Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Comment


    • Pretjerano ste pesimisticni. To je razumljivo. Nije li odustao u Dohi na dan kad je treba igrati? Prethodno je pricao da je potpuno sprema.

      Iz svih podataka koji su pred nama mogu se zakljuciti dvije stvari.

      Prvo, glavni problem (odvojena koscica u laktu) je rijesen. On je uzrocio tako dugo odsustvovanje i on je sprecavao oporavak. Sada te prepreke nema. Puni oporavak je moguc.

      Drugo, do punog oporavka se nece stici preko noci. Ne vjerujem da vise osjeca bol, sto ne znaci da je tetiva potpuno regenerisana. Ima savjet da igra uz dvije predostroznosti. Treba stalno masirati ruku. On poslije svakog meca ide na masazu i tako i tako. To ne znaci da je povrijedjen poslije svakog meca. Osim toga ne treba naglo opteretiti lakat sa udarcem koji je najvise povezan sa povredom. Tj. ne treba, pogoto ne na treningu, servirati punom snagom.

      Dakle, dijelom ocekujem a dijelom se nadam, da cemo vidjeti jednog dobrog Novaka u IW. Novaka koji je daleko od najboljeg ali koji dize formu i prevazilazi zadnje posljedice povrede.

      PS
      Ne zaboravite, kladionice ga smatraju drugim favoritom, sa samo 11% sansi, daleko iza Federera, svejedno drugim favoritom.
      Last edited by NI; 08-03-18, 15:09.

      Comment


      • Samo NIju ima da dozvolim da pise ovde ....kako on to lepo smiri sve i dovede u red

        Masazu na treningu dovodim samo u vezi sa oporavkom, tj. terapijom, nikako problemom, jer bi u suprotnom prestao da trenira, povukao bi se.


        sigpic

        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

        Comment


        • Nije, valjda, tolika budala (dozvoljeno je biti malo budala ) da krene igrati a da se nije 100% oporavio, da još bolove osjeća. Nole je do sada bio jedan od najinteligentnijih igrača, maksimalno je mozak koristio i sumnjam da će baš ići glavom kroz zid, po svaku cijenu da vrati tenisu. Ukoliko jest tako, da se nije 100% oporavio a igra, onda ostavljam mogućnost samo da mu je neko mozak transplatirao, nema drugog racionalnog objašenjenja. Bez želje uvrede prema Novaku, da pogrešno ne shvatite.
          Mirza Bašić najbolji čovjek u TOP 79. a i šire.

          Comment


          • Pod uslovom da je sve u redu sa laktom, a sudeći po načinu na koji udara lopticu jeste, apsolutno razumijem težnju da se vrati na Indian Wells.

            Iz ove perspektive ubijeđen sam da je AO bio samo testni turnir, koji je, između ostalog pokazao da njemu ne treba previše da se vrati u svoj ritam. Igrao je sa novim motionom na servisu i korigovanim forhendom, dok su bekend i ritern bili dosta dobri. Fizički nije izgledao najspremnije, ali ono što je za njega najvažnije, takmičarski mečevi su pokazali na kojim sitnicama treba dodatno raditi kako bi unaprijedio postojeći paket.

            Shodno tome, turniri u Indian Wellsu i Miamiju neophodni su mu kako bi osjetio ritam mečeva i tu vjerujem da težnja neće biti ka vrhunskom rezultatu, već na ispitu sopstvenih mogućnosti. Siguran sam da će biti primjetan značajan napredak u odnosu na AO, kako na fizičkom tako i na tehničkom planu, jer je u proteklih mjesec-dva Novak imao vremena da radi na stvarima koje su 'štekale' u Melbournu, a u sklopu toga i dodatno ojača fizički.

            Ukoliko sve prođe bez novih bolova, a Novak pokaže dodatni napredak u igri u odnosu na AO, te, naročito ako sve to potkrijepi dobrim rezultatom na nekim od dva naredna turnira, očekujem da će mu se već na zemljanim turnirima moći pripisivati uloga jednog od glavnih favorita za osvajanje istih.

            Naravno, previše je 'If' kombinacija u cijeloj toj priči, ali u profesionalnom sportu uvijek je tako.
            “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

            Comment


            • Nadam se da ste svi vi u pravu.

              Al eto... Nije nas nesto mnogo ohrabrivao

              Comment


              • Jao jos samo Boksi da napise neko ohrabrenje
                Salim se malo...al volim kada Prle ovako pise (if you know what I mean....)

                sigpic

                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                Comment


                • Sve zavisi od servisa, ako ga udara kao na onom snimku, nece se bas najbolje provesti.
                  Ono sto sam malo gledala, cini mi se da nema neke probleme prilikom udaranja osnovnih udaraca, sa tim da mi se cini da je promenio i tehniku fh, ali nisam 100% sigurna, ali servis je kritican. A ubedjena sam da je fizicki 100% spreman, u smislu kretanja, da tu nema nikakvih problema.
                  http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                  Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                  sigpic

                  Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                  with experience.

                  Comment


                  • Ako je 100% zdrav vrlo brzo on ide u TOP 5, bez većih problema. Nije on zaboravio igrati tenis, ukoliko je sve sanirano iće to sve dobro. Sam nivo tenisa sad nije ni bitan već stanje tijela to jest lakta. Lakat dobar = dobri rezultati, lakat loše = loši rezultati.
                    Mirza Bašić najbolji čovjek u TOP 79. a i šire.

                    Comment


                    • Originally posted by miloolja View Post
                      Jao jos samo Boksi da napise neko ohrabrenje
                      Salim se malo...al volim kada Prle ovako pise (if you know what I mean....)

                      “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

                      Comment


                      • I watched Novak Djokovic go through a meticulous stretching routine ahead of his practice session with Kevin Anderson this morning and he seems in good spirits. He chatted to tournament director Tommy Haas as he was warming up, asking him about ticket sales and whatever it is a tournament director takes care of at an event like this.

                      • Kakva sada prehlada?
                        Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                        Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                        "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                        Comment


                        • Comment


                          • Originally posted by Marija81 View Post
                            Kakva sada prehlada?



                            "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

                            Comment


                            • https://www.youtube.com/watch?v=gZFj7A0Syso

                              Comment

                              Working...
                              X