Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Generalno govoreći ovde kod nas je smišljen slogan „a porez“ „reprezentacija.. OI“… „a psovanje na terenu pa dodvoravanje publici“..Na našim portalima su standardnoj subkulturi hejtera koja postoji od kada je Novak počeo da igra profesionalni tenis pridodati pro -Federer, manje pro-Nadal botovi koji rade sve intenzivnije kako se Novak približava nekim rekordima u tenisu , pa se ljudi primaju i idu u drugu krajnost nipodaštavajući rezultate i kvalitete ove dvojice..
    Sa druge strane se preteruje u drugom smilsu , tabloidnom, žele mu ući u kuću, da ne kažem spavaću sobu, tanjir, predstaviti svaki njegov pokret kao nešto što samo idealna a ipak toliko prizemna osoba može ..

    Svojevrstan je to fenomen…

    Na Novakovom primeru mogla bi se napraviti studija o mentalitetu ljudi sa ovih prostora..
    Similis simili gaudet

    Comment


    • Pa dobro, samo mi se cini da ti pricas o ljudima koji uglavnom prate tenis, prate sport, a kad se tu jos dodaju navijacke strasti, onda se svasta moze vidjeti i cuti. Mada to "porez" mi lici na onu obicnu raju, na koju sam ja mislio. Jbg, borba za puku egzistenciju je toliko okupirala prosjecnog gradjanina, da mu je novac prva asocijacija na pomen nekog uspjesnog sportiste (ili bilo cime vec da se bavi). Bez obzira sto je on njegov sunarodnik, bez obzira koliko on bio velicanstven i koliko dobro sluzio za primjer omladini u poredjenju sa raznim farmama, zadrugama i auto-tune autorima.

      Comment


      • Originally posted by Joker View Post
        Ovaj moj utisak sam podijelio sa vama vec jednom, ali se svaki put iznenadim iznova, pa cu i vas upitati da li je u Srbiji tako. Kad se taknete teme o Djokovicu sa nekim ko nije teniski ili uopste sportski fan, je li i kod vas uobicajena prva reakcija: "A lako mi je za njega, on se napunio para." Ja ne znam sta je sa ovim narodom, sve vrijednosti su otisle u q.. Koliko god Nole upirao i dokazivao nam sta zapravo znaci rad na sebi, istrajnost, borba sa sopstvenim demonima.. on ce i dalje, sto bi Njegos rekao, ostati "slamka medju vihorove". Mi smo toliko moralno unazadjeni, da nam nema spasa...
        Moj Dzokeru, pre 25 godina mi je Baka rekla sine moj narod se izmelezio (ako znas sta to znaci) poslednjih par godina posebno uvidjam da je 100% u pravu.

        Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока

        Comment


        • Zato ja samo sa istomisljenicima diskutujem o necemu, sa ostalima kako si? kako mama, tata, deca i cao, nemam ni zeludac, niti sam tolerantna kao pre.
          Karikiram malo, ali takva su vremena, ne samo o Novaku, o bilo cemu ozbiljnijem, pa i onom manje.

          Novakov novac, ali i svi ostali "anti razlozi" dominiraju kod takvih. Sada, posto generalno nema sta da mu se zameri jelte, na tapetu je Jelena vec duze vreme, zapravo od Novakovog onog ruznog perioda, ali to ne prestaje nikako. Pricam o drustvenim mrezama, uglavnom, a i imala sam "situaciju" skoro i to sa osobom koja kao prati nesto sport.

          Kako je Jelena aktivna na svojim drustvenim mrezama, ali i aktivna u nekim poslovima koje nas obican svet ne razume, pa samim tim i omalovazava i pljuje, po meni nicim izazavano, salve budalastina mogu se cuti i procitati.
          Ali to je ta ljudska glupost, nismo samo mi takvi, no ovde ta vecina preovladava, nazalost.
          A tako je to kada si poznat, medijski ispracen i naravno sveprisutan. To je neminovno.
          Zato hvala bogu sto bar zivi u MC.
          Zamisljam kakav bi pakao bio da je ovde.

          I zbog toga iskljucivo samo sa istomisljenicima, ne boli glava. Sta me briga sta drugi misle.

          Inace, gazimo 240. nedelju
          sigpic

          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

          Comment


          • Jesmo prokleti, ali mislim da to nema veze sa mentalitetom, tj genetikom, da smo mi jednostavno takvi, losi ljudi, sitne duse.. Vec mislim da je to sudbina svakog sirotinjskog naroda. Dje god narod zivi bijedno, ljudi postanu psi.

            Comment


            • Ma covek je u sustini takav, lepo si reko...sitna dusa. A ta materijalna beda i ima i nema veze toliko sa ovom pricom, pre ona duhovna beda...ako sam ja lose, nije mi dobro, nek bude svima tako, sto nekome da bude bolje. Ljudi su u dubini tih sitnih dusa zluradi, jako zavidni, nesrecni.
              Nema tu mesta cudjenju, prosto naucis da zivis sa tim... kako sam cesto mogla da cujem... a sto se ti toliko lozis, pa osvojio je za sebe, ne za tebe.
              Sta ja mogu sa takvom osobom da pricam...
              sigpic

              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

              Comment


              • Ne lozim se, nego sam prosto razocaran. I ja mislim da je ta duhovna bijeda direktno uslovljena materijalnom. Uzrocno-posledicna veza. Nego zalazimo u off ovime..

                Comment


                • Gde sam rekla da se lozis, a ti si zapoceo temu, nemoj sad da bezis [emoji38]
                  sigpic

                  Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                  But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                  Comment


                  • A bravo, citirala si te sitne duse kako ti se obracaju, ali bez navodnika, pa mislih meni nesto.. prastaj

                    Comment


                    • Nisam citirala vec prepricavam, ali oke, oprosteno ti je
                      sigpic

                      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                      Comment


                      • Originally posted by Joker View Post
                        Ovaj moj utisak sam podijelio sa vama vec jednom, ali se svaki put iznenadim iznova, pa cu i vas upitati da li je u Srbiji tako. Kad se taknete teme o Djokovicu sa nekim ko nije teniski ili uopste sportski fan, je li i kod vas uobicajena prva reakcija: "A lako mi je za njega, on se napunio para." Ja ne znam sta je sa ovim narodom, sve vrijednosti su otisle u q.. Koliko god Nole upirao i dokazivao nam sta zapravo znaci rad na sebi, istrajnost, borba sa sopstvenim demonima.. on ce i dalje, sto bi Njegos rekao, ostati "slamka medju vihorove". Mi smo toliko moralno unazadjeni, da nam nema spasa...
                        Svakako se ne radi o materijalnom bogatstvu. Radi se o svakoj vrsti obrazovanja. Situaciju kreiraju televizor ranije i danas socijalna mreža. Televizor je ipak moćan idalje. Radi se o parama i gledanosti a losa strana vise zaradjuje od pozitivnog primera. To je zato sto ljudi koji misle da im ide lose u zivotu, njima je lepse da nekoga vide da je njemu gore. Dobrim primerom bi se samo zakopali jos vise. To je tako jer su na razne načine neobrazovani i nezadovoljni.

                        Ali nemoj dozvoliti da ti to kreira utisak. Ja to ne pratim i ne druzim se sa takvim ljudima i imam utisak da ljudi imaju jako lepo misljenje o Novakovoj porodici.

                        Niko ne moze da tvrdi da je ovako ili onako kada ima ko zna koliko miliona licnih dozivljaja necega.

                        Takodje nemoj biti toliko strog prema svom narodu. Ljudi su mahom manipulisani jer ne koriste svoju glavu.

                        Niti mozes da generalizujes stvari. Mozda ono sto nasim narodima nedostaje je svest. Koga zabole za nekog Novaka Đokovića i svest o njemu. Što se ti tako ne pobuniš i ne digneš glas na socijalnoj mreži za prljave ulice i zagađenu okolinu, nego si izabrao svog omiljenog tenisera...?
                        Last edited by Ljubitelj tenisa; 26-02-19, 11:52.

                        Comment


                        • Originally posted by Ljubitelj tenisa View Post
                          Svakako se ne radi o materijalnom bogatstvu.
                          To je zato sto ljudi koji misle da im ide lose u zivotu, njima je lepse da nekoga vide da je njemu gore. Dobrim primerom bi se samo zakopali jos vise.
                          To je tako jer su na razne načine neobrazovani i nezadovoljni.
                          Zapazanje "da komsiji crkne krava" je, naravno, na mjestu, ali grdno grijesite kod zakljucka, odnosno uzroka. Nema to veze sa obrazovanjem, vec sa moralom. Pricam o ljudima koji ne prate sport i sve sto znaju o Djokovicu je da je uspjesan teniser. Najbolji! I iz toga oni mogu svega dva zakljucka, dvije emocije da ispolje: divljenje i zavist. Znaci, moze da kaze: "Majstor. legenda.. svaka mu cast..", a moze i ono: "Lako mi je za njega, napunio se." I ja ne bih nacinjao ovu temu, da stvarno nije toliko uobicajen ovaj drugi odgovor. Ljudi pate, ljudi nemaju i zato ih tudji uspijeh i sreca iritiraju. To je svuda u svijetu tako, bez mozda kod Japanaca.

                          Comment


                          • Originally posted by Joker View Post
                            Zapazanje "da komsiji crkne krava" je, naravno, na mjestu, ali grdno grijesite kod zakljucka, odnosno uzroka. Nema to veze sa obrazovanjem, vec sa moralom. Pricam o ljudima koji ne prate sport i sve sto znaju o Djokovicu je da je uspjesan teniser. Najbolji! I iz toga oni mogu svega dva zakljucka, dvije emocije da ispolje: divljenje i zavist. Znaci, moze da kaze: "Majstor. legenda.. svaka mu cast..", a moze i ono: "Lako mi je za njega, napunio se." I ja ne bih nacinjao ovu temu, da stvarno nije toliko uobicajen ovaj drugi odgovor. Ljudi pate, ljudi nemaju i zato ih tudji uspijeh i sreca iritiraju. To je svuda u svijetu tako, bez mozda kod Japanaca.
                            Po mom mišljenju radi se o nekoj vrsti obrazovanja kojoj u ovom trenutku ne znam da dam ime. Ali je vezujem za duh. A to je da kada imaš neki problem i kada ne ide, treba odgovor da potražiš u sebi. Svako ko se okrenuo sebi i u sebi potražio odgovore, našao ih je. Novak tu priču i propagira. Meni se to dopada, kao i svaka vrsta etike koju je stekao.

                            Svakom narodu fali nešto. Kako nama tako i drugima. Mi smo takvi kakvi smo ali posedujemo stvari u kojima smo bolji od drugih.

                            Comment


                            • ja ne volim srdjana,da ga jebe bog

                              novaka sa sve timom obozavam,preterujem u tome.kad je neki slem i on igra,ja ne znam kako uopste radim

                              al srdjana brateeeeeeeeeeeeee
                              Wizard

                              Comment


                              • Ćaleta?

                                Da nije Srdjana (a i Dijane) ne bi ni N od Noleta danas imali. Svaka njemu čast, gotivan lik i otac, izborio se za sve kako je trebalo
                                "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

                                Comment

                                Working...
                                X