Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by skeptik View Post
    I Majami ce biti test turnir ako ga bude igrao. Mozda prodje jedno, eventualno dva kola. Kondicija se ne moze tako brzo povratiti, treba vremena. Ocekujm da formu i kondiciju povrati ne pre RG.
    Maimi je test turnir, ali to je drugi test. Ovdje je bio test ruka. Tamo je test, mogu li se srezati neiznudjene.

    Ocekujem da bude bolji u Miamiu. On je jucer trebao da dobije. Brojevi za 1. set su nevjerovatni. Malo je ko ukrao set Novaku kao Danijel jucer. Desava se to, ali se ne desva svaki dan. Imao je Novak mnogo sjajnih poena jucer.

    Comment


    • Originally posted by NI View Post
      Kondicija je veci problem od samopouzdanja. Kao prvo, ti ne mozes biti samopouzdan ako nemas kondicije. Bez kondicije ces morati da izbjegavas razmjene. Znaci da napad ostaje kao jedina opcija. A ako on stane, nemas igru.

      Samopouzdanje je jako poljuljano, ali nije na nuli. U kljucni trenutcima, Danije je odgrao maestralno. Sjeti se onih sjajnih BH paralela, odlicne odbrane. Novak nije ocekivao to. Kad si u top formi, takva iznenadjenja prevazidjes. Kad nisi, uz to je protivnik igrac protiv kojeg nisi ranije igrao, ne znas sto ti je raditi. Ne znas ni na sto se mozes osloniti ni sto je slabost protivnika. Sve u svemu, bilo je to i splet vrlo nepovoljnih okolnosti.

      Stari Novak se nije mirio sa slicnim sitaucijama. On bi trazio i nalazio rjesenje. Bilo je malo tu i nedostatka motivacije. Prioritet nije pobjeda nego test ruke. To je ujedno bio i podsvjesni izgovor. Ruka je OK a ja sam bez kondicije i rastimovan, prihvatljivo je da izgubim. Ja mislim da se prilican broj jucersnjih problema moze brzo prevazici. Vrlo brzo. Otprilke da se u mecu kao jucer napravi 20 a ne 40 neiznudjenih gresaka. Do tog nivoa moze biti vec u Miamiu.
      Sve dok ne bude mnogao generisati više snage u udarce imaće problem sa defanzivvcima kakav je Danijel pogotovo na sporim podlogama. Tek kada u potpunosti ostavi povredu iza sebe i sve strahove njoj zahvaljujući stečene može se vratiti u potpunosti.
      Kondicija svakako najviše brine jer se propušteno kroz bazične pripreme sporo nadoknađuje kroz sezonu.
      U Majamiju jer su nešto brži uslovi može napraviti malo bolji rezultat. Potom dolazi sezona šljake koja je po vokaciji fizički zahtevna a on je dočekuje kondiciono tanak. Postavlja se pitanje šta je uopšte radio tokom bazičnih priprema.
      sigpic

      Comment


      • NI, trebao je da dobije 1. set, ceo mec nisam bas siguran ali to je nebitno u krajnjoj liniji. Juce sam u live prenosu rekao da Novak igra bez plana igre, kao na treningu i da mu je rezultat u drugom planu. Testirao je lakat, udarce, servis, BH, FH, smeceve... video je sam koliko je daleko od potrebne takmicarske forme. Sa te strane je i dobro sto je mec otisao u 3 seta jer uverio da ni kondicija nije dobra. Sve to treba stiklirati i ispraviti. Najveci problem bice kondicija jer za RG je to jedan od presudnih faktora. Ima dva meseca fore za to. Ocekujem pravog Novaka na RG.

        Comment


        • Originally posted by skeptik View Post
          Ja sam bas skeptican za WB, mislim da su mu tamo sanse minimalne da ne kazem nikakve, cak i sa formom. Ako uspe da podigne formu i nabije kondiciju u narednih 2 meseca mislim da ima lepu sansu na RG posto i Nadal i Vavrinka nece biti tamo najspremniji ako budu igrali. Znaci vec od danas samo trening, trening i trening da se nastimuje i nabije fizicka snaga. Najvaznije posle ovog meca je cinjenica da nema vise bola, sada je sve do njega. Zna sta treba da radi ako misli da osvaja GS titule.
          Sve si lepo napisao samo ima tu par začkoljica kojih se plašim kada su turniri na šljaci u pitanju.
          Snaga u smislu kondicije i izdržljivosti...ali i snaga ruke u smislu da je lakat u redu...ipak teže loptice i veća sila koja opterećuje.
          Vimbldon može biti problem zbog servisa mada juče nije izgledao toliko loše koliko smo očekivali.

          Majami ako planira da igra ne sme ni slučajno da gleda kao test-turnir.
          Majami mora gledati kao takmičarski turnir i da postavi stvari tako da bude svestan da je ruka ok i da iz glave izbaci razmišljanje o ruci...i da ga igra maksimalno...to će mu biti pravi pokazatelj gde je.
          Za dizanje samopouzdanja bitno je da i ljudi u boksu znaju u kom trenutku treba da ga bodre, da navijaju, da ga guraju napred a ne da sede kao kipovi...i ne prate najbanalniju stvar kada tražiti čelendž npr...
          Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
          Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
          "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

          Comment


          • Nije dovoljno da je lakat u redu i da to izbaci iz glave... to je jedan deo problema. Drugi je nedostatak kondicije, to ne moze preko noci. On nije u stanju fizicki da isprati prvo kolo na MS turniru a kamoli da dodje u sizuaciju da igra za titulu tako da tu takmicarsku komponentu u smislu rezultata treba zaboraviti. Slazem sa ovim sto je napisao NI da u Majmiju prevashodni zadatak treba da bude da smanji broj neiznudjenih gresaka.

            Comment


            • Ne znam imam utisak da je juče kondicija bila problem ali ne toliki koliko je bilo disanje...mislim da je zbog nepravilnog disanja juče u par navrata odustajao od poena.
              Videćemo u Majamiju kada ozdravi, pravo stanje kondicije.
              Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
              Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
              "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

              Comment


              • Ja I dalje nisam siguran sta se desilo juce,ocekivao sam skroz drugog Novaka,naravno ne da mlati sve redom,nego u nekim aspektima:1.Bh me razocarao to nije ni senka Bh sa Ao,a kamoli pravog 2.Delovao je prilicno malaksao i nezainteresovano u ponekim trenucima,nisam primecivao na Ao to,ocekivao sam da gori od zelje za dokazivanjem posle pauze,ali on mi je delovao isto ko prosle godine(ponovo pad u odnosu na Ao)3.On je igrao 3ipo sata protiv Cunga nenormalne razmene bez kondicionih problema(ogroman pad u odnosu na Ao)
                Te 3 stavke su me negativno iznenadile,ne znam dal su psoledica nedostatka motivacije na Iw,prehlade ili jednostavno rastimovanosti posle operacije,no Novak je mnogo losiji nego na Ao I mnogo Sam manje optimistican sada,iako mi nije jasno sta se desilo

                Mozda je samo nebitan test mec,a mozda je naznaka kraja karijere

                Comment


                • U Majamiju ga cekaju velika vrucina i vlaga tako da ako ima neki problem za disanjem sumnjam da ce to ici na bolje, a sto se tice kondicije ocekujem da sa svakim novim turnirom to bude za korak blize nekoj optimalnoj Novakovoj formi za RG.

                  Comment


                  • Sta je sa konferencijom za stampu? Ovi iz Indian W ne mogu da urade transkripciju 24 sata...

                    Comment


                    • Originally posted by skeptik View Post
                      NI, trebao je da dobije 1. set, ceo mec nisam bas siguran ali to je nebitno u krajnjoj liniji.
                      Bitno je i te kako je bitno, pogotovo za Miami. Da je dobio prvi set 6:1 za 25 minuta, tesko da ne bi dobio mec. I uopste ne bi vidjeli da nema kondicije. Njemu je juce servis bio OK. To je 70% onoga sto ti je potrebno za pobjedu protiv 90% igraca na turu. Ako ga ide napad kako ga je isao 2016, malo je prostora za razmjene. Dobar return i 5-10 izvanrednih defazivnih poena i dobija mec protiv 95% igraca na turu. To je vise nego dovoljno za polufinale. Ponavljam, ako bude 90% igraca iz 2016, bice ozbiljan kandidat za titulu na svakom slemu. Taj nivo je za sada nedostican. Ali da bude 80% igraca iz 2016, a do toga mu malo nedostaje, ulazi lako u prvih 8. Iz prvih 8 je lakse nadogradjivati nego iz prvih 16.

                      Comment


                      • Nebitno je NI, to je bio test turnir. Saznao je i dobre i lose stvari posle poraza. Zna sada gde se nalazi i sta mu valja ciniti.

                        Comment


                        • Originally posted by skeptik View Post
                          Nebitno je NI, to je bio test turnir. Saznao je i dobre i lose stvari posle poraza. Zna sada gde se nalazi i sta mu valja ciniti.
                          Ti si dijelom u pravu. Ruka je najvazniji problem, sve drugo je bitno manje vazne. Tu se 100% slazemo.

                          Medjutim rijesiti ruku nije dovoljno. Iza nje treba rjesavati sljedeci problem. Slazemo se da je sljedeci problem drasticno smanjenje broja neiznudjenih, receno drugim rjecnikomi dovesti svoju igru na 80% onoga sto je bila. Mogu da se slozim da dovoljno rano da rjesava taj problem u Miamiu. Medjutim, bilo bi bolje da ga je rijesio vec u IW. Onda bi se u Miamiu mogao koncetrisati na sljedeci problem. Ima on cijelu kolekciju da rijesi.

                          Comment


                          • Ti si optimista NI. Ja nisam ocekivao nista vise od onog sto je prikazao u IW. U Majamiju ako bude igrao ocekujem nesto slicno uz manji broj neiznudjenih gresaka. Moja ocekivanja za Novaka su vezana za RG, sve pre toga je samo priprema.

                            Comment


                            • Originally posted by skeptik View Post
                              Ti si optimista NI. Ja nisam ocekivao nista vise od onog sto je prikazao u IW. U Majamiju ako bude igrao ocekujem nesto slicno uz manji broj neiznudjenih gresaka. Moja ocekivanja za Novaka su vezana za RG, sve pre toga je samo priprema.
                              Nisam optimista nego realista. Uzmi Novakovu igru sa AO, dodaj joj zdravu ruku i imas 90% trazenih da se napadaju selmovi. A AO je bio samo prije dva mjeseca. Ili da skratim. Ono sto smo vidjeli jucer je izuzetno lose izdanje Novaka, daleko nize od njegovih realnih mogucnosti. Splet okolnosti je doveo do toga. Ne vidim da se tej splet okolnosti morao jucer desiti. Niti vidim da se mora ponoviti u Miamiu.

                              Comment


                              • Osnovna razlika u odnosu na AO je ta sto je on bio fizicki spreman za AO posle 6 meseci pauze, lakat ocigledno nije. U IW lakat nije bio problem koliko manjak kondicije sto je pak posledica manjka treninga. Imas njegovu izjavu posle meca gde kaze da uopste nije ni trebao biti tu jer je imao operacije pre 5-6 nedelja.

                                Comment

                                Working...
                                X