Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mladi igrači počinju da zaslužuju poštovanje. Do pre US Opena su bukvalno bili skup razmaženih potencijala a sad se i Kirgios upristojio i uljudio.

    Od USO bukvalno vode kolo tenisa, puni su snage i sve su kvalitetniji i zreliji..

    Stvarno ne vidim nikog drugog kao osvajača USO a da to nije neki next gen..

    Na RG teško, Vimbldon takodje ali od USO treba da preuzmu sport..

    Taman da Nole tresne No. 1 i Vimbldon..
    A posle da krade..
    Last edited by Chiwwi; 02-02-20, 16:19.

    Comment


    • Originally posted by Srkisa View Post
      Ne vidim zasto ne bi napao Rg ako je Timotije u Rafinom delu,tu vezati njih dvojicu ne moze,ali jednog moze dobiti na misice ako bude imao dobar zreb do finala

      Wimb je realan i glavni cilj do kraja godine uz olimpijadu i No1

      Znaci Jos Wimb Olimpijada i No1 i sezona uspesna

      13ti slem u nizu za Big3,8mi za Rafu i Novaka,i dalje niko ispod 30 nije uzeo slem,bolesno
      Neka napadne što da ne kad će već biti tamo ali baš ne vidim kako može da osvoji. Prošle godine sam iskreno verovao nakon onog finala AO da može da pobedi a on ni do finala nije došao..

      Najverovatnije će biti prvi na listi tad što znači da njegova polovina ide druga..

      Treba mu plus neki opušteni žreb tamo a nikad ga nije imao, plus neka kišica pa da se zatvori krov..

      Ali sve je to više protiv nego za da se tempira forma za RG.. Ali treba se igrati, uživaćemo svakako, nakon što ga je osvojio to je sad razbibriga podloga i slem..

      Comment


      • Zar nismo Novaka otpisali i nazvali ga bivšim posle trećeg seta pa nas je namagarčio i demantovao. Posle današnjeg finala šampiona ne smeš poturati u autsajdere. Sve i da ne igra na najomiljenijoj podlozi. Pronaće neki čaroban napitak, Vaskrsnuće ko posle 1:2 u setovima.
        Prevashodno nek bude zdrav i 100% fit. Ima puno vremena do Pariza i drugoga GS u sezoni.

        Poslato sa BTV-DL09 pomoću Tapatoka

        Comment


        • Originally posted by Chiwwi View Post
          Neka napadne što da ne kad će već biti tamo ali baš ne vidim kako može da osvoji. Prošle godine sam iskreno verovao nakon onog finala AO da može da pobedi a on ni do finala nije došao..

          Najverovatnije će biti prvi na listi tad što znači da njegova polovina ide druga..

          Treba mu plus neki opušteni žreb tamo a nikad ga nije imao, plus neka kišica pa da se zatvori krov..

          Ali sve je to više protiv nego za da se tempira forma za RG.. Ali treba se igrati, uživaćemo svakako, nakon što ga je osvojio to je sad razbibriga podloga i slem..
          Nek tempira formu,treba mu dupli karijerni,bilo bi neverovatno dostignuce
          Po meni nije Timotije njemu nista laksi protivnik od Rafe cak i na Rg tu su negde,ali aj videcemo sad u naredna 4 meseca samo cuvanje prvog mesta,ocekujem dosta poraza ali realno zabole me a i njega dok je No1 tu

          Comment


          • plus ako sam dobro shvatio,to i nije vise isti stadion,menjano je mnogo,tu je i krov,pa sto da ne...

            Wizard

            Comment


            • Ko nije gledao mamu pre neko vece

              sigpic

              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

              Comment


              • Djokovic da bi bio GOAT po meni,mora uzeti ove sezone RG, a sve bi potvrdio sa sva cetiri GS...ako uzme RG, nije to tako daleko...naravno, ako ga povrede zaobidju..
                3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                2× German League champion (2018, 2019)
                6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                Comment









                • Comment


                  • Velika pobjeda velikog sampiona. Strasno vazna za nastavak karijere. Em se primakao Federeru i Nadalu po broju slemova, em je izbio na prvo mjesto... Najvaznije da je svima pokazo da je jos sampion. Zaustavio je nalet izvrsnog, ne vise tako mladog, lava. Nadam se da poslije ovog meca niko vise ne potcjenjuje Tima.

                    1.
                    Mec je imao nekoliko faza. Prva je do 4:2 u prvom setu. Tim je usao malo nervozan i malo spor zbog silnog vremena koje je proveo na terene. A Novak je bio furiozan. Odabara je super agresivnu taktiku. To su mnogi, ukljucujuci i mene, ocekivali. Egzekucija je bila izvanredna. Naravno, kad se igra super agresivno, onda se vise gijesi. Medjutim, glavna dobit je sto je prislijavao Tima da zuri, a samim tim i grijesi. Krao mu je vrijeme.

                    Vineri/neiznudjenje su bili negativni za obojicu. 9/14 za Novak i 12/16 za Tima. S tim sto je Tim imao jako puno iznudjenih gresaka. Cak 15. Novak je izgledao kao siguran pobjednik.

                    2.
                    I taman kad sam pomislio da ce biti lako, stvari su se pokvarile. Prvo me je cudilo zasto je Novak bio toliko frustiran sto nije napravio jos jedan brejk i poveo sa 5:1. Kao da je osjecao da nesto ne ide. Tu je negdje pocela druga faza meca koja ce trajati do 4:4 u drugom setu.

                    Odmah potom je Tim, bukvalno ni od kuda, brejknuo. Novakovi su problemi poceli sa dva promasena, agresivna udarca. Do tada takve udarce nije promasivao. Ucinilo mi se da je oba puta Novak malo zakasnio na udarcu. Potom se Tim osokolio a Novak unervozio.

                    Uskoro je odnos snaga na terenu bio razlicit. Tim je postao za nijansu bolji igrac. Sada znamo, da je glavni razlog za preokret bio Novakov fizicki problem. Novaka je super agresivna igra umorila. Ona zahtijeva mnogo snage i eksplozivnosti. Ipak, umor je dosao prerano, poslije samo 6 gemova, tako da mi se ova teorija o dehidraciji cini vjerovatnom.

                    Naravno, za prekret je "kriv" i Tim. Forsiaro je do maksimuma. Grijesio je ali ne koliko bi se ocekivalo. Na kraju je Novak uspio ponovo brejknuti. I ponovo sam pomislio da ga Novak ima.

                    Sve u svemu, Novak je odlicno servirao i bio bitno bolji igrac u 1. setu.

                    3.
                    Medjutim, u drugom setu, stvari su se pogorsale od samog pocetka. Novak je pokazivao sve vise znake umora a Tim je bio sve sigurniji i sigurniji. Rano je dosao do brejka. Novak je bio nesiguran sto da igra. Ako pimpla, Tim raznosi a nema snage za igru sa kojom je poceo. Novakov servis je otisao. Pogotovo je pao postotak osvojenih poena na drugom servisu. (36.4%) Prestao je da servira agresivno drugi servis jer se Tim odaljio od osnovne linije kada ga prima. Zapravo, pravo je cudo kako je Novak uspio da vratio brejk i dodje do 4:4.

                    I onda smo imali katstrofu. Bilo je jasno da Novak hoce da uzme po svaku cijenu 2. set. Prvi poen u 9. gemu je jedan od njaboljih u mecu. Novak ga je uzeo poslije duge, izuzetno intezivne, razmjene. To me je ohrabrilo. Uskoro je postalo jasno da ga je taj poen ostvaio bez daha. Otuda je dva puta dobio "time violation" od francuskog sudije koji nije htio ni malo da mu progleda kroz prste. To je Novaka izbacilo iz ravnoteze. Smatro je da treba sudija da bude popustljiv prema njemu. Bare pola od onoga sto su sudije popustljive prema Federeru i Nadalu. Sudijnu odluku je shvatio kao uvredu, jednu od mnogih. Ponasanje poblike je dodalo so na rane. Time je pocela treca faza meca koja ce da traje do 4:1 u 3. setu.

                    Naravno izgubio je servis, izgubio je set. U tom trenutku sam bio siguran da gubi mec.

                    U 2. setu je Tim bio bolji. Imao je vise vinera nego neiznudjenih 13/11, dok je Novka imao losih 7/13.

                    4.
                    Na pocetku treceg Novak je bio ocajan. Izgubice prva dva servis gema. Time je imao seriju od 3 izgubljena servis gema za redom. Tim je bio daleko bolji igrac. Set je bio izgubljen poslije par gemova. Mnogi su mu prigovarali zbog malodusnosti previdjauci fizicke probleme sa kojima se mucio. Samo je cudom mogao spasiti mec.

                    A onda je na 4:1 zatrazio medicinski. To je bio odlican potez, jasan znak da nesto namjerava da preuzme. Navodno mu je receno da je dehidrirao. Na Eurosportu nasaliti da mu daju napitke da povrati energiju. U svakom slucaju sa tim mediciskim je pocela cetvrta faza meca koju bi nazvao: "Tim se vara ako misli da je vec dobio."

                    Do kraja seta je igaro bolje. Nije izgledao jadno. Servis se popravio, return se popravio. To nije moglo spasiti set ali...

                    Tim je bio bitno bolji igrac u tom setu. Imao je odlican omjer vinera i neiznudjenih 11/7. Novak je bio na iznenadjujucih 12/13, bitno bolje nego u 2. setu.

                    Na kraju 3. seta meni poraz nije izgledao neizbjezan.

                    5.
                    U pauzi izmedju 3. i 4. seta je Novak uzeo mali brejk. Kad se vratio bio je drugi igrac. Jako bih volio da znam o cemu je razmisljao tokom tog brejka. Ne mogu znati, ali cu uzeti slobodu da spekulisem:

                    *Tim jos nije dobio ovaj mec, a vjerovano vec u sebi slavi.
                    *Gotovo je sigurno da mu andrenalin mora pasti a time i intezitet njegove igre.
                    *Ja trebam u tome da mu pomognem.
                    *Prvo, trebam da stedim energiju i izbjegavam druge razmjene.
                    *Cak i kad igram sa normalnim intenzitetom imam barem 60% sansi da ga pobijedim.
                    *OK, on ima set prednosti, ali u 5. setu ga mora stici umor.
                    *Dakle treba da se koncetrisem na 4. set.
                    *Kao prvo trebam da cuvam servis.
                    *Drugo, treba da se opustim na returnu i onako nemam vise sto da izgubim.
                    *Uz malo srece ce rezultat doci.

                    Ono sto je potom Novak odigrao je bilo maestralno. Imao je 13/5 omjer vinera i neiznudjenih 70.4% prvog unutra, 89.5% dobijenih poen na prvom servisu, 50% na drugom. Dobio je 78% poena na Timovom dugom servisu. Imao je samo jedan krizni trenutak kada je spasio BL u trecem gemu. I sve to uz minimalni utroska enegije.

                    Tim uopste nije bio los. Ima je 10/7 omjer vinera i neiznudjenih. Doduse, kako je set odmicao, tako su se poceli pokazivati znaci nervoz kod Tima a pri samom kraju i znaci umora, noge su postajele teske.

                    Komentatorim na Euosportu je trebalo dosta dugo da shvate da je Novak bolji igrac. Oni su jos gledali 3. set.

                    6.
                    Peti set je bio skoro pa formalnost. Novak ga je mogao izgubiti samo nekom gluposcu. Nije mora vise ni da igao onaklo dobro kao u 4. setu. Timov umor je sve vise i vise postajao faktor.

                    Zao mi je Tima. Mnogo je napredovao. Bio je sjajan citavi turnir. Ima je Novaka, ali je nekako izgubio. Moguce da jos nije shvatio kako.

                    7.
                    Strasno vazna titula Novaka. Skoro da je vratio stvari tamo gdje su bile poslije pobjede nad Nadalom prije godinu dana. Sad se vecina komentatora slazu da je favorit da na kraju karijere bude GOAT.

                    Comment


                    • Da li sam ja jedini kome uopste nije zao Thiema?
                      There's something wrong with me chemically
                      Something wrong with me inherently
                      The wrong mix in the wrong genes
                      I reached the wrong ends by the wrong means
                      It was the wrong plan
                      In the wrong hands
                      With the wrong theory for the wrong man
                      The wrong lies, on the wrong vibes
                      The wrong questions with the wrong replies

                      Comment


                      • Neće biti lako sa Timon na narednim GS.. Međutim, koliko žreb može biti čudan možda se ne bud sastali naredne dve godine na istim..
                        Peti set je bio fenomenalan.. Servis i ritern su bili odlični..

                        Indigo
                        Ni meni.. Prosto nije mi simpatičan.. Igra mu je "dosadna" a harizma mu je nikakva..
                        Last edited by Panchev9; 02-02-20, 17:55.

                        Comment


                        • Meni jeste malo žao, istini za volju, zaslužio je pobedu isto kao i Novak, fantastičan je teniser i fin momak, upravo sam odgledala pres, lik je skroz kul, odmeren i vaspitan
                          A za harizmu ćemo lako, čim počne da osvaja slemove

                          Njega sam se upravo najviše plašila u finalu, pokazalo se sa razlogom, bilo je veoma gadno
                          Last edited by Larisa; 02-02-20, 18:03.
                          "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

                          Comment


                          • Знамо да Тим споро улази у меч, обично губи први сет и тако је било и данас, Новак је запео у првом сету, ајде да верујемо у резон, разнећу га и збунити за даље. Видело се на крају тог сета да је то Новака коштало да дође до даха и смирености, по инерцији је ишао тако и други сет и Ноле је падао у кому, стање да једва дише, давао слабе лопте које је Тим закуцавао у винере. Трећи сет слична ствар, трчи на сваку јаку лопту, Тим га премешта лево десно и извлачи снагу и наравно тако издуван од серве нема ништа и само Тиму олакшава егзекуцију, сви смо видели да спаса нема.. Молио сам кумио сам га да пређе на план "Б" и да не трчи без потребе на сваку лопту, да се смири, хода полако, дође до нормалног пулса и дисања и да мисли само на свој сервис небили се некако довукао за почетак до тајбрејка...Од прилике је тако и учинио само што је тада Тим гутно свој сервис и олакшао да се изједначи на 2/2 у сетовима...

                            Ноле је наставио без панике, стрпљиво, а са друге стране у петом сету је Тим почео да размишља, да га хвата паника, жури и губи свој сервис и ту се прича завршава....

                            Што се тиче будућности собзиром да има много младих који прете, то је добро. Има их 5 до 6 баш озбињних и добро је јер у финале може само један, а остали ће остати рањени, разочарани и безвољни за даље, правиће паузе по који месец да се опораве, а за то време Ноле гура даље. само нека се они кокају између себе.
                            sigpic

                            Comment


                            • Sada je pitanje, sta dalje? Novak je i posle meca izmedju redova naglasio da planira da igra Dubai...

                              Comment


                              • Зашто да не игра? да ли тренирао или играо исто му се вата, поготову што му они тамо дају и кеш да се појави, а може и који бод више да се накачи на конто бр.1
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X