Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by NI View Post
    Ja sam se uvijek drzao ove definicije. Da li sam nesto napisao sto se moglo protumaciti drukcije? Moguce.

    ------

    Moji su odgovori plavi.



    --------------



    1.
    Novak je bio sinoc blizu prajma. No, kao i protiv Federera u Sinsinatiju, Robokap mode mu nije trebao. Rijesio je mec ranije. U Sinsinatiju je Novak tri puta pokazo Robokao mode. Protiv Dimitrova, Raonica i Cilica.

    2.
    Napisao sam da je, po mom misljenju, DP losiji od Cilica. Ali DP ima lavovsko srce. I ja se bojim tog lavovskog srca.

    3.
    Ima i sujevjerja. Pisao sam kako sam se razocarao u nekoliko meceva u kojima sam vidio Novaka kao pobjednika prije pocetka. A ima jos jedna stvar. Novak je samo 4 puta igrao meceve sa DP koji su mu bili stvarno vazni. Sva cetiri puta je Novak bio veliki favorit da osvoji turnir. Na Olimpijadi 2016, Novak je izgubio od Delpa. Tri puta je pobijedio, RG 2011, USO 2012. i Uimbldon 2013. Nije osvoji ni jedan od ta tri turnira.

    Valjda sutra prekine tu seriju.

    -------
    Pokazivao je on robokap mode i u nekim gemovima na ovom turniru ali naravno da nisam mislio na to. Nije pokazao taj nivo od pocetka do kraja. To je nivo iz Dohe 2016, WTF 2016 polufinale sa Nisikorijem, Rim 2017 polufinale sa Dominikom Timom itd.

    Za igraca poput Novaka koji je igrao toliko meceva i toliko turnira, stvarno je neumesno izvlaciti poraze i pobede od/protiv Delpa i sta se posle desavalo da li je turnir osvojen ili nije. Mogu ja sad da pronadjem razne pozitivne analogije. Sto i ti to ne uradis? Sto ih stalno nalazis za neke negativne kontekste?

    Sa druge strane pisao sam ranije o Novakovim igrama u polufinalima velikih turnira. Ne znam sto si se pribojavao Keia. Kei je teoretski vrhunski igrac, samuraj itd. ali mu za top 3 ipak fali dosta toga u mentalnoj formi. Novakova glava u Keievom telu sinoc bi pobedila Novaka Djokovica.

    Prihvatam, Novakove izjave da je on svake godine druga osoba na neki nacin, a i drugi igrac. Stvarno verujem u pobedu sutra i ne samo u pobedu vec i u veoma veoma visok nivo igre. Ponavljam, ovo je 4to finale u 5 turnira. To je ozbiljan argument.
    Last edited by Ljubitelj tenisa; 08-09-18, 13:54.

    Comment


    • Ljubitelju,

      Moji odgovori:

      Originally posted by Ljubitelj tenisa View Post
      Pokazivao je on robokap mode i u nekim gemovima na ovom turniru ali naravno da nisam mislio na to. Nije pokazao taj nivo od pocetka do kraja. To je nivo iz Dohe 2016, WTF 2016 polufinale sa Nisikorijem, Rim 2017 polufinale sa Dominikom Timom itd.

      Slazem se.

      Za igraca poput Novaka koji je igrao toliko meceva i toliko turnira, stvarno je neumesno izvlaciti poraze i pobede od/protiv Delpa i sta se posle desavalo da li je turnir osvojen ili nije. Mogu ja sad da pronadjem razne pozitivne analogije. Sto i ti to ne uradis? Sto ih stalno nalazis za neke negativne kontekste?

      Ogradio sam se da se radi o sujevjerju. Ali sam zapamtio da nikada nisam bio zadovoljan na kraju turnira ako bi Novak igrao sa DP.

      Sa druge strane pisao sam ranije o Novakovim igrama u polufinalima velikih turnira. Ne znam sto si se pribojavao Keia. Kei je teoretski vrhunski igrac, samuraj itd. ali mu za top 3 ipak fali dosta toga u mentalnoj formi. Novakova glava u Keievom telu sinoc bi pobedila Novaka Djokovica.
      Jos jednom. Precijenio sam Nishikorija.

      Jucer nije presudila Keiova glava. Presudilo je to sto je Novak bolji igrac. U prvom redu servis i BH paralela.



      Prihvatam, Novakove izjave da je on svake godine druga osoba na neki nacin, a i drugi igrac. Stvarno verujem u pobedu sutra i ne samo u pobedu vec i u veoma veoma visok nivo igre. Ponavljam, ovo je 4to finale u 5 turnira. To je ozbiljan argument.

      Uvjeren sam da ce Novakov nivo sutra biti vrlo visok. Novakova forma je u uzlaznoj putanji. To ne potvrdjuju toliko 4 finala od 5 turnira koliko:

      *Pobjeda nad Rafom u Uimbldonu, pogotovo u 5. setu kada je Rafa bio za nijansu bolji igrac
      *Nacin na koji je odradio finale Uimbldona.
      *Nacin na koji je posremio Federera u Sinsinatiju.
      *Pobjede u 3 meca u Sinsinatiju u kojima je izgledalo da ce da izgubi.
      *Sinocni mec i Nishikorijeva izjava poslije

      Da nastavimo ovu diskusiju iza sutrasnjeg meca u kome kladionice daju 68% sansi Novaku. Mislim da su te sanse i nesto vece.

      Comment


      • Originally posted by Ljubitelj tenisa View Post
        Nije pokazao taj nivo od pocetka do kraja. To je nivo iz Dohe 2016, WTF 2016 polufinale sa Nisikorijem, Rim 2017 polufinale sa Dominikom Timom itd.
        Malo je nezgodno i nezahvalno porediti intezitete igre u bo3 i bo5. U prvom slucaju igrac moze sebi da dozvoli taj luksuz da stihijski odradi stvar, u jednom naletu, a u bo5 je to skoro nemoguce, mora da kalkulise sa energijom i najjaci tempo koji moze da generise da nametne u momentima koji su bitni, prelomni za set.

        Comment


        • NI
          Delpo veći šampion od Novaka.
          Izvini ali slatko si me nasmejao.. Fala ti. Živ bio..
          Mnogi smo slabi na JMDP.. Ali je to razmišljanje daleko od istine.. Drago mi je za njega.. Lepo je na turu imati igrača koji ne čokne od top4 igrača..
          Ako Novak bude na svom novou, očekukem 3-0(u jednom setu 7-6)..

          Comment


          • Zao mi je NI, ali ne mogu ovako da komuniciram, tj da te citiram jer si sve odgovorio u moj quote. Ne znam sto to radis. Citiraj ceo post i odgovori na njega ispod, umemo da se snadjemo sa parcijalnim odgovorima

            I pravo da ti kazem skreces malo u fiilozofske vode. Sampionski kod je odvojiv od teniskih rezultata, pa je Nadal najbolji ali je Delpo bolji po tome...itd.
            Pa stavi to pod moju zensku prakticnost, tako da recimo ovo i nije toliko bitno...slazemo se da se ne slazemo. Ne moze Delpo da bude veci sampion od Rafe nikako (evo da ne budem pristrasna).

            Ovi neki pobrojani mecevi ne znace meni bas nista.
            Ok, odigrao vrhunski, vidimo da je neke i izgubio, pa ne znam koji im je smisao onda, ali covek ima 4 Mastersa i 1 GS, nema cak ni zlato sa tih OI. Osvojio DC napokon, ne on nego njegova reprezentacija sa njim i sve se svelo suma sumarum da je fanatican kada igra za svoj grb. Srecom sutra ne igra za Argentinu.

            Jedino se slazem da je Novak osvojio manje nego sto je morao, smeo, trebalo...kako god. Evo USO je bas lep primer... sa sutrasnjim finalom od 8 puta u NY uzeo 2 trofeja ... malo.
            Ok nadam se trecem.


            Kada sam rekla da Novakovim protivnicima dajes super moci, nisam mislila bas konkretno na Keja, iako mislim da si i tu preterivao, jer svaki put kada ides u odbranu svojih stavova, ti dodajes i dodajes pa je stvarno Japanc bio samuraj u pravim smislu, ali mislila sam na Delpa i ovaj post

            Originally posted by NI View Post
            Najveci Delpov adut je sampionski mentalitet. Imam lalvovsko srce. A sutra ce da bude hipermotivisan. Podloga je spora ali je odskok visok. To vise odgovara Delpu nego Novaku.
            gde se bavis samo Argentincem, bez paralele sa Novakom, ali sve smo vec izdiskutovali, no zato sam se nadovezala jer ispada da sutra igra sa autsajderom nekim, a ne sampionom kakav je Novak.


            A kao zakljucak i svoju tacku na ovo (iskreno se nadam ) da kazem da sutra apsolutno nista ne mora da znaci nikakva statistika, ni juce sta je bilo, niti ono iz proslosti. Niti jedan jedini put.

            Sutra je novi dan, novi, 19-ti po redu njihov mec, a Delpo nikada nije dobio Novaka u tri seta, iskreno se nadam i verujem da nece ni sada.
            sigpic

            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

            Comment


            • Olja,

              1.
              Tvoja kritika formata u kojem sam pisao je opravdana. Necu vise koristiti taj format.

              2.
              Svaka pretjerana analiza pocinje da ulazi u filozofiranje. I tu mi se ponesto moze zamjeriti.

              3.
              Novak je osvoji manje nego je njegov kvalitet omogucavao. Mozda ponesto ispravi do kraja karijere.

              Delpo je osvojio vise nego njegov kvalitet omogucava. Mnogim Federerovim fanovima nije jasno kako je Delpo pobijedio na onom USO. Da budem iskren, ni meni nije jasno. A to je njegov jedini GS do sada.

              Mora se uzeti u obzir da niko u vrhu nije bio toliko dugo van terena zbog povreda. Ko zna kako bi se on razvijao da je bio zdrav. U ranoj fazi, znaci do prve povrede 2010, bio sam u dilemi ko ce biti nasljednik Federera i Nadala. Delpo, Mari ili Novak? Zato sam ga puno pratio. Onda je Novak 2011. otisao u stratosferu, odgovor na dilemu je bio ocigledan.

              Kasnije bi me Delpo iznenadio pobjedama u mecevima koje nije smio pobijediti. Vecinu od tih meceva sam pomno pratio. Nevjerovatno je srcan.

              4.
              Njemu Novak ne odgovara. Sa Novakom ima najlosiji skor od svih iz velike cetvorke. Nikada nije pobijedio Novaka na GS-u. Interesanto je da Delpo ima 2:0 sa Rodzerom na USO i 2:1 sa Nadalom. Ukupno 4:1. To je vise statisticki kuriozitet nego ista drugo, ali ko jos ima pozitvni omjer i protiv Nadala i protiv Federera na istom slemu. Znam Novak, ali od drugih igraca?


              5.
              Delpo je u odlicnoj formi. Nije je posbno umoran. Osim toga, stvorena je atmosfera medju Novakovim navijacima da je pobjeda sutra svrsena stvar. Otud moji komentar koji si citirala.

              Comment


              • E takoo dosli smo do:

                1. [emoji818]

                2. [emoji818]

                3. Novak je osvoio manje, i to je malo razocaravajuce ne samo sto ima kvaliteta za vise, vec i po prilikama u kojima je bio..mnoga finala, a malo puta nadigran.
                Nadamo se da ce da nadoknadi bar delimicno propusteno [emoji818]

                Svi Juznoanoamerikanci su srcani i preko toga cak, a valjda je naucio do sada sa kim ima posla

                4. [emoji818]

                5. Jeste imao dva dana, jeste igrao manje zahtevan mec sinoc i proveo manje vremena na terenu, ali i njegovom telu je potrebno vise da se odmori i oporavi
                Umorice ga Novak, samo da udje jako i fokusirano u mec, od prvog trenutka, jer znao je i da to ne uradi.

                A sto se tice pritisaka i medija, pa ako se on nije naucio na njih, niko nije, tako da gledajuci kako je fokusiran i kako grize, nece ga to nadam se previse dotaci.

                Eto [emoji818]
                sigpic

                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                Comment


                • Sutra bi trebali biti najbolji uslovi za igru od kako traje US , temperatura niža a vlažnost osjetno manja. Publika, znala je biti i gora tj više neprijateljski nastrojena što ovde nije slučaj. Ovi ameri se ponašaju kao da su na nekom vašaru, mislim da su se igrači već navikli na tako nešto.Novak sa stavom kakav je imao protiv japanca je apsolutni favorit. Delpo ima svoje šanse, njegova igra je dobro poznata Novaku i nema tu nekih nepoznanica. Sve će se vidjeti u prvih par gemova. Moja očekivanja su 3-0 za Novaka.

                  Comment


                  • Ma poenta je da sutra Novak diže trofej a dušmani nek crknu! [emoji41]
                    “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                    Comment


                    • Lutajući reporter Vladan iz Bangladeša ekskluzivno za forum:

                      Novak igra kao u najboljim danima, kao u doba najvece dominacije. Jednostavno ta zelja i determinisanost su na najvecem nivou trenutno kod njega, a kad je tako onda je on covjek kojeg treba pobijediti, a to je uzasno tesko uraditi.
                      Ima udarce, dubinu, muci se sa uslovima ali ko se ne muci? Vlaznost vazduha je ogromna, i kad jedan Federer nije izdrzao kakve su sanse ostalima? Tako da Novak dokazuje na ovom turniru da je i fizicki na mnogo vecem nivou nego na kojem je bio tokom Vimbldona i Sinsinatija.
                      I igracki je osjetno bolji, crta po terenu, sve stize, kao sto Mlinar rece on je neprobojni zid trenutno. Mec protiv Mlinara je bio super zanimljiv, odusevio me Dzon na ovom turniru, kakav borac, kakav Spartanac, covjek razmisljao da ostavi tenis i onda stigao do cetvrtfinala Slema i prtiom izbacio Federera.
                      Mec sa njim je bio neuporedivo tezi nego sto to rezultat pokazuje. Ipak volio bih da je doslo do susreta Federer - Djokovic, siguran sam da bi Novak stigao do rutinske pobjede u tri seta jer je daleko ispred Rodzera u ovom trenutku ali sam se bojao Mlinara ne zbog njegovog tenisa vec da ce Novaku opasti tonus, jer smo svi vidjeli to projektovano cetvrtfinale i na kraju je doslo i do jednog pa moze se reci i razocarenja jer nismo gledali klasik tako rano na Slemu.
                      Ipak Novak je dokazao da nista ne shvata olako ovih dana i pokazao je taj fantastican stav i u cetvrtfinalu i posebno u polufinalu kad je od jednog izvanrednog Nisikorija ucinio toliko nemocnim da je to izgledalo kao klasicna igra macke i misa, kao ispred zgrade kad igras fudbal protiv nekog djeteta, dijete pokazuje zelju, bori se ali nema nikakve sanse. Upropastio ga je Novak.

                      Zelio sam naravno i Nadala u finalu prije nego li Del Potra. Mislim da je Novak u ovom trenutku taj koji bi se sve pitao u susretu protiv Rafe, dok protiv Del Potra to ne mora da bude slucaj. Moze da sve zavisi od njegovog reketa, ali i ne mora. Najbolji dokaz su nam OI kad je Del Potro igrao toliko dobro da mu nije dao ni sansu da ga brejkne, a to je bio mec izuzetnog kvaliteta, mec u kojem su poceli Novakovi problemi sa laktom, ali i mec u kojem Del Potrov BH nije bio ni blizu na nivou na kojem je danas.
                      Nece biti lako, udara Argentinac kao prije devet godina, ali moze se desiti da i on pati u teskim uslovima, bice dosta hladnije ipak vlaznost vazduha je izuzetno velika i dalje, ako bude kise pod krovom opet teski uslovi jer ni tada nema vazduha, a Novak mora da ucini mec sto vise fizickim.
                      Siguran sam da ce to i uraditi, da ce pokusavati da ga sto vise rasiri po terenu, mora da cuva servis, i mora duboko da riternira. Na ovom turniru sve funkcionise kod Novaka, izgleda prebrutalno i nema brige uopste za nastavak karijere ako mu tenis budu na listi prioriteta, a to trenutno svakako jeste. Mora bolje kod realizacije brejk lopti jedino, ali imao je i Nadal juce mnogo sansi da uzme prvi set, Novak ce prodruziti svaki poen koji je moguce produziti, pokusavace i da mu probije FH siguran sam, takav je Novak kad igra protiv Argentinca, trvdoglav, inadzija.
                      Sta god da uradi tesko je povjerovati da se ovo desava. Da je za samo nekoliko mjeseci obezbijedio WTF, da je u igri za prvo mjesto, da igra cetvrto finale od poslednjih pet turnira, da je dosao do dva finala Slema, ali najvaznije od svega je nivo na kojem igra, a kad igra na ovom nivou onda on uzima tri od cetiri Slema godisnje.

                      Comment


                      • Odlican komentar Vladana. Jedino nisam siguran da ce se Novak inatiti sa napadanjem Delpovog FH. Ako bude napdao FH, to ce raditi kao dio taktike a ne iz inacenja. Novak je sazrio, nema inacenja.

                        Comment


                        • BANglades hahaha.
                          Sjajan komentar.

                          Ne zelim da potcenjujem Delpa, ima on igru i sampionski mentalitet i sve to, ali prosto je Novak u svemu mnogo bolji.
                          Last edited by icetea; 08-09-18, 19:54.
                          -To define is to limit.

                          Comment


                          • Novak zna šta treba i kako treba sutra, dobio je 14 izgubio 4 meča od Delpa.Od toga jedan na OI 2016 gde mu je zglob (lakat?) bio problematičan, jedan u DK 2011. kada je Novak predao...
                            I naravno tu su 2 čiste pobede Delpa ali tesne .2012 OI u Londonu i I 2013. kad je Delpo igro brutalan tenis.Ali nikada u best of 5 Delpo nije ugrozio Novaka.Bio je blizu na Onom WB 2013.
                            ALI...
                            Ima nešto na šta bi posebno trebao da pazi- smeč, da ne poziva Delpa na mrežu jer ovaj sjajno pokriva ili da ako to bude radio bude siguran da će pasing da funkcioniše.
                            I naravno BH paralela mora raditi ali mora i da beži od Delpovog FH koliko god može...
                            Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                            Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                            "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                            Comment


                            • sigpic

                              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                              Comment


                              • Originally posted by torpedo View Post
                                Sutra bi trebali biti najbolji uslovi za igru od kako traje US , temperatura niža a vlažnost osjetno manja.
                                Temperatura 20 stepeni, vlaznost vazduha 72% i mogucnost kise 50%. Ovo uopste nije mala vlaznost vazduha, a u kombinaciji sa zatvorenim krovom i ludnicom od argentinskih huligana sa tribina.. ocekujem klanicu.
                                Last edited by Joker; 08-09-18, 22:30.

                                Comment

                                Working...
                                X