Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Marija81 View Post
    Slažem se sa ovim za Vimbldon.Da primeni isti pristup kao USO 2016, PA DOKLE DOGURA ali da ne nametne sebi bilo kakva očekivanja...
    Ima logike u tome sto pricas ali je situacija razlicita. 2016. je on dobijao meceve u svalcionici i imao srece sa zrijebom. U konacnici on zna kako se osjeca. A j ne mislim da je izjava da preskace travu bila isisana iz prsta.

    Comment


    • Težak poraz, nema sumnje.
      Bez obzira na za njegove standarde sjajnu partiju Čekinata Novak je morao dobiti meč.
      Kola su krenula nizbrdo već na otvaranju meča kada je olako prepustio prvi set a potom zahvaljujući greškama i drugi.
      Čekinato je dospeo u komfornu situaciju da bira momenat u nastavku kada će pritisnuti i to je i učinio u završnici 4.seta. Fizički i mentalno potrošen od jurnjave za rezultatom Novak nije imao dovoljno snage ni koncentracije da se odupre tom pritisku.
      Manjak snage savršeno su u završnom tb-u oslikala ona kucanja u mrežu prilaznih forhenda isključivo zbog lošeg rada nogu u pripremi udaraca.
      Da je dobio makar drugi set verovatno kondicione slabosti ne bi toliko isplivale na površinu ali je pustimo nagađanja.
      Desio poraz koji nije smeo da se desi čime je budućnost ponovo u magli.
      sigpic

      Comment


      • Originally posted by pecaros View Post
        Težak poraz, nema sumnje.
        Bez obzira na za njegove standarde sjajnu partiju Čekinata Novak je morao dobiti meč.
        Kola su krenula nizbrdo već na otvaranju meča kada je olako prepustio prvi set a potom zahvaljujući greškama i drugi.
        Čekinato je dospeo u komfornu situaciju da bira momenat u nastavku kada će pritisnuti i to je i učinio u završnici 4.seta. Fizički i mentalno potrošen od jurnjave za rezultatom Novak nije imao dovoljno snage ni koncentracije da se odupre tom pritisku.
        Manjak snage savršeno su u završnom tb-u oslikala ona kucanja u mrežu prilaznih forhenda isključivo zbog lošeg rada nogu u pripremi udaraca.
        Da je dobio makar drugi set verovatno kondicione slabosti ne bi toliko isplivale na površinu ali je pustimo nagađanja.
        Desio poraz koji nije smeo da se desi čime je budućnost ponovo u magli.
        Sve tacno, osim zadnje recenice.

        Buducnost nije u magli. Ona je jasnije nego jucer. Kako Vajada rece, Novak nije jos tamo gdje treba da bude. Novak se danas sa time slaze. Nije slucajno Ozmov tekst naslonjen 2010. Meltzer, 2018. Talijan. Vajda je uvijek tvrdio da je Novak poceo prvao da slusa (radi) poslije poraza od Meltzera.
        Last edited by NI; 05-06-18, 21:09.

        Comment


        • Last edited by Marija81; 05-06-18, 21:10.
          Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
          Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
          "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

          Comment


          • Po meni je Novak vec dovoljno gresaka napravio ove godine brzim povratkom. Pogotovo je na sezoni na sljaci napravio gresku igrajuci Barselonu i Madrid. Bolje da ne pricamo o Americkoj turnieji. Nije ni poraz kao poraz problem, vec vreme koje se gubi dok je na tim turnirima za eventualan trening. Ima jako dobre primere Federera i Nadala sta su radili kada ih nije islo. Igrali su manje turnire kako bi vratili samopuzdanje. Zato mislim da mu trava sada nikako ne odgovara. Ako ima motivaciju, treba da napadne Us Open, a i posebno deo iza toga. Da napadne Us open + top 8 na kraju sezone bi trebalo da bude zadovoljavajuce za sledecu sezonu. Takodje mislim da ove godine ne moze da dostigne Rodzerov pik, ali bi sledece godine to vec trebalo da se promeni. Mislim da Novak ima vise godina od Nadala i Federera ispred sebe, i ako se koncetrise da bude na vrhuncu narednih par sezona moze jos dosta slemova da osvoji. Takodje treba da nauci da igra kada nema pravu konkurenciju, a mozda bude bilo toga u narednih par sezona.

            Comment


            • Originally posted by NI View Post
              Sve tacno, osim zadnje recenice.

              Buducnost nije u magli. Ona je jasnije nego jucer. Kako Vajada rece, Novak nije jos tamo gdje treba da bude. Novak se danas sa time slaze. Nije slucajno Ozmov tekst naslonjen 2010. Meltzer, 2018. Talijan. Vajda je uvijek tvrdio da je Novak poceo prvao da slusa (radi) poslije poraza od Meltzera.
              Možda se sa novim danom magla podigne ali razumećeš me zašto mi je večeras sve prilično maglovito.
              sigpic

              Comment


              • U sunce vam kalaisano Koliko komentara. Zaista nisam mogao cak i NI-jeve da citam detaljno.

                Ljudi Rim i Rolan Garos prikazali su igru za TOP8 sto jelte pokazuje i rezultat. Za mene ovo je fenomenala borba danas. On je jako blizu svog nivoa i to je ono sto njega nervira. Popi*zdeo je jer sam siguran da zna da je ova pobeda bila mnoooogo bitna. Fali mu da prelomi. Zeljan je tenisa i velikih meceva. Istina je da nije spreman. Ali tu je. Na kraju je izgubio zivce. Krenuo je na servis volej poslednji poen jer je bio razocaran kako ne moze da prelomi na svoju stranu.

                Diskutabilno je oko trave jer sezona na travi ne postoji. To traje 2 turnira a ceo ostatak godine je beton. Opet utice na ranking. Zavisi koliko samopouzdanja ima, posle se treba suprotstaviti igracima iz top 10 vrlo rano, to su veliki rizici. Sa druge strane jako je lepo opet biti na Wimbledonu. Bice svi tamo...

                Situacija je komplikovana ali svakako se forma polako dize. On je previse zeljan i ambiciozan. Svasta se sada dogadja na Tour-u. Svako svakoga pobedjuje osim Rafe na sljaci. Mada i to cemo da vidimo u nedelju. Mogla bi da padne neka crvena na Dominika, bice dobra kvota a uopste nece biti autsajder.

                Sve je na dobrom putu, samo malo da se smiri, mislim da je mnogo ''napaljen''. Da se tako izrazim

                Comment


                • novak beše na WB brani 500 bodova?
                  Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                  Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                  "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                  Comment


                  • 360W QF+250 Eastbourne
                    Similis simili gaudet

                    Comment


                    • Originally posted by Marija81 View Post
                      novak beše na WB brani 500 bodova?
                      Uimbldon i Istburn 610. Pada na izmedju 45 i 50 mjesta bez njih.

                      Comment


                      • Originally posted by NI View Post
                        Uimbldon i Istburn 610. Pada na izmedju 45 i 50 mjesta bez njih.
                        Onda je plan jasan, igra se Vimbldon definitivno,cilj je ostati među nosiocima za Masterse. Hvala NI, hvala Maxx-a...
                        Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                        Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                        "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                        Comment


                        • Nebitno je da li je nosioc na MS. Eventualno na US Openu to moze da bude od nekog znacaja mada ne i presudnog.

                          Comment


                          • Ja isto mislim da ce igrati barem W,verovatno je u afektu na postavljeno pitanje da li ce igrati na travi rekao da ne zna da li ce igrati.
                            Sada je naravno to tema br 1 , kako je bio grub prema jadnim novinarima. Mozda je razocarenje porazom trebao kanalisti na protivnika
                            Similis simili gaudet

                            Comment


                            • Originally posted by skeptik View Post
                              Nebitno je da li je nosioc na MS. Eventualno na US Openu to moze da bude od nekog znacaja mada ne i presudnog.
                              Apsolutno.

                              Bitna je forma, bitna je kondicija, bitna je BH paralela koja skripi, bitan je servis koji mora jos da se popravi... Bitni su Gric i Vajda.
                              Last edited by NI; 05-06-18, 21:36.

                              Comment


                              • To nije bitno, ali je bitno da li moze da igra te turnire. Zato jedno veliko hvala Bojani na odgovoru, i cekamo je sa konacnim odgovorom

                                Comment

                                Working...
                                X