Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by limun View Post
    Ti, druze, nisi svestan svoga tela i njegovih mogucnosti.
    Pojasni... svako telo ima neki limit, a ono te obavestava ovakvim dogadjajima kad ga premasis. Ovde govorimo o profesionalnom sportu.

    Comment


    • Originally posted by mmajstor View Post
      Pojasni... svako telo ima neki limit, a ono te obavestava ovakvim dogadjajima kad ga premasis. Ovde govorimo o profesionalnom sportu.
      Uporedi recimo Tenis, kao prilicno zahtevnu fizicku aktivnost na tom profesionalnom nivou, sa vezbom koju izvode budisti.
      https://en.wikipedia.org/wiki/Kaih%C5%8Dgy%C5%8D

      Comment


      • Originally posted by NI View Post
        Meni se cini da je Novak danas kalkulisao. A to je bilo otprilike ovako. On je poceo turnir sa povredom lakta. On je bila dijelom sanirana ali ne u potunosti. Zelio je da vidi do kuda moze ici i uopste da provjeri igru, pogotovo servis. Na kraju turnira je planirao da u svakom slucaju jos jednom razmotri terapiju.

        Tokom meca, stvari su se pogorsale, ali ne drasticno. To je vjerovatno bilo razocaranje ali je racunao da bi mu pobjeda dobro dosala (to su poeni koji ce mu i te kako trebati ako uzme pauzu) a dodatni napor nece drasticnio izmijeniti situaciju. Chung se pokazao prejak. Poslije meca nam je saopstio ono sto je znao prije turnira tj. da mora da razmisli o terapiji.

        Mislim da su obije odluke bile ispravne. I danasnja da nastavi mec i odluka da igra AO, sa sigurnoscu moze reci da ce biti kandidat za slem ako zalijeci lakat. Da li je bila ispravna odluka da se lati rekete poslije 3 a ne poslije 6 mjeseci? Ne znam. To moze samo specijalista da kaze.
        Mislim da nije kalkusio. Igrao je onoliko koliko su trenutno njegove mogucnosti. Ocigledno se taj pritisak na lakat kumulativno povecavao kako je turnir tekao i mislim da bi predao sledeci ili onaj naredni mec. Ono sto je najtragicnije je da se Chung nudio ali nije znao, nije umeo to da iskoristi. Novak je trenutno TOP 20 igrac u ovakvom stanju i tako treba gledati ovo. On ovako moze da igra i dalje na turu ako mu je samo do tenisa. Ako hoce titule mora da pauzira najmanje godinu dana posto je ovo ocigledno bilo prekratko ili operacija. Tu se slazem sa tobom da samo specijalista zna sta je najbolje u datom trenutku za Novaka.
        Last edited by skeptik; 22-01-18, 18:18.

        Comment


        • Originally posted by limun View Post
          Uporedi recimo Tenis, kao prilicno zahtevnu fizicku aktivnost na tom profesionalnom nivou, sa vezbom koju izvode budisti.
          https://en.wikipedia.org/wiki/Kaih%C5%8Dgy%C5%8D
          Nisam bas mogao da zakljucim iz clanka... shvatio sam da je to neka vrsta maratona, koja nije bas uporediva sa profi sportom pogotovo ne tenisom. Cak i da budisti mogu znacajnu snagu crpiti iz uma, Nole to sigurno ne moze jer su u pitanju godine i godine meditacija i zivota oslobodjenog materijalnim vrednostima a Nole uziva u svim blagodetima kapitalizma i konzumerizma.

          Comment


          • Na AO prije dvije godine, Novak je dobio 45.5% na Chungov servis, a danas 41.2 %. Mala razlika.

            S druge strane Chung je osvoji prije 2 godine 22% poena na Novakov servis a danas 44.6%. Drasticna razlika.

            Comment


            • Sačekala sam ceo dan da mi se slegnu utisci...

              Savršeno me zaboli briga za poraz, na početku turnira nisam ni očekivala da stigne daleko, ali jesam da igra bez bola...Na žalost to se nije dogodilo...
              Pišete o nekakvoj odličnoj igri Čunga.
              Ljudi Čung je bio dobar,a Novak jako loš...
              Znam ispada da nipšodaštavam Čungovu igru,ali da je danas igrao protiv Novaka iz meča sa RV, uzeo bi skupa 6 gemova...

              No da se vratim na Novaka.

              Ovo što je Noto napisao,napisah i ja pred početak AO. Da će AO biti prekretnica u karijeri i da će imati 2 opcije ukoliko se bude mučio sa bolovima.

              Originally posted by notorious View Post
              Ne može se igrač tipa Chunga Lunga dobiti ako fizički nije 100% a nije. Operacija ili penzija, toliko je prosto.
              Ukoliko ponovo krene sa pričom o odmaranju lakta i pauzom,popi*deću...


              Originally posted by Ruzni Prljavi Zli View Post
              Sad se javljaju razni "stručnjaci " i doktori koji zameraju Novaku što se odlučio za lečenje lakta umesto da se odlučio za pribegavanju operativnog zahvata. Verujem da je Nole ispitao sve mogućnosti i da je pod savetom stručnjaka odlučio šta je najbolje za nastavak karijere. Svako ko se iole razume u medicinu zna da su povrede lakta i razni pregibi koji se nalaze na tom mestu jako teško otklanjaju i da je vreme i mirovanje jedini saveznik.

              Послато са SM-T210 уз помоћ Тапатока

              Zameraš nekima,a upravo u ovom postu ti objašnjavaš stručne stvari...I šta ti znači ovo za uklanjanje pregiba?!
              Pretpostavljam,a ispravi me ako grešim,da misliš na nerv...
              Ali mi i dalje ne znamo šta je konkretno u pitanju.
              Da li je tetiva, nerv , zglob...
              Tačno je ,operacija ne garantuje izlečenje,ali kao što vidimo ni odmor ga ne garantuje.
              Ali sam od starta bila za operaciju. Ali to sam samo ja...svi smo različiti...ja takve stvari rešavam u startu-lomim preko kolena da se narodski izrazim...
              Novak je očigledno razmišljao drugačije - iz straha od operacije- po njegovim rečima,tada pre par meseci...
              A sada nas je taj strah vratio na početak...
              Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
              Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
              "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

              Comment


              • Jel mozemo da stavimo jednu malu anketu ovde: Sta mislite, kada i da li ce Novak u potpunosti oleciti povredu lakta?
                Mislim da ce nastavak cele karijere da se svede na tu povredu.

                Comment


                • Originally posted by mmajstor View Post
                  Nisam bas mogao da zakljucim iz clanka... shvatio sam da je to neka vrsta maratona, koja nije bas uporediva sa profi sportom pogotovo ne tenisom. Cak i da budisti mogu znacajnu snagu crpiti iz uma, Nole to sigurno ne moze jer su u pitanju godine i godine meditacija i zivota oslobodjenog materijalnim vrednostima a Nole uziva u svim blagodetima kapitalizma i konzumerizma.
                  Naravno da ovaj izazov nije uporediv sa tenisom. Tenis je maciji kasalj.
                  Naveo sam ga kao primer sta sve telo moze da izdrzi a da se ne povredi.

                  Nisam ni mislio da bi Nole izdrzao u 1000-dnevnom kruzenju oko planine, ali bi definitivno mogao uz pravilnu (sadasnju) ishranu i cescim praktikovanjem meditacije da bude jos dugo medju najboljima.
                  Sto se tice Novakovog uzivanja u "blagodetima kapitalizma i konzumerizma", rekao bih da nisi dovoljno informisan o njemu i njegovom nacinu razmisljanja.

                  Comment


                  • sigpic

                    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                    Comment


                    • Prvo i osnovno ljudi, da je on zalecio lakat kako valja, ne bi nosio steznik uopste. Mogao je on tu da bude preventive radi, ali cim je steznik na ruci, nije to to.
                      Drugo i osnovno svi pisu kako im rezultat nije bitan, a svi su zeleli da osvoji ovo - a nakon nekoliko meceva pogotovo, jer su apetiti porasli i igra koju je pruzao je davala osnova za takvo razmisljanje, ne prevelikog, ali osnova. I onda se zaboravlja da je on vec "mator" teniser i da nema jos mnogo vremena, pa se postavlja logicno pitanje: "Kada ce osvojiti jos slemova ako nece sad???"
                      I jos ona prica na kraju da je morao da koristi lekove tokom turnira, da "ubija bolove" sto automatski ono "prvo i osnovno" potvrdjuje.
                      I trece i osnovno u pravu si Larisa - sam mu samo Bog moze pomoci
                      sigpic

                      Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                      U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                      Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                      Comment


                      • Možda slijedi duža pauza reče i ostade živ. Vidi se da razborito razmišlja, vrijeme je da proba s pauzom kako bi možda bilo bolje nakon svih napora.

                        Comment


                        • Originally posted by Sandugp View Post
                          Prvo i osnovno ljudi, da je on zalecio lakat kako valja, ne bi nosio steznik uopste. Mogao je on tu da bude preventive radi, ali cim je steznik na ruci, nije to to.
                          Drugo i osnovno svi pisu kako im rezultat nije bitan, a svi su zeleli da osvoji ovo - a nakon nekoliko meceva pogotovo, jer su apetiti porasli i igra koju je pruzao je davala osnova za takvo razmisljanje, ne prevelikog, ali osnova. I onda se zaboravlja da je on vec "mator" teniser i da nema jos mnogo vremena, pa se postavlja logicno pitanje: "Kada ce osvojiti jos slemova ako nece sad???"
                          I jos ona prica na kraju da je morao da koristi lekove tokom turnira, da "ubija bolove" sto automatski ono "prvo i osnovno" potvrdjuje.
                          I trece i osnovno u pravu si Larisa - sam mu samo Bog moze pomoci
                          I eventualno Limun,ali bez zezanja licno mislim ono sto je Noto danas pisao ili operacija ili penzija,ok pokusao si bez nje,ocigledno ne moze tako,sad probaj sa operacijom,sto isto ne znaci da ce se oporaviti,al nema trece,cetvrto.
                          Jedino se nadam da nije isao na operaciju zato sto ima strah od iste(noza) ,a ne da mu je neku ubacio u glavu da to moze i treba samo ovako,a nikako pod noz iz bilo kog razloga
                          Last edited by 61563; 22-01-18, 18:57.

                          Comment


                          • Originally posted by Marija81 View Post
                            Sačekala sam ceo dan da mi se slegnu utisci...
                            Meni se nisu slegli utisci, čuvao se ceo dan rezultata i sad završio sa gledanjem.
                            Ukratko, na terenu je postojao samo jedan igrač zaslužan za sve dobro i loše - Novak.
                            Ništa nije štimalo od prvog do poslednjeg udarca....

                            Comment


                            • Originally posted by 61563 View Post
                              I eventualno Limun,ali bez zezanja licno mislim ono sto je Noto danas pisao ili operacija ili penzija,ok pokusao si bez nje,ocigledno ne moze tako,sad probaj sa operacijom,sto isto ne znaci da ce se oporaviti,al nema trece,cetvrto.
                              Jedino se nadam da nije isao na operaciju zato sto ima strah od iste(noza) ,a ne da mu je neku ubacio u glavu da to moze i treba samo ovako,a nikako pod noz iz bilo kog razloga
                              Doslovce je rekao da neće ići na operaciju,posle Vimbldona.
                              Pri tom ,moje čuđenje je veće s' obzirom na to da je operisao nos...Ali tada ga je vodio Srđan...
                              Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                              Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                              "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                              Comment


                              • Sad čitam izjavu i komentare oko lakta. Iskreno ja nisam primjetio probleme sa laktom.
                                Loš servis od starta, puno promašenih zicera, loše kretanje....

                                Comment

                                Working...
                                X