Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by skeptik View Post
    "Kada je Novak prekinuo našu saradnju pre godinu dana on tada nije hteo da pobeđuje, nije hteo da trenira dovoljno. Da biste bili na vrhu sve mora da se poklopi", zaključio je za austrijske medije Gebhard Fil Grič.
    Po ovoj logici ispada da sada zelii da pobedjuje i trenira. Zasto to nije hteo i tada nego je prekinuo saradnju saznacemo nadam se u njegovim memoarima jednog dana.
    Za sada iz ove perspektive, sve vise lici... pored velikog zasicenja... da mu je bila potrebna neka pauza, jos se tada uz sve to poklopilo i sa rodjenjem drugog deteta.
    A na cinjenicu da mu je bilo potrebno neko distanciranje od svega... ide ova lakoca resavanja problema sa laktom, uz onoliko mudrovanja, strahova, iscekivanja...da ne pricam koliko cudnih njegovih izjava u medjuvremenu.

    Ali sto rece...saznacemo tek verovatno.

    tt
    sigpic

    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

    Comment


    • Po prvi put dosta razloga za optimizam. Ubrzao je reakcije, dobro se kretao i to se jasno vidjelo na returnu, dubini i jačini udaraca. Možda počne da pršti i nešto prije američke turneje

      Comment


      • Dobar Noliša.
        Za sada se smejuljimo ali polako biće razloga i za gromoglasan smeh.
        sigpic

        Comment


        • smejuljimo se
          Samo da je gladan i da zeli...sve ce doci na svoje mesto ..i ritam i namestanje na udarce i osecaj i sve ostalo koje se polakice vraca.
          Smejuljimo se

          tt
          sigpic

          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

          Comment


          • Daleko najbolji Novako mec ove godine.

            1.
            I on i Nishikori su bili dobri iako ispod najboljeg sto mogu.

            Tokom prvog seta nisam vjerovao da Novak moze uzeti set. Nisam vjerovao da ce odrzati nivo dovoljno dugo, nisam vjerovao da nece kiksati kada se budu igrali odlucujuci gemovi. Novak me je iznenadio na najbolji moguci nacin. Na samom kraju je bio najbolji. Intenzitet nije padao nego rastao, na kraju je to bilo previse za Nishikorija. Vidjela se jasna zelja za pobjedom. Ne radi se samo o urlicima. On je igrao najbolje udarce kad je bilo najpotrebninje. Apsolutno je podsjecao na starog.

            2.
            Potom nisam vjerovao da ce imati snage za 2. set a on je bio daleko bolji nego u prvom. Prvo, servirao je kako treba, 78% prvog unutra. Drugo, smanjio je drasticno broj neiznudjenih u odnosu na 1. set. Trece i najvaznije, jasno se drzao taktike koja vodi pobjedi. Na kraju je dubinom, raznovrsnoscu, pravodobnim napadima, dobrim servisim kad je najpotrebnije i agresivnim returniranjem nadigrao Keija sa osnovne linije. Imao je jasnu premoc u poenima od preko 10 udaraca. Nishikorijevi fantasticni vineri jednostavno nisu bili dovoljno cesti.

            3.
            Najvise mi se svidjla volja za pobjedom a potom FH.

            Sporo ulazenje u mec, lose serviranje na pocetku prvog seta i previse neiznudjenih, pogotovo sa BH strane, su stvari koje mora popraviti. Grijesio je povremeno u izboru udaraca i namjestanju na lopticu, ali manje nego na prethodnim mecevima.

            Smesh nece nikada nauciti , zato treba da ga izbjegava.

            4.
            Sve u svemu jako ohrabrujuce iako mislim da bi izgubio da se igrao treci set, ne bi imao snage. Ovaj mec mora popraviti samopouzdanje.

            Comment


            • Ljudi vratite se u realnost, sve je ovo već viđeno. Odlično izgleda, a onda sutra trokira.

              Što se mene tiče ne verujem mu ni 1 posto i trebaće mnogo više od dva, tri dobra meča.

              Comment


              • Oleee

                sigpic

                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                Comment


                • Originally posted by dekinjo View Post
                  Ljudi vratite se u realnost, sve je ovo već viđeno. Odlično izgleda, a onda sutra trokira.

                  Što se mene tiče ne verujem mu ni 1 posto i trebaće mnogo više od dva, tri dobra meča.
                  Istina samo si malo grub. Iskreno ni ja mu ne verujem mnogo al tako nas je naucio, da se ne zalecemo mnogo. Ovo danas mi se dopalo.

                  Nema mnogo logike ali ovaj žreb uopšte nije loš. Pisao sam već ranije da sa malo boljom formom on nema problem sa igračima tipa Nišikori, Gofan, Dimitrov, Čilić i slično. Edmund moze mozda da bude nezgodan ali ne na ovoj podlozi.

                  Rekao bih da ovaj žreb uopšte nije loš, ovo su protivnici za vraćanje u formu. Malo bolji prebacivači preko mreže. A opet bolji od Tara Daniela koji sa druge strane nema respekt prema Noletu a ovi imaju.

                  On treba da se čuva Zvereva, donekle i Tima. Nadala naravno je suvisno pricati.

                  Comment


                  • Originally posted by dekinjo View Post
                    Ljudi vratite se u realnost, sve je ovo već viđeno. Odlično izgleda, a onda sutra trokira.

                    Što se mene tiče ne verujem mu ni 1 posto i trebaće mnogo više od dva, tri dobra meča.
                    Ne pretjeruj. Ovo nije vidjeno ove godine.

                    Da li ohrabruje? Jako.

                    Da li je Novak tamo gdje je bio? Ni priblizno.

                    Da li je tamo gdje je realno ocekivati da dodje? Apsolutno ne.

                    Koliko mu koraka nedostaje? Prvo jos pet uzastopnih pobjeda da osvoji ovaj turnir. Potom jos par turnira.

                    Kakve su mu sanse da dobije tih 5 meceva u Madridu? Nikakve.

                    Kakve su mu snase da dodje do Nadala? Pristojne, mozda svih 25%

                    Comment


                    • Originally posted by NI View Post
                      Ne pretjeruj. Ovo nije vidjeno ove godine.

                      Da li ohrabruje? Jako.

                      Da li je Novak tamo gdje je bio? Ni priblizno.

                      Da li je tamo gdje je realno ocekivati da dodje? Apsolutno ne.

                      Koliko mu koraka nedostaje? Prvo jos pet uzastopnih pobjeda da osvoji ovaj turnir. Potom jos par turnira.

                      Kakve su mu sanse da dobije tih 5 meceva u Madridu? Nikakve.

                      Kakve su mu snase da dodje do Nadala? Pristojne, mozda svih 25%
                      Novakovi mečevi su kao ruski rulet sa tri metka u burencetu. Protiv bilo koga mogućnost je 50 posto da će sebi razneti glavu.

                      Comment


                      • Dekinjo, bas tako. Sve dok Novak ne veze 10-tak dobrih partija, sto znaci dok ne osvoji par turnira, uzaludno je pricati o nekom povratku.
                        Ima tu jos dosta losi stvari koje treba da se poprave, pocevsi od kretanja(kasni i ne cita protivnicke udarce, refleksi slabi), preko servisa pa do ovog guranja fh i bh.. Gofan/Chung ce biti prvi pravi test.
                        Opet, ubedjen sam da nije toliko tesko vratiti auru nepobedljivosti, niti vratiti igru na tom nekom visem nivou a da pritom svi elementi moraju biti savrseni. Nadal nema ni servis ni ritern pa pobedjuje sve redom. Vazno je povratiti veru u sebe, osiliti se i krenuti po starom.
                        --ZA GOSPODINA GOVEDARICU OD NJEGOVOG VERNOG SK FAN KLEBA--

                        https://ibb.co/cD1Xnq

                        Comment


                        • Originally posted by dekinjo View Post
                          Novakovi mečevi su kao ruski rulet sa tri metka u burencetu. Protiv bilo koga mogućnost je 50 posto da će sebi razneti glavu.
                          To je bilo protiv Klizana, ali nije bilo danas. Danas je Novak bio u kontroli. Nije panicario i nije se predavao kad je igrao lose. A kad je igrao dobro, imao stav: "Bolji sam, ako budem radio sto mogu, dobijam!" I tako je bilo. Da se razumijemo, Nishikori je idealan protivnik za takav test. Odlican igrac, ali ako Novak radi sve sto treba i radi to dobro, dobija.

                          Comment


                          • Originally posted by dekinjo View Post
                            Ljudi vratite se u realnost, sve je ovo već viđeno. Odlično izgleda, a onda sutra trokira.

                            Što se mene tiče ne verujem mu ni 1 posto i trebaće mnogo više od dva, tri dobra meča.
                            Slažem se.
                            Ali... uvek se nadam da će mu poći za rukom da veže nekoliko dobrih mečeva, pa onda turnira...Pa da će ponovo da ga krene. Iako se više ne zalećem niti, naravno, treba uzimati za ozbiljno njegove izjave, to je samo biznis, nidje veze
                            "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

                            Comment


                            • Mislim da Tour generalno nije bolji nego sto je bio pre nego sto je Novak pao. I vecina igraca nije napredovala za ove dve godine, osim Tima i Zvereva. Vise Zverev nego Tim. Idalje niko ne moze da pobedi Nadala na sljaci a finalista Grendslema je Marin Cilic npr. 2x cini mi se. Siguran sam da Novak nije ovako pao ne bi se Federer ovako proslavio. Igrao je on isto ovo i prethodnih 5 godina ali kad naleti na Noleta, zna se ko je bolji.

                              Nisikori je igrao finale Monte Karla, sto je sjajan rezultat i onda dodje Novak sa jedva mesec dana nekog solidnog treninga i 4 bolja meca od katastrofe u Americi i rekao bih dobije ga bez ikakvih problema.

                              To ujedno pokazuje i Novakovu klasu. Tako da se sa Nijem ne bih slozio da ce da mu treba bas toliko mnogo. Nadalu je trebao mec sa Zverevim u 5 setova na AO da se vrati na najvece samopouzdanje. Tako ce biti sa Noletom, jedan mec protiv nekog boljeg igraca, Zverev Federer Tim Nadal neizvesno, u Noletovu korist i eto njega na vrhu.

                              Comment


                              • Tek sam pogledao prvi set - gledam opušteno pošto mi je jedan magarac uspio reći - Đoković pobjedio ....
                                Žao mi je što je neko morao ispasti već u prvom kolu, obojici je trebala ova pobjeda - Novaku više, super važna pobjeda.
                                Ovaj prvi set je bio sjajan

                                Comment

                                Working...
                                X