Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cijeli taj turnir je bila jedna velika zavjera, no da ne trujemo sa pricama bez dokaza, poput onih o dopingu i sl.. Ali takva koincidencija da se desi, da Nadal i Federer ispadnu od Darcisa i nekog Stakovskog u prvom-drugom kolu Wimbledona, pa jos na kraju onakav anemican Novak..? Ne, previse je to slucajnosti za takve velicine..

    Comment


    • Kakva crna ta pevaljka
      Stila nema ni sada kad moze da ga kupi -.-

      Delimicno sam zadovoljna zbog peroda apsolutne dominacije koje je imao, a valjda je negde i morala ta cena da se plati.
      sigpic

      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

      Comment


      • Ma znam da nije ona, spdam se malo, srpska majka ima veće mindjuše i kraće aljinče..

        Comment


        • Nekoliko finala je izgubio zbog protivnikove bolje igre u istim ali i činjenice da je prethodno imao teške mečeve u polufinalu neretko i igrane u dva dana (USO2012, Wim/USO2013, RG 2015). Ne vidim nikakvu misteriju na W 2013, koja se izgleda često pominje.
          SF 2013 RG ga je mentalno gotovo uništio. Izmedju ostalog Borisa je zato i angažovao.
          2016 Finale USO bilo je pitanje da li će i nastupiti (Marjanove reči) zbog povrede više koju je zaradio na OG (Nenad Z je govorio o prvom treningu). Sem toga jednostavno morao je da padne i igrački i na planu motivacije nakon perioda Paris 2014/RG 2016. Uložio je ogroman napor u tu dominaciju.

          USO ostaje žal što nema još barem 2, a kada se sve sabere nije imao ni sreće . Početno USO je trebao da bude njegov turnir , tu je igrao i svoje prvo F i nikada nije ispao pre SF
          Similis simili gaudet

          Comment


          • Da i USO 2013 finale, jeste Nadal bio dobar ali mislim da je Nole bio bolji igrač, moram opet da pogledam, izbledelo mi sećanje.

            Comment


            • Originally posted by miloolja View Post
              Uli ce biti na svim ostalim turnirima osim na USO, tamo ide Miljan.
              pa nije bio ni na W,nece ni na USO,pa dokle

              @joker/ako je neko nekog ubio u tenisu,to je novak mareja.nije mi krivo,to velim
              Wizard

              Comment


              • glasao sam sa DA zato sto se mis krece(glupa fora sa insta,al eto )

                stvarno sam zadovoljan
                Wizard

                Comment


                • Neka divlja televizija i divlji akcenti, ali cikica sveeeee objasnio u vrlo sazetom presjeku wimbldonskog finala.

                  Comment


                  • Da

                    sto zbog poslednjih nekoliko finala o kojim ce se pricati i pripovjedati
                    sto zbog onih "lendlovskih" 6:7 posle RG 2014. a koji danas izgledaju kao praistorija

                    ali daj da to malo rasclanimo po nekim kriterijumima kad su mejdzor finala u pitanju

                    A skor u ulozi favorita
                    B skor protiv najvecih rivala
                    C skor po etapama
                    D skor u petom setu

                    a.
                    Sve trojici se desavalo da izgube neko finale u kom su smatrani favoritima.
                    Ako gledamo kroz prizmu bukmejkera u cak 19 od 25 GS finala Novak je bio favorit! nekad veci nekad manji ali favorit
                    Samo jednom je dobio a da su kvote procenjene protiv njega - vs Nadal Vimbldon 2011.
                    Sa druge strane ima cetiri poraza kad je bila obrnuta situacija (Marej i Vavrinka)

                    b.
                    Od ukupno 20 GS finala sa nekim iz velike cetvorke Novak ima vise nego pristojnih 13:7
                    Kao i to da od Melburna vise nije donji ni sa jednim glavnim konkurentom po tom pitanju
                    4:4 vs Nadal
                    4:1 vs Federer
                    5:2 vs Murray

                    c.
                    Serijali sa po pet pobjeda/poraza u finalima
                    5:2 (2007-12)
                    1:5 (2012-14)
                    5:1 (2014-16)
                    5:1 (2016-19)

                    d.
                    3:1 u finalima koja su otisla u 5 setova

                    Opet vise pluseva nego minusa, tako da definivno DA
                    Last edited by cssr; 23-07-19, 16:29.

                    Comment


                    • Da.
                      Neke meceve koje je morao da dobije izgubio je,a opet ima finala koja je po svim zakonima vjerovatnoce trebao da izgubi je dobio,tako da sam prezadovoljna
                      I s obzirom da je uvijek morao da klepa barem jednog od ove dvojice-ma divno.
                      Licno najvise mrzim meceve protiv Feda,ali mi je i najdraze kad njega pobijedi

                      Comment


                      • Originally posted by cssr View Post
                        a.
                        Sve trojici se desavalo da izgube neko finale u kom su smatrani favoritima.
                        Ako gledamo kroz prizmu bukmejkera u cak 19 od 25 GS finala Novak je bio favorit! nekad veci nekad manji ali favorit
                        Samo jednom je dobio a da su kvote procenjene protiv njega - vs Nadal Vimbldon 2011.
                        Sa druge strane ima cetiri poraza kad je bila obrnuta situacija (Marej i Vavrinka)
                        Odlican post kao i uvijek.

                        Kljucni razlog zasto smo mi navijaci nezadovoljni je 1:4. Novak je cetiri puta izgubio kad se ocekivalo da dobije a samo jednom dobio kad se ocekivalo da izgubi.

                        Treba dodati da je Vavrinka jednom ukrao finale Novaku (USO 2016). To je sada izjednaceno. Novak je ukrao finale Federeru.

                        Koncno, postoje tri finala protiv Nadala u kojima je Rafa bio favorit prije meca i na kraju zasluzeno pobijedio. Svejedno, dok se mec odlucivao, Novak je imao sansu da dobije, da se na nametne kao bolji ali iz nekih razloga nije uspio. To su:

                        RG 2012,
                        USO 2013,
                        RG 2014.

                        Imamo i obrnuti slucaj sa Federerom na USO 2015.

                        Dakle u rezultatima mimo ocekivanje kladionica, Novak je 1:4.
                        U kradjama 1:1.
                        U finalima gdje je prpustena prilika 1:3.

                        Sve u svemu 3:7.

                        Protiv Nadala 1:3,
                        Protiv Marija 0:2,
                        Ptrotiv Vavrinke 0:2,
                        Protiv Federera 2:0.
                        Last edited by NI; 23-07-19, 21:48.

                        Comment


                        • Zanimljivo je da su se svi njegovi porazi koji su mi teško pali desili na RG.

                          RG 2011 protiv Federera (Ovo nisam mogao da svarim sve do USO i riterna )

                          RG 2013 protiv Nadala (Ovo još nisam svario)

                          RG 2015 protiv Vavrinke (Ovo je srećom ublaženo nakon samo godinu dana inače bi to bilo bolno i dan danas)


                          Na AO mi nijedan njegov poraz nije teško pao, W takodje, USO možda malo 2014-te protiv Nišikorija ali ništa naspram ova tri.
                          Last edited by Chiwwi; 23-07-19, 18:13.

                          Comment


                          • A dobro, ti sad pricas i o polufinalima. I ja bih naveo ta 2 sto si i ti, to su bile katastrofe.. Ali od Stana oba poraza prihvatam stojicki, nekako imam respekt prema igracu koji ima u sebi onako lud nivo tenisa.

                            Comment


                            • Da dobro si me podsetio na USO 2016 ali tad Nole nije bio spreman a i provukao se bio do finala kao nikad tako da mi to uopšte nije teško palo.

                              Comment


                              • NI, da Murray ima 2-0 ali on je jedini put bio favorit u svom poslednjem GS finalu protiv Raonica.. prethodno je bio aucajder u 10 finala. Sta mislis, da li su Andijevi navijaci zadovoljni njegovim ucinkom u GS finalima?

                                Nadal ima 2-3 a Federer 1-3, uglavnom medjusobni dueli + Vavrinka i Delpotro

                                RN
                                WB2008 AO2009
                                WB2011 AO2014 AO2017

                                RF
                                AO2017
                                WB2008 AO2009 US2009
                                Last edited by cssr; 23-07-19, 19:23.

                                Comment

                                Working...
                                X