Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • sigpic

    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

    Comment


    • Ljubitelj tenisa,

      Ovo je odlican model za Open eru:

      https://www.ultimatetennisstatistics.com/goatList

      Kao sto vidise, Novak je drugi. To je bazirano na statistickoj analizi rezultata svih tenisera. Sve je objasnjeno do najsitnijeg detalja.

      Naci ces mnogo zanimljivih stvari. Na primjer, mjereno elo metodom, Novak je u pojedinim trenutcima svoje karijere bio najbolji i na hardu (dosta cesto) i na sljaci i na travi. Federer nije nikada bio najbolji na sljaci a Nadal na travi.

      Nadalov rekordni elo rezultat zaostaje 77 (2013) poena a Federerov 79 (2007) poena za Novakovim (2016). Borg zaostaje samo 20 poena (1980). Mislio sam da je Federer ispred Nadala.

      Na hardu Federerov najbolji elo zaostaje 34 (2007) poena a Nadalov 164 (2013) poena za Novakovim (2016).

      Na travi Novak zaostaje 47 (2015) poena za Federerom (2009) a Nadal 146 (2010) poena.

      Na sljaci je Nadal prvi (2013). Novakov maksimalni elo zaostaje 131 (2016) poen a Federerov 217 (2009).

      Nadalov najbolji skor na sljaci (2668; 2013 godine) je nizi 2 poena od Novakovog najboljeg skora na hardu (2670; 2016 godine). To me jako iznenadjuje. Mislio sam da je Nadal bitno ispred.

      Comment


      • Sa Mihailom u Beogradu
        Similis simili gaudet

        Comment


        • Sto se tice ankete,po meni je manje vise sve jasno,period 2011 2012 cu pamtiti kao najbolji period tenisa u istoriji,toliko nenormalnih meceva u samo te 2 godine izmedju Big 4

          Uso 2011 treci set je nesto sto nikad pre i nikad posle toga nece biti vidjeno,imao sam osecaj kao da gledam borilacki sport a ne tenis,neprevazidjeno,posle tog seta 4vrti su igrali na aparatima dvojica fizicki najspremnijih tenisera u istoriji u svom prajmu

          Ao je bio slican iako malo manje impresivan za mene,ali mnogo dramaticniji i takodje za pamcenje
          Da sad krenem da nabrajam sve sjajne meceve iz te 2 godine ne znam gde bi stao

          Wimb 2018 je svakako kvalitetniji tehnicki mec iako manje atraktivan za gledanje(iako atraktivniji od ostalih poslernjih godina i dalje),takodje i bitniji mec,ali onaj period 2011 2012 ce tesko tenis ikad dostici po pitanju konkurencije zanimljivosti i onakvog gladijatorskog tenisa

          Sam taj Ao 2012 i Uso 2011 samo se setite tih polufinala i finala i uporedite sa danasnjim,ovo posle toga su samo mrvice koje dobijamo od najvecih majstora u istoriji ove igre,doduse kvalitetne mrvice

          A sto se tice Bekera,mnogi potcenjuju Novakovu pobedu na Rg 2015 na suvoj sljaci sa 3:0,niko rafinka na rg nije dobio na suvoj sljaci osim novaka,retki su mu setove uzimali,sbbkbb prica jeste ali mislim da bi rafinjo uzeo taj Rg da ga Novak nije otrrsao

          O Bekerovim zaslugama na brzim terenima ne vredi govoriti,nadogradio je masinu do maksimuma

          Jedino Stanojla i Normana nikad nije resio,al ne mos sve bas

          Comment


          • Srkisa,

            Citav tvoj post je odlican.

            Ali ovaj dio odskace:

            Originally posted by Srkisa View Post
            Uso 2011 treci set je nesto sto nikad pre i nikad posle toga nece biti vidjeno,imao sam osecaj kao da gledam borilacki sport a ne tenis,neprevazidjeno,posle tog seta 4vrti su igrali na aparatima dvojica fizicki najspremnijih tenisera u istoriji u svom prajmu
            Da, to je bio izuzetan set. Komparacija sa borilackim sportom stoji. Problem je sto je tako puno ljudi zaboravilo taj mec jer su uslijedili dramaticniji i izjednaceniji koji su se urezali ljudima u sjecanju.
            Last edited by NI; 12-02-19, 12:41.

            Comment


            • Meni finale AO nosi mnogo vecu tezinu jer je bio mec za trofej, ali i okolnosti uoci turnira i sam razvoj situacije su bile takve da je to finale za Novaka imalo ogromnu vaznost. Posle USO 2011 i povrede u DC, bilo je dosta sumnji moze li se Novak vratiti na vrhunski nivo. AO je trebao da da odgovor. Bio je to turnir za potvrdu svega sto je uradio tokom 2011. i poruka teniskoj javnosti da nema nikakvog zasicenja, da prethodna sezona nije slucajnost i da je tu na vrhu da na njemu i ostane.

              Na turniru posle 3 odlicna uvodna meca (protiv Maija u trecem kolu skoro savrsen), muci se sa Hjuitom i gubi set, protiv Ferera isto dosta muka, ne izgleda fizicki bas najbolje, ali izvlaci drugi set u TB i zatim dobija brzo treci. Protiv Marija muke tantalove, gubi treci set u TB dosta lako, furiozan cetvrti i nastavak u petom, i kod 5-2 krece drama koja kulminira sa 2 vezane BL za Skota kod 5-5. Posle skoro 5 sati tenisa Novak ipak izvlaci pobedu, a tamo ga ceka "rastereceni" Nadal nakon 6 uzastopnih poraza u finalima prethodne sezone, i koji ima dan vise odmora posle relativno lake pobede nad Federerom, koji je dosao u top formi na AO nakon uzimanja svega zivog na kraju prethodne sezone. Dakle pored fizickog umora, samog pritiska jer se igra za trofej, tu je i taj dodatni teret na njegovom ledjima da je na njemu da "izgubi" taj mec. I zamalo je uspeo u tome, nije prelomio prvi set, u cetvrtom je "ispustio" Nadala, u petom dosao u vrlo tesku situaciju i ipak na kraju dokazao da je pravi sampion. Taj trijumf je bio njegov definitivni ulazak medju najvece igrace, i tada je postalo jasno da je samo nebo granica.
              Non-Calendar Year Grand Slam - Stands alone
              Holding all 4 Majors titles on 3 different surfaces at once - Stands alone
              30 consecutive match wins - Stands alone
              3+ consecutive finals in all 4 Majors - Stands alone
              Australian Open 3 consecutive titles - Stands alone

              Comment


              • Da podijelim sa vama jednu hrabru predikciju mog euforicnog druga:

                "E ovako.. posto je Novak rekao da ocekuje da jos 3 godine igra na ovom nivou, ja kazem da ce od narednih 12 slemova uzeti njih 10. Od 2 koja ce kiksnuti, jedan ce uzeti Nadal, a drugi neki next-gen. Sa 25 slemova, Fedja 20 i Nadal 18, on je obrnuo igricu, ali nece tu stati. Onda ce narednih 5 godina uzimati u prosjeku slem godisnje i primaknuce se 30-ici.."

                Comment


                • Ti euforican imas euforicnog druga???
                  Ajdeeee!!


                  Snimak meca sa Kurijerom i nisam sigurna da li je drugi komentator Hjuit, zvuci

                  sigpic

                  Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                  But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                  Comment


                  • Originally posted by miloolja View Post
                    Ti euforican imas euforicnog druga???
                    Ajdeeee!!
                    Izgleda da je zarazno. Ali ipak takav extremni oblik euforije me nije zahvatio.

                    Comment


                    • To su finese, na korak si, veruj mi
                      sigpic

                      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                      Comment


                      • Jeste Hewitt drugi komentator
                        Similis simili gaudet

                        Comment


                        • sigpic

                          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                          Comment


                          • Drugi put sam gledao mec slusajuci Kurijera i Hjuita. Bili su odlicni.

                            Joker,

                            30 slemova, to znaci da je Novak tek na pola karijere. Svejedno, da me pitas sto je manje vjerovatno da Novak ostane na15 selmova ili osvoji 30, rekao bih da je obadvoje jako malo vjereovatno ali da je ipak vjerovatnije da osvoji 30.
                            Last edited by NI; 13-02-19, 15:40.

                            Comment


                            • Premotati na 4:25

                              sigpic

                              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                              Comment


                              • Evert voli Novaka.

                                Ona je imala najbolju anticipaciju. Zna o cemu prica.

                                Comment

                                Working...
                                X