Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Bitni su samo GS. I ništa drugo, toliko je jednostavno.
    “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

    Comment


    • NI, pa sam si rekao da drugi nemaju Agutovo samopouzdanje da preokrenu, onda iz toga sledi zakljucak da je jedini....ne razumem sad.

      Strah i nedostatak motiva su dve razlicite stvari totalno.
      Strah je nesigurnost u sebe i svoje mogucnosti, od protivnika preko puta, takav ne moze imati motiv. A i dzabe mu svaki, kada ce da ga strah proguta.


      Novak mora da igra meceve da bi dizao formu, svaki teniser tako je dize. A kad kazem da on nije imao motiva ovde, pa pobogu nisam mislila da je izlazio na teren u fazonu "bas me briga i sve mi je jedno". Uostalom videlo se da se nervira. Ali def nije na vreme poceo pripreme ili ih nije imao u fullu ili sta vec, imao preveliku pauzu, i ova dva turnira su trebala da mu posluze za uigravanje, s tim sto je racunao sigurno i na dobra zreb, odnosno neraspolozene protivnike. To se nije desilo, idemo dalje. Nemoguce da nije znao da nije dovoljno spreman, ma sta pricao posle (IW).
      I da, igra MC ocekivano, objavljeno je to.

      A naravno da nije izgubio ta dva meca u svlacionici. Protiv Vavrinke je bio nadigran kao malo kada u zivotu, protiv Aguta je bio u losoj formi, ma koliko je Spanac nezgodan po njega.
      sigpic

      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

      Comment


      • Originally posted by miloolja View Post
        NI, pa sam si rekao da drugi nemaju Agutovo samopouzdanje da preokrenu, onda iz toga sledi zakljucak da je jedini....ne razumem sad.

        Strah i nedostatak motiva su dve razlicite stvari totalno.
        Strah je nesigurnost u sebe i svoje mogucnosti, od protivnika preko puta, takav ne moze imati motiv. A i dzabe mu svaki, kada ce da ga strah proguta.


        Novak mora da igra meceve da bi dizao formu, svaki teniser tako je dize. A kad kazem da on nije imao motiva ovde, pa pobogu nisam mislila da je izlazio na teren u fazonu "bas me briga i sve mi je jedno". Uostalom videlo se da se nervira. Ali def nije na vreme poceo pripreme ili ih nije imao u fullu ili sta vec, imao preveliku pauzu, i ova dva turnira su trebala da mu posluze za uigravanje, s tim sto je racunao sigurno i na dobra zreb, odnosno neraspolozene protivnike. To se nije desilo, idemo dalje. Nemoguce da nije znao da nije dovoljno spreman, ma sta pricao posle (IW).
        I da, igra MC ocekivano, objavljeno je to.

        A naravno da nije izgubio ta dva meca u svlacionici. Protiv Vavrinke je bio nadigran kao malo kada u zivotu, protiv Aguta je bio u losoj formi, ma koliko je Spanac nezgodan po njega.
        Protiv Stana je bio nadrigan u finalu RGa, ali to nikako ne moze da se kaze za finale US Opena, gde mu je Stan ukrao treci set u finalu. Plus je vec tada Novak imao problem sa povredama i servirao prvi oko 50% koliko se secam.
        Sve jedno, i pored toga da Novak nije couknuo treci set dobio bi to.

        Comment


        • Nisam procitala lepo, "videla" sam RG, izvinjavam se, u hodu citam i pisem.
          Logicno da sam pogresila.

          USO 2016. je vreme kada vec ima ozbiljne probleme, tako da taj II deo te godine nije nikakvo merilo, niti merodavno za bilo sta, te ne verujem takodje u to skidanje gaca.
          sigpic

          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

          Comment


          • Ova dva turnira su klasično tankovanje kome su skloni sva trojica najvećih.
            “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

            Comment


            • Originally posted by miloolja View Post
              NI, pa sam si rekao da drugi nemaju Agutovo samopouzdanje da preokrenu, onda iz toga sledi zakljucak da je jedini....ne razumem sad.

              Strah i nedostatak motiva su dve razlicite stvari totalno.
              Strah je nesigurnost u sebe i svoje mogucnosti, od protivnika preko puta, takav ne moze imati motiv. A i dzabe mu svaki, kada ce da ga strah proguta.
              Nije jedini. Takavi su i Vavrinka, Izner, Karlovic... U slucaju Aguta je teze razumjeti zasto je to tako.

              Toni Nadal je danas rekao: "Kad Novak igra najbolje sto moze onda protivnik igra lose." To zna Toni, ali znaju i svi drugi. I Rafa i Novak i Federer i Agut. Novak koji je u top formi ne moze da ima strah.

              Medjutim, Novak koji dize formu je drugi igrac. Ne tako davno, Novak je, i u fazi dizanja forme, bio zvijer. Znao je da tu i tamo neko moze da ga namuci ali rezultat je bio na kraju poznat. Protivnici su gubili u svalcionici. Medjutim, vremena su se promijenila. Igraci su naucili kako igrati protiv Novaka. I pored sjajnih uspjeha prosla godina nije ravna 2015. i 2016.

              Reci da Novak nema uopste motva nije tacno. Ali nije imao dovoljno motiva da pocne pripreme na vrijeme, da sredi kondiciju, da se ne bavi ATP politikom... Zato nije u top formi.

              I sad takav Novak izlazi na teren Agutu. I razmislja: "Agut ne bi trebao biti u top formi. To je dobro, i onako nemam snage da ga slomim dubinom, da igram dugacke razmjene. Navali cu na pocetku i valjda Agut pukne."

              Ali Agut nije pukao. Najbolji gem koji je odigrao je bio onaj u 2. setu kad je vratio brejk. Novak nije lose igrao. Tim gemom je propao Novakov plan. I tada se pojavio strah. Bez ovih preduslova, strah se ne bi pojavio. Da se dobro pripremio, strah se ne bi pojavio. Da je vise trenirao servis, strah se ne pojavio. A da je imao punu motivaciju, trenirao bi vise. Opet da nije bilo straha, iskoristio bi sanse. Ne bi bilo osjecaja neizbjeznosti koji smo imali u 2. setu.

              Tako ja vidim uzrocno posljedicnu vezu tj. kako nedostatak motiva vodi do straha.

              Comment


              • @NI
                Zašto naglašavaš da Novak mora da igra Monte Carlo? Da bi on tamo napao trofej ili zato što misliš da je posredi neki problem koji može da utiče na duže staze?

                Comment


                • Zato sto treba da digne formu. Moze da preskoci MC i igra Istanbul.

                  Comment


                  • Hoću - neću

                    Igrica hoću - neću dobila je svoj epilog.
                    U samom finišu što bi se ono reklo 'za prsa' pobedilo je hoću.
                    Neću je dugo bila jedina opcija dok je hoću samo formalno bilo u igri, nešto poput mrtvog slova na papiru.
                    Iza neću stajali su jaki razlozi tipa rano je, sporo a time i previše zahtevno. Hoću je u tim momentima delovalo izgubljeno bez bilo kakvih šansi. Na površini a time i u igri držalo se još samo za slamku spasa u vidu argumenta 'tu mi je kuća'.
                    Obrt u igrici desio se na amerikanskoj turneji i to zahvaljujući pristupu ocenjenom baš kao što glasi i naslov gornji 'hoću--neću'.
                    Već nakon tabananja po indijanskoj pustinji hoću hvata zalet da bi sustiglo i prestiglo neću posle Majamija.
                    Podići formu deluje sasvim logično kao razlog za hoću mada mi se sve čini kako je glavni ipak onaj poznat kao' Game of Thrones' ili ti epizoda 'Sačuvati presto'.
                    Nakon ovog hoću ostala su na papiru još dva takva do onog hoću100%.
                    Nešto mi govori da će jedno od njih zameniti neću.
                    sigpic

                    Comment


                    • Originally posted by Ljubitelj tenisa View Post
                      Sto da preskace Madrid?

                      Preskocio je Indijan Vels i Miami. Moze se slobodno tako reći.

                      Ako nastavi ovako imace manje odigranih turnira od Federera.

                      Valjalo bi bar jednom da se sretne sa Rafom na šljaci pre Pariza i da ima neki osvojen turnir.

                      Mislim nije da nece biti jedan od favorita i bez toga ali besmisleno je da preskace pola turnira u prvom delu godine.
                      Madrid mu ništa ne donosi, nije nikakva priprema za RG. Atmosfera oko turnira je uglavnom neprijateljska, taj turnir će otpisati, nadam se.

                      Nije ništa preskočio od planiranog, čak je i dodao MC. Valjalo bi da se ne sastane s Rafaelom do RG, neka Španac uđe s mislima zadnjeg meča iz Australije. Ako bude blizu Rafaela u mogućem finalu, može baš psiha presuditi.

                      Comment


                      • Originally posted by NI View Post
                        Zato sto treba da digne formu. Moze da preskoci MC i igra Istanbul.
                        Pa to bi bila katastrofa. To bi značilo da on trenira tenis isto koliko i ja, ako mora da ide u Istanbul.

                        Pre će biti da ih je sve prevario i da se "pravi da je mrtav".

                        @Notorius

                        Neka bude tako.

                        Živo me zanima njegova ambicija posle Wimbledona. Sada je šljaka prioritet. Obzirom da prikazane ambicije na turnirima koje nisu Slem. Sranje je što njega pokreće trenutno samo disciplina koju proizvoljno kontroliše. A ona ljubav prema tenisu o kojoj priča, nešto se ne nazire.
                        Last edited by Ljubitelj tenisa; 29-03-19, 08:42.

                        Comment


                        • S tim da je neke stvarno prevario da je "mrtav" a neki bi voleli da je to faktičko stanje pa troluju sve u 16. Mislim naravno na ove što nemaju više od 2 slova u nicku.
                          “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                          Comment


                          • Ne talasaj mnogo dekkarde, ti nekome pricas o trolovanju [emoji2955]
                            sigpic

                            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                            Comment


                            • sigpic

                              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                              Comment


                              • Nikakvih vesti o NovakuDa li je stigao u MC, krenuo da se sprema za sljaku?
                                Similis simili gaudet

                                Comment

                                Working...
                                X