Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nikada Rafa nije tajio svoje povrede, cak se i u preterane detalje islo ... sve u cilju informiranje javnosti i izbegavanje upravo ovakvih stvari: spekulacije. I ne znam zasto neko uopste ne bi govorio o stupnju povrede, pa one su sastavni deo sporta na ovom nivou.
    I ne mozemo garantirati koja je opcija najbolja, kada uopste nismo stigli do tog stadiuma, jer uopste ne znamo koja je povreda ... u tome je cela misterija. I ja ne vidim niti jedan, racionalan razlog, da se to ne kaze. Ali, s druge strane imamo javno izrazenu skepsu Novaka, da on ne veruje u operaciju, sto sugerira da je operacija itekako bila opcija jos letos, ali da on licno ne veruje ... znaci ne dali zeli ili ne ... nego ne veruje, sto je bitno razlicno.
    On moze u privatnom zivotu u sta hoce verovati, i primenjivati, ali to ne ide ruku pod ruku sa profesionalnim sportom i kako on funkcionira. Mi ovde ne pricamo dali ce on igrati bilo kako, nego dali ce igrati na vrhunskom nivou. A, prema meni, statusom koji ima, itekako ima obavezu prema javnosti, prema turnirima, prema sponzorima, prema navijacima da da jasnu informaciju sta se dogadja.

    Comment


    • Originally posted by notorious View Post
      TI, koliko znaš vrhunskih sportista u bilo kojem sportu da taje povredu i da se ništa ni približno određeno ne može reći?
      Na osnovu cega mislis da se o povredi nista konkretno ne moze reci? Na osnovo toga sto Novak nije informisao siru publiku, ili ljude kao Obradovica?

      Originally posted by Niki View Post
      Nikada Rafa nije tajio svoje povrede, cak se i u preterane detalje islo ... sve u cilju informiranje javnosti i izbegavanje upravo ovakvih stvari: spekulacije. I ne znam zasto neko uopste ne bi govorio o stupnju povrede, pa one su sastavni deo sporta na ovom nivou.
      To nije tacno. Nadal je godinama davao nepotpunu informaciju o svojim povredama. To je islo do te mjere da je, kada se stvarno povrijedio na AO 2014. protiv Vavrinke, cio stadion zvizdao. Niko mu inicijalno nije vjerovao.

      Evo jednog clanka koji nagadja:
      https://www.tennis-prose.com/bios/ha...e-doping-laws/

      Mozda si zaboravila, ali je bila prica prije 2 godine, da se Nadal tesko oporavlja od operacije slijepog crijeva jer je to bila neplanirana povreda.
      Last edited by NI; 26-01-18, 12:54.

      Comment


      • Nema dana da se ne pomene izraz holistički pristup što je čista zloupotreba jedne sintagme.
        Apropo rasprave sva poenta je ko ima a ko nema poverenje u Novaka a time i u njegove izjave.
        Baš kao i Nadal ili Mari locirao je problem bez ulaženja u detalje. Odlučio se za jedan od sva pristupa savremene medicine baš kao i pomenuti dvojac.
        Od sve priče ispade da je glavni problem to što se nije odlučio za onaj drugi pristup.
        Njegov život, njegova odluka za koju odbijam poverovati da je loša baš zato jer mu verujem.
        Inače pominjati Nadala kao reper iskrenosti glede povreda a posebno transparentnosti lečenja istih je u najmanju ruku smešno.
        Last edited by pecaros; 26-01-18, 12:50.
        sigpic

        Comment


        • Nije tacno da je Rafa bio iskeren u vezi svojih povreda u proslosti, to prosto nije istina.

          tt
          sigpic

          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

          Comment


          • Stvarno nije bio iskren Nadal sjecam se kad se 2012 te pravio povrijedjen,8 mjeseci je trenirao kuci na Majorci i pravio taktiku za Djokovica.

            Comment


            • Na širu publiku mislim i zanima me odgovor koliko znaš vrhunskih sportista da taje povredu zbog koje ne mogu igrati?

              Comment


              • Originally posted by miloolja View Post
                Nije tacno da je Rafa bio iskeren u vezi svojih povreda u proslosti, to prosto nije istina.

                tt

                Comment


                • Originally posted by NI View Post
                  Na osnovu cega mislis da se o povredi nista konkretno ne moze reci? Na osnovo toga sto Novak nije informisao siru publiku, ili ljude kao Obradovica?



                  To nije tacno. Nadal je godinama davao nepotpunu informaciju o svojim povredama. To je islo do te mjere da je, kada se stvarno povrijedio na AO 2014. protiv Vavrinke, cio stadion zvizdao. Niko mu iniijalno nije vjerovao.

                  Evo jednog clanka koji nagadja:
                  https://www.tennis-prose.com/bios/ha...e-doping-laws/

                  Mozda si zaboravila, ali je bila prica prije 2 godine, da se Nadal tesko oporavlja od operacije slijepog crijeva jer je to bila neplanirana povreda.
                  Ako se nesto u detalje zna, to su Rafine velike povrede. Jer ovde o tome pricamo zar ne? Povrede zbog kojih neko pravi pauzu od po nekoliko meseci, koje potencijalno ugrozavaju karijeru. A, spekulacije o dopingu su sasvim druga tema, mada i to se uvek provlacilo kada je Rafa u pitanju, s time sto ovde o tome ne pricamo.
                  Ne secam se zvizdanja i da mu publika nije verovala da je povredjen ... a inace bas bi on zelio lazirati povredu u finalu GS.
                  2015 i 2016 godina su bile strasno teske za Rafu, i one je otvoreno o tome pricao, bilo je i manjih ili vecih povreda, ali i psihicki problem koje nije tajio.
                  Ali, opet ne vidim kakvu to veze ima, s time sto ne znamo detalje o povredu Djokovica, koja ga je udaljila od terena 6 meseci?

                  Comment


                  • Originally posted by notorious View Post
                    Na širu publiku mislim i zanima me odgovor koliko znaš vrhunskih sportista da taje povredu zbog koje ne mogu igrati?
                    Povredu ili sve detalje o povredi?

                    Comment


                    • Originally posted by miloolja View Post
                      Nije tacno da je Rafa bio iskeren u vezi svojih povreda u proslosti, to prosto nije istina.

                      tt
                      Na primer, o koju povredu ovog kalibra, koja moze da te udalji od terena na duzi period, ne znamo?

                      Comment


                      • Posto smo i dalje u potrazi za moderatorom koji navija za Djokovica, moram ja da se mesam

                        Nemojte nepotrebno da ubacujete Nadala u pricu, ipak je Djokoviceva fan tema
                        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                        sigpic

                        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                        with experience.

                        Comment


                        • Originally posted by NI View Post
                          Povredu ili sve detalje o povredi?
                          Bilo šta. Ovdje znamo samo gdje se nalazi problem i ništa drugo. Problem zbog kojeg je odsustvovao 6 mjeseci i pokazalo se neuspješno, a neuspješno je ispravno.
                          Recimo i da jeste ok probati, ali nije ok nastaviti istim putem i opet ići na pauzu ne čineći hirurški zahvat.

                          Comment


                          • Originally posted by bojanaBG View Post
                            Posto smo i dalje u potrazi za moderatorom koji navija za Djokovica, moram ja da se mesam

                            Nemojte nepotrebno da ubacujete Nadala u pricu, ipak je Djokoviceva fan tema
                            Posteno i fer ... spomenula sam u drugom kontekstu, kao poredjenje, ali u pravu si ... ko zeli o Rafinim povredama, na Rafinu temu ...

                            Comment


                            • Originally posted by bojanaBG View Post
                              Posto smo i dalje u potrazi za moderatorom koji navija za Djokovica
                              Evo ja predlažem limuna, on mi deluje kao idealan
                              “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                              Comment


                              • Originally posted by notorious View Post
                                Recimo i da jeste ok probati, ali nije ok nastaviti istim putem i opet ići na pauzu ne čineći hirurški zahvat.
                                Ti Vladan 2.

                                Vladana za Novakovog trenera.

                                Notu za sefa Novakovog zdrastvenog tima.

                                Comment

                                Working...
                                X