Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by bojanaBG View Post
    Ali: proucava istorijske knjige i zna da Federer i Nadal imaju vise slemova
    inace bez proucavanja ne bi znao, koji je kralj ovaj novinar
    Da, i meni je to bilo ono, kao WTF?
    Pa sve mislim, nisam nešto ukapirala, neka greška u prevodu...
    "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

    Comment


    • Neki navodi se prevode bukvalno, neki izvlače iz konteksta za potrebe spina (kao što je naslov). Ubedljivo (obzirom na raniju reputaciju ) najgori domaci portal što se sporta tiče.
      Similis simili gaudet

      Comment


      • Originally posted by bojanaBG View Post
        Znaci tebi je realno da ako je uzimao skoro 2 slema po sezoni od 24.-29. godine, da isto to uzima od 31.-36.
        Njegova igra je izuzetno fizicka, sto je stariji to ce se sve teze i teze oporavljati od maratonskih meceva koje ce sigurno imati jer jednostavno tako igra, a Zverev i svi ostali ce biti samo snazniji i snazniji. Druga, jos bitnija stvar, on nije imao pauzu samo zbog povrede, nego je ocigledno doslo i do nekog zasicenja, sta ako ponovo naleti na takav zid za godinu, 2, 3?

        Generacija Dimitrova je jedna od najlosijih, ova sigurno nije toliko losa i ono sto je jos bitnije, ima ih dosta sad, jedni ce druge da vuku i da inspirisu.

        Ja ocekujem da Djokovic osvoji jos 5,6 slemova, sto je isto ogromno, to ce biti ukupno 18,19 slemova
        Prvo ,ocekujem da uzme jos 7,8 i to do 34 a ne 36 godine kako si napisala,drugo naveo sam i razloge zasto pored toga,nema vise napaljenog i zdravog Andija kome je bio jedan jedini cilj da uzme W,i sad lagano,nema vise RF kao sto je bio tad,pa cak nek uskoci Zveko i jos neki klinac umesto njih konkurencija je slabija,kao trece sam naveo fizku koje se pomerila i sad lagano svi sportisti koji vode racuna mogu do 35 godine da igraju i da se bave vrhunskim sportom,ima primera mnogo u svim sportovima pa i sam RF je primer,koji se manje trosi,al i on se izuzetno priprema i radi na kondiciji da bi mogao da igra na ovom nivou 5 setova u 37g,da i jeste Noletov tenis fizicki ,al kao sto rekoh sem ovo lakta nije imao da kazem sklonost ka povredama,ko recimo sto ima Rafa,jos jedna prednost za Noleta, i za kraj konkurencija mladjih slazem se da je ova generacija ,jaca od prethodne,ima ih jos ne samo ove sto sam napisao, Fric,Tiafo itd...al opet kazem ne vidim nikog komplet koji moze da uradi nesto specijalno (2 plus slema dok, igra Nole,Rafa)...sem Zverka u njemu to vidim,al opet nisam siguran,jer i on sve se ceka pa nista na GS,ajde ima jos vremena...ostali ok su al nemaju to ,kad vidis da je neko spreman da bude zvezda ,da osvaja,dominira,to se vidi i kad se i u kom trenutku neko bodri i kako se raduje,to sve poseduje i Nole,i Rafa i RF...i kazem vidim to samo u Zverku i Cicku eventualno...e sad sto se zasicenja tice rekoh moguce to da se desi,al koliko vidim psiha mu je tu i zelja i ljubav ka osvajanju postoji,NI napisao i LOI kao motiv na to sam skroz zaboravio,al Nole sigurno misli i na to i seca se suza i Delpa 2016...a naravno da mislis jos 5 ili 6 ...al videcemo ja kazem 20-21,a ako bude igra i posle 34g moze i ovi dekkardovih 23 da dobaci lako

        Comment


        • Ejmen [emoji1]

          Comment


          • Originally posted by radostan dan View Post
            je li mats pretekO, javlja li se?
            Matsa su pitali, tacnije Barbara ga je pitala. Moze li Novak da osvoji jos koji slem. A on joj je odgovorio nakon naredne Australije moze u svojoj kolekciji da ima jos vise od jednog slema doktorski. Drugim recima po njemu moze lagano da svoji i US i AO.
            Last edited by Sandugp; 16-07-18, 12:10.
            sigpic

            Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

            U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
            Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

            Comment


            • NI,
              Šta misliš, koliki uticaj na Novaka ima to što je u njegovom timu vrhunski strateg Craig O'Shannessy?
              Провери Craig O'Shannessy (@BrainGameTennis): https://twitter.com/BrainGameTennis?s=09

              Comment


              • Aooooo ako boga miloga znate vise sa tim buducim GSovima!
                Ok, rekli ste jednom, dvaput..pa dokle vise jer sam sigurna da se ponavljate...

                Drugo, coveka koga su unistavali slali na psihijatriju, penziju, omalovazavali zbog svega sto kaze, uradi, zbog okoline ...iz blata ga opet dizemo u zvezde. Pa mislim stvarnooo...ko deca.

                NAJVAZNIJE JE da je zdrav i da zeli, grize, a na kraju i tim je uz njega do kaja sezone.
                Dakle i dalje idemo korak po korak.

                Stvarno ne mogu da zamislim na sta ce to da lici ako ne osvoji USO ili izgubi eventualno u finalu od nekog ko nam nije po volji. Na sta bi tek licilo sve ovo ovde da je izgubio juce.

                Step by step

                I nikada se ne osvrcite previse sta se pise, tj prenosi po domacim portalima, precesto brljotina ima i loseg porevoda, da ne ulazim u namere....ali zna se... sto jaci naslov, da vuce na senziciju, a sve zbog klika vise.
                sigpic

                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                Comment


                • Nemojte mijesati dvije stvari - sto je moguce i sto je realno. Kladionice stavljaju Novaka kao favorita broj jedan za USO, ali tek sa 23% sansi.

                  Za mene je zamislivo da u narednih 9 GS-ova u 7 udje kao favorit i u dva RG kao jednaki favorit sa Nadalom. Teze, mnogo teze, mi je zamislivo da bude favorit u svih sedam sa sansama od 50% i u dva RG-a sa sanasama od 40%. Cak i slucaju takvog, vrlo povoljnog kretanja Novakove forme, realno je ocekivati da osvoji 4-5 slemova u tom periodu. Iza te dvije godine, stvari polako ali sigurno moraju da idu niz brdo.

                  Sto se Bekera tice, ne shvatajte stvari bukvalno. Da prevedem sto je Beker rekao: "Novak zna kavi su rekordi i zeli da ih napada iako o tome ne zeli da prica."

                  Originally posted by Weltschmerz View Post
                  NI,
                  Šta misliš, koliki uticaj na Novaka ima to što je u njegovom timu vrhunski strateg Craig O'Shannessy?
                  Провери Craig O'Shannessy (@BrainGameTennis): https://twitter.com/BrainGameTennis?s=09
                  Tesko mi je da procijenim. U svakom slucaju mi se svidja sto Novak hoce da cuje prave eksperte. Ne misli da on sve zna. Martin, Beker, Agasi, Stepanek, O'Shannessy. Od koga je sto doslo, ne znam.

                  Novak je dobar strateg. Nemoj u to da sumnjas. Ali u nekim drugim stvarima je bolji. Mislim da su i Federer a pogotovo Rafa ili njegov tim bolji u strategiji.

                  Moram da primijetim jednu stvar. Koji su djelovi Novakove igre pokazivali najveci napredak u Uimbldonu? Servis i volej (cini mi se da ga nikad nije bolje igrao). Sto je najvaznije na travi? Servis i volej. Sto je prije trave najvise brinulo? Kondicija i servis.

                  Zakljucujem da je Novak, jednom kad je odlucio da igra Uimbldon, isto tako odlucio da koncetrise trening na onome sto je najvaznije za Uimbldon. Ja to vidim kao odlicnu strategiju.
                  Last edited by NI; 16-07-18, 12:48.

                  Comment


                  • Originally posted by NI View Post
                    Trebas citati izmedju redova. Oni razmatraju mogucnost dominacije u naredne dvije godine. A one su presudne. S tim sto je Muratoglu rekao nekolike.
                    Izgleda da je postavio previsoke standarde. Pod dominacijom ja smatram i dominaciju na mastersima. Ipak mislim da je GS važniji. Nema razloga da puca na toliko turnira. Realno će iz kalendara izbaciti turnire poput Dubaia i Quinsa. Federer je maestralno to sa šljakom odradio.

                    Za 3 nedelje startuje beton. Očekujem 4,5 dana odmora pa blagi trening 3 dana i onda 7 dana kondicija i 7 dana taktika i tenis. I učešće u Kanadi.

                    Comment


                    • Originally posted by Ljubitelj tenisa View Post
                      Izgleda da je postavio previsoke standarde. Pod dominacijom ja smatram i dominaciju na mastersima. Ipak mislim da je GS važniji. Nema razloga da puca na toliko turnira. Realno će iz kalendara izbaciti turnire poput Dubaia i Quinsa. Federer je maestralno to sa šljakom odradio.

                      Za 3 nedelje startuje beton. Očekujem 4,5 dana odmora pa blagi trening 3 dana i onda 7 dana kondicija i 7 dana taktika i tenis. I učešće u Kanadi.
                      Previsoki standardi ili perfekcionizam su ga doveli tamo gdje je bio. Ali danas mora da pravi kompromise. Juriti 9 mastersa je ludost. Ne juriti ni jedan masters ne ide. A to je povezano sa gore pomenutom strategijom.

                      Ovaj plan koji si izlocio za americku sezonu mi se svidja ali samo Novak zna da li treba vise od 3 dana odmora. Ja to ne mogu da sudim.

                      Comment


                      • Problem je što on uvek daleko dogura u Kanadi pa onda dođe ispražnjen u Cincinnati.
                        Idealno bi bilo da odigra 2-3 meča u Kanadi pa da osvoji Cincinnati. Mada ponavljam treba sve porediti da se dođe top na USO. Kondiciono i mentalno svež.

                        Comment


                        • Odmarace sigurno duze, ako smo naucili nesto iz ovih perioda pre prerhodnih tururnira.
                          Precesto je ponavljao ovih dana da je ovo sada novi Novak, sto moze da ima vise znacenja, ali ako povezemo price sta su mu zapravo prioriteti u zivotu i ako ih nije uskladio...
                          Smanjite ocekivanja, ako nista drugo, bice vam sladje.
                          sigpic

                          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                          Comment


                          • Originally posted by 61563 View Post
                            Prvo ,ocekujem da uzme jos 7,8 i to do 34 a ne 36 godine kako si napisala,drugo naveo sam i razloge zasto pored toga,nema vise napaljenog i zdravog Andija kome je bio jedan jedini cilj da uzme W,i sad lagano,nema vise RF kao sto je bio tad,pa cak nek uskoci Zveko i jos neki klinac umesto njih konkurencija je slabija,kao trece sam naveo fizku koje se pomerila i sad lagano svi sportisti koji vode racuna mogu do 35 godine da igraju i da se bave vrhunskim sportom,ima primera mnogo u svim sportovima pa i sam RF je primer,koji se manje trosi,al i on se izuzetno priprema i radi na kondiciji da bi mogao da igra na ovom nivou 5 setova u 37g,da i jeste Noletov tenis fizicki ,al kao sto rekoh sem ovo lakta nije imao da kazem sklonost ka povredama,ko recimo sto ima Rafa,jos jedna prednost za Noleta, i za kraj konkurencija mladjih slazem se da je ova generacija ,jaca od prethodne,ima ih jos ne samo ove sto sam napisao, Fric,Tiafo itd...al opet kazem ne vidim nikog komplet koji moze da uradi nesto specijalno (2 plus slema dok, igra Nole,Rafa)...sem Zverka u njemu to vidim,al opet nisam siguran,jer i on sve se ceka pa nista na GS,ajde ima jos vremena...ostali ok su al nemaju to ,kad vidis da je neko spreman da bude zvezda ,da osvaja,dominira,to se vidi i kad se i u kom trenutku neko bodri i kako se raduje,to sve poseduje i Nole,i Rafa i RF...i kazem vidim to samo u Zverku i Cicku eventualno...e sad sto se zasicenja tice rekoh moguce to da se desi,al koliko vidim psiha mu je tu i zelja i ljubav ka osvajanju postoji,NI napisao i LOI kao motiv na to sam skroz zaboravio,al Nole sigurno misli i na to i seca se suza i Delpa 2016...a naravno da mislis jos 5 ili 6 ...al videcemo ja kazem 20-21,a ako bude igra i posle 34g moze i ovi dekkardovih 23 da dobaci lako
                            Fiksni, da on nije osvojio ovaj W, svi bi ga terali u penziju i govorili da je propao, ali posto je osvojio, sad ce odjednom da ih osvoji 10, budi malo realan.
                            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                            sigpic

                            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                            with experience.

                            Comment


                            • Originally posted by miloolja View Post
                              Odmarace sigurno duze, ako smo naucili nesto iz ovih perioda pre prerhodnih tururnira.
                              Precesto je ponavljao ovih dana da je ovo sada novi Novak, sto moze da ima vise znacenja, ali ako povezemo price sta su mu zapravo prioriteti u zivotu i ako ih nije uskladio...
                              Smanjite ocekivanja, ako nista drugo, bice vam sladje.
                              Ono sto sam vidio nakon finala mi se svidjelo, Stefan mu je bio tu i vidjeli smo neke potpuno drugacije momente i emocije, taj zagrljaj koji traje i traje i mislim da je Novak zeljan da osvaja trofeje dok ga Stefan gleda, to je odlican motiv
                              sigpic

                              Comment


                              • Like [emoji4]

                                Comment

                                Working...
                                X