Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ovde se stalno polemiše o nekim mladim snagama / lavovima a Nole sve te golobrade mladiće željne svojih "pet minuta slave" tuče gotovo u svakoj prilici.

    Poslato sa BTV-DL09 pomoću Tapatoka

    Comment


    • Malopre sam čitao njegovu izjavu kako će ganjati jedan od ova dva rekorda pa se nakon toga posvetiti onom drugom. Vjerovatno zato i igra ove turnire kao što su Rim i Beč jer želi da skine taj br 1 sa liste.

      Comment


      • Originally posted by Slippin' Jimmy View Post
        Spoiler
        Ovo je maksimalno 4 ili 5, ništa više od toga, kakva crna sedmica.
        Ne znam zašto se mora glorifikovati Novakova loša igra, zašto mora imati opravdanje za prva dva seta kada ih u stvarnosti nema.

        Ko mi objasni
        zašto najbolji riterner na svetu stoji pet metara iza osnovne, smanjujući sebi šanse za rani napad protiv prosečnog severa kakav je Nadal ja mu dam 1000 evra. Nema objasnjenja niti validnog opravdanja za takvu taktiku.

        Spoiler
        Posluje ti firma odlično, imaš tri proizvoda koji ostvaruju komparativnu prednost nad prvom konkurencijom.
        Nazovimo te proizvode ritern, bh dijagonala na fh stranu I shotmaking kojim lomis rivala.

        I onda bez ikakvog razloga, taman kada treba da potvrdis dominaciju, menjas te proizvode, menjas način poslovanja, menjas pristup tržištu bez ikakvog logičnog razloga. Normalno je da ćeš propasti.

        If it ain't broke, don't fix it!

        Koliko puta je slao mlohave forhend spinove na Nadalov bh bljahhhhh


        Nadal je često servirao kik, odskok je viši i da bi "kupio" vreme da odigra mora da se postavi dalje od linije...Nadal je time otvarao čitav teren jer je uglavnom dobijao dijagonale kroz ritern i mogao je da radi šta hoće sa tim loptama... i tu takođe leži deo problema...što Novak iako daleko nije igrao paralele iz riterna, FH, BH , nebitno i time sebi davao vremena da se bolje pozicionira na terenu posle riterna...
        Ovo je moj utisak, ne tvrdim da sam u pravu, javiće se već neko ko se bolje razume...


        Spoiler
        Originally posted by 我媽媽你媽媽給大家 View Post
        1. Pokazalo se da je potpuno kriva procjena da će uvjeti na RG koji se održava u 10 mjesecu više odgovarati Đokoviću. Upravo suprotno, šljaka je bila super spora i Đoković nije nikako mogao probiti Nadala. Potpuno mu je otupjela ofanzivu.
        2.Stručni štab je ovaj put potpuno zakazao. Potpuno kriva taktika, bez ikakvog plana B. Također za drop shotove je Nadal bio spreman. Oni nisu bili nikakav faktor iznenađenja, za njih se znalo još od Rima i Rafa je za njih bio spreman. Dropovi su Đokoviću donijeli puno više štete nego koristi.
        3. Rafa je slajsom napravio veliki posao, Novak na njega danas nije imao nikakav odgovor.
        4. Servis Đokovića jako loš.
        5.Na returnu se Đoković predaleko postavljao.
        6.Đoković je napravio preveliki broj neprisiljenih pogrešaka.

        Jednostavno, danas nije bio dan.



        1.Šljaka je bila spora, ali i suva...svi su očekivali da će biti prilično mokra zbog najavljenih padavina ali krov je izvukao stvar a teren ni jednom nije kvašen...
        2.Taktika je bila da se zbog povrede krate poeni (msm da je to Novakova ideja) a da je Marjan kao plan A predložio staru igru i taktiku za Nadala...ali na kraju je Novak taj koji se pita...Kada je video da njegov plan ne pije vodu vratio se na stari sistem ali je bilo kasno...
        3.Novak je dobro hendlovao slajseve BH dijagonalama...
        4.Servis je bio očajan...
        5.Objasnih iznad šta msm za ritern...
        6.Broj neiznuđenih je bio oko 50...previše za 3 seta, ali jednom na AO protiv Simona je u 5 setova imao 100 i pobedio...ali ne mogu Simon na betonu i Nadal na šljaci da se porede.
        Greške su posledica želje i potrebe da se skraćuju poeni, često i nerezonski i nepotrebno...


        Originally posted by NI View Post
        Zavrsni je opsanost za Rafu. Sto dobija? Prvo mjesto tesko moze uzeti. U dvorani ga nekoliko igraca moze pobijediti. Sto mislis kako ce Novak biti naostren u njhovom mecu, u idelnim uslovima za Novaka?
        Priliku da uzme titulu koju do sada nije osvajao...
        Novak će biti prilično naoštren iz 2 razloga...
        Prv da zadrži No1 i maksimalno se približi Rodžeru po broju nedelja na No1 da bi rasterećeniji ušao u novu sezonu i sa jednim teretom manje jurio GS...
        Možda zato i ova odluka za beč
        Drugi razlog je da vrati Nadalu za ovo danas još na svom terenu...


        Spoiler
        Originally posted by Pikaso View Post
        Žile, ja ne mislim da mračiš, slično razmišljamo, možda sam ja samo malo optimističniji.
        Slažem se da su Nadalu veće šanse na AO nego Novaku na RG, ovim porazom je stavio tačku na RG, smatram da je završio svoju priču što se tiče RG-a i da treba da ga preskače narednih godina kao Fed.
        Nadal je sada u poziciji da zavisi isključivo od svojih rezultata što se tiče trke u broju Slemova. Ako kojim slučajem osvoji AO, 95% će on biti najuspešniji svih vremena. Teško je zamisliti da Rafa ne uzme još 2 RG-a, a pored toga nije da je bez ikakvih šansi na US openu, tako da je ovo najpovoljnija situacija za Nadala u dosadašnjoj karijeri.
        Naravno i dalje verujem da Novak može da odigra 2 dobre sezone i da pokupi par GS titula, ali sada SVE zavisi od Nadala.


        Apsolutno se ne slažem, Novak treba da igra sve GS a za Masterse da bira...

        Inače ja sam zacrtala Novaku 25 Slemova pa onda može u penziju...
        Last edited by Marija81; 11-10-20, 21:22.
        Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
        Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
        "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

        Comment


        • Sjajna mu je konferencija za sampu!

          https://www.rolandgarros.com/en-us/v...t-final-rg2020

          Comment


          • Originally posted by Marija81 View Post
            [/SPOILER]

            Nadal je često servirao kik, odskok je viši i da bi "kupio" vreme da odigra mora da se postavi dalje od linije...Nadal je time otvarao čitav teren jer je uglavnom dobijao dijagonale kroz ritern i mogao je da radi šta hoće sa tim loptama... i tu takođe leži deo problema...što Novak iako daleko nije igrao paralele iz riterna, FH, BH , nebitno i time sebi davao vremena da se bolje pozicionira na terenu posle riterna...
            Ovo je moj utisak, ne tvrdim da sam u pravu, javiće se već neko ko se bolje razume...





            1.Šljaka je bila spora, ali i suva...svi su očekivali da će biti prilično mokra zbog najavljenih padavina ali krov je izvukao stvar a teren ni jednom nije kvašen...
            2.Taktika je bila da se zbog povrede krate poeni (msm da je to Novakova ideja) a da je Marjan kao plan A predložio staru igru i taktiku za Nadala...ali na kraju je Novak taj koji se pita...Kada je video da njegov plan ne pije vodu vratio se na stari sistem ali je bilo kasno...
            3.Novak je dobro hendlovao slajseve BH dijagonalama...
            4.Servis je bio očajan...
            5.Objasnih iznad šta msm za ritern...
            6.Broj neiznuđenih je bio oko 50...previše za 3 seta, ali jednom na AO protiv Simona je u 5 setova imao 100 i pobedio...ali ne mogu Simon na betonu i Nadal na šljaci da se porede.
            Greške su posledica želje i potrebe da se skraćuju poeni, često i nerezonski i nepotrebno...




            Priliku da uzme titulu koju do sada nije osvajao...
            Novak će biti prilično naoštren iz 2 razloga...
            Prv da zadrži No1 i maksimalno se približi Rodžeru po broju nedelja na No1 da bi rasterećeniji ušao u novu sezonu i sa jednim teretom manje jurio GS...
            Možda zato i ova odluka za beč
            Drugi razlog je da vrati Nadalu za ovo danas još na svom terenu...




            Apsolutno se ne slažem, Novak treba da igra sve GS a za Masterse da bira...

            Inače ja sam zacrtala Novaku 25 Slemova pa onda može u penziju...
            Da li posle ovog RG-a i dalje veruješ da će moći da se domogne jos jedne titule tamo? Što bi ga i dalje igrao, da se iscrpljuje pred Wimbledon i gubio samopouzdanje?

            Comment


            • Originally posted by Ruzni Prljavi Zli View Post
              Ovde se stalno polemiše o nekim mladim snagama / lavovima a Nole sve te golobrade mladiće željne svojih "pet minuta slave" tuče gotovo u svakoj prilici.

              Poslato sa BTV-DL09 pomoću Tapatoka
              Sada se Nole još uvek dobro drži, a šta ti misliš/očekuješ da će ista situacija biti za 3 ili 4 godine? Nole je kondiciono počeo da pada, više nije dominantan u dugim razmenama kao nekad, kada je protivnike dobijao izdrzljivošću. Već mu debele probleme prave Tim, Medvedev, pa i Cicipas donekle. Dovoljno je da ga neko iscrpi u QF i SF on već sa pola snage ide u finale. Ranijih godina je mogao da spoji bez problema 2 teška meca pre finala a da li će to biti tako i za par godina, ne bih rekao.

              Comment


              • Originally posted by Pikaso View Post
                Sada se Nole još uvek dobro drži, a šta ti misliš/očekuješ da će ista situacija biti za 3 ili 4 godine? Nole je kondiciono počeo da pada, više nije dominantan u dugim razmenama kao nekad, kada je protivnike dobijao izdrzljivošću. Već mu debele probleme prave Tim, Medvedev, pa i Cicipas donekle. Dovoljno je da ga neko iscrpi u QF i SF on već sa pola snage ide u finale. Ranijih godina je mogao da spoji bez problema 2 teška meca pre finala a da li će to biti tako i za par godina, ne bih rekao.
                Za par godina identičan problem čeka i Rafu Nadala.

                Poslato sa BTV-DL09 pomoću Tapatoka

                Comment


                • Originally posted by Ruzni Prljavi Zli View Post
                  Za par godina identičan problem čeka i Rafu Nadala.


                  Poslato sa BTV-DL09 pomoću Tapatoka
                  Tačno, ali će Nadal verovatno imati par Slemova više od Noleta, u tome je i poenta.

                  Comment


                  • Originally posted by Pikaso View Post
                    Jeste, ali će Nadal verovatno imati par Slemova više od Noleta, u tome je i poenta.
                    Može se nadati samo RG teško na brzim podlogama da može pripretiti srpskom asu.

                    Poslato sa BTV-DL09 pomoću Tapatoka

                    Comment


                    • Teško da će Nadal imati šanse na hardu za GS titulom. Sumnjam da će sledeće godine i uzeti neki GS. Novak treba da sačuva nedelje da bude prvi i prestigne Feda, a posle kalendar da se rastereti prema GS-ovima. Ništa drugo nije bitno.

                      Comment


                      • Znate kako Novak moze da se vrati u trku sa Nadalom?Jedino da ponovi 2011 ili 2015 godinu i otkine 3 slema, sto je u njegovim godinama malo verovatno, skoro pa nemoguce.Videcemo, ja sam misljenja da je trku izgubio ne zbog ovoga danas, vec zbog onoga na Us Openu.

                        Comment


                        • Originally posted by Ruzni Prljavi Zli View Post
                          Može se nadati samo RG teško na brzim podlogama da može pripretiti srpskom asu.

                          Poslato sa BTV-DL09 pomoću Tapatoka
                          Ja bih bio najsrećniji da je istina ovo što pričaš, ali otpisivati Nadala tek tako je više želja nego realnost.
                          Pa sada tokom RG smo svi pričali da će neko drugi osvojiti titulu (Tim, Novak) a čovek je izdominirao i sve ostavio u čudu.

                          Nadalu do kraja karijere treba samo jedna titula van RG i debata je završena. Računam da će uzeti jos 2 RG.
                          Možda zvučim pesimistički, ali meni je u ovom trenutku to najlogičniji sled dogadjaja. Problem je što su ljudi mislili/misle da Nole treba da se domogne 21. Slema i posao je završen, a Nadal je sada pokazao da će ta lestvica da se podigne za još bar 2 ili 3 titule, pa vi vidite koliko će to biti lak i "dostižan" posao.
                          Last edited by Pikaso; 11-10-20, 22:17.

                          Comment


                          • Originally posted by Pikaso View Post
                            Ja bih bio najsrećniji da je istina ovo što pričaš, ali otpisivati Nadala tek tako je više želja nego realnost.
                            Pa sada tokom RG smo svi pričali da će neko drugi osvojiti titulu (Tim, Novak) a čovek je izdominirao i sve ostavio u čudu.

                            Nadalu do kraja karijere treba samo jedna titula van RG i debata je završena. Računam da će uzeti jos 2 RG.
                            Možda zvučim pesimistički, ali meni je u ovom trenutku to najlogičniji sled dogadjaja. Problem je što su ljudi mislili/misle da Nole treba da se domogne 21. Slema i posao je završen, a Nadal je sada pokazao da će ta lestvica da se podigne za još bar 2 ili 3 titule, pa vi vidite koliko će to biti lak i "dostižan" posao.
                            Nikada nisam stavljao Tima ili nekog drugog pre Nadala na RG. Nadao sam se podvigu od strane Novaka ali sam takođe bio svestan koliko će to vraški težak posao biti.
                            Ne otpisujem ja nipošto Rafu već samo iznosim činjenice sa njihovih poslednjih klasika na podlogama van šljake. A tu je već Noletov teren, u krajnju ruku skor to najbolje pokazuje.

                            Poslato sa BTV-DL09 pomoću Tapatoka

                            Comment


                            • Nisikori, Wawrinka, Marej i "Karen" linijski sudija su dosli na naplatu.Novak je minimum, ali minimum "prosuo" dva Us Opena, ovo danas ne racunam.Ne bi mozda pobedio ni Novak iz 2015.Jednostavno, previse je Us Opena zasrao i zato je sada nedostizno.Nadal ne prosipa tamo gde je najbolji, Novak da, tu nema sta da se analizira vise.Neka Novak obori rekord po broju nedelja i neka barem odrzava ovu razliku.Jeste da nece biti najveci, ali opet ce imati i neke svoje argumente za dalju debatu.

                              Comment


                              • Originally posted by Zile90 View Post
                                Znate kako Novak moze da se vrati u trku sa Nadalom?Jedino da ponovi 2011 ili 2015 godinu i otkine 3 slema, sto je u njegovim godinama malo verovatno, skoro pa nemoguce.Videcemo, ja sam misljenja da je trku izgubio ne zbog ovoga danas, vec zbog onoga na Us Openu.
                                Potpisujem.

                                Comment

                                Working...
                                X