Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Za razliku od Rogera, Novak ulaže mnogo više da bi bio to što jeste. Roger ne mora da meditira, ne vodi tolike unutrašnje monologe, ne treba mu toliko da pronalazi sebe itd. Detalji su u pitanju ali npr. njemu za vrhunski tenis treba daleko manje. Drugačije su ličnosti. Novak iz tih razloga više oscilira. Fokus i mir tražio je u zadnja tri kola Australije. Sad mu smetaju i okolna dešavanja tipa Savet igrača. Ranije bi bio posvećeniji na svakom turniru.

    Mislim da ako je Agut pobedio to ne znači da svako ce da misli da moze da pobedi. Agut samo nastavlja i pojačava svoje uverenje. Šljaka dolazi i to je podloga za strpljivu igru i mora postojati disciplina sa dosadnim protivnicima koji sve vraćaju. Iz ugla discipline, Novak je podbacio.

    Kada se pogleda ukupna slika mislim da je jasno kao dan da se pristup promenio i da sada glasi "ne mora na svakom turniru da se pobedi".

    Itekako mu ide u prilog ono što sam ranije pisao da je mnogo igrača ujednačeno i da on sa ovom svojom gore dole igrom moze da ostane prvi jos 7 godina za redom...

    Comment


    • Originally posted by NI View Post
      Servis bi bio los ali vjerovatno manje, jer je sve povezano. Da je neko drugi bio ne bi imao Agutovo samouvjerenje da preokrene. Niti bi se Novak toliko plasio da ce izgubiti, ne bi bilo sjecanje na Dubai, kada je Novak odlicno igrao. Nije strah prava rijec za to. Vjerovatno je prava rijec nedostatak motiva da se prodje kroz ono kroz sto treba proci.

      U drugom setu je mec pri 5:4 za Aguta prekinut zbog kise. Prilika za Novaka da se odmori. Poslije prekida je Novak djelovao osvjezeno. Preaso najetezu prepreku lako tj. sacuvao servis. Potom je imao brejk loptu za 6:5. Ispustio je. Na kraju je, na svom servisu, poveo 30:0. Neshvatljivo kakko je ispustio da dovede set u TB. Razlog je u prvom redu strah i Agutova vjera u sebe.
      ------

      Ima toga da se nedovoljno pripremao, da ima fizicki problem, da ga okupiraju druge stvari, da je nedovoljno motivisan... Ipak najvaznije je sto Agut nije izgubio taj mec u svlacionici, nego ga je Novak izgubio u slvacionici. U stilu: "Ako ga pometem sa terena onda odlicno, ako ne, nemam snage za zestoku borbu."

      Definitivno je bolje da preskace Maimi i IW nego da ovako prolazi.
      Odličan komentar,
      jedino se ne slažem da treba da preskače oba, jedan možda odnosno da bira do kraja karijere koji će koje godine igrati ..
      Sa AO na šljaku , to bi bilo dva i po meseca bez takmičarskog tenisa .. previše.. Dubai ne verujem da će više igrati a bilo bi bzv da preskače masters a igra 500cu
      Similis simili gaudet

      Comment


      • Originally posted by NI View Post
        Servis bi bio los ali vjerovatno manje, jer je sve povezano. Da je neko drugi bio ne bi imao Agutovo samouvjerenje da preokrene. Niti bi se Novak toliko plasio da ce izgubiti, ne bi bilo sjecanje na Dubai, kada je Novak odlicno igrao. Nije strah prava rijec za to. Vjerovatno je prava rijec nedostatak motiva da se prodje kroz ono kroz sto treba proci.

        U drugom setu je mec pri 5:4 za Aguta prekinut zbog kise. Prilika za Novaka da se odmori. Poslije prekida je Novak djelovao osvjezeno. Presao je najetezu prepreku lako tj. sacuvao je servis. Potom je imao brejk loptu za 6:5. Ispustio je. Na kraju je, na svom servisu, poveo 30:0. Neshvatljivo kako je ispustio da dovede set u TB. Razlog je u prvom redu strah i Agutova vjera u sebe.
        ------

        Ima toga da se nedovoljno pripremao, da ima fizicki problem, da ga okupiraju druge stvari, da je nedovoljno motivisan... Ipak najvaznije je sto Agut nije izgubio taj mec u svlacionici, nego ga je Novak izgubio u slvacionici. U stilu: "Ako ga pometem sa terena onda odlicno, ako ne, nemam snage za zestoku borbu."

        Definitivno je bolje da preskace Maimi i IW nego da ovako prolazi.
        Previse dajte Agutu moci koje on apsolutno nema.

        Sad ispada da Bautista jedini ima samopouzdanje na turu da preokrene mec protiv Novaka ili natera ga da izgubi

        Njega se Novak ne plasi, prosto je nezgodan mecap, koji je dosao u vreme dizanja forme. I sam kazes da nije iskoristio svoje sanse, pa jel mu to prvi put? Naravno da nije.

        Onda kazes mozda je ipak nedostatak motiva, to i strah su totalno dva suprotna stanja, nevezana. I rekla sam da nije imao ovde motiva, sljaka mu je u glavi o kojoj prica jos od AO, a Sunshine Double je trebalo da posluzi da digne formu. Nije bas bio previse uspesan u tome, precenio mozda sebe (recimo da je ranije trebalo da pocne da radi), ali eto imao je cak i sanse koje nije iskoristio na kraju.

        A turnire nema potrebe da preskace ni slucajno, ako je zdrav, zasto bi to radio pobogu?

        Postavila sam jutros...

        “I just had way too many things off the court,” he said. “I guess that affected me a little bit on the court. I didn’t feel my best health-wise, as well, in Indian Wells and here. You know, still rusty, but, hey, look, you learn that’s life.”

        ..taj deo gde kaze na kzs da se zdravstveno nije osecao najbolje, ali i dalje ne vidim da je fizicki imao problema osim vlage, na oba turnira (i tamo je bilo dosta kise) koja je njegov veliki neprijatelj.
        Prvi deo o stvarima van terena, em smo pricali o njima dosta, em je dovoljno veliki da zna u sta se upusta.

        Nikada Novak ne gubi meceve u svlacionici. Izadje nedovoljno spreman za protivnika (ako recimo igraju prvi put), nije u formi, nije mu dan, nema samopouzdanja (kao posle povrede) ili je protivnik prosto bolji, ali da izgubi u svlaciinici ni slucajno, jer to znaci da se plasi, a to ne stoji nikako.
        sigpic

        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

        Comment


        • Uhvatio se par puta za podlakticu, nadam se da nije nikakav problem u pitanju.
          Originally posted by Casiraghi
          Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
          Originally posted by Casiraghi
          Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

          https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
          Originally posted by Casiraghi
          Srecan Mane svima koji slave.

          Comment


          • Hvatao se i na W i na USO i na jos nekoliko turnira posle povrede. Tako da vodjena time iskreno se nadam da nije nista.
            sigpic

            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

            Comment


            • Mentalni faktor igre protiv Aguta uočljiv u statistici meča

              Posle kiše je u svlačionici izgubio meč.. mislim da je to NI hteo reći.. ili sam ja tako shvatila..
              Similis simili gaudet

              Comment


              • Nadaš se da neće bar za ovaj put kad tamo a ono međutim. Možeš da živiš u nadi sve do sudnjeg dana da će makar jedan jedini put proći bez toga ali nema šanse.
                Mora ta paralela sa Fedal dvojcem da izleti iz tastature bar jednog novakovca a češće je povuče više njih.
                Sve u stilu Federer to sebi ne bi dozvolio a tek Nadal nema teorije, pa bi Federer to ovako dok bi Nadal to onako i sve tako u krug.
                Parafrazirajući Zmaja to mu dođe ovako nekako - gde god nađeš poraz a ti Fedal paralelu posadi.
                To je ujedno raritet i posebnost samo barice Novakove jer u drugijem baricama toga nema.
                sigpic

                Comment


                • Ok, tesko je biti non-stop top i nepobediv. Pa nije on neko mitsko bice, iako bi mi voleli to, a ranjiv je bio uvek. S tim sto ovo uopste ne vezujem za Aguta, sigurna sam da je bio raspolozen bilo ko sa drugevstrane, u odlicnoj formi, a znamo da mnogi igraju tako protiv Novaka, na kraju Aguta nema na poslednja dva turnira nigde, isto bi bilo.

                  Sto se tice servisa i eventualno nekog njegovog fizickog problema, ne mogu da ga zamislim da posle svega igra, a da ga nesto boli ili muci.
                  sigpic

                  Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                  But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                  Comment


                  • Definitivno sa ravnim forehandima Aguta ima problem..
                    Ako se sećate jedva se smirio posle prekida radi kiše na RG16..
                    Similis simili gaudet

                    Comment


                    • I nemojte samo paralelu o RF pauzama koje sam izvukla da shvatite pogresno, em to nikada nisam uradila, em ovde nema ni sada nikakvog poredjenja, vec ukazujem na veliku pauzu koja moze da napravi probleme.
                      sigpic

                      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                      Comment


                      • Originally posted by miloolja View Post
                        Previse dajte Agutu moci koje on apsolutno nema.

                        Sad ispada da Bautista jedini ima samopouzdanje na turu da preokrene mec protiv Novaka ili natera ga da izgubi

                        Njega se Novak ne plasi, prosto je nezgodan mecap, koji je dosao u vreme dizanja forme. I sam kazes da nije iskoristio svoje sanse, pa jel mu to prvi put? Naravno da nije.

                        Onda kazes mozda je ipak nedostatak motiva, to i strah su totalno dva suprotna stanja, nevezana. I rekla sam da nije imao ovde motiva, sljaka mu je u glavi o kojoj prica jos od AO, a Sunshine Double je trebalo da posluzi da digne formu. Nije bas bio previse uspesan u tome, precenio mozda sebe (recimo da je ranije trebalo da pocne da radi), ali eto imao je cak i sanse koje nije iskoristio na kraju.

                        A turnire nema potrebe da preskace ni slucajno, ako je zdrav, zasto bi to radio pobogu?

                        Postavila sam jutros...

                        “I just had way too many things off the court,” he said. “I guess that affected me a little bit on the court. I didn’t feel my best health-wise, as well, in Indian Wells and here. You know, still rusty, but, hey, look, you learn that’s life.”

                        ..taj deo gde kaze na kzs da se zdravstveno nije osecao najbolje, ali i dalje ne vidim da je fizicki imao problema osim vlage, na oba turnira (i tamo je bilo dosta kise) koja je njegov veliki neprijatelj.
                        Prvi deo o stvarima van terena, em smo pricali o njima dosta, em je dovoljno veliki da zna u sta se upusta.

                        Nikada Novak ne gubi meceve u svlacionici. Izadje nedovoljno spreman za protivnika (ako recimo igraju prvi put), nije u formi, nije mu dan, nema samopouzdanja (kao posle povrede) ili je protivnik prosto bolji, ali da izgubi u svlaciinici ni slucajno, jer to znaci da se plasi, a to ne stoji nikako.
                        Koja je svrha da dolazi na turnir na koji nema želju da ide do kraja? Takođe i za ovu pauzu svi govore da je velika.
                        Po meni bolje da je odmorio koliko treba pa nakon toga da je odradio strašne pripreme za šljaku. Nakon toga kreće borba za RG koji je jedino bitan.

                        Za razliku od Rogera koji kad preskoči sezonu šljake nema dovoljno vremena da uhvati takmičarsku formu za Wimbledon on bi imao dovoljno turnira do RG na kojima bi mogao da igra i polako hvata takmičarski ritam.

                        Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока

                        Comment


                        • Originally posted by Ljubitelj tenisa View Post
                          Kada se pogleda ukupna slika mislim da je jasno kao dan da se pristup promenio i da sada glasi "ne mora na svakom turniru da se pobedi".
                          To je ono sto ja pricam, a to je bilo jako ocigledno i u cijeloj drugoj polovini prosle sezone. Cici ga izbaci vanserijskom igrom. Kachanov takodje, pa Zverev.. Mogao je i ono finale sa Bornom da izgubi, da je Borna pokazao odlicnu, umjesto vrlo dobru igru. A to su cak sve bila finala, osim Cicija, tako da mozda ni to koja je faza turnira vise ne igra toliku ulogu, koliko sami znacaj tog trofeja za njega. Ako je gladan, krvarice do kraja. Ako nije, igrace u najboljem slucaju odlicno, ali nece biti one magije, koja proizilazi iz fanaticne pozrtvovanosti. Taj mod je i sve rizicniji za njegovo tijelo, mozda i najrizicniji stil igre taj covjek fura u istoriji. Sa tim se vise ne razbacuje, to se cuva za slemove..

                          Comment


                          • To moras Weltschmerz da pitas Novaka, kako razmislja i sta mu je u zivotu prioritet. Ja citam signale i reci koje nam upucuje i gledam ono sto se desava na terenu.
                            E sad... sto tumacenja ima koliko i razlicitih ljudi koji isto rade sto i ja, druga stvar.
                            sigpic

                            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                            Comment


                            • Pa koja je bila svrha da igra prosle godine? I sta je bilo posle toga.

                              Evo ga jos jedan ekspert koji objasnjava gde je uzrok poraza.

                              Comment


                              • Originally posted by miloolja View Post
                                I nemojte samo paralelu o RF pauzama koje sam izvukla da shvatite pogresno, em to nikada nisam uradila, em ovde nema ni sada nikakvog poredjenja, vec ukazujem na veliku pauzu koja moze da napravi probleme.
                                Nećemo
                                Tvoj komentar nije mi bio inspiracija.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X