Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • A nema, brate, jer je finale AO 2019. bilo kao laksi trening.

    Comment


    • Osnovano sumnjam da bi se Novak složio sa tobom
      sigpic

      Comment


      • Ljepota/tezina je u oku posmatraca.

        Comment


        • Originally posted by p4p1 View Post
          Pa naglašeno je da se gleda samo meč kao meč. Ti pišeš o početku nove dominacije, a u zagradi stoji "ne ono posle".

          Jedno od najboljih GS finala u istoriji tenisa vs polufinale W. Šta da je izgubio u finalu protiv Andersona? Po onome što se piše, može se zaključiti da je svima koji su izabrali opciju W, utisak tog meča direktno povezan sa sledećim. Da nije osvojio protiv Andersona, ova anketa ne bi ni postojala.

          EDIT: Ako bih već poredio polufinale W 2018, poredio bih ga sa polufinalom W 2011. I izabrao bih W 2011.
          Ja jesam gledao iz sadašnje perspektive jer inače anketa ne bi imala smisla. Tako da se u suštini slažem sa tobom, a glasao sam za polufinale W-a2018 jer je svežije u memoriji.
          sloboda ili ništa

          Comment


          • Bolji?

            Polufinale W, bez ikakve dileme.

            AO 2012 će ući u historiju kao jedan od najvećih i najčuvenijih mečeva ikada i to će biti apsolutno zasluženo. Uvijek će biti veći meč od ovog wimbledonskog, ali bolji? Nema teorije, niti sa aspekta intenziteta, niti kvaliteta, niti shotmakinga niti svega što su odigrali. Morat će se neka nova dimenzija tenisa stvoriti da nadmaši onakav koncentrat kvaliteta tokom svih 5 sati i 20 minuta igre.

            Draži? Opet, W 2018. Najavio je povratak velikog šampiona koga su u prethodne dvije sezone maksimalno razapinjali u medijima i izbacivali iz komparacija sa Fedalom. Wimbledon je najavio ono što će uslijediti u narednom periodu, odnosno, ono čemu već svjedočimo i čemu ćemo svjedočiti određen period u budućnosti. Koliko dugo, to opet zavisi od raznoraznih okolnosti koje se ne mogu predvidjeti.
            “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

            Comment


            • Jbg, to su dvije krajnosti, svaka ima svoju draz. U prvoj su 2 gladijatora skroz crkla od umora, a u drugoj su zadnja 2 seta igrali skroz odmorni. To potpuno mijenja dinamiku meca, a i kvalitet, bogami.

              Comment


              • Pa to što su se sutradan nastavili rokati u istom ritmu i jeste fascinantno. U 90% mečeva prekid će upropastiti momentum ili jednom ili drugom ili obojici, trebaće im neko vrijeme da uspostave i pronađu svoj nivo, a oni su sutra nastavili rokati jednakim intenzitetom od prvog poena, kao da ih je neko ugasio i samo nanovo uključio. To je bolesno.

                Tako da, to što su prekinuli, a sutra nastavili kao da se ništa nije dogodilo nikako nije nešto što oduzima od cjelokupnog kvaliteta tog meča, već naprotiv, nešto što mu daje novu dimenziju. Da je to tako lako, Đoković bi istu stvar uradio i u finalu RG-a 2012., a ne bi se raspao sutradan u nemogućnosti da pronađe tenis koji mu je dan ranije donio treći set i brejk prednosti u četvrtom.
                “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

                Comment


                • Originally posted by pecaros View Post
                  NI je bio nepažljiv i glasao za nešto što nije bilo pitanje u anketi da bi to potom pažljivo branio.


                  Originally posted by p4p1 View Post
                  AO 2012 pobeđuje u dvoboju s bilo kojim drugim. Kulminacija najatraktivnijeg tenisa za gledanje, ostavljen zadnji atom energije, bukvalno su sve što su imali ostavili na terenu. Dva zida, koja su u stanju bila zabiti viner iz najdefanzivnijih mogućih pozicija. Skoro sam siguran da nikad više neću videti nešto poput toga.
                  Po kriterijumima koje ti ovdje dajes meni je najbolje bilo finale USO 2011. Tada su se sudarila dva zida u kojem je jedan bio bolji.

                  Originally posted by miloolja View Post
                  Nema veze sa secanjima i memorijom, prosto je logicno da su ljudima osecaj i pecepcija sveziji. Sedam godina je mnogo, a sumnjam da je neko gledao skoro reprizu. A i da je pogledao, onaj dozivljaj ipak ne moze da prezivi podjednako kao tada.
                  Ja sam ga gledao 20 dana iza Uimbldona 2018. da uporedim. Bolje je uimbldonsko polufinale.
                  Last edited by NI; 06-02-19, 21:24.

                  Comment


                  • Za mene naravno Australia 2012. Direktan okršaj za titulu i obojica u punom naponu. Wimbledon nisu obojica bili na svom najboljem nivou. Samo je Nadal bio. Dobro pamtim taj meč na AO. Samo sam se probudio i do 16h nisam ustajao iz kreveta. Na Wimbledonu Novak je vise imao mentalni problem sa sobom nego sa Nadalom. Zbog toga ga je pre 10 dana surovo kaznio da ne pomislja o sansama za pobedu, bilo gde osim na šljaci. Novak je sada toliko dobar u odlučujućim mečevima jer je ponor bio toliko veliki i uspeo je da se vrati.

                    Za 2011 se ne slazem na US Openu.

                    Comment


                    • Originally posted by Maxx-a View Post
                      Lacoste-om kao i vecinom brendova sa tradicijom smo mozda razocarani jer su ocekivanja od ranije bila nerealna.

                      Na kraju na samom Novaku , fino je izgledala cela kombinacija. Uspeli su barem da prilagode linije njegovoj figuri, ni preusko (setite se proslogodinjeg AO i nocne varijante koja ga je gusila) , ni presiroko kao iz standardne linije.
                      Mozda jednom pogode i nijansu crvene
                      ja sam prilicno Ciguran da u dizajnu opreme debelo imaju djokovici-dal samo novak,dal samo jelena ili oboje

                      meni je novak UBEDLJIVO najelegantniji kezual,fed svecano

                      na terenu,novak nosi dobro skrojeno,ja volim to uze uz telo,ali dizajn je ZLO,a i materijali,ovako preko televizije deluju jako lose

                      no,sigurno je i to da lakost zna vise od mene


                      i da,najk ove godine na AO APSOLUTNI DIZASTER
                      Wizard

                      Comment


                      • Izbacli su kvote za laureusa, Nole prvi favorit

                        Monaco Monday 18 February 2019
                        LAUREUS WORLD SPORTSMAN OF THE YEAR
                        1.85 Novak Djokovic
                        4.00 Luka Modric
                        4.50 Lewis Hamilton
                        7.50 LeBron James
                        11.00 Kylian Mbappe
                        13.00 Eliud Kipchoge

                        Comment



                        • https://www.instagram.com/p/Btli0-Vo...d=nbulg0xtll4r
                          sigpic

                          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                          Comment


                          • Definitivno mec 2012 g.

                            Cesto pogledam snimak tok meca, pre par meseci sam ceo odgledala, onakva borba do posledjeg atoma snage obojice je za mene nesto neverovatno, nevidjeno.
                            Ne mogu recima to opisati, is ad se secam kako sam prezivljavala taj mec, cucala iza fotelje, maltene "ulazila u tv, menjala pozicije, "vracala", ma haos u stanu.

                            Posebno sto su obojica bili na svom nivou, Nadal se "vratio", bio resen da uzme GS, ali Nole nije dao.
                            Mec za istoriju tenisa.


                            Zato mi je taj drazi, proslogodisnji W-don je nesto sasvim drugo, bar meni, al' nek tako nastavi, nemam nista protiv, cak sta vise.
                            Ne shvataj zivot preozbiljno ionako se ziv neces izvuci!

                            Comment


                            • Da se vratimo malo na BB

                              VIDEO: Tennis Legends - Becker: Djokovic didn’t believe he was wrong, but I taught him how to beat Nadal



                              https://video.eurosport.com/tennis/t...28/video.shtml
                              sigpic

                              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                              Comment


                              • Odgledao sam ponovo finale AO 2012. Mec je nevjerovatno dramatican zato se tako urezuje u pamcenje.

                                Po kvalitetu mec dosta zaostaje za Uimbldonskim polufinalom. Prvi set je bio los. U drugom i trecem mec zapravo nije bio ravnoprvan. Novak je bio mnogo bolji. Na kraju 3. seta je Nadal djelovao utuceno.

                                Cetvrti set je bio fantastican. Nadal je bio do krajnosti agresivan, igrao je bolje nego moze. To je bilo moguce pod andrenalinom. Jos uvijek je Novak trebao da dobije 4. set. Ali poslije one tri ispustene vezane BL-opte kao da se sve promijenilo. Izgledalo je da svi vjeruju da Novaku nije sudjeno da dobije iako je bolji. Bas svi, i Nadal i njegov tim i publika i komentatori i sam Novak. Strasno dramatatican preokret u odnosu na sredinu 4. seta.

                                Peti set je dugo izgledao kao egzekucija. Mislim da bi Nadal dobio da nije promasio onaj BH pass. Taj jedan udarac kao da je ponistio one tri Novakove propustene BL-opte. Svi su se vratili u realnost. A realnost je bila da je Novak bolji. Odjednom je ponovo Rafa bio u podredjenom polozaju. Ponovo dramatican preokret.

                                I onda slag preko torte na samo kraju kad je Novak servirao za mec. Koji preokreti.

                                Uimbldonsko polufinale nije imalo tako dramaticne preokrete.
                                Last edited by NI; 08-02-19, 07:46.

                                Comment

                                Working...
                                X