Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by bojanaBG View Post
    Ali: proucava istorijske knjige i zna da Federer i Nadal imaju vise slemova [emoji23] [emoji23] [emoji23]
    inace bez proucavanja ne bi znao, koji je kralj ovaj novinar [emoji3]
    To je trebalo da bude sprdnja, namerno je tako rečeno i simpatično je ispalo.

    Comment


    • Ajmo neka nova anekta, ili ovu da sklanjamo. Zastarela je :P

      Comment


      • Све је супер, славимо, срећни смо али да не претерујемо са очекивањима, у тенису не иде баш све глатко, ту је битан фактор срећа, костур, тај фамозни жреб... за мене је права провера кад наиђу ривали као Ник Киргиос и Зверев, видели смо Андрсон како притиска у трећем сету, сви смо се следили тог тај брејка и уз мало среће прође како треба....
        sigpic

        Comment


        • Originally posted by bojanaBG View Post
          Gde sam napisala da sam ocekivala da oni uzimaju slemove?
          Napisala sam da je jedna od najlosijih, a razni su razlozi zasto je to tako.
          Pa pretpostavljam da su slemovi merilo, nisi valjda mislila na 250-ice koje ova trojica ni ne igraju.

          U jednom si u pravu, da Novak nije uzeo W, bila bi ista priča da treba da se povuče, pošto je uzeo pojavili su se megalomanski apetiti.

          Sećam se da je Vlajko napisao da je zakasnio sa povlačenjem, da treba prvo da se vrati gde je bio, pa onda može da se povuče. Sad se vratio, osvojio je najvažniji trofej u svetu tenisa i ne bi bilo dobro za njegovu zaostavštinu da opet prolazi kroz onakav period. Ne kažem da treba da dominira, ali bar 1 slem godišnje bi bilo sasvim ok.

          Činjenica je da je dve najbolje godine bacio posle perioda najveće dominacije nekog igrača u istoriji, taj pad nije bio postepen, već najstrmoglaviji mogući. 4 slema u nizu, pa onda 0 u narednih 8. Da je uzeo 2-3 ok. Za to vreme najveći konkrenti uzimaju svaki po tri slema i priča se završava.

          Novaku ću do kraja karijere Wimb. biti najbolja šansa, kraći poeni, igra prilagođena travi, najpovoljniji vremenski uslovi. Nije slučajno da na travi ima najbolje rezultate u drugom delu karijere.

          Ne mislim da više može uzeti RG, previše je to psihičke i fizičke potrošnje kakva je samo na šljaci moguća. U ovaj fazi karijere neće više biti spreman na takvu žrtvu. Nije tu problem samo Nadal, već i Tim i Zverev, a uvek možeš naići i na nekog Čekinata koji poludi u datom momentu.

          Na betonu, AO i USO ima šansu, manju nego na W, ali će imati.

          Moja prognoza je još 2-3 W i još 2-3 AO i USO kombinovano. Znači zaustavlja se na 17-19 slemova, iza Feda i Nadala zbog dve propuštene godine u najvećem prajmu u kome je mogao biti.

          Ali ako u H2H bude bolji od njih, neće biti dileme ko je najbolji u istoriji.

          Comment


          • Beton je podloga na kojoj je tek Novak ko riba u vodi, 6 AO i 2 USO, uz nekoliko finala na tim turnirima govore u prilog tome.
            Carrier goals for Đovaks:
            - 30+ pobeda nad Nadalom i Federerom
            - još 10 GS do kraja karijere. [emoji41]
            “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

            Comment


            • Ja sam toliko istraumiran zbog ovog dvogodisnjeg Novakovog kanala, da jednostavno ne mogu biti tako optimistican, kao sto je vecina odje. Cak pokusavam da se mirim sa mogucnoscu da mu je ovo mozda i poslednji osvojeni slem. Ono, nadaj se najboljem, ocekuj najgore..
              Jednostavno, Novak jeste za mene najbolji. Njegov peak je visi od Federerovog i Nadalovog. Ali on je mnogo ranjiviji protiv prosjecnih igraca, nego sto su prva dvojica. Novak je, takodje, imao ludu srecu u polufinalu sa Nadalom, pocevs od vlaznih, dvoranskih uslova, preko igranja u 2 cina (ubijedjen sam da ne bi mogao ispratiti Nadalov ritam do kraja iz cuga), do samog Boga koji ga je pogledao kod Nadalovih vezanih bl na 4:4, pa onda jos par vezanih na 7:7 zadnjeg seta.
              Ako Novak jos ne digne nivo, mislim da je Rafa veci favorit za USO.

              Medjutim.. ima ono sto se zove "mojo". Ako Novaka ponovo zapljusne taj talas stravicnog samopouzdanja, pa pocne osrednje igrace da dobija samo svojom sampionskom aurom, umjesto krvavom bitkom na terenu.. onda mozemo da pricamo o novoj dominaciji.

              Moja skromna ocekivanja su da prestigne Samprasa po broju slemova. To su jos 2 slema. Eto, vise ne trazim. Da bude medju tri najveca u tom segmentu. Jer jeste nekako nefer, majku mu.. Mnogo sam volio Samprasa kao mali, ali on nikako ne moze biti veci od Novaka. Ne smije.

              Comment


              • Ja bih na vasim mestima stavio Vajdu kao avatar.

                Olja je l' se sleglo ili i dalje ti nije jasno sta se desilo?

                Comment


                • Comment


                  • Originally posted by NI View Post
                    Vadio si eksere?
                    Po-pokvarila su ti se kolica, pa si besan?
                    Terao si, terao si nešto, jell'da?
                    Uplašio te neko? Neki čovek te uplašio?
                    Aaaaa ... radostan si, jel'da?

                    Spoiler
                    izvini ali morao sam , bila je to prilika kakva se ne propušta
                    sigpic

                    Comment


                    • Originally posted by mmajstor View Post
                      Novakova igra dosta zavisi od jakog intenziteta treninga i meceva, dok Rodja zbog tehnike koje ima sebi moze da dozvoli luksuz da mu treba manje meceva da bi dosao u situaciju da pruzi svoj maksimum. Zato i tako dugo traje. Trajace i Nole zbog svog gipkog tela, ali bez obzira sto se mora prorediti raspored, on mora vise igrati nego Rodja sada. Nole kada izadje iz intenziteta nije isti.
                      Nadalova jos vise pa eto ga u vrhu vec godinu i po dana.. 3 slema finale i pf u 33oj godini.. A to da Rodji treba manje meceva je vrlo diskutabilno.. Novak je od IW i M do W odigrao koliko? 16-17 meceva i sa apsolutne nule(IW-M) je dosao na vrh. Federer posle operacije je isto toliko igrao pa je posle W morao da uzme pauzu kako bi popravio fizicku spremu. Svima njima treba isto vreme.
                      Ja sam hteo da analiziram koliko se svako od njih trosi, umara i po toj analizi zakljucim koliko moze da traje. Nadal traje vec 13-14 god(pricam o tom nekom "prajmu"). Fedjo 2-3 godine duze.. Ne vidim da nesto Nadal zaostaje za njim.. a toliko je maltretirao svoje telo a Rodjo ga kao cuvao.. Novak ima mnogo bolje fizicke predispozicije (genetiku) tako da verujem da njegov prajm moze da traje do 38-39 godine (prajm= da se nalazi medju favoritima za osvajanje najvecih titula). Iskreno tenis i nije tako fizicki zahtevan sport, da se razumemo, ima i gore. Sve je u toj nekoj dinamici - sto bolje i agresivnije udarce imas to manje trcis i obrnuto.. Tako da je za Novaka kljucno da unapredi svoju igru i evolvira..
                      --ZA GOSPODINA GOVEDARICU OD NJEGOVOG VERNOG SK FAN KLEBA--

                      https://ibb.co/cD1Xnq

                      Comment


                      • Originally posted by Fića View Post
                        Nadalova jos vise pa eto ga u vrhu vec godinu i po dana.. 3 slema finale i pf u 33oj godini.. A to da Rodji treba manje meceva je vrlo diskutabilno.. Novak je od IW i M do W odigrao koliko? 16-17 meceva i sa apsolutne nule(IW-M) je dosao na vrh. Federer posle operacije je isto toliko igrao pa je posle W morao da uzme pauzu kako bi popravio fizicku spremu. Svima njima treba isto vreme.
                        Ja sam hteo da analiziram koliko se svako od njih trosi, umara i po toj analizi zakljucim koliko moze da traje. Nadal traje vec 13-14 god(pricam o tom nekom "prajmu"). Fedjo 2-3 godine duze.. Ne vidim da nesto Nadal zaostaje za njim.. a toliko je maltretirao svoje telo a Rodjo ga kao cuvao.. Novak ima mnogo bolje fizicke predispozicije (genetiku) tako da verujem da njegov prajm moze da traje do 38-39 godine (prajm= da se nalazi medju favoritima za osvajanje najvecih titula). Iskreno tenis i nije tako fizicki zahtevan sport, da se razumemo, ima i gore. Sve je u toj nekoj dinamici - sto bolje i agresivnije udarce imas to manje trcis i obrnuto.. Tako da je za Novaka kljucno da unapredi svoju igru i evolvira..
                        Sa svim se slažem. Samo bih dodao da kad Nadal bude stao na duže vreme. Kad bude gotova karijera, nažalost imaće vremenom velike probleme sa svojim telom. On je surov prema svom telu. Svaka čast na želji ali zar nije poenta "to be and to last"?. Cena njegovog tenisa je jako skupa.

                        Novak je sa druge strane na razne načine obrazovan i to koristi.

                        Federer će igrati na račun svog kvaliteta još neko vreme, po mom mišljenju dokle god može da izdrži da na 100% odigra Slem. Ranking neće biti bitan i uvek može da dobije WC. Uvek će biti favorit za drugu nedelju Slema. To je sasvim vredno treniranja.

                        Comment


                        • Originally posted by Seoski Terminator View Post
                          Ja bih na vasim mestima stavio Vajdu kao avatar.

                          Olja je l' se sleglo ili i dalje ti nije jasno sta se desilo? [emoji3]
                          E cuj Vajdu, to je isuvise lako, ne znam kako da ti to objasnim ma i nema veze...Vajda je Vajda...Bogotac!

                          A ovo drugo... shock sam prevazisla sa Rafom, posle je islo ko po loju, danas je vec sve to noramlno i ocekivano a s obzirom da sam ga imala za kapitena na fantaziju valjda ti je jasno da ne pricam u prazno

                          sigpic

                          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                          Comment


                          • Originally posted by Fića View Post
                            Nadalova jos vise pa eto ga u vrhu vec godinu i po dana.. 3 slema finale i pf u 33oj godini.. A to da Rodji treba manje meceva je vrlo diskutabilno.. Novak je od IW i M do W odigrao koliko? 16-17 meceva i sa apsolutne nule(IW-M) je dosao na vrh. Federer posle operacije je isto toliko igrao pa je posle W morao da uzme pauzu kako bi popravio fizicku spremu. Svima njima treba isto vreme.
                            Ja sam hteo da analiziram koliko se svako od njih trosi, umara i po toj analizi zakljucim koliko moze da traje. Nadal traje vec 13-14 god(pricam o tom nekom "prajmu"). Fedjo 2-3 godine duze.. Ne vidim da nesto Nadal zaostaje za njim.. a toliko je maltretirao svoje telo a Rodjo ga kao cuvao.. Novak ima mnogo bolje fizicke predispozicije (genetiku) tako da verujem da njegov prajm moze da traje do 38-39 godine (prajm= da se nalazi medju favoritima za osvajanje najvecih titula). Iskreno tenis i nije tako fizicki zahtevan sport, da se razumemo, ima i gore. Sve je u toj nekoj dinamici - sto bolje i agresivnije udarce imas to manje trcis i obrnuto.. Tako da je za Novaka kljucno da unapredi svoju igru i evolvira..
                            Tenis nije fizicki zahtevan sport????
                            E sad sam cula sve...

                            Sent from my MI 6 using Tapatalk
                            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                            sigpic

                            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                            with experience.

                            Comment


                            • ESPN ovako kaže.
                              Lista najtežih sportova:

                              1. boks 72,37
                              2. hokej na ledu 71,75
                              3. američki fudbal 68,37
                              4. košarka 67,87
                              5. rvanje 63,50
                              6. MMA 63,37
                              7. tenis 62,75
                              8. gimnastika 62,50
                              9. bejzbol 62,25
                              10. fudbal 61,50
                              11. alpsko skijanje 60,62
                              11. vaterpolo 60,62
                              13. ragbi 60,50
                              14. lakros 60,37
                              15. rodeo 56,50
                              16. skok sa motkom 55,87
                              17. hokej na travi 54,87
                              17. brzo klizanje 54,87
                              19. umetničko klizanje 54,75
                              20. biciklizam 54,37
                              20. odbojka 54,37
                              sigpic

                              Comment


                              • Prosecna kosarkaska utakmica je fizicki duplo zahtevnija za kosarkasa nego sto je to prosecni teniski mec za jednog tenisera (ne uzimamo u obzir sad ove partije od 5 i po sati)..

                                Evo Pecaros me preduhitrio.. ima tu i dosta disciplina koje nisu uvrscene tipa bodybuilding..
                                Last edited by Fića; 16-07-18, 17:52.
                                --ZA GOSPODINA GOVEDARICU OD NJEGOVOG VERNOG SK FAN KLEBA--

                                https://ibb.co/cD1Xnq

                                Comment

                                Working...
                                X