Novaku što je ovo uradio naravno to vi fanovi ste posebno zahvalni,ali hvala i Rogeru od moje strane jer je on nešto specijalano za mene.A vi znate kakav je to osjećaj jer isto tako doživljavate Novaka sigurno.
          http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...46811721_n.jpg
          Samo je jedan čekanja vrijedan - Roger Federer!

          Comment


          • Originally posted by Adin View Post
            Svaka čast toj djevojci što je napravila ovaj odlični video,i vjerovatno ih ima još ,ali ona to nikada ne bi napravila da Novaka nema ,zato sva zhvalnost ide prvenstveno njemu ,ona je samo sastavila ono što je on godinama sticao,za što se zalagao on je to stavila u 3 minute ,i to izgleda lijepo ,ali je još lijepše propratiti ove događaje i biti u onom minutu koji i nije toliko bitan za nekoga ali je bitan za našeg dragog tenisera i nas.Zato kažem hvala Novaku što je ovo uradio naravno to vi fanovi ste posebno zahvalni,ali hvala i Rogeru od moje strane jer je on nešto specijalano za mene.A vi znate kakav je to osjećaj jer isto tako doživljavate Novaka sigurno.
            Ima ona jos puno lepih klipova o Novaku,pratim je znam ;)
            http://www.youtube.com/watch?v=gNJPWuJdVTQ http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot..._3602351_n.jpg http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...13714580_n.jpg http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...32341258_n.jpg

            Comment


            • http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...46811721_n.jpg
              Samo je jedan čekanja vrijedan - Roger Federer!

              Comment


              • Da ima ih dosta i svi su odlicni. Stvarno se potrudila. Sto je najvaznije ono sto ona pravi je jako jako emotivno. Siguran sam da i oni koji nisu Noletovi navijaci vide tu emotivnost... Prosto ono sto je on radio godinama mi smo to pratili i navijali i on je sve sto smo mi zeleli ispunili. A to je stvar za koju svi navijaci zive. I ti Adine si se sigurno osecao predivno kad si gledao Rogera u punoj snazi... Poznat ti je osecaj siguran sam .

                Comment


                • Originally posted by Destroyer View Post
                  Da ima ih dosta i svi su odlicni. Stvarno se potrudila. Sto je najvaznije ono sto ona pravi je jako jako emotivno. Siguran sam da i oni koji nisu Noletovi navijaci vide tu emotivnost... Prosto ono sto je on radio godinama mi smo to pratili i navijali i on je sve sto smo mi zeleli ispunili. A to je stvar za koju svi navijaci zive. I ti Adine si se sigurno osecao predivno kad si gledao Rogera u punoj snazi... Poznat ti je osecaj siguran sam .
                  Ja pomalo volim da zalutam u vaš kutak Novakovih navijaca jer ste nekako ugodni za priču a ima vas dosta tako da je većinski dio ovdje.Prvenstveno predivan je osjećaj kad nešto učiniš i to se pamti na bilo koji način,ja sad kad pogledam neke video klipove Federera zvuči možda glupo pošto sam muško ali se rasplacem ko kakva mala beba .Jednostavno to nešto jače od tebe i to nas fanove ali prave fanove nikih igrača čini interesantim to ludo navijanje ,koje je čak prožeto emocijala i doživljajima koje doživljava i sam igrač.Novak kad se povrjedio na Davis Coupu mislim on se davno povjedio ali kad se je istegao u meču sa Del Potrom i kad sam čuo onj njegov krik naježio sam se jednostavno ne može ti biti svejedno nisam neki fan ali mi ga je bilo žao i čitav sam dan to spominjao.
                  http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...46811721_n.jpg
                  Samo je jedan čekanja vrijedan - Roger Federer!

                  Comment


                  • Originally posted by Adin View Post
                    Ja pomalo volim da zalutam u vaš kutak Novakovih navijaca jer ste nekako ugodni za priču a ima vas dosta tako da je većinski dio ovdje.Prvenstveno predivan je osjećaj kad nešto učiniš i to se pamti na bilo koji način,ja sad kad pogledam neke video klipove Federera zvuči možda glupo pošto sam muško ali se rasplacem ko kakva mala beba .Jednostavno to nešto jače od tebe i to nas fanove ali prave fanove nikih igrača čini interesantim to ludo navijanje ,koje je čak prožeto emocijala i doživljajima koje doživljava i sam igrač.Novak kad se povrjedio na Davis Coupu mislim on se davno povjedio ali kad se je istegao u meču sa Del Potrom i kad sam čuo onj njegov krik naježio sam se jednostavno ne može ti biti svejedno nisam neki fan ali mi ga je bilo žao i čitav sam dan to spominjao.
                    Uf to za Davis Cup... Meni je u subotu dan pre tog meca umrla baka. A sa njom sam bio jako jako blizak. Sa njom sam ujedno i gledao vecinski deo Noletovih meceva. I kada sam cuo da je Nole predao bilo mi je jos teze. Stvarno mi je bilo zao sto se tako moralo zavrsiti. Odbrana Davis Cupa i sve... Ali dobro. Sta je tu je . Inace i nije glupo sto se rasplaces kad gledas Ja ne placem samo zato sto nemam vise nista u sebi ostalo da mogu da zaplacem. Ali mi je stvarno jako jako drago kad vidim njegove meceve i kad vidim kako pravi istoriju. Neverovatan osecaj .
                    Last edited by Destroyer; 22-09-11, 20:36.

                    Comment


                    • Originally posted by Destroyer View Post
                      Uf to za Davis Cup... Meni je u subotu dan pre tog meca umrla baka. A sa njom sam bio jako jako blizak. Sa njom sam ujedno i gledao vecinski deo Noletovih meceva. I kada sma cuo da je Nole predao bilo mi je jos teze. Stvarno mi je bilo zao sto se tako moralo zavrsiti. Odbrana Davis Cupa i sve... Ali dobro. Sta je tu je . Inace i nije glupo sto se rasplaces kad gledas Ja ne placem samo zato sto nemam vise nista u sebi ostalo da mogu da zaplacem. Ali mi je stvarno jako jako drago kad vidim njegove meceve i kad vidim kako pravi istoriju. Neverovatan osecaj .
                      Jako mi je žao zbog tvoje bake.A ja sam čovjek koji užasno voli tenis i nenormalno volim da pogledam svakog tenisera i da znam nešto o njemu ,nekako je tenis postao dio mog života a to je došlo sa Federerom i ja prvenstveno uživam u svakom njegovom meču i bude mi mnogo teško kada izgubi pogotovo na nekim većim turnirima ,jer znam da je to važno i njemu a i meni ,a ja ću uživati sve dok je on tu.Vjerovatno je tako i kod vas Novakovih navijača ,vidim da je većina vas dosta brižna i da ste dosta vezani za njega.
                      http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...46811721_n.jpg
                      Samo je jedan čekanja vrijedan - Roger Federer!

                      Comment


                      • Originally posted by Adin View Post
                        Jako mi je žao zbog tvoje bake.A ja sam čovjek koji užasno voli tenis i nenormalno volim da pogledam svakog tenisera i da znam nešto o njemu ,nekako je tenis postao dio mog života a to je došlo sa Federerom i ja prvenstveno uživam u svakom njegovom meču i bude mi mnogo teško kada izgubi pogotovo na nekim većim turnirima ,jer znam da je to važno i njemu a i meni ,a ja ću uživati sve dok je on tu.Vjerovatno je tako i kod vas Novakovih navijača ,vidim da je većina vas dosta brižna i da ste dosta vezani za njega.
                        Heh . Bas tako. Kako si ti opisao tako se ja i osecam... Dokle god je on tu uzivacu u tenisu kad ode postace mi dosadno dok ne dodje opet neko koga cu moci na taj nacin da postujem i da za njega navijam u svakom mogucem trenutku... Ja kad sam na ovogodisnjem Serbia Openu slucajno dobio priliku da sedim u prvom redu dok je Nole sparingovao sa Troickiem sam bio potpuno van sebe od srece . Snimao sam ih cak . I tada sam ga jos vise zavoleo kao igraca. Ako sam ga pre dosta voleo i postovao od tad jos sto puta vise .

                        Comment


                        • Originally posted by Destroyer View Post
                          Heh . Bas tako. Kako si ti opisao tako se ja i osecam... Dokle god je on tu uzivacu u tenisu kad ode postace mi dosadno dok ne dodje opet neko koga cu moci na taj nacin da postujem i da za njega navijam u svakom mogucem trenutku... Ja kad sam na ovogodisnjem Serbia Openu slucajno dobio priliku da sedim u prvom redu dok je Nole sparingovao sa Troickiem sam bio potpuno van sebe od srece . Snimao sam ih cak . I tada sam ga jos vise zavoleo kao igraca. Ako sam ga pre dosta voleo i postovao od tad jos sto puta vise .
                          Novak je teniser koji je dosta slobodan,on kad hoće da se dere on se dere kad hoće da pjeva on pjeva,kad hoće da pleše on to i uradi kada hoće da imitira on to i uradi i on je meni dosta zbog toga draga zato što je baš slobodan i nekoko je prirodana na terenu.Mislim da je vrijedan pažnje i shvatam vas navijače zašto ga toliko volite i uvažavate.
                          http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...46811721_n.jpg
                          Samo je jedan čekanja vrijedan - Roger Federer!

                          Comment


                          • Aj, što ga ovaj Aca...

                            acastop Aca Stojanović
                            Guys, I didnt say he is getting married. He is not. But it is pretty important day in his life. I cant say more now. You speculate, wrong.
                            sigpic

                            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                            Comment


                            • I'm sorry, Novak Djokovic

                              By Matt Wilansky, ESPN.com
                              Fool me once, shame on you. Fool me twice, well, shame on you again. But fool me 64 times and send me swiftly to the shrink.


                              We're all searching to unearth the Novak Djokovic secret. How did this jokester-turned juggernaut transform himself into the game's best? The diet details and this spaceship-like pressurized egg thingy that purportedly simulates high altitude and production of red blood cells are well-known. (By the way, it's been reported that side effects may include headaches, vomiting and fatigue -- not exactly a tennis player's winning formula. Also, odd that this form of oxygen therapy, which, in this case, is ultimately used for endurance can cause languish. Kind of counterintuitive, no? Maybe try something less involved -- you know, like a bed.)

                              Anyway, where were we? Yes, Djokovic and the butt-kicking cog he is. Event after event. Match by match. Set by set. He simply never succumbed to the rigors of the job. He never once failed the Rafael Nadal test (6-0 in 2011). He refused to let a couple of meager match points against Roger Federer come between him and his third Slam of the season. But now that the results of event after event, match by match and set by set are in, there's no choice but to confess the ugly truth: I was not a believer. Never once did I look to you in our (so-called) experts' picks. Heck, you weren't even my second choice. Once, I even had a fleeting thought of (gasp!) taking Andy Murray. Oh my goodness, how did it all go so wrong? (Another pressurized chamber tidbit: No tangible evidence, to this point, that it aids in making smart choices.)

                              So, Novak Djokovic, you of the absurd 64-3 record, a heartfelt apology is long overdue. I'm sorry for not being a true believer, from your mastery in Melbourne, to your beloved Wimbledon crown, to the trifecta in Flushing.

                              Through all those wins, titles (10), trophies (10, too) and accolades (a whole lot), I didn't have confidence in the man oozing with confidence, the force who singlehandedly ripped apart the dynamic duopoly of Nadal and Federer. And you accomplished all these feats by gracefully assimilating to each new environment, court surface and a new arrangement of fidgety foes just waiting to thwart the indomitable Djoker. They all failed. You did not.

                              But lest we forget, you defied the detractors in all those non-Slam events, too. Five Masters Series titles -- an ATP World Tour record. From Indian Wells to Montreal you were too good, too focused. And these were not flimsy opponents by any stretch. At the Rogers Cup, when so many of us foolishly predicted a post-Wimbledon letdown, your victims, in order, were Nikolay Davydenko, Marin Cilic, Gael Monfils, Jo-Wilfried Tsonga and Mardy Fish. Not exactly cupcakes. But the total number of sets you lost: one.

                              I'm especially regretful for not buying into your clay-court prowess (actually, awesomeness). In Rome, I vividly remember watching you scrap with Murray in a three-hour instant classic. The next day that clay creature known as Nadal was waiting -- ready to snap that insane streak of yours. But he couldn't even squeeze a set out of you.

                              And this coming a week after bullying around the Spaniard on his home turf in Madrid.

                              Sure, there was that slight hiccup at the French Open. Hey, a 16-time Grand Slam champ (that's a record) will do that to you -- once in a while. But you rebounded so eloquently on the lush lawns of Wimbledon, where Jo-Willy and Rafa could each muster only a solitary set against you in the final two rounds. That's where you finally captured your dream.

                              Novak, there are a few noteworthy tournaments left into which we know you'll sink your teeth. But at this point, even lackluster outcomes won't soil a mighty season that's challenging the very best in tennis lore. All those confounding results from a guy who was the scorn of the sport seem like ages ago. You've found the precise balance of goofiness off the court and gravitas on it. You've convinced us that fitness is no longer an impediment (please note, no hyperbaric chamber jibber-jabber here). Whatever your routine is, it's proved to be a panacea to all those problems of yesterday.

                              You've converted me; I only wish it didn't take so long to put my faith in your profound ability to make the rest of the tour look so darn pedestrian. It took 64 times, but I now genuflect to your tennis genius. I believe.
                              http://espn.go.com/tennis/blog/_/nam...novak-djokovic
                              sigpic

                              Comment


                              • Mozda zavrsava neke studije...
                                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                                sigpic

                                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                                with experience.

                                Comment

                                Working...
                                X