Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by NI View Post

    Ja strasno cijenim lojalnost u zivotu! Tu smo isti. Bekerovi komentari poslije raskida saradnje su uvijek bili lojalni Novaku. Barem one koje sam ja slusao. Mozda je na njemackom ES-u bilo drukcije. Ne mogu suditi o necemu sto nisam cuo. Zivo me zanima sto je rekao.

    Kad pricamo o Bekeru treba imati u vidu par stvari. Prvo, niko ne moze biti roditeljski super lojalan kao pokojna Jelena Gencic i Nikola Pilic. Mjereno njihovim standardima, svi drugi su losi. Drugo, Beker je nametljivi ekstrovert. Nemoj njegov karakter mijesati sa lojalnoscu.

    Normalno je da brines, ali ne toliko.
    Pa otprilike sam ti prenela ono sto je govorio, samo si ti taj deo isekao. Zao mi je original nemam na uvid.

    Kakva roditeljska lojalnost, niko to ne ocekuje od njega, nije on ipak Vajda, ali profesionalanu i ljudsku... da.
    I nemoj molim te ekstorvertan, pa u opis posla ide pominjanje Novakovih privatnih problema..mehhh

    A sto se tice brige, mislim da me nisi opet shvatio, brinem kao i svi. Preterao si.
    sigpic

    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

    Comment




    • sigpic

      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

      Comment


      • Originally posted by Maxx-a View Post
        Bekerovi komentari čudni u najmanju ruku, moglo bi se reći da je uživao u porazu Novaka ili pobedi Saše?.
        Nerado komentarišem na fan temama igrača za koje ne navijam, pogotovo poslije njihovih poraza, ali ovdje moram reagovati jer se post najmanje tiče Đokovića, već Beckera i Zvereva.

        Pred kraj prošle godine Becker nije krio da mu je Zverev omiljeni igrač i da će za godinu dana osvijiti Grand Slam. To nije pogodio, ali nebitno za ovu priču.

        Prije pola godine je za CNN izjavio da će navijati za Đokovića u svakom meču osim protiv Zvereva.

        https://www.b92.net/sport/rolandgarr...nav_id=1398415

        Koliko je za ovo prvo bio iskren pojma nemam, ali sama činjenica da je Zvereva odvojio govori dovoljno. I u prenosu na BBC-u je komentator naglasio da je Zverev prvi Njemac koji je osvojio ovo takmičenje nakon "čovjeka koji je ovdje - Borisa Beckera". Becker je kao stručni konsultant jedva pričao "A ??? moment. I'm emotional a little bit. Please forgive me all..." Voditelj se nasmijao a Becker nastavio da emotivno priča dok je Saša grlio familiju i tim. Uglavnom, čovjek se gotovo rasplakao od uzbuđenja.

        I ne treba da čudi što Njemac podržava Njemca. Samo uzmite situaciju da recimo (lupam) Saša Bajin prekine saradnju sa Osakom i kasnije navija za (lupam) Olgu Danilović. Ko bi mu zamjerio od vas? Malo objektivnosti bi bilo poželjno.

        U ostale stvari u vezi sa Beckerom u Đokovićem ne bih se miješao i posljednje što želim je da budem Beckerov advokat. Ne volim taj tip ličnosti niti mi se on sviđa sa svojim "attention whore" stavom, samo sam htio da preciziram ovo u vezi s njim i Zverevom.
        Last edited by amnesiac; 19-11-18, 22:51.
        Australian Open (2004, 2006, 2007, 2010, 2017, 2018) French Open (2009) Wimbledon (2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2009, 2012, 2017) US Open (2004, 2005, 2006, 2007, 2008)

        Comment






        • Brad Gilbert believes Novak Djokovic is likely to continue dominating in the sport in 2019. The Serb is coming from a straight-sets loss to Alexander Zverev at the ATP Finals, but he has already assured that will return stronger next year.
          Gilbert made an interesting comparison between Djokovic and Andre Agassi: 'Novak’s Wimbledon breakthrough and his 31-2 [match record] turnaround totally reminds me of what Andre did in 1999 when he won the French, got to the final of Wimbledon and won the US Open,' said Gilbert.
          'I think Novak is looking at a monster 2019. I could see him winning Australia and all of a sudden he's in play for his second Djoker Slam. He’s tying Federer and Connors with five year-end No. 1 finishes. Beating Sampras' six year-enders, finishing his career with 45 Masters 1000 titles, all these things are possible.' In the prize ceremony on Sunday Djokovic said: 'Speaking of being young, hopefully I'll play many more years and I'll see you guys here in years to come.

          I want to thank my team for a great season. If we put things in perspective, it was an amazing year, a great comeback so thanks for helping me get to where I am. Thank you to the fans for supporting tennis for 11 months. It's a long season but you guys making it very enjoyable for all of us,' concluded the 31-year-old.



          sigpic

          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

          Comment


          • NI, apropo ovih cudnih poraza koji se naveo da li se secas da je u nekom od tih meceva Novak razbio reket ili nesto tome slicno kada mu je islo lose? Ili je celo vreme bio flat?

            Comment


            • @Ni

              Malo gledamo drugacije na sve meceve koji si pomenuo. Po meni mec od nedelje mozda ima neku slicnost sa mecom u Parizu, sa prva 3 navedena nema dodirnih tacaka i nikako ih ne bih svrstavao u istu kategoriju. Za mene je ovo finale jedini mec u kome je Novak igrao dobro i onda prosto nestao u toku samog meca. Protiv Hacanova nije bio takav slucaj, poceo je dobro, ali je kasnije bio fizicki inferioran da se nosi sa raspolozenim Rusom koji je odlicno servirao i zabijao. Od trenutka definitivnog "ulaska" Hacanova u mec (a to je bio onaj ribrejk), Novak bio slabiji igrac na terenu i previse zavisio od onoga sto ce Rus uraditi jer je fizicki bio nemocan da to isprati. Na Nitto-u je imao odlicnu nedelju iza sebe i otprilike je finale krenulo u tom tonu, tako da mene rasplet meca ostavlja u "cudu". U Parizu je igrao promenljivo, ali na visokom nivou veci deo turnira, meni se ucinilo u finalu da jednostavno ne moze da podigne nivo igre usled fizickih limita.

              Za oba meca je karakteristicno da je naspram sebe imao igrace koji mogu da osvoje dosta lakih poena servisom i nije jednostavno da se brejknu kad su u zoni. Pretpostavljam da je i to imalo nekog uticaja, mada opet za nedelju mi je to bas cudno s obzirom i na rasplet njihovog prvog meca u grupi.

              Prvo rimsko finale:

              Djelimicno si u pravu. Ipak je glavno da Novak nije dao sve od sebe.
              Mislim da je dao koliko je mogao u tom trenutku. Mari u odlicnoj formi (pokazao i na RG, i kasnije u nastavku sezone), protiv Gofana u petak sat i po na terenu, protiv Puja u subotu popodne samo sat vremena. Novak u petak protiv Nadala 2 i po sata (plus dodati izuzetan mentalni napor koji iziskuje dobijanje Nadala na sljaci), protiv Nisikorija u subotu uvece 3 sata na terenu, resen mec u TB treceg seta, opet izuzetan mentalni napor (vremena meceva sam proverio danas). Dakle lagana setnja u parku za jednog i tantalove muke za drugog do tog mec u finalu. I taj mec od svih ovih 5 navedenih se izdvaja po tome sto je Novak tu ipak pokusao nesto da uradi, nakon brejka u prvom setu se dobro drzao, u drugom setu je pritisnuo Skota, imao brejk sanse, ali nije uspeo. Kada ga je Mari brejknuo, Novak je stao. Verovatno sa mislima u Parizu, ne zeleci da se previse isforsira vec tada i mozda ugasi kada bude bilo najvaznije. Zasto nije "tankovao" ranije? Po meni splet nesrecnih okolnosti. Kada je izgubio prvi set 6-0 od Belucija bilo je pitanje casti da preokrene. Pokloniti pobedu Nadalu bez borbe pred RG nije dolazilo u obzir. Nisikori je imao nameru da ga ponizi, proradio inat. Ove godine recimo u Torontu mec sa Cicipasom mi deluje kao neki pozeljni scenario za tankovanje (ne tvrdim da ga je bilo).

              WTF:

              Ne slazem se. Mec sa Nishikorijem je pokazao da je imao formu.
              Ja sam isto mislio neko vreme. Onda sam stvari pogledao iz drugog ugla. Sve pre tog meca, a i ono sto se desilo sutradan, pa delom i naredne godine, ukazuje da do takvog izdanja protiv Nisikorija nije trebalo ni doci. Taj mec nije pokazao pravu formu, vec vise trenutnu inspiraciju i koliko Novak moze ako je svoj. A te jesni svoj nije bio (da ne ulazim u razloge). U Dohi dva meseca kasnije, upravo je Mari bio zrtva slicnog Novakovog naleta inspiracije, pa bi se tu vec moglo govoriti "cudnim" pobedama Novaka u periodu leto 2016 - prolece 2017, koje su, ispostavilo se, lazno budile kod nas nadu da se "vraca" (recimo Delpo u IV).

              Rim 2017:

              Ne slazem se. Nije bio toliko umoran da onako lako izgubi. Nije ni pokusao da dobije.
              S obzirom na prethodne meceve na ovom turniru, moram se sloziti da ovaj poraz izgleda pomalo cudan. Odlican nivo protiv Aguta, Delpa i Tima, i onda znatno slabije izdanje u finalu. Inspirisani protivnik protiv koga nikada nije igrao? Ili je imao problem sa laktom zbog inteziteta igre prethodnih dana? Ali u ovom mecu Novak je nadigran od starta, rano brejknut, bio je sve vreme slabiji igrac i Zverev je ostvario rutinsku pobedu. U startu je usao u losu fazu, samopouzdanje mu nije bas bilo na nekom nivou tog proleca, losa prethodna iskustva iz sezone, moguce da nije verovao u sebe da moze do preokreta. Da dodam i da je Zverev odlicno servirao u tom mecu.

              Jedna zanimljivost u vezi ovih meceva je da je sem Rim 2016, u ostala 4 prvi servirao u drugom setu nakon gubitka prvog seta, i sva cetiri puta je na prvu pauzu otisao sa 1-2 sto moze da sugerise koliko je duhovno bio prisutan u tim mecevima. Do kraja tih meceva su ga rivali "odradili".

              @Skeptik - ako me secanje sluzi nije bilo nikakvih specijalnih reakcija. Sad kad si to pomenuo pade mi na pamet da je protiv Andersona par puta pokazao ljutnju sto nesto nije odigrao bolje, protiv Zvereva u raspletu meca ni toga nije bilo.
              Non-Calendar Year Grand Slam - Stands alone
              Holding all 4 Majors titles on 3 different surfaces at once - Stands alone
              30 consecutive match wins - Stands alone
              3+ consecutive finals in all 4 Majors - Stands alone
              Australian Open 3 consecutive titles - Stands alone

              Comment


              • U finalu Rima 2016, frustriran svojom igrom I nemogucnoscu da probije odlicnog Andy-a bacio reket koji se ramom odbio o sljaku u pravcu linijskog sudije koji je stajao iza njegovih ledja. Tu se raspravljao sa Stajnerom ne samo zbog cv , vec i oko stanja terena.
                Inace specifican turnir te godine za njega, izgledao je izuzetno nervozan na terenu. Do finala jedini mec u kojem je imao luksuz da odigra opustenije bez bojazni da ce se stvari iskomplikovati je bio protiv Roberta u drugom kolu, (ostala tri je Milutinov tata detaljno opisao) . Na sve to imao je I povredu , vrv igrao pod terapijom, RG je bio iza ugla.. .Pred finale trening je bio zatvoren za javnost.
                Similis simili gaudet

                Comment


                • Jesi li sigurna da je to bio Rim? Meni se cini da je incident sa reketom bio na RG protiv Berdiha.

                  A mozda samo starim
                  Non-Calendar Year Grand Slam - Stands alone
                  Holding all 4 Majors titles on 3 different surfaces at once - Stands alone
                  30 consecutive match wins - Stands alone
                  3+ consecutive finals in all 4 Majors - Stands alone
                  Australian Open 3 consecutive titles - Stands alone

                  Comment


                  • Bacio je reket sigurno ,moguce da sam naraciju" pretnje okolini" koja se provlacila tog proleca ostala i do danas povremeno sazela
                    Obicno tumacimo da je to vid borbe sa situacijom u ATP finalu je emoitivna reakcija izostala. Ravna linija.
                    Similis simili gaudet

                    Comment


                    • Da, to je bilo u finalu Rima protiv Endija, bacio reket, dobio upozorenje, pa se raspravljao sa Stajnerom i rekao cak vise puta besno kako nece da nastavi da igra zbog loseg terena, valjda su kise padale tih dana. Mislim da se i Endi slozio da je stanje terena bilo lose.
                      sigpic

                      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                      Comment


                      • Sad se i ja tog secam kad ovo pomenu Olja ali ne znam zasto onda ovo NI stavlja u listu cudnih poraza u smislu da je bio veliki favorit, igrao odlicno polufinale i izgubio finale kada na neke stvari mislim na stanje terena nije mogao da utice. Plus to razbijanje raketa koga nema u ostalim cudnim porazima. Meni to nije cudan poraz u datim uslovima.
                        Last edited by skeptik; 21-11-18, 08:21.

                        Comment


                        • Pridružujem se krugu onih koji ne vide neko pravilo izvedeno na osnovu mečeva na koje se NI poziva.
                          Gledano u masi njihov broj je mizerno mali sa jedne strane dok sa druge različitost okolnosti u kojima su odigeani navode na zaključak da tu pravila ne može biti.
                          Sam format na dva dobijena uz već toliko pominjanu floskulu o tenisu kao sportu malih margina daju veću šansu mnogim igračima da pobede inače boljeg nego je to slučaj na slemovima.
                          Poraz od Saše jeste čudan čak lično najčudniji od svih na Mastersima. Iz nekog razloga nestao je fokus u završnici 1. seta da bi u drugom nestala i oštrina, motivacija pa i snaga i meč je pušten niz vodu. Razumeo bih da se sve ovo desilo nakon onog njihovog meča iz Rima. Međutim ovom ' čudu' su kako već znamo prethodile dve relativno ubedljive pobede.
                          Kako je sve to teško objašnjivo zato je 'čudan' prava reč i ocena ovog poraza.
                          sigpic

                          Comment


                          • Novak se uglavnom ljuti, nervira, histerise.. kad je vidno nezadovoljan svojim izdanjem. Kad udarci, koji bi cak trebali da su mu najjace oruzje, nikako ne idu i ruke/noge ne slusaju kako treba. Tu onda Nole postaje tanak i svasta ga nesto iritira i drame i emocija (uglavnom negativnih) ne fali na terenu. Ali kad sprovodi zamisljeni plan tacno kako je pripremio i sve fercera kako treba, ali je protivnik toliko naostren tog hebenog dana, da se uzasno tesko probija njegova igra.. on se tad umiri, mozda neki blazeni osmjeh krajickom usne cijelo vrijeme i to je to. Ja to potpuno razumijem, jer sam i ja isti takav. Ne sjekiram se puno kad je protivnik skoro pa perfektan, al hocu da poludim kad me osnovne stvari izdaju.

                            Comment


                            • Originally posted by skeptik View Post
                              NI, apropo ovih cudnih poraza koji se naveo da li se secas da je u nekom od tih meceva Novak razbio reket ili nesto tome slicno kada mu je islo lose? Ili je celo vreme bio flat?
                              Ne sjecam se da je razbio reket. Mozda nije cijelo vrijeme bio flat. Ali jednom kad bi postao flat onda bi ostao flat.

                              Od svih pobrojanih meceva rimsko fianle 2016. je najamnje slicno ostalima. Ako nista drugo, bilo je totalno nebitno u iscekivanju Pariza. Uslovi su bili teski a Mari odmoran.

                              Ne zaboravite da prije 2016. nije bilo takvih finala. Inace, ja ne smatram to zabrinjavajucim. Ne mislim da to umanjuje njegove sanse na GS-ovima naredne godine.
                              Last edited by NI; 21-11-18, 14:13.

                              Comment


                              • Ovo što čini Novak mogu samo veliki ljudi! Vratiće mu se duplo!

                                Comment

                                Working...
                                X