Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by torpedo View Post
    Ma ti si smešan
    Šta znači postane GOAT. Za tebe verovatno postoji određen broj pehara, nedelja, slemova.... Za druge to kad bi i uduplao nebi se složili - evo prva Bojana. Jednom sam je pitao šta treba Novak da uradi da bi rekla, jeste bolji od Federera.Nije mi odgovorila To je borba protiv vetrenjača, njegovo je da uzima turnire a nedelje će same po sebi doći.
    Precizna definicija GOAT-a ne postoji i nece postojati. Otprilike to je onaj koga se u teniskom svijetu smatra najboljim igracem svih vremena. Dugo je to bio Federer. Medjutim, u zadnje vrijeme Nadal i Novak su ga sustigli.

    Kad bi danas pitao 1000 teniskih strucnjaka ko je najbolji igrac svih vremena. (Misljenje bilo koga na forumu nije bitno.) Ako bi bili iskreni vise od 50% njih bi odgovorili Novak.

    Generalno se uzima broj slemova kao mjera. Po mom sudu, uz odredjenu dozu srece, jos prije dva dana, 25 slemova nije bila nemoguca misija za Novaka. To bi zavrsilo diskusiju. Smatram da je Novak, iz ovih ili onih razloga, do sad izgubio 7 slemova koje je trebao osvojiti. Recimo da je osvojio 3 koje nije trebao. Za sada je jedno 4 slema u minusu. Moguce da je imao potencijal da osvoji 30 slemova u najostrijoj konkurenciji u istoriji. Ovako ce, najboljem slucaju zavrsiti izmedju 20 i 25.

    Neka mijenja svijet, ako ima volje i zna kako, jednom kad postane GOAT!
    Last edited by NI; 08-09-20, 12:25.

    Comment


    • Originally posted by Sandugp View Post
      Najjaci utisak na mene ostavlja situacija iz Sinsija kombinovana sa ovom sa US Opena.
      On dobija opomenu nakon nepotrebnog udarca nakon poena gde je malo falilo da nekom liku skine glavu sa ramena. Seda na klupu tokom pauze izmedju gemova i raspravlja se sa sudijom zbog zaradjene opomene. Na sudijinu konstataciju "Sta bi bilo da si ga pogodio u glavu!?" Novak se teatralno smeska. Smesak u fazonu da kako da ne, znas kad ce to meni da se dogodi.
      Nekoliko dana kasnije dogodilo mu se....
      E to je ono sto mene nervira (ma sta nervira IZLUDJUJE) kod Novaka. Sto nista ne nauci iz situacije koja mu je bila prava opomena za ovako nesto. A sa druge strane promovise zivotna iskustva kao najbolji nacin da se nesto u zivotu skonta....
      AROGANCIJA!

      Novak ne mora nikome da prizna da je on iskljucivi krivac, osim samom sebi! Ako to ucini, sve ce biti u redu!
      Last edited by NI; 08-09-20, 07:52.

      Comment


      • Originally posted by Uthred View Post
        pa nisi ovo postavio/la-postavljen je klip sa rafom gde reternira
        Poenta je u reakciji devojice i kamermana u odnosu na ovu dramu queen koju je pogodio Novak. Devojcica dobija jak udarac, boli je, jedva suzdrava suze ali se ipak nasmejala.
        Kamerman takodje kaze sve je OK. Da se valjao na tribinama i pravio teatralne scene Bedene bi bio disfalikovan. Ne volim pravila gde moze a ne mora i da to zavisi od supervizora koji donosi odluku na subjektivan nacin.

        Comment


        • sigpic

          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

          Comment


          • Originally posted by miloolja View Post
            A slusajuci i Martinu, koja je i sama bila, kazu tako barem, razapinjana, eto ne mogu da se otmem utisku da je ovo svo debelo orkestrirano maltretiranje odredjenog establismenta i da su stvarno cekali najmanju gresku. Ispostavice se u neverovatnom spletu okolnosti i mnogo vise od toga.

            Hoce li mu se ovo vratiti nelako, ovo nije normalno? :
            Nema sumnje da je orkestrirano! Isti je ton i isti je cilj kao u onoj emisiji koju sam prepricao!

            Razlog je sindikat!

            Comment


            • Svaka čast vama ljudi, kako imate snage da čitate šta se svašta piše i još opširno komentarišete...

              Bacim pogled ovde kod vas, vidim koliko je sati, pa pobegnem, isto kao što od pre mesec dana preskačem sve u vezi sa usranom koronom, e tako sad i ovo, nemam ja živaca

              Nadam se da će Nole sve ovo brzo prebroditi u društvu svojih najmilijih, isto se nadam da će biti izolovan od svega što se objavljuje, stvarno se nadam da ima nekoga da mu filtrira i odgovori u njegovo ime, neki PR tim, a on najbolje da se udalji od svega par nedelja, dok se ovo čudo malo ne slegne.

              Proćiće, kiss
              "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

              Comment


              • Aladin Tabakovic [emoji173]

                sigpic

                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                Comment


                • https://m.buro247.rs/kultura/stav/za...3WqU1UdXmoQqOQ
                  "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

                  Comment


                  • da da... najveci utisak svega ovog je to sto su hijene namirisale krv i iskezili svoje zube.

                    Comment


                    • https://www.b92.net/sport/usopen2020...nav_id=1730126

                      Sad ga jašu i militantne feministkinje. Inače najgora sorta ljudi na planeti.

                      Comment


                      • Olja,

                        Podkast Dejvida Loa je napravljen relativno brzo poslije incidenta, prije nego sto se znalo kuda ce krenuti kampanja. Dvije stvari su mi upecatljive:

                        1.
                        Vitaker kaze da je iznanadio Novakovo saopstenje. Da ga nije ocekivala. I da sadrzi vise nego je ocekivala. I drugi se slazu da je saopstenje OK, sto je prirodno jer saopstenje u osnovi sadrzi sve sto je trebalo. (Nekoliko sati kasnije ce promijeniti misljenje.)
                        A onda ide seciranje saopstenja. Nalaze se primjedbe koje su tacne, ali ipak drugorazredne po znacaju. S jednim izuzetkom. Vitaker kaze da Djokovic nije izazvao stres za linijskog sudiju nego joj je nanio tjelesne povrede. Ocigledno se nadala da cu tu nesto biti. Bog je Novaku pomagao da je sudija potuno OK.

                        2.
                        Svi ucesnici se slazu da Novak hoce vlast sto je pokazao organizovanjem sindikata. To je pogresno tumacenje Novakovih motiva, ali tu se ne moze nista. Dalje nastavljaju: "Ako zeli da vodi igrace onda ne moze da bjezi od stampe. On mora da se suoci sa stampom i kad je to neugodno za njega. Ne moze tek tako da pobjegne."
                        To je u osnovi tacno. Ako vodis sindikat, moras da se nosis sa stampom. A stampa ce biti neprijateljska u onoj mjeri u kojoj su novinari instruirani da budu. Nositi se sa neprijateljskom stampom je djavoljski tesko. Svejedno, mislim da nije smije ici na konferenciju. Onako nesabranog bi ga satrli.

                        PS
                        Komentar Martine Navratilove je malo tupav. Mogla je pitati i Hilari Klinton zasto je cestitala Trampu drugi dana ne isto vecer!
                        Last edited by NI; 08-09-20, 10:58.

                        Comment


                        • Originally posted by Sandugp View Post
                          Najjaci utisak na mene ostavlja situacija iz Sinsija kombinovana sa ovom sa US Opena.
                          On dobija opomenu nakon nepotrebnog udarca nakon poena gde je malo falilo da nekom liku skine glavu sa ramena. Seda na klupu tokom pauze izmedju gemova i raspravlja se sa sudijom zbog zaradjene opomene. Na sudijinu konstataciju "Sta bi bilo da si ga pogodio u glavu!?" Novak se teatralno smeska. Smesak u fazonu da kako da ne, znas kad ce to meni da se dogodi.
                          Nekoliko dana kasnije dogodilo mu se....
                          E to je ono sto mene nervira (ma sta nervira IZLUDJUJE) kod Novaka. Sto nista ne nauci iz situacije koja mu je bila prava opomena za ovako nesto. A sa druge strane promovise zivotna iskustva kao najbolji nacin da se nesto u zivotu skonta....

                          Po tome sto se ovo desava u toku poena. A kod Novakove situacije nakon poena.
                          U meču protiv Bautiste Aguta? Da li možda imaš snimak toga, ili makar znaš otprilike u kom momentu je to bilo?

                          Comment


                          • Originally posted by Kule View Post
                            U meču protiv Bautiste Aguta? Da li možda imaš snimak toga, ili makar znaš otprilike u kom momentu je to bilo?
                            Nema svadje i ovo sto je pricao Sandu, samo trenutak kad ga je pogodio

                            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                            sigpic

                            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                            with experience.

                            Comment


                            • Originally posted by NI View Post
                              Kad bi danas pitao 1000 teniskih strucnjaka ko je najbolji igrac svih vremena. (Misljenje bilo koga na forumu nije bitno.) Ako bi bili iskreni vise od 50% njih bi odgovorili Novak.
                              I ti si misljenja da ce nakon ovog izbacivanja samog sebe taj % samo rasti, cak vise nego da je napabricio jos 1 trofej?

                              Slem ili dva, gore dolje... Golden masters ili dva, gore dole..

                              na kraju dana, ipak nije suspendovan sa toura na 10 god. vec sa 1 turnira

                              Nalbandijan je posle diskvalifikacije u finalu Kvinsa redjao poraze u prvim kolima do kraja sezone, brzo se i povukao..

                              e sad,posto je Novak susta suprotnost Davidova, vrlo izvesno da mu ova "neobicnost" doda novo pogonsko gorivo za dalje..

                              vrijeme ce pokazati

                              on za 20ak dana stize Federera po vremenu provedenom kao 1. reket planete a na kraju sezone Samprasa po broju godina na tronu

                              rekordi ce tek da se nizu
                              Last edited by cssr; 08-09-20, 10:58.

                              Comment


                              • Originally posted by cssr View Post
                                I ti si misljenja da ce nakon ovog izbacivanja samog sebe taj % samo rasti, cak vise nego da je napabricio jos 1 trofej?

                                Slem ili dva, gore dolje... Golden masters ili dva, gore dole..

                                na kraju dana, ipak nije suspendovan sa toura na 10 god. vec sa 1 turnira

                                Nalbandijan je posle diskvalifikacije u finalu Kvinsa redjao poraze u prvim kolima do kraja sezone, brzo se i povukao..

                                e sad,posto je Novak susta suprotnost Davidova, vrlo izvesno da mu ova "neobicnost" doda novo pogonsko gorivo za dalje..

                                vrijeme ce pokazati

                                on za 20ak dana stize Federera po vremenu provedenom kao 1. reket planete a na kraju sezone Samprasa po broju godina na tronu

                                rekordi ce tek da se nizu
                                1.
                                Kad je Novak bio na prvom vrhuncu tj. 2011.-2012, bio sam uvjeren da moze da bude bolji. Kad je dostigao drugi vrhunc 2015.-2016, mislio sam da se ne moze bolje od toga.

                                Sad mi se cini da ima potencijal da u narednih 12 mjeseci bude prilicno bolji nego 2016. Vidim 4 poboljsanja:
                                *servis mu je bolji (pogotvo drugi)
                                *FH mu je bolji, ocigledno je radio na njemu tokom korona pauze
                                *igra na mrezi (i tranziciona igra i voleji) su mu daleko bolji
                                *bolje igra kljucne poene nego ikada

                                U trima stvarima je losiji:
                                *nema nekadasnju kondiciju
                                *postao je nestrpljiv (iz dosade)
                                *skloniji je povredama

                                2.
                                Da budu stvari bolje, pocetkom godine je bilo jasnih naznaka da ga mocnici prave velikom zvijezdom. Uz to, jos uvijek nema super klase medju mladima. Dakle imao je 2-3 godine u kojima moze sve da pomlati, osvaja 2-3 slema godisnje. Dosla je korona, ali spletom okolnosti, i pored nje, on je mogao da ima veliku sezonu, za pamcenje.

                                Svi kometatori koji razumiju tenis su tokom americke turneje pricali da imamo novog GOAT-a, da ce oboriti sve rekorde... Njihovi stavovi odrzavaju 50% njihovo misljenje a 50% klimu koja vlada.

                                3.
                                I onda dodje j***** sindikat, a Novak napravi glupost primjerenu petnaestogodisnjaku! I sad vidim da se sprema medijska kampanja protiv njega.

                                Nije me stah kako ce reagovati na iskljucenje sa USO, nije me strah da nema motivacije. Iskreno mislim da moze da osvoji RG. Iskreno mislim da naredna godina moze biti najbolja u njegovoj karijeri. Malo me strah povreda.

                                Ali se panicno bojim sindikata i kampanje koja se sprema!

                                A on se malo ponasa po onoj bosanskoj: "Sva se Bosna na valiju digla, a valiju nije briga." On nije valija teniskog svijeta iako jeste valija teniskog terena.
                                Last edited by NI; 08-09-20, 11:33.

                                Comment

                                Working...
                                X