Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by NI View Post
    Ne mozes SVE da posmatras iz ugla RG-a. RG je prvi veliki cilj poslije operaciji koji je jos dobio na znacaju poslije fijaska u IW i Miami. Gledano poslije poraza u Miamiu, da bi se uopste govorilo o Rg-u, trebalo je:

    -naci trenere (obavljeno na najbolji moguci nacin)
    -popraviti kondiciju (napredak mimo ocekivanja za Grica)
    -ponovo utrenirati sve udarce (napredak mimo ocekivanja za Vajdu)
    -popraviti mentalnu kondiciju (jako dobar napredak, na gornjoj granici ocekivanja)
    -popraviti mec kondiciju (ocekivani napredak, sa svakim mecom je bolje)

    Za sve ovo gore treba ozbiljan, posvecen rad i malo sto drugoga. Ali postoji jos jedna stvar za koju treba klik. Rad, iako neohodan, nije dovoljan za to. Treba dici samouvjernje. A to se postize samo na jedan nacin. Prolaskom kroz tesku bitku izjedancenog meca. Kroz tu patnju. To je kaljenje. Sto puta je lakse izgubiti mec u tim situacijama. Kao protiv Danijela, Klizana i Edmunda. Sjecas li se sto je Novak vikao sebi u slicnoj sitauciji sa Federerom 2014? I tada smo imali krizu samouvjerenja. (Teske poraze na zadnjih 5 slemova, pecanje 2013. na RG, ocajan mec protiv Marija u finalu Uimbldona, dat dobijen mec Nadalu u finalu USO, tezak poraz protiv Vavrinke na AO 2014. i konacno povracanje protiv Nadala na RG 2014. kad ge je imao. Saradnja sa Bekerom je dovodena u pitanje.)

    Vikao je sebi: "Ti su pi***!" Degutantan izraz, ali je znacenje tacno odrzava sto jos nedostaje da se ostvari cilj - hrabrost i karakter. Sinoc smo isto imali. Ne bih se zacudio da je u pauzi na 3:2 u 3. setu vikao isto. I sto je bilo poslije toga? On odlucivao a ne Nishikori. On je isao na vinere, obicno ide Japanac, i napravi dovoljno istih da dobije zadnju fazu meca sa 4:0.

    To je znacaj jucerasnjeg meca. Koga stalo za cetvrfinale Rima, koga stalo za 13. pobjedu nad Nishikorijem... Ali pitanje je dalje karijere da li on moze da podnosi stres izjednacenog meca i igra bolje od prosjeka u tim trenutcima.

    Za Novaka ali i za Vajdu i Grica jer su oni u rekordnom roku doveli Novaka u stanje da moze da odigra onu partija sinoc.
    Naravno da se sve posmatra iz ugla RG i GS uopste. Novaka treba da zanimaju samo GS i nista drugo i za to treba da igra. Zvuci neverovatno ali cini mi se da precenjujes Nisikiorija a potcenjujes Novaka. Novak u uslovima kojima njemu odgovaraju ne moze da izgubi od Japanca sem ako ga pusti prema tome on za meni nije nikakav parametar, H2H govori sam za sebe. Jedini protivnik koga Novak ima na RG je Nadal koji trenutno izgleda nesavladiva prepreka za njega.

    Originally posted by Ljubitelj tenisa View Post
    Sinoc Visko potencira da nema veze ako bi Novak izgubio sinocni mec a to uopste nije tacno. Mnogo je bilo bitno da ga dobije. Sada je pregrmeo mnogo toga i bice super u nastavku sezone.
    Visko zna da lupi ali za ovo je u pravu. Delim njegovo misljenje.

    Originally posted by Mrkela View Post
    Ocekujem tijesan prvi set, sat vremena, a onda bi Novak trebao pasti, malo i ciljano a malo i jer nema snage, jos je dnevni termin.
    To je to otprilike. Ne znam da li ce prvi set biti rezultatski tenis ali ocekujem ako nista drugo da ce Novak tada igrati sa najvisem intezitetom dok ima snage. Kako mec bude odmicao taj ce interzitet opadati. Videcemo reakciju Nadala posto je u Madridu i on pokazivao znake umora u mecu protiv Tima.

    Comment


    • Originally posted by skeptik View Post
      Zvuci neverovatno ali cini mi se da precenjujes Nisikiorija a potcenjujes Novaka. Novak u uslovima kojima njemu odgovaraju ne moze da izgubi od Japanca sem ako ga pusti prema tome on za meni nije nikakav parametar, H2H govori sam za sebe. Jedini protivnik koga Novak ima na RG je Nadal koji trenutno izgleda nesavladiva prepreka za njega.
      Ja cijenim Nishikorija vise nego vecina forumasa ali to je nebitno za ovu pricu.

      I pored izgubljenog 1. seta, Novak je trebao lako da dobije Nishikorija u 3. setu, kao sto je trebao da dobije i Danijela i Klizana i Edmunda.

      Novak je trebao da vodi 4:0 u 3. setu jer je imao Japanca. Ali nije poveo zbog manjka samouvjerenja. Napravio je nekoliko nepotrebni, ne samo neiznudjenih gresaka. Dao je Nishikoriju krila. Ne bi Kej dobio takva krila da mu zemljak Danijel nije dobio Novaka prije 2 mjeseca.

      Novak nije treba da bude u toj situaciji ali je doveo sebe u nju. Morao je da vadi kestenje iz vatre. Nisam vjerovao da ce uspjeti, a uspio je. Tih 4 gema, to vadjenje kestenja iz vatre, to preuzimanje odgovornosti, ta odlicna igra pod stresom... je vaznije od svega drugog ove godine.

      Comment


      • Sve to govori da se Novak polako ali sigurno vraća na svoj neki pređašnji nivo. Ako napredak bude konstantan ja očekujem pravu igru tamo na Wimbldonu.

        Comment


        • Dobro je bilo ovo.. ja zadovoljan. Sta jos fali? Fali kondicija (mora se i uzeti u obzir da je sinoc kasno zavrsio). Fali snaga u udarcima (dubina je donekle tu, ali ne moze jos da probija jer fali snaga u udarcima). Fali sesta brzina kada je potrebna.
          Da se ovo pf igralo tamo oko 8 verujem da bi Novak triumfovao. Ovako sta je tu je, idemo dalje..
          --ZA GOSPODINA GOVEDARICU OD NJEGOVOG VERNOG SK FAN KLEBA--

          https://ibb.co/cD1Xnq

          Comment


          • S terminima mečeva i žrijebovima se moramo pomiriti, oni će uvijek biti najgori po Novaka.

            Comment


            • Itekako fali kondicije. Ne zaboravimo da se RG igra na tri dobijena tako da će taj segment morati na dobranu doradu.
              Sve u svemu vatra tinja u Noletu, čekamo sve da legne kako treba pa da se plamen rasplamsa i onda se mogu očekivati nanovo velike stvari od srpskog asa.

              Poslato sa NEM-L21 uz pomoć Tapatoka

              Comment


              • Danas je nedostajalo svežine zbog čega je jurio vinere i menjao ritam relija dropom. Uz kontrolisaniju ofanzivu i bolju koncentraciju napravio bi više ali nije to ni toliko bitno.
                Bitno je da se on vratio i da se ima sa čim na RG.
                sigpic

                Comment


                • E sad ima konačno nade, da Roger ne osvoji Wimbledon.

                  Ovakak NOle može da ga dobije na svetoj travi.

                  Ali naravno sve je to dvorezni nož

                  Naravno za nas Nadalovce sad ima puno straha od Novaka na RG-u.

                  Comment


                  • Pozdrav svima!

                    Odlican Novak danas. Mislim da je bolje sto su igrali u uslovima koji u potpunosti odgovaraju Nadalu posto Novak jasno moze da vidi gdje se nalazi i na cemu treba da radi. Forhend spin mora vise igrati, narocito na Rafin bekend, kako bi ga pomjerio i ne dozvolio da njegov bekend izgleda ovako sigurano. Taj forhend ce doci, treba odredjeno vrijeme posle hiruskog zahvata kako bi se opustio.

                    Comment


                    • Brad Gilbert pominje kilažu Novaka kao potencijalni problem u dugim mečevima RG.
                      https://twitter.com/bgtennisnation/s...117036545?s=19

                      Comment


                      • Originally posted by Ronald View Post
                        Pozdrav svima!

                        Odlican Novak danas. Mislim da je bolje sto su igrali u uslovima koji u potpunosti odgovaraju Nadalu posto Novak jasno moze da vidi gdje se nalazi i na cemu treba da radi. Forhend spin mora vise igrati, narocito na Rafin bekend, kako bi ga pomjerio i ne dozvolio da njegov bekend izgleda ovako sigurano. Taj forhend ce doci, treba odredjeno vrijeme posle hiruskog zahvata kako bi se opustio.
                        Dobro dosao na forum. A ovo za FH top spin na Nadalov BH sam rekao u live temi. Morao je to cesce da koristi kako bi otvorio FH stranu Nadala za svoj BH koji jos uvek nije pouzdan kao FH koji je danas bio odlican. Fali tu jos kretanje, tj. brzina i bolji vame plan. Da se igrao u nocnom terminu ko zna, mozda bi i pobedio. Osnovna stvar na kojoj mora da radi je kondicija i BH, sve ostalo je manje- vise tu. Mentalna blokada je probijena, to je najvaznije.

                        Comment


                        • Vjerujem da Novak dobro zna šta treba igrati protiv Nadala - problem je dugo odsustvo, dugo vremena mu je ruka služila samo za potpisivanje autograma. Nadal ne može bolje od ovoga. Popraviti fizikalije a sa tim će doći i ostalo i sve će biti bombonica.

                          Comment


                          • Zrebovi i termin igranja su nepravedni prema svim igracima. Nole je nas pa sa svih strana se cuje njegovo kukanje na to. Suludo bi bilo misliti da je prema svima korektno a samo Novaku, njega ne vole pa mu namestaju. I naravno, dokle god ih je deljao raspored nikoga nije zanimao...

                            Snage i kondicije fali ali preciznost je vrlo dobra. Rafa nije delovao bas ubedljiv, prvi set pogotovo. Malo se uplasio od Noleta. Pred kraj se Novak predao, odustao je.

                            Vidi se da je Rafa prvi na ATP listi, mada se u prvom setu nije videlo. Neki detalji su danas presudili.

                            Noletu fali snage, kondicije i malo strpljivosti. Bice zanimljiv RG.

                            Comment


                            • Meni je Novak danas izgledao ok.
                              Mane
                              1.snaga
                              2.kondicija
                              3.servis
                              4.bh
                              dobre strane
                              1.volja
                              2.dubina udaraca
                              3.ritern
                              4.fh
                              5.samopouzdanje
                              Puno prostora za napredak,ali da mi je neko rekao na početku sezone da ću danas gledati Novaka ovakvog protiv Nadala na šljaci i po suncu odmah bih potpisala na neviđeno.
                              Uglavnom, dopada mi se ono što videh.Posebno želja, grizao je da se vrati i uspevao u par navrata...
                              Moja očekivanja za RG su naglo porasla iako sam dok e trajao IW i Majami često govorila da tek na Vimbldonu možemo očekivati jednu ovakvu partiju...
                              Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                              Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                              "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                              Comment


                              • Napisao je da misli, ali ja evo na primer ne mislim, ne vidim tu nekakav problem, prije mislim da on na trenutnu kilazu treba izvuci maksimum snage( sve je u relativnoj snazi), ali treninzi snage se rade tek na kraju sezone. Za to bi po meni bio najbolji Charles Poliquin, da u kratkom trenaznom roku izvuku maksimum, posto snaga zahtjeva vrijeme. Mislim da bi od Novaka Charles napravio cudoviste.

                                Comment

                                Working...
                                X