Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Taj RG, ga je bas kostao. Postavljen kao ultimativni cilj, dostignuce i zelja "napravio" je situaciju da sve nakon toga izgleda manje bitno.
    Opet telo je patilo, sudeci po raznoraznim pricama jos od ranije. Mozda i godinu ranije su poceli problemi, ali je taj RG i pritisak koji je Novak prevashodno, a i okolina (uza i sira) nametnuo/la prevagnuo, da se zanemare problemi i uloze dodatni napori kako bi se isti osvojio. Na kraju je uspeo u tome.
    Postavlja se pitanje, da li je bilo vredno truda? Ostvariti nesto sto se u tenisu ostvaruje jednom u 50 (a mozda i vise) godina - 4 uzastopna slema, uzeti konacno RG, a samim tim i karijerni slem i postaviti lestvicu toliko visoko da sve ostalo deluje mizerno. A sa druge strane isforsirati se toliko da je pad koji se desio nakon toga usled strasnog psihofizickog napora bio stravican? A povratak u sam vrh - kada kazem sam vrh mislim na ponovno kuntinuirano kicenje slem trofejima - iz ove perspektive deluje vrlo tesko zamisliv.
    Sta mislite vi ostali Novakovi navijaci odavde? Je li bilo vredno sve to cene koja se sada placa?
    Last edited by Sandugp; 24-01-18, 07:12.
    sigpic

    Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

    U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
    Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

    Comment


    • Nije tu samo lakat u pitanju. To jeste goruci problem ali muci njega masa problema ili ga je bar mucila u proslosti. Mislim da se ove godine vratio bar mislima na tenis, vidi se ta zelja koju nisam primecivao jedno vreme. Nikako da uskladi zelje i mogucnosti, luta i sa samim sobom i sa strucnim stabom i sa opremom. Sad je ipak najprece resiti taj problem sa laktom jer bez resenja za njega nije kompetativan za GS a to je najvaznije u daljem toku njegove karijere.

      Comment


      • Ja mislim da apsolutno jeste vredelo, da je postupio potpuno pravilno. RG je veoma bitan trofeji vredan takve žrtve, a igrač Novakovog kalibra ga je jednostavno MORAO osvojiti (barem jednom). Verovatno je potpuno svesno sa timom prihvatio taj rizik.

        Takodje smatram da je pravilno postupio, krio povredu i igrao pod blokadom koliko je mogao, prvo da iskoristi nalet - da je tada pauzirao pa nešto kao, pokušavao kasnije, ništa od RGa ne bi bilo. Drugo, nikako nije smeo da otkrije protivnicima do koje mere je loše, za sve te početne runde koje je dobijao na strahopoštovanje još u svlačionici morao bi dobro da se preznoji i dodatno preforsira lakat; tako je kad se namiriše krv pa se postane plen.

        Bilo je tu i pokušaja da se izvuče kakva takva korist iz situacije, u sličnoj je Nadal tako postupao; kad ne ide, kriva je povreda; a dok pobedjujem bol ne postoji (yes, no?) Mislim da je i to ok i sastavni deo mind gamea što medjusobno upražnjavaju, a nas navijače zbunjuju i iritiraju.
        "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

        Comment


        • Originally posted by Sandugp View Post
          Taj RG, ga je bas kostao. Postavljen kao ultimativni cilj, dostignuce i zelja "napravio" je situaciju da sve nakon toga izgleda manje bitno.
          Morao je on da osvoji taj RG. Ako ista, gresku je napravio sto nije uzeo pauzu poslije USO 2016. Naravno, lako je danas biti pametan.

          Po mom "objektivnom" misljenju, Novak je najbolji teniser u istoriji igre. Na njegovu zalost, najveci sampion u istoriji igre, Rafael Nadal, je igrao u isto vrijeme kad i on i nanio mu dva jezivo teska poraza koja su u mnogome determinisala Novakove prioritete u najboljim godinama. U oba mece je Novak bio vrlo blizu pobjedi.

          Prvi je poraz na Olimpijadi 2008. On ce dovesti do ogromne opsesije Olimpijskim zlatom. (Interesantno, ali nije bilo iste opsesije kod Federera.) Ta opsesija ce mu "upropastiti" dvije godine, 2012. i 2016. Drugi je poraz na RG 2013. On ce mu "upropastiti" 12 mjeseci koji su uslijedili. Mogao je Novak u mnogome ispraviti stvar 2014. ali pecanje je ostavilo trajni psiholoski problem, koji je prevazidjen tek pobjedom nad Nadalom 2015. na RG-u i osvajanjem RG-a naredne godine. Stavio sam upropastiti u navodnike jer su obadvije sezone bile zapravo sjajne. U protivnom bi bile fenomenalne. S druge strane, sve skupa ga je tjeralo da radi vise i onda smo dobili onu masinu iz 2015.-2016.

          Naravno, bilo je tu jos faktora i igraca (Vavrinka, Mari i donekle Federer) koji su doprinijeli da osvoji osjetno manje slemova nego je trebao, ali sve je to manje bitno od dva pomenuta poraza.

          Bio sam veliki pesimista poslije odustajanja od Dohe. Cinilo mi se da ne zna sto radi, da je izgubljen, da se samozavarava itd. Cudno, ali mi je AO vratio odredjeni optimizam. Ako se izuzme lakat, vidjeli smo da je Novak manje vise jednako dobar kao prije 2 godine. Sve je bilo tu osim dovoljnog broja meceva. AO je isto tako pokazao da nema prave konkurencije. Ima puno talentovanih igrac ali ni jedan ne obecava da dostigne Marijev nivo, da ne pricamo o velikoj trojici. Isto su pokazala i 3 prethodna slema.

          Naravno, lakat je veliko ako. Svejedno, cini mi se da ako 2018. posveti sanaciji tog problema, ima debelo vise od 50% sansi da uspije. Ostatak tijela izgleda OK, pa bi uz ovakvu konkurenciju mogao biti kandidat za osvajanje slemova jos najmanje 2-3 godine (pocev od 2019.).

          Comment


          • 2013 je bilo pecanje, 2014 nije bio toliko blizu i pored dobrog starta.

            Comment


            • Nakon tog RG-a i Nole Slema on je praktično igrao još celu noć jednu sezonu zbog čega ne mislim da je taj turnir ključan kada je o povredi reč.
              Najverovatnije se povreda javila pre tog turnira dok su post dešavanja doprinela pogoršanja stanja.
              Stoji činjenica da je kako po opštem utisku tako i po njegovom priznanju nakon RG-a došlo do velikog emotivnog pražnjenja. Mada su veći razlog po meni za tu vrstu emotivnog stanja bile vrlo blede i mlake reakcije medija i teniske javnosti na već legendarni Nole Slem. Verovatno to beše trenutak kada je trebalo stati međutim što zbog pritiska navijača, sponzora, medija, želje za novim dokazivanjem i ko zna čega još nije stao.
              sigpic

              Comment


              • Originally posted by cssr View Post
                kapiram cacanina. nije sve za forum
                Ma jeste za forum al ne sad nego posle....kad se "frustracije smanje i smire strasti" . Ne znam sta to nije za forum, ako nesto zelis da kazes onda to i uradis a ako ne zelis onda ni ne nagovestavas.

                Originally posted by cssr View Post
                Novak nesto krije. ne ciljano od fanova,publike.. dal od protivnika, sponzora, organizatora ili nekog desetog.. ali tu nesto ima
                Originally posted by skeptik View Post
                Nije tu samo lakat u pitanju. To jeste goruci problem ali muci njega masa problema ili ga je bar mucila u proslosti
                Slicni postovi. Verujem da ce se jednog dana masa stvari saznati ali tek nakon zavrsetka karijera. Ima tu i privatnih problema a ko zna sta se sve valja u corbi korporativnog biznisa....cak i jedan Nadal potvrdjuje da je ovo sada samo biznis, a ne vise sport. Mene ce uvek svrbeti onaj neprirodni poraz u Vimbldonu protiv Mareja za njegovu prvu titulu. Pa onda ovaj veliki sunovrat vodece cetvorke, koji je zbog godina jedino ocekivan od Federera, mada on na kraju ispade najspremniji.

                Originally posted by Ljubitelj tenisa View Post
                Što se tiče operacije i etike, izjavio je da nije pobornik toga uzima lekove da se truje i da ga neko "seče" (operacija).
                To moze biti legitimno misljenje zasnovano zdravim razumom a ne etikom. Niko ne zeli da se truje niti da bude secen, ali sam siguran da bi Nole i na to pristao ako bi to bilo jedino resenje. U pravu je sto to cuva kao poslednju opciju.

                Originally posted by Sandugp View Post
                Sta mislite vi ostali Novakovi navijaci odavde? Je li bilo vredno sve to cene koja se sada placa?
                Ne verujem da je u tom trenutku on smatrao da ce morati da zbog toga placa neku cenu. U tom trenutku je bilo vise nego opravdano....sto znaci da je i u ovom, s obzirom da postoji samo sada, a ne juce ili sutra

                Originally posted by Larisa View Post
                Drugo, nikako nije smeo da otkrije protivnicima do koje mere je loše, za sve te početne runde koje je dobijao na strahopoštovanje još u svlačionici morao bi dobro da se preznoji i dodatno preforsira lakat; tako je kad se namiriše krv pa se postane plen.
                Mudro receno.

                Originally posted by NI View Post
                Bio sam veliki pesimista poslije odustajanja od Dohe. Cinilo mi se da ne zna sto radi, da je izgubljen, da se samozavarava itd. Cudno, ali mi je AO vratio odredjeni optimizam. A
                Ono sto je cudno i sto u poslednjih mesec dana imamo tragove koji vode od velikog optimizma do velikog defetizma. Pred AO je izjavljivao kako je srecan sto se vratio i da je povreda sanirana ali jos uvek nije 100 posto, a odmah nakon poraza od Cunga Lunge kako razmislja i o operaciji a da nije sacekao nove snimke niti preglede da se ustanovi da li je stvarno doslo do pogorsanja povrede ili ne. Velika je razlika izmedju 80-90% (pre turnira) i 10-30% zalecenosti (nakon Cunge). Da nije bilo ove konferencije za stampu, svi bi ovaj turnir gledali kao na kvalitetan i prirodan povratak Noleta, s obzirom da je tesko ocekivati da odmah na prvom turniru posle 6 meseci dodje do samoga kraja.

                Comment


                • Taj ( konacno ) osvojeni RG je kao iz price o tamnom vilajetu - ako uzmes kajaces se, ako ne uzmes kajaces se. Naravno da smo tada bili presrecni sto je uzeo trofej i drzao sva 4 Slema u svojim rukama ali je i cinjenica da ga je preskupo stajao. Naravno, kao sto ste svi rekli, lako je sada biti pametan iz ove perspektive ali se setim one Vajdine izjave posle tog RG - da ga sad nije uzeo, nikad ne bi. Mozda su svi bili svesni da je taj problem sa laktom tesko resiv i da nece imati jos puno prilika za osvajanje. Ne znam sta mu je ciniti, ali mi je tesko da se pomislim da nikad vise nece igrati tenis na najvisem nivou .

                  Comment


                  • Originally posted by notorious View Post
                    2013 je bilo pecanje, 2014 nije bio toliko blizu i pored dobrog starta.
                    Naravno da je bilo 2013. Posljedice njega su se osjecale par godina iza.

                    On je morao da osvoji RG 2014. U to vrijeme je dominirao Nadala kako je htio. Nadal je usao u mec osjecajuci se inferiornim. Novak je izgubio zbog povracanje. Povracenje je bilo pak spoljna manifestacija ekstremne Novakove nervoze, frustracije i iracinlane nesigurnosti (kompleksa).


                    Originally posted by mmajstor View Post
                    Ono sto je cudno i sto u poslednjih mesec dana imamo tragove koji vode od velikog optimizma do velikog defetizma. Pred AO je izjavljivao kako je srecan sto se vratio i da je povreda sanirana ali jos uvek nije 100 posto, a odmah nakon poraza od Cunga Lunge kako razmislja i o operaciji a da nije sacekao nove snimke niti preglede da se ustanovi da li je stvarno doslo do pogorsanja povrede ili ne. Velika je razlika izmedju 80-90% (pre turnira) i 10-30% zalecenosti (nakon Cunge). Da nije bilo ove konferencije za stampu, svi bi ovaj turnir gledali kao na kvalitetan i prirodan povratak Noleta, s obzirom da je tesko ocekivati da odmah na prvom turniru posle 6 meseci dodje do samoga kraja.
                    To su izjave za javnost koje zbunjuju ako ih uzimas zdravo za gotovo. Medjutim, iza te dimne zavjese poluinformacija, nazire se istina. Novak ima zelju, ima igru, nije izgubio brzinu, povreda je nepredvidiva ali nije beznadezna. Iz svega sto je jucer napisano, zakljucujem da su sanse na oporavak deblo vece od 50% Godina dana bi trebal biti dovoljna da se vidi na cemu je.

                    Comment


                    • Originally posted by NI View Post
                      Novak ima zelju, ima igru, nije izgubio brzinu, povreda je nepredvidiva ali nije beznadezna.
                      Tako nekako...jos ako Cunga Lunga dobije i Federera, bice jasno da je Nole tu negde. Izgleda da je more tih poluinformacija ostavilo jaci utisak na navijace i javnost nego sto je njegova igra koja uopste nije toliko losa. Meni je zanimljivo sta ce sa servisom raditi. Jeste dobio na brzini, ali nemamo vise kik servisa koji su mu bili ubojito oruzje....da li se moze kik servis kvalitetno uvezbati ovakvim stilom izvodjenja?

                      Comment


                      • Originally posted by mmajstor View Post
                        Tako nekako...jos ako Cunga Lunga dobije i Federera, bice jasno da je Nole tu negde. Izgleda da je more tih poluinformacija ostavilo jaci utisak na navijace i javnost nego sto je njegova igra koja uopste nije toliko losa. Meni je zanimljivo sta ce sa servisom raditi. Jeste dobio na brzini, ali nemamo vise kik servisa koji su mu bili ubojito oruzje....da li se moze kik servis kvalitetno uvezbati ovakvim stilom izvodjenja?
                        Licno mislim da Chung tesko moze da dobije Federera sa onakvim servisom. Ali to nije bitno. U svakom slucaju, Chung je jedan od ozbiljnih konkurenata u mladjoj generaciji. Takvim smatram Kirjosa, Zvereva... Sigurno ce se pojaviti jos po neko. Rubljov je najozbiljniji kandidat za sada. Svejedno, ja cijenim da je maksimum koji Chung moze odstici onaj koji je imao Mari. To je ispod Novakovog nivoa.

                        Servis je briga, ozbiljna briga. Svejedno, ne treba biti takvi pesimista. Za sada je najveci problem sa servisom neprciznost i nepouzdanost. Za to treba puno treninga koji ne mozes da odradis jer ti je ruka povrijedjenja. Medjutim , s vremenom, to bi moralo doci. Nedotatak kika je ozbiljan manjak ali ni konkurencija nije stoje bila prije koju godinu.

                        Comment


                        • Obradović kaže da je po informacijama iz Novakovog tima došlo do odvajanje neke kosti u laktu koje javlja upale, navodno ta kost se može nalijepiti nazad operacijom ali on iz nekog razloga ne želi da ide. To je on rekao pa čisto da prenesem

                          Comment


                          • Najbolje što sam pročitao ovde je da se Novakova igra raspala zbog blage reakcije medija na 4 uzastopna slema. Is this real life or just fantasy[emoji23][emoji23][emoji23]
                            “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                            Comment


                            • Originally posted by mmajstor View Post
                              Tako nekako...jos ako Cunga Lunga dobije i Federera, bice jasno da je Nole tu negde. Izgleda da je more tih poluinformacija ostavilo jaci utisak na navijace i javnost nego sto je njegova igra koja uopste nije toliko losa. Meni je zanimljivo sta ce sa servisom raditi. Jeste dobio na brzini, ali nemamo vise kik servisa koji su mu bili ubojito oruzje....da li se moze kik servis kvalitetno uvezbati ovakvim stilom izvodjenja?
                              Cunga Lunga nece imati skoro nikakve sanse protiv Dede. Videces kako ce to Rodzer ofanzivnom igrom da sece u korenu. Nije on lud da se prebacuje sa njim do zore, a Cungova odlicna defanziva je dosla do izrazaja velikim delom i zbog tupih Novakovih napada. Videces koliko ce to pokrivanje terena da mu vredi protiv Rodzera.
                              A da ne pricamo o psiholoskom momentu i pritisku i polufinalu slema....
                              Ja bih voleo da ga Cung dobije, ali tesko ce se to desiti.
                              Last edited by Sandugp; 24-01-18, 10:12.
                              sigpic

                              Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                              U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                              Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                              Comment


                              • Originally posted by notorious View Post
                                Obradović kaže da je po informacijama iz Novakovog tima došlo do odvajanje neke kosti u laktu koje javlja upale, navodno ta kost se može nalijepiti nazad operacijom ali on iz nekog razloga ne želi da ide. To je on rekao pa čisto da prenesem
                                Hvala za info. Ako je problem u kostanom delu onda operacija ima vise smisla, nego ako je problem u samom mekom tkivu. Ali to sve ako je za verovati dokonom Obradovicu, a ja njemu nista ne verujem

                                Comment

                                Working...
                                X