Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by NI View Post
    Od svih testova do sada ovaj je bio daleko najtezi i daleko najvazniji. Zapravo vazniji nego svi ostali skupa. I Nole ga je prosao!
    Najvazniji mec je bio onaj sa Ramosom koji je bio prijemni za RG i sto je jos bitnije Ramos je "glumio" Nadala u tom mecu. Ovaj je bio manje-vise nebitan. Dobio, izgubio na isto mu dodje pred RG. On je iz mog ugla treci favorit na RG iza Rafe i tu negde sa Zverevim s tim da je Nadal ogroman favorit.

    Comment


    • Iskreno Zverev zavrsava mnogo kasnije, ali opet organizatori brljaju sa programom...e sad satnica je izasla ranije, ne znam bas koliko su znali tada da ce da se sve oduzi, ali da RafaNole nije za udarni termin... to nismo znali...mada tada nema Sunca

      tt
      sigpic

      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

      Comment


      • Originally posted by skeptik View Post
        Najvazniji mec je bio onaj sa Ramosom koji je bio prijemni za RG i sto je jos bitnije Ramos je "glumio" Nadala u tom mecu. Ovaj je bio manje-vise nebitan. Dobio, izgubio na isto mu dodje pred RG. On je iz mog ugla treci favorit na RG iza Rafe i tu negde sa Zverevim s tim da je Nadal ogroman favorit.
        Danas je bio test sampionsko-voljnih sposbnosti. To je vaznije od bilo kakvog testa tehnicko taktickih sposbnosti. Da je Novak izgubio 6:2, 6:4, da nasni mec bi nebitan. Da je dobio 6:2, 6:4, jednako bi bio nebitan. Ali dati takvu partiju u cetiri zadnja gema 3. seta, pod ogromnim pritiskom, to je ono sto je danas bilo bitno.

        Comment


        • NI, ja sve ovo posmatram kao uvertiru za RG. Iz tog ugla mec je bio nebitan. Novak se vratio i on je sada po meni treci favorit na RG, pobeda ili poraz od Nisikorija ne menja nista tu, cak je mozda bilo bolje i izgubiti mec nego ici na megdan sa Nadalom pre RG. Ako je Ramos trebao biti prijemni za RG, Nadal je onda zavrsni ispit za RG. Iz tog ugla ovaj njihov mec je dosao prerano.

          Comment


          • Originally posted by skeptik View Post
            NI, ja sve ovo posmatram kao uvertiru za RG. Iz tog ugla mec je bio nebitan. Novak se vratio i on je sada po meni treci favorit na RG, pobeda ili poraz od Nisikorija ne menja nista tu, cak je mozda bilo bolje i izgubiti mec nego ici na megdan sa Nadalom pre RG. Ako je Ramos trebao biti prijemni za RG, Nadal je onda zavrsni ispit za RG. Iz tog ugla ovaj njihov mec je dosao prerano.
            Ne mozes SVE da posmatras iz ugla RG-a. RG je prvi veliki cilj poslije operaciji koji je jos dobio na znacaju poslije fijaska u IW i Miami. Gledano poslije poraza u Miamiu, da bi se uopste govorilo o Rg-u, trebalo je:

            -naci trenere (obavljeno na najbolji moguci nacin)
            -popraviti kondiciju (napredak mimo ocekivanja za Grica)
            -ponovo utrenirati sve udarce (napredak mimo ocekivanja za Vajdu)
            -popraviti mentalnu kondiciju (jako dobar napredak, na gornjoj granici ocekivanja)
            -popraviti mec kondiciju (ocekivani napredak, sa svakim mecom je bolje)

            Za sve ovo gore treba ozbiljan, posvecen rad i malo sto drugoga. Ali postoji jos jedna stvar za koju treba klik. Rad, iako neohodan, nije dovoljan za to. Treba dici samouvjernje. A to se postize samo na jedan nacin. Prolaskom kroz tesku bitku izjedancenog meca. Kroz tu patnju. To je kaljenje. Sto puta je lakse izgubiti mec u tim situacijama. Kao protiv Danijela, Klizana i Edmunda. Sjecas li se sto je Novak vikao sebi u slicnoj sitauciji sa Federerom 2014? I tada smo imali krizu samouvjerenja. (Teske poraze na zadnjih 5 slemova, pecanje 2013. na RG, ocajan mec protiv Marija u finalu Uimbldona, dat dobijen mec Nadalu u finalu USO, tezak poraz protiv Vavrinke na AO 2014. i konacno povracanje protiv Nadala na RG 2014. kad ge je imao. Saradnja sa Bekerom je dovodena u pitanje.)

            Vikao je sebi: "Ti su pi***!" Degutantan izraz, ali je znacenje tacno odrzava sto jos nedostaje da se ostvari cilj - hrabrost i karakter. Sinoc smo isto imali. Ne bih se zacudio da je u pauzi na 3:2 u 3. setu vikao isto. I sto je bilo poslije toga? On odlucivao a ne Nishikori. On je isao na vinere, obicno ide Japanac, i napravi dovoljno istih da dobije zadnju fazu meca sa 4:0.

            To je znacaj jucerasnjeg meca. Koga stalo za cetvrfinale Rima, koga stalo za 13. pobjedu nad Nishikorijem... Ali pitanje je dalje karijere da li on moze da podnosi stres izjednacenog meca i igra bolje od prosjeka u tim trenutcima.

            Za Novaka ali i za Vajdu i Grica jer su oni u rekordnom roku doveli Novaka u stanje da moze da odigra onu partija sinoc.
            Last edited by NI; 19-05-18, 10:08.

            Comment


            • Upravo NI, ko bi od tebe bolje mogao srociti desavanja i pobedu na sinocnjem mecu.

              Skeptik mislim da tenis gleda najvise iz ugla Nadala, srecom Novak ne
              Similis simili gaudet

              Comment


              • Originally posted by NI View Post
                Vikao je sebi: "Ti su pi***!"
                Vikao je on posle i kad se vrati u formu, kad pomisle da su bolji od njega, pa neki uzmu set, ponadaju se preokretu, prodje im nalet i onda ih nalupa a usput izjavi na terenu ''Sad j*b*m ja!''. To jednom kad je rekao, koliko sam se smejao


                4.
                Realno gledajuci, Novak ne bi smio dobiti sutra. Rafa je u boljoj formi od njega, bice odmorniji i igra se po suncu. Ali postoji tracak nade. Novak ima 8:0 u polufinalima Rima.
                Ne samo to sto ima 8:0, tracak nade bi postojao da Nadal nije izgubio Tima i da mu Fonjini nije uzeo set. Kada se to uzme u obzir ''tracak nade'' nije adekvatan izraz. Ima on po mom misljenju vise sansi od toga.


                Bio si u pravu za onaj post od pre par meseci da se iznenadio u kako je losem stanju po pitanju vracanja u formu. Juce je na konferenciji rekao da je ocekivao od sebe da vec u Americi igra na visokom nivou i kada je video rezultate da je to bio samar za njega.

                Ali pitanje je dalje karijere da li on moze da podnosi stres izjednacenog meca i igra bolje od prosjeka u tim trenutcima.
                Sad je tranzicija pa ti tako izgleda. Od 2011te do 2016te kada je jelte bio u najboljoj formi na 500 odigranih meceva nije bilo vise od 30 stresnih. U proseku je to 5 meceva po sezoni a bilo je sezona kada on samo 5 meceva izgubi za celu sezonu . Hocu da kazem da ne postoji tu nekakav preveliki stres.

                Sinoc Visko potencira da nema veze ako bi Novak izgubio sinocni mec a to uopste nije tacno. Mnogo je bilo bitno da ga dobije. Sada je pregrmeo mnogo toga i bice super u nastavku sezone.

                Comment


                • Ljubitelju,

                  Nisi u potpunosti shvatio.

                  Originally posted by Ljubitelj tenisa View Post
                  Vikao je on posle i kad se vrati u formu, kad pomisle da su bolji od njega, pa neki uzmu set, ponadaju se preokretu, prodje im nalet i onda ih nalupa a usput izjavi na terenu ''Sad j*b*m ja!''. To jednom kad je rekao, koliko sam se smejao
                  To je znak da zna biti nepristojan kad igra. A ja pricam sto je SEBI vikao. To je rat sa sobom pa tek onda sa protivnikom.


                  Sad je tranzicija pa ti tako izgleda. Od 2011te do 2016te kada je jelte bio u najboljoj formi na 500 odigranih meceva nije bilo vise od 30 stresnih. U proseku je to 5 meceva po sezoni a bilo je sezona kada on samo 5 meceva izgubi za celu sezonu . Hocu da kazem da ne postoji tu nekakav preveliki stres.
                  Broj stresnih meceva nije velikih, ali je veci od 1%. On je igrao u tom periodu u kom pricas u 23% meceva odlucujuci set. Barem pola od njih su bili stersni. No, stresni mecevi su daleko bitniji od obicnih meceva.

                  Prvo, oni daju Novaku uvjerenje da ce ako treba pobijediti i stresni mec. Drugo, oni pomazu opste samouvjerenje i cine da se lakse prolaze stresni setovi i gemovi, a njih je jako puno. Time se smanjuje pritisak u ranijim fazama meca. Trece, nista ne ubija u pamet protivnike kao saznanje da ako cak i bude ravnopravan sa Novakom, na kraju ce izgubiti jer ce Nole biti bolji od njega pod stresom. Cetvrto i najvaznije, sresni mecevi su u prosjeku vazniji od nestresnih. To su cesto polufinala, finala, mecevi na velikim turnirima, protiv velikuh rivala itd.

                  Comment


                  • Ноле зна како се праве поени против Јапанца и у првом сету је радио како треба али су му нишанске справе затаиле и излазиле лопте за мало у аут...схватио је да је изгубио тај сет и разрађивао опуштено до краја првог сета, е у другом је разрадио ударце и они су улазили у терен, ту Кеј није имао шта да тражи даље, само се патио...
                    sigpic

                    Comment


                    • Са ударачима нема стреса, само са пимплерицама... кад ти звекне јак сервис, ас или винер, одкорачаш до дрге стране и чеш нови сервис ас... ако вратиш он ти распали винер и опет можеш само да испратиш погледом, дакле нема прилике за размене, за тактике и у таквим мечевима Новак је слаб...опуштен, мртав ладан, чека да се заврши и да честита ривалу.. дакле за Роланд Гарос морамо да будемо умерени у очекивањима јер све зависи од жреба... само да му не западну ти ударачи са неодбрањивим сервисима који ће дочекати нолетов лош сервис гем и готова ствар...
                      sigpic

                      Comment


                      • Novakovci sta ocekujete danas, da cujemo malo razmisljanja

                        Comment


                        • Originally posted by Mrkela View Post
                          Novakovci sta ocekujete danas, da cujemo malo razmisljanja
                          Poraz,al ja iskreno,da mislim da ce dobiti reako bih,mada ocekujem da ga brejkne Nole par puta,al ce i Rafa njega,posto ne ocekujem kratak mec vec sa duzim razmenam,mislim da Nole jos fizicki nije spreman za pobedu,jedino ako Rafa odigra kanal, al izmedju 6-8 gemova za Noleta i 20 za Rafu sve drugo ogroman uspeh u trenutoj situaciji

                          Comment


                          • Ocekujem tijesan prvi set, sat vremena, a onda bi Novak trebao pasti, malo i ciljano a malo i jer nema snage, jos je dnevni termin.

                            Comment


                            • Originally posted by Mrkela View Post
                              Novakovci sta ocekujete danas, da cujemo malo razmisljanja
                              Igra sa osnovne linije je tu, kao i koncentracija. Iskreno ne znam sta bih ocekivao jer se jos uvek ne moze pricati o Novakovoj formi. Nema konstantnosti. Defintivno ima igru za Nadala jer ima vrhunski top spin FH koji je jedan od najbitnijih udaraca da biste pobedili Rafu. I pored toga taj isti forhend odlicno je funkcionisao poslednja dva meca.

                              Rafa je sa druge strane ispustio mec prosli turnir a bogami i set. Tim je pokazao sta mora da se odigra a Fonjini nisam gledao ali koliko sam shvatio sa Rafine konferencije izgubio je 2 svoja servisa za redom. Definitivno je ranjiv a svakako nije nepobediv.

                              Publika je na Novakovoj strani, mozda je i momentum isto. Sigurno sada od italijana na svakom koraku dobija veeeeliku podrsku za danasnji mec.

                              Svakako sam prezadovoljan sto igraju danas i sto ce odmeriti snage sa njim. Rafa je prvi na ATP listi i to ce biti pravi odgovor na mnoga nasa a i neka Novakova pitanja.

                              Comment


                              • Rafa je dosta digao nivo bekend udarca. Ne sećam se da su nešto igrali mečeva od tada, tako da to može biti nepoznanica za Novaka. Po meni jako bitna stvar da Nole nekako uzme prvi set.

                                Comment

                                Working...
                                X