Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • goku,

    Moja lista je.

    1. Povreda lakta
    2. Rodjenje Tare
    3. Ilmaz
    4. Budizam
    5. Hrana
    6. Otpustanje tima
    7. Nedostatak motiva od kada je zaradio milione
    8. Porodica
    9. Jelena
    10. Skrivena povreda

    Doduse, 7. bih formulisao kao prezasicenost a 10. kao dodatne povrede. Dodao bih i 11. - ucinio je tenis nezanimljivim.

    Comment


    • Nezaniljivim za protivničke navijače , meni je bio jako zaniljivo da ga gledam

      Comment


      • Ti i ja smo manjina. Vecina su navijaci drugih tenisera i neutralci. Sto je vaznije, velikim sponzorima nije "dosadno" kad Federer dobija, jeste kad Novak dobija.

        Da se vratim njegovoj izjavi od jucer. Saopstio je samo manje vazni dio. Stvrana izjava ce biti kada cujemo ko ce mu biti trener. Posto je dramaticno najvio konferenciju za stampu, plasio sam da ce reci da se povlaci.
        Last edited by NI; 05-04-18, 09:09.

        Comment


        • Kada si već pomenuo sponzore, baš me interesuje kako li Novakovi reguju, šta li misle o svemu ovom što se dešava oko njega i sa njim...

          Hoćemo novu anketu? Opet o treneru? -.-

          Naravno da nam je povlačenje bilo svima prvo u glavi, ali ni ova trenutna situacija ne deluje nešto peviše optimistično po tom pitanju.
          Kao da je odliožio problem, eto tako mi to izgleda sada.
          sigpic

          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

          Comment


          • Da kažem i neko moje mišljenje.
            To novi početak... novi trener... Nema od toga ništa... Ovo je kraj.
            Moje je mišljenje da će Nole ovako da "prebacuje lopticu" do Vimbldona, tu će da da gas pa šta bude. I pred US Open, najava da je kraj. Poslednji turnir. Na kraju suze, aplauzi i ostalo...
            Zaboravili smo da je do skoro 31 za tenisera bila, kraj. Praktično.
            Ko se seća kad je Fed napunio 31 bila je priča da li da se povuče, itd. On je prelomio da ostane, pa je bila priča da li će ikada osvojiti išta jer su bili ovi i svelo se tipa "uzeće 1 Vimbldon za 3 god" jer mu je falilo za neki rekord. 1. mesto na listi - nikad više.
            Ali otvorilo mu se. Svaka čast. Kapa dole.
            Nole je naš najveći sportista svih vremena.
            Ja se ovo ne bi usudio da kažem.
            Ali kad sam video da to kaže Sale Đorđević, pa redom Grbići, vaterpolisti...
            Znači to je to. Nema više od toga.
            Kad je raspustio ceo tim to je bio neki kraj...
            Imaš top tim, najboljeg kondicionog trenera na svetu u tenisu, šta reći za fizija Miljana? Veze on nema, a znači mu... nema cene... Tu se videlo da nešto se dešava.
            Sada kažem, najava kraja.
            Ali ajde... da kažem - odrađivanje otkaznog roka. Ugovori, itd...
            Da li je moglo još više, itd... biće bespredmetno kad bude rekao "Kraj".
            Razlozi... saznaćemo jednog dana. I isto će biti nebitni...
            Bezveze je kad gledaš kraj jednog šampiona... ovako bezvezan... Zato ako si šampion, povlačenje kad si na vrhu, ali nazireš kraj...
            Moglo je i drugačije... ali to je sad posebna priča. A nekako mi i nebitna.

            Comment


            • Verovatno je Marko u pravu, meni isto tako nekako deluje, da će još dugo da se (nas) mrcvari i zbog toga sam besna, sad da li s pravom ili ne, moj problem.

              Nije on “dramatično” najavio izjavu, nego smo bili privilegovani insajderskom najavom, pa sami napravili dramu
              "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

              Comment


              • Izgleda da više vere u povratak od navijača imaju teniski znalci i analitičari. Naime niko iz tog sveta još nije pominjao kraj i penziju već se naprotiv on smatra izvesnim uz podsećanje o kakvom je šampionskom mentalitetu reč.
                Kraj karijere će svakako uslediti samo ne tako brzo i skoro.
                sigpic

                Comment


                • Ako nesto pozitivno mozete izvuci, i Feda su slali u penziju i evo ga.

                  Comment


                  • I za Denilsona su rekli da je najbolji fudbaler na svetu. Pa je plaćen za svetski rekord tada sumanut. Rekli fudbalski znalci i stručnjaci da nema greške.

                    I Tomija Hasa su slali u penziju, a tek se prošle godine penzionisao.

                    Comment


                    • Ma naravno, čemu se povoditi za mišljenjima tamo nekih stručnjaka kada se kao nacija razumemo u baš sve.
                      sigpic

                      Comment


                      • Originally posted by MarkoNFL View Post
                        Da kažem i neko moje mišljenje.
                        To novi početak... novi trener... Nema od toga ništa... Ovo je kraj.
                        Moje je mišljenje da će Nole ovako da "prebacuje lopticu" do Vimbldona, tu će da da gas pa šta bude. I pred US Open, najava da je kraj. Poslednji turnir. Na kraju suze, aplauzi i ostalo...
                        Zaboravili smo da je do skoro 31 za tenisera bila, kraj. Praktično.
                        Ko se seća kad je Fed napunio 31 bila je priča da li da se povuče, itd. On je prelomio da ostane, pa je bila priča da li će ikada osvojiti išta jer su bili ovi i svelo se tipa "uzeće 1 Vimbldon za 3 god" jer mu je falilo za neki rekord. 1. mesto na listi - nikad više.
                        Ali otvorilo mu se. Svaka čast. Kapa dole.
                        Nole je naš najveći sportista svih vremena.
                        Ja se ovo ne bi usudio da kažem.
                        Ali kad sam video da to kaže Sale Đorđević, pa redom Grbići, vaterpolisti...
                        Znači to je to. Nema više od toga.
                        Kad je raspustio ceo tim to je bio neki kraj...
                        Imaš top tim, najboljeg kondicionog trenera na svetu u tenisu, šta reći za fizija Miljana? Veze on nema, a znači mu... nema cene... Tu se videlo da nešto se dešava.
                        Sada kažem, najava kraja.
                        Ali ajde... da kažem - odrađivanje otkaznog roka. Ugovori, itd...
                        Da li je moglo još više, itd... biće bespredmetno kad bude rekao "Kraj".
                        Razlozi... saznaćemo jednog dana. I isto će biti nebitni...
                        Bezveze je kad gledaš kraj jednog šampiona... ovako bezvezan... Zato ako si šampion, povlačenje kad si na vrhu, ali nazireš kraj...
                        Moglo je i drugačije... ali to je sad posebna priča. A nekako mi i nebitna.
                        Ovo sto pises zvuci logicno i korektno. Svejedno, mislim da nije tako.

                        Kako prvo, nebitno je sto misle navijaci, analitcari, treneri, Srle Djokovic, Grbic itd. Bitno je jedino sto misli Novak. A on to vjesto skriva.

                        Drugo, ti se u potunosti ne slazem sa ovim sto si zakljucio. Kazes da ce na Uimbldonu da da gas pa sto bude. To samo po sebi znaci da nije kraj iako kraj moze biti blizu. Svi se slazemo da ako nema ozbiljnog napretka narednu godinu dana, onda nema druge.

                        Trece, ja duboko vjerujem da se radi o spletu nesrecnih okolnosti. Medjutim, to ne mora uvijek da bude tako. Mozda mu se sreca malo i nasmijesi a to je ono sto u ovom trenutku Novaku treba da povati vjjeru u sebe.

                        Comment


                        • Nista mene ne bi zabrinjavalo, niti izazvilo nelagodu, da on nije krajem oktobra 2016. na otvorenim tensikim terenima, imao onu kzn na kojoj je rekao vec cuvenu recenicu da mu tenis nije vise prioritet. Slucajnost? Netakticnost? Ne bih rekla. Bez obzira na povredu, sada iz ovog ugla...posle AO gde je igrao sa tom povredom, ali u skoro pa odlicnoj kondiciji, pa do par meseci kasnije kada je sanirao povredu, ali sve ostalo je na njanizem nivou... opet se alarmi bude.
                          Meni ta recenica, konstatacija sta god, ne izlazi iz glave, a sa druge strane trazimo da bude iskren. Pa bio je.
                          Videcemo uskoro da li se predomislio i da li ima motiva i dalje. Kljucna stvar je volja i zelja, pored toga da bude zdrav, sve ostalo je dim, nebitno. Zna on vrlo dobro kako se podize forma i sta je morao sve da prolazi da bi bio u top izdanju.

                          tt
                          sigpic

                          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                          Comment


                          • @NI, šta mu ja kažem?

                            Jedan od retkih. Generalno i svuda gde se okrene i ne može čuje.

                            Ja mu kažem - Ok je majstore. Ok je šampione. Ok je da se povučeš. Ok je.

                            Comment


                            • Originally posted by miloolja View Post
                              Nista mene ne bi zabrinjavalo, niti izazvilo nelagodu, da on nije krajem oktobra 2016. na otvorenim tensikim terenima, imao onu kzn na kojoj je rekao vec cuvenu recenicu da mu tenis nije vise prioritet. Slucajnost? Netakticnost? Ne bih rekla. Bez obzira na povredu, sada iz ovog ugla...posle AO gde je igrao sa tom povredom, ali u skoro pa odlicnoj kondiciji, pa do par meseci kasnije kada je sanirao povredu, ali sve ostalo je na njanizem nivou... opet se alarmi bude.
                              Meni ta recenica, konstatacija sta god, ne izlazi iz glave, a sa druge strane trazimo da bude iskren. Pa bio je.
                              Videcemo uskoro da li se predomislio i da li ima motiva i dalje. Kljucna stvar je volja i zelja, pored toga da bude zdrav, sve ostalo je dim, nebitno. Zna on vrlo dobro kako se podize forma i sta je morao sve da prolazi da bi bio u top izdanju.

                              tt
                              Pogledaj TV lica - Kao sav normalan svet. Od 36og do 52og minuta. Tamo ces videti u 16 min kako je obrazlozeno to "tenis mi nije prioritet". Sto kaze NI ima ovde spleta ruznih okolnosti. Meni je rastanak sa Radekom dobar znak. Uvek branim Novaka pa se tako nekad i bojim da pesimisti ne budu u pravu. Nadam se i da neće biti.

                              On čovek voli taj sport. Postigao je skoro sve. Nema vise opterećenja rezultatima. Sada kompletno može da uživa u svojim igrama. Apsolutno ne vidim razlog da bataljuje. Ima 31 godinu. Nije lik koji odustaje, ne predaje se lako. Nije on toliko slab da digne ruke tek tako.

                              Ako je naravno sve ok sa zdravljem nema razloga da brinemo o motivaciji.

                              Comment


                              • Nisam pesimista, ali mi se znaci ne dopadaju. Naravno nikako ne tvrdim da sam u pravu i nemam nista protiv da me demantuje. A i zanimljivo mi da pokusavate da Novaka branite od mene..ne samo ti, bilo je jos tu pokusaja.

                                I znam sta je rekao Tanji u toj emisiji, samo jedno je to tada posle svega, a drugo ono kad je izasao na konferenciju sa tom vizijom. Bum! A ne bih ni razmisljala opet o tome da se od ova dva Mastersa, pa do ovog saopstenja (ne sto je raskinuo saradnju sa trenerima, nego sto do daljnjeg nastavlja sam) ne namece nekako samo.

                                I opet ono sto nam jedino preostaje...mada zavisi koliko ga ko ima jos uvek... strpljenje.

                                tt
                                sigpic

                                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                                Comment

                                Working...
                                X