Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by miloolja View Post
    Ma zezas sa tom depresijom Larisa??

    Ja nisam depresivna, naprotiv...a mene nije tesko prevesti sa te strane

    Shvatam da je jako tesko vratiti se tamo gde svi mi zelimo i ocekujemo da bude. Mnogo tesko. A po svemu sto radi, evo vratio se i Gric, sta izjavljuje i kako je igrao u drugom setu....meni sve to daje nadu.

    Izgubio je na glupost i zbog toga sto je lose jako usao u mec.

    Bice jos bolje, videces
    Pa to je proces...veliki i tezak.


    tt
    Ma jok, to se samo tako kaže
    Ipak, teško je biti pozitivan u afektu, a sve ovo je daleko od radosti.
    Šta je tu je
    Nastavljamo da se nadamo, svakako!
    "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

    Comment


    • Originally posted by skeptik View Post
      Ma kapiram ja to ali sampouzdanje se upravo gradi na ovakvim mecevima. Klizan je protivnik po meri za to.
      Slažem se. Ali video si u trećem kada je izgubio svoj servis i kada je imao prvo onaj glupavi smeč, nakon njega dolazi, u sledećem poenu, totalno nerezonski mlak plitak fh, umesto da je osvojio viner. Dve greške, stegao se naprasno, lošiji servis i ćao, ode sve dlanom o dlan, sve što je dobro gradio i osvajao u prethodnom setu, pa i do tog trenutka... jer je užasno odigrao prvi, odnosno pre svega ušao u meč.
      Nema više onog stanja-stava-pozicije da može da se vadi kada igra loše. Pa nije on baš uvek igrao besprekorno i te kako je pobeđivao ružno i mučio se često, ali imao dovoljno i psiho-fizičke snage i bio uvek mentalna gromada na kojoj piše "ne možete mi ništa", ali i protivnici sa zebljnom i strahom izlazili na terene.
      Dakle sve suptrotno nego što je sada.... mala nesigurnost i ode sve nizbrdo, baš kao i u ovom meču.

      Ja napisala sledeći Estoril, jer očigledno da juri mečeve, mada možda se i predomisli sada. Ne radi recimo kao Vavrinka (mada ne znam u kakvom je trenutnom stanju, ali znam da radi na snazi) i da trenira negde u tišini. Novaku možda, verovatno ovako više odgovara, ne znamo to.
      sigpic

      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

      Comment




      • 1:15

        Comment


        • Nije sve tako crno kako vi predstavljate. Klizan je igrao odlicno prvi set. Dobro, Novak mu je dozvolio. Medjutim, nije realno ocekivati da ce Novak biti ustimovan od prvog udarca. Nema on tu formu.

          Kad se to desi, a desavace se cesto, ostaje mu da grize, da se bori, da trazi 5. i 6. brzinu. I to mu je poslo za rukom u 2. setu. Dominirao je. Ali to je tek jedan set. Osim toga, poslije nekog vremena, Klizna je predao set, usmjerio se na 3. i bio je odlican u 3. Novak je trebao odrzati nivo iz 2. ali sad sa vrlo dobrim Kizanom, uz to pod pritiskom. Nije islo. Klizan nije dao nista dzabe a poslije nekog vremena je Novak poceo da sumnja u sebe. U cemu je razlika izmedju poraza u petom setu od Nadala 2013. na RG-u ili protiv Vavrinke na AO 2014. i dnasnjeg meca? Princip je isti. U sva tri slucaja je Novak u jednom trenutku prestao da vjeruje da moze izdrzati i poklonio servis gem sa serijom neiznudjenih gresaka. Razlika je u nivou. 2013. i 2014. Novak nije mogao da odrzi top nivo. Danas, nije mogao da odrzi mnogo nizi nivo.

          Nema lakog izlaza iz tog kruga. Samouvjerenje se mukotrpno gradi. Jedan dan ce biti manje samouvjeren a drugi vise. Koliko ce da traje? Mozda bude bolje sljedeci turnir, mozda ne bude pravog pomaka cijele godine.

          Cini mi se da je Novak odlucio da prvo povrati napad. Da li je to zbog kondicije? To otezava povratak. Novak mentalno nije pravi napadac. Previse ga tangiraju greske, predugo ih pamti. Nije on Federer.
          Last edited by NI; 25-04-18, 15:02.

          Comment


          • Razocaravajuci nastup Novaka danas , prvi set jako los, na nivou americke turneje, odlican drugi set pa onaj kriminalno odigran gem za brejk u trecem setu. Ako ne moze da pronadje samopouzdanje protiv Klizana, onda ce povratak ici mnogo teze nego sto mislimo. I, da, ritern mu je i danas zakazao, gomilu drugih servisa nije vratio ili je vratio prekratko.
            Last edited by Lanas; 25-04-18, 15:14. Reason: slovo

            Comment


            • Originally posted by Srkisa View Post
              Marej je itekako imao problem sa svime i svacime 2014 posle povrede,Nadal i sami znamo kakva je 2015 bila,a Roger posle operacije na Ao 2016 je pokusao brzo da se vrati ali kad je videlo da ne ide uzeo je pauzu,tako da nikome nije bio lak povratak Fico
              Nikada niko od njih nije gubio 3 meca u prvom kolu protiv nekih anonimusa. Nadal 2015 nije imao udarce niti samopouzdanje ali je opet grizao i grizao.. nikada se nije predavo. O Federeru da ne pricamo. Pazi, sve se moze kad se hoce. Neko je pricao da je Federer trenirao sa nekoliko tenisera iz prvih 50 u Dubaju pred Ao 2017. Zasto Novak ne uzme jednog Kacanova, jednog Gofana, jednog Cunga, 2 soma gospodinu, 3 soma gospodinu, pa ne sparinguje jedno nedelju dana sa njima u Mc?.. ne mora da se bruka na javnim turnirima. Ali nema volje, nema zelje.. Gotovo je, moze on da vrati u boks i sv Petra, situacija se nece bitno promeniti..
              --ZA GOSPODINA GOVEDARICU OD NJEGOVOG VERNOG SK FAN KLEBA--

              https://ibb.co/cD1Xnq

              Comment


              • Sve boljke i manjkavosti koje pokazuje u igri...i losiji ulazak u mec i nerealizacija brejk lopti i neka nerezonska resenja, cudni padovi u igri, te sumnje o kojima prica NI .... sve je to imao i radio i ranije na vrhuncu...ali i u velikom procentu resavao probleme u hodu, na terenu. Sada je situacija dijametralno drugacija. Treba vremena da se sve to bar delimicno vrati na svoje mesto.

                tt
                sigpic

                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                Comment


                • Inace ocekivano...dobio je wc za Estoril.

                  tt
                  sigpic

                  Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                  But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                  Comment


                  • Ne sviđa mi se nikako današnji poraz, ali ga objašnjavam gubitkom navike da pobjeđuje ovakve mečeve. Nek nastavi da gura, pa vidjećemo.

                    Svidio mi se ritam sa osnovne u drugom setu i to bih istakao kao najpozitivnije u današnjem meču. Odličan tajming, odlični, jaki i precizni udarci, no u trećem setu izgledao mi je kao da igra pod grčem, kao da mu se ruka stegla, čemu uglavnom razlog može biti upravo taj nedostatak samopouzdanja.

                    Trebat će mu vremena da to povrati, ali bitno je da zna gdje je problem i da će ga riješiti prije ili kasnije.
                    “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

                    Comment


                    • Ukoliko je MC bio korak napred onda je Barselona dva koraka unazad.
                      Teško je bilo za gledati kako jedan Kližan inače sinonim za mentalnu nestabilnost upravo u mentalnom aspektu nadjača negdašnju mentalnu gromadu. Kližanov plan da sve baci na treći set videli su izgleda svi osim Novaka.
                      On je plan sproveo dok Novak ama baš ništa nije učinio da ga u tome spreči i to je ono što boli.
                      A mogao je još grogiranog protivnika da maksimalno pritisne nakon 2.seta i reši meč ali avaj. Ravne linije bez truna strasti pustio ga je niz vodu.
                      Šta dalje očekivati jeste pitanje na koje odgovora nema.
                      Negde je tinjala nada da će proces povratka bivati kraći međutim realnost izbija sve argumente tome u prilog.
                      Nema druge do čekati a pošto je to omiljena disciplina svakog -a čekaću koliko god.
                      sigpic

                      Comment


                      • Originally posted by miloolja View Post
                        Inace ocekivano...dobio je wc za Estoril.

                        tt
                        Prije danasnjeg meca sam bio svim srcem za Estoril. Medjutim, sada nisam siguran. Postoji 30 igraca koji mogu da odigraju kao Klizan i jos 10-15 koji su bitno bolji od Klizana. Kad igra kao sto je igrao 2. set onda moze sa svakim da se nosi. Kad igra kao 3. set onda svaki od tih 50 moze da ga pobijedi. To opet znaci da i pored toga sto je Estoril 250-tica, ne znaci da nece imati iste probleme kao danas. Znam da to zvuci apsurdno, ali nisam siguran da mu je Klizan ista laksi u ovoj fazi od Gofana. Skoro da mislim da ce bolji igrac kao Gofan imati veci pritisak kad igra sa Novakom nego nejo kao Klizan.

                        Danas mi je djelovao nepripremljen za mec sa Klizanom. U MC-u mi je djelovao pripremljen za meceve. Nije dovoljno da samo uskoci u turnir. Treba da se pripremi za protivnike. I opet mi se cini da mu se lakse pripremiti za Gofana nego za Klizana.

                        Comment


                        • Ovde se temeljno analizira sve o tenisu sto se tice Novaka. Po nasim nekim tumačenjima on bi trebao da je već posle 3 turnira na 70% starog nivoa i na nivou top 10. Očigledno je daleko daleko kompleksnije i od ove naše temeljne diskusije.

                          Sada se jasno vidi koliko su ranije igrači protiv gubili njega mečeve u svlačionici. To se sad ne dešava. Nema svetskog psihološkog efekta sa svih strana "Novak najbolji" "Novak nepobediv". Njemu je "oduzeto" to na neki nacin a sa druge strane izlazi protivnik koji uopste ne misli unapred da je izgubio.

                          Na pocetku karijere isto tako je bilo samo je on bio zeljan dokazivanja, sve je bilo pred njim. Sada je perspektiva dokazivanja sebi i drugima potpuno drugacija.

                          Verujem da su oscilacije u igri ogromne. Odsustvuje fokus.

                          Sve je ovo dobro. Najbitnije je da ga ovo pogađa. Kada dotakne dno krenuće polako nazad gore.

                          Comment


                          • Ljubitelj tenisa,

                            Dno je prodjeno. To je bio mec protiv Pera u Miamiu. Sad ce da ide dva koraka naprijed, jedan korak nazad. Dok se ne ustali na vrhu. Kad ce to da bude? Ne znam, ali mislim da ce biti naglo. Mozda cak samo jedan mec.

                            Comment


                            • Novaku nedostaje snaga.

                              Pravilan izraz je sila.

                              Čista fizička snaga.

                              Tako da bilo koji igrač koji iz top 50 može da ga dobije samo na snagu i ravne udarce.

                              Comment


                              • Originally posted by MarkoNFL View Post
                                Novaku nedostaje snaga.

                                Pravilan izraz je sila.

                                Čista fizička snaga.

                                Tako da bilo koji igrač koji iz top 50 može da ga dobije samo na snagu i ravne udarce.
                                Ne bih se slozio.

                                Djokovic je odlican "counter puncher". I dva tipa igraca su mu tradicionalno zadavali problem. Ili oni koji igraju mekano kao Simon, Rohus... gdje Novak mora da generira snagu ili pak oni koji mogu da ga probiju kao Vavrinka, Zverev... koji generiraju previse snage.

                                Jedini nacin da dobije udaraca je da ih prisli da oni pocnu prije da grijese od njega. To se postize, dubinom, defanzivom, dobrim serviranjem, odlicnim sopstvenim napadaom, kondicijom... Nekad je to Novak radio s lakocom, danas ima poteskoce. Sto je gore, protivnici znaju da ima poteskoce i to im da krila.

                                Cega je danas najvise nedostajalo? Prvo, samouvjerenja ne vjeruje da ce biti pravi kad je najpotrebnije. Drugo, konsitentnosti. Prosipao je on vise nego kad je u dobroj formi. Time smanjuje pritisak na protivnika. Trece, kondicije. Imali smo danas 1:1 poslije sat vremena. Klizan je bio freska za 3. set. Da je bilo 1:1 poslije 2 sata sa Novakom daleko freskijim od Klizana, to bi drukcije zavrsilo.

                                Snaga je tu mnogo manje bitna.

                                Mozda po prvi put mi je jako zasmetalo sto sam vidio Pepea na klupi. Tenis je igra u kojoj se trebaju izdrzati muke. Danas Novak nije bio sprema za to. Mozda Pepe i nema toliki znacaj, ali sigurno nije onaj koji ce inspiristi Novaka da ide prolazni kroz "patnju" potrebnu da se dobije tijesan teniski mec.
                                Last edited by NI; 25-04-18, 17:50.

                                Comment

                                Working...
                                X