Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mentalno i fizički sve bolji.
    Neka se spremi. Nando.
    sigpic

    Comment


    • Lele živci mi iskida u drugom setu..

      Comment


      • Odlican mec. Uzivanje za gledat.

        Ovo je najvaznija pobjeda Novaka ove godine. Za nijansu vaznija od pobjede nad Nishikorijrm u Rimu jer se igralo u 3 dobijena.


        1.
        Novak je bio odlican veci dio meca. Agut je igrao izuzetno dobro, na momente izvanredno. Uz to je isao na udarce. Prva tri seta ga je islo a u kljucnom dijelu 2. set je pogodio bezbroj linija.

        Igracki je kod Novaka manje vise sve bilo OK. Miks igre odlican (defanziva/ofanziva, omjer udaraca u BH i FH stranu Aguta), ekzekucije odlicna. Promjena na bitno ofanzivniji nacin igre u 3. setu odlicna.

        2.
        Cetiri zamjerke.
        Strasno mu nedostaje pouzdan smesh u mecevima kao sto je ovaj.

        Na pocetku jedna takticka greska. Potpuno nepotrebno je testirao Agutov pasing udarac. Srecom su ga 4 perfektna pasinga dovoljno rano dekurazirala.

        Vaznije, nedostajali su mu intezitet i u koncetracija kad je trebao da zakljuci set. Zbog toga je 1. set trajao 10 minuta duze nego je trebao. Zbog toga je izgubio 2. set.

        Neobjasnjivi pad koncetracije tokom 3. seta. Znam da je bio razocaran, ali... Tada sam mislio da je izgubljen.

        3.
        Tri pozitivna iznenadjenje.

        Prvo, kondicija. Ima kondicija za 4 sata na sljaci.

        Drugo, jasno je mislio kad je imao probleme. Pravilno je zakljucio da mora da igra ofanzivnije.

        Trece, zelja za pobjedom koju je pokazao kada je Agut poveo 5:3 u 3. setu. Mislim da je to ubilo u pojam Spanac. Ocekivao je Novaka koji ce da se preda. A Novak je htio pobjedu.

        4.
        Ukupno gledajuci, ovo je i najbolja Novakova partija ove godine.

        Ovo je dovoljno da pobijedi svakoga na RG. S izuzetkom Rafe. Za to mora eliministai padove inteziteta i koncetracije.
        Last edited by NI; 01-06-18, 16:44.

        Comment


        • Nisam gledao cijeli meč pa neću (puno) pametovati. Ukratko, ono što sam vidio u trećem i četvrtom setu jače je od svega što sam od Novaka gledao ove sezone. Rekoh već na RG temi, uživanje je gledati kada sa onakvim intenzitetom udara lopticu i mislim da njegov ballstriking spada među najbolje ikada kada je u svojoj zoni. Ta mogućnost da svaku lopticu iz bilo koje pozicije na terenu, čak i kade je u disbalansu, udari sredinom glave reketa je prosto nenormalna. Tehnička perfekcija u svakom smislu.

          Generalno, bez obzira na padove u koncentraciji, nivo je tu. Napad odlično funkcioniše i povratio je tu energičnost u kretanju koja mu je falila na svim prethodnim turnirima, što je jasan pokazatelj fizičkog napretka. Važnije od svega jeste što je počeo dobijati ovakve mečeve sve češće i češće, jer mu Bautista danas ne bi dozvolio pobjedu da Novak nije igrao onako brutalno onda kada je to bilo potrebno.

          Čekamo meč sa Verdascom.
          “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

          Comment


          • Prle!

            Novak je bio najbolji od sredine 1. do sredine 2. seta. Tada je igaro i takticki perfektno. Period koji ti pominjes je dosao kad je Agut uzeo kontrolu. Novaku je jedino ostalo da prihvati "shoot-out". I pobijedio je u njemu. To je jako iznenadjujuce i ohrabrujuce.

            Comment


            • NI ima jedan deo koji si pomenuo ali nisi previše elaborirao,pa bih dodala par redova ako ne zameraš
              Pad kocentracije u trećem je po meni posledica umora i kolebanja na trenutak iliti razmišljanja - imam li ja dovoljno snage za preokret? Sumnja u sebe koja se nekako prišunjala, posebno posle onakvog gubitka drugog seta pa kontanje šta ako ode i treći...to bi značilo da mora da odigra još dva...
              A onda je proradio inat i razum - bolje sada da dam gas par gemova nego 2 seta da se ganjam.
              I,da ono razbijanje reketa...sjajna stvar i pokazatelj koliko je želeo da odigra dobro i da pobedi.
              Sa Bustom je počelo pre godinu i po( poraz u Kini -koji sam iz svojih nekih razloga najteže podnela), sa Bustom se zatvara krug...

              Ima još dosta prostora za napredak.
              Ako se vratimo na negdašnju analogiju ovo je neka 3 brzina...
              Verdasko je mnogo teži protivnik ali ujedno i mentalno labilniji i lako ga je isterati iz takta...
              Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
              Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
              "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

              Comment


              • Originally posted by NI View Post
                Prle!

                Novak je bio najbolji od sredine 1. do sredine 2. seta. Tada je igaro i takticki perfektno. Period koji ti pominjes je dosao kad je Agut uzeo kontrolu. Novaku je jedino ostalo da prihvati "shoot-out". I pobijedio je u njemu. To je jako iznenadjujuce i ohrabrujuce.
                Pogledat ću i prva dva seta, tada sam pratio Džumhura i Zvereva.

                Malo ko će izdržati onaj Novakov tempo iz trećeg i četvrtog seta. Iako se na prvi pogled činilo da je Bautisita u kontroli zbog napravljenih brejkova, Novakov tenis je bio previše konstantan, udarci previše duboki, a posljedica toga je da Bautisti nisu bili dovoljni bljeskovi, već konzistentno visok nivo tenisa zasnovan na držanju osnovne linije i pravovremeno razornim napadima iz forhenda, kojima bi odgovorio na sve to. Da su Novakovi udarci bili malo slabiji, kraći, a kretanje lošije, Bautista bi imao dobijen set.
                “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

                Comment


                • Solidan Novak.. Po ovome ne moze jos da se zakljuci koliko on uopste moze da zapne ali sve u svemu izgledalo je korektno.. Slicno kretanje rezultata kao u poslednja 2 nihova susreta na slemu.
                  Bese Uso 2015 i Rg 2016? Na momente Agut igra fantasticno, sve pogadja, Novak u jednom trenutku prelomi i zavrsava lagano..prakticno isti scenario. Dosao sam do ovog podatka:

                  2016 FO NDj - Agut: 45 winners, 54 errors
                  2018 FO NDj - Agut: 51 winners, 43 errors

                  Tu smo, s obzirom da se 2016 igralo u specijalnim okolnostima (kisa)..

                  Verdasko ce biti ozbiljna prepreka ako ga krene.. Gofan ili Monfils.. Ne znam za koga da navijam. Gael moze da poludi pred domacom publikom a Gofan je ipak mentalno stabilniji..

                  Korak po korak...
                  --ZA GOSPODINA GOVEDARICU OD NJEGOVOG VERNOG SK FAN KLEBA--

                  https://ibb.co/cD1Xnq

                  Comment


                  • Marija,

                    Ovo nije bila 3. brzina. To je bila vecinom 4. a bilo j i perioda kda je bio u 5.

                    U pravu si. Novak se dvoumio sto da radi pocetkom 3. seta. Opredijelio se da promijeni taktiku i ide na pobjedu.

                    Originally posted by Prle! View Post
                    Pogledat ću i prva dva seta, tada sam pratio Džumhura i Zvereva.

                    Malo ko će izdržati onaj Novakov tempo iz trećeg i četvrtog seta. Iako se na prvi pogled činilo da je Bautisita u kontroli zbog napravljenih brejkova, Novakov tenis je bio previše konstantan, udarci previše duboki, a posljedica toga je da Bautisti nisu bili dovoljni bljeskovi, već konzistentno visok nivo tenisa zasnovan na držanju osnovne linije i pravovremeno razornim napadima iz forhenda, kojima bi odgovorio na sve to. Da su Novakovi udarci bili malo slabiji, kraći, a kretanje lošije, Bautista bi imao dobijen set.
                    U pravu si Prle. Treci set je bio odlican iako je izgledalo da nije. Igralo se napadacki. To se vidi po % poena osvojenih na drugom servisu. Za obojicu je bio dosta nizak. U cetrtom setu Agut nije vise mogao da prati taj nivo. No jos se bolje vidi po broju vinera i neiznudjenih.

                    Ako oduzmemo aseve i duple, u 3. setu je bilo:

                    Agut 14-10
                    Novak 17-10

                    a u 4. imamo drastican pad Aguta:

                    Agut 1-7
                    Novak 8-7

                    Komparacije radi, za 1. imamo:

                    Agut 8-11
                    Novak 3-11

                    A za 2.:

                    Agut 16-17
                    Novak 13-12.
                    Last edited by NI; 01-06-18, 18:40.

                    Comment


                    • Meni je najbitnije to da je on izdrzao 4 sata na sljaci da se mlatara sa vrlo neugodnim protivnikom.
                      To je ono sto najvise hrabri pred nastavak turnira. A ovakav tezak i iscrpljujuci mec nije dosao prerano, a u isto vreme je dovoljno rano da se ne odrazi na drugu nedelju takmicenja u koliko se Fernando Mjamigo odradi u nekom normalnom vremenskom periodu.
                      Napadni titulu Nole!
                      sigpic

                      Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                      U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                      Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                      Comment


                      • Ovo ohrabruje...Nole je vrlo pozitivan a mene posebno raduje baš ova slika- ROAR...ništa amor ništa paz

                        Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                        Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                        "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                        Comment


                        • Čak je i Vilander da sada treba svi da se paze Novaka.

                          Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

                          Comment


                          • eeee to vam bas i nije trebalo
                            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                            sigpic

                            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                            with experience.

                            Comment


                            • Originally posted by bojanaBG View Post
                              eeee to vam bas i nije trebalo
                              Zbog?
                              Ne odogovaraj kao Sergej Nati nego ozbiljno
                              Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                              Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                              "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                              Comment


                              • Vilander je poznati baksuz, nikad nije dobro kad on hvali
                                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                                sigpic

                                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                                with experience.

                                Comment

                                Working...
                                X