Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • sigpic

    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

    Comment


    • Da li je Novak rekao ista konkretno o povredi lakta? Da li planira pauzu ili pregled?

      Comment


      • Jel ti ne možeš da otvoriš titove?

        Ne deluje ništa optimistično, inače ne zna se još tačno šta će i kako biti..."postoji rizik od duže pauze"

        Sa srpskim novinarima:

        http://sportklub.rs/Tenis/Grand-Slam...uza-pauza.html
        sigpic

        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

        Comment


        • Hvala Olja!

          U osnovi neodredjeno. Razumijem da nije siguran u terapiju. ALi on ne kaze sto mu je tacno bilo danas, sto se pogorsalo, sto je planirao da se desi na AO itd. Pretpostavljam da mora tako biti, da ne moze biti iskren. "Mozda sledi duza pauza" je neodredje odgovor.

          Meni se nije cinilo da lakat pravi tako velike probleme kao protiv Berdiha ili Manarina u Uimbldonu. Zakljucio bih da je osjecao bolove jos na startu turnira. Stvari su se pogorsale danas. Ipak, cini mi se da je najveci problem bio u glavi, tj. da ga je razmisljanje o povredi dekoncetrisalo. Sto je prirodno.
          Last edited by NI; 22-01-18, 16:58.

          Comment


          • Originally posted by miloolja View Post
            Što ti smeta Jelena?
            Sad smeta svaki qdjavo

            Kukaju ko neke babe, ko da ih ne znaš

            Dakle, rekoše mu da povreda nije za operaciju; pa dobro, naćiće onda neko drugo rešenje, meni je prilično jasno da se neće predati tek tako.

            Nole ne očajavaj brate, daće bog
            "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

            Comment


            • Originally posted by NI View Post
              Hvala Olja!

              U osnovi neodredjeno. Razumijem da nije siguran u terapiju. ALi on ne kaze sto mu je tacno bilo danas, sto se pogorsalo, sto je planirao da se desi na AO itd. Pretpostavljam da mora tako biti, da ne moze biti iskren. "Mozda sledi duza pauza" je neodredje odgovor.

              Meni se nije cinilo da lakat pravi tako velike probleme kao protiv Berdiha ili Manarina u Uimbldonu

              U principu bih se sa ovim složila ali sad, ko će ga znati...
              "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

              Comment


              • Originally posted by Larisa View Post
                U principu bih se sa ovim složila ali sad, ko će ga znati...
                On mi je, cak i u 3. setu, djelovao kao neko ko zeli u prvom redu da dobije mec a ne kao neko ko se cuva da ne pogorsa povredu a igra samo da ne bi razocarao publiku.

                Comment


                • Nema ni reci o kakvoj je povredi rec, a vec se spominje operacija. Sve sto znamo jeste da se povreda pojavila kao zamor materijala tj kao posledica dugotrajnog opterecenja, iz kog razloga je i promenio servis da bi ono bilo sto manje. Po meni nijedna operacija ovo ne moze da resi. Nije mi za Novaka jasno kako sam ne moze da prizna da manjak misicne mase na ruci mora da znaci i manje opterecenja inace tkivo strada kao sto je i stradalo. Ne moze se istim intenzitetom igrati sa manje misicne mase, prosto se ne moze. Ok ako je veganstvo nepovratan proces, nekim ljudima prosto tako klikne i tesko se moze nazad. Ali onda je glupo ocekivati neki come back i ludacke partije ili operacije koje to treba da obezbede. Ako mu se igra tenis zbog tenisa, sto mora biti najbolji, a ako mu je smor da igra na tom nivou onda treba da ga skroz batali, ili da batali veganstvo. Ne vidim neko trece resenje, kakve crne operacije...
                  Last edited by mmajstor; 22-01-18, 17:08.

                  Comment


                  • Sad se javljaju razni "stručnjaci " i doktori koji zameraju Novaku što se odlučio za lečenje lakta umesto da se odlučio za pribegavanju operativnog zahvata. Verujem da je Nole ispitao sve mogućnosti i da je pod savetom stručnjaka odlučio šta je najbolje za nastavak karijere. Svako ko se iole razume u medicinu zna da su povrede lakta i razni pregibi koji se nalaze na tom mestu jako teško otklanjaju i da je vreme i mirovanje jedini saveznik.

                    Послато са SM-T210 уз помоћ Тапатока

                    Comment


                    • Meni je sad žao Noleta. Ali jebote vidim mu ruku kao u devojčice. Jebite mi sve ako ga nisu vračali 10 godina. Nema drugog objašnjenja on je zaveden jednostavno.

                      Bukvalno pretanka ruka kao da trči maraton.

                      Comment


                      • NI, jedno je volja drugo su mogucnosti. On je igrao bukvalno bez servisa, pod bolovima dok sa druge strane imao si ociglednog Chunga koji nije pao iako sam iskreno ocekivao da se desi u nekom trenutku. Realno i da je prosao Chunga ne bi mogao da prodje Federera i Nadala, mislim da je i Kirjios prejak za njega u ovom trenutku. Nije samo lakat problem ali ako taj problem ne resi ostali su nebitni.

                        Comment


                        • Ili veganstvo ili top profesionalni sport. Ne moze i jedno i drugo. Kada shvati da je ovo ILI a ne I, verujem da ce mu to uverenje pomoci. Ili mozda i odmoci s obzirom da mu je do obe stvari jako stalo, ali cak i ako se osvesti mislim da bi izabrao veganstvo. Samo se plasim da ga ne olese i osakate pomenuti priznati dr/mr/primarijusi sa tim operacijama koje mu nista nece pomoci nego mu doneti samo novu patnju i razocarenja za mnogo para...
                          Last edited by mmajstor; 22-01-18, 17:21.

                          Comment


                          • Originally posted by mmajstor View Post
                            Ili veganstvo ili top profesionalni sport. Ne moze i jedno i drugo. Kada shvati da je ovo ILI a ne I, verujem da ce mu to uverenje pomoci. Ili mozda i odmoci s obzirom da mu je do obe stvari jako stalo, ali cak i ako se osvesti mislim da bi izabrao veganstvo. Samo se plasim da ga ne olese i osakate pomenuti priznati dr/mr/primarijusi sa tim operacijama koje mu nista nece pomoci nego mu doneti samo novu patnju i razocarenja za mnogo para...
                            Ti, druze, nisi svestan svoga tela i njegovih mogucnosti.

                            Comment


                            • Originally posted by skeptik View Post
                              NI, jedno je volja drugo su mogucnosti. On je igrao bukvalno bez servisa, pod bolovima dok sa druge strane imao si ociglednog Chunga koji nije pao iako sam iskreno ocekivao da se desi u nekom trenutku. Realno i da je prosao Chunga ne bi mogao da prodje Federera i Nadala, mislim da je i Kirjios prejak za njega u ovom trenutku. Nije samo lakat problem ali ako taj problem ne resi ostali su nebitni.
                              Meni se cini da je Novak danas kalkulisao. A to je bilo otprilike ovako. On je poceo turnir sa povredom lakta. On je bila dijelom sanirana ali ne u potunosti. Zelio je da vidi do kuda moze ici i uopste da provjeri igru, pogotovo servis. Na kraju turnira je planirao da u svakom slucaju jos jednom razmotri terapiju.

                              Tokom meca, stvari su se pogorsale, ali ne drasticno. To je vjerovatno bilo razocaranje ali je racunao da bi mu pobjeda dobro dosala (to su poeni koji ce mu i te kako trebati ako uzme pauzu) a dodatni napor nece drasticnio izmijeniti situaciju. Chung se pokazao prejak. Poslije meca nam je saopstio ono sto je znao prije turnira tj. da mora da razmisli o terapiji.

                              Mislim da su obije odluke bile ispravne. I danasnja da nastavi mec i odluka da igra AO, sa sigurnoscu moze reci da ce biti kandidat za slem ako zalijeci lakat. Da li je bila ispravna odluka da se lati rekete poslije 3 a ne poslije 6 mjeseci? Ne znam. To moze samo specijalista da kaze.

                              Comment


                              • Zbog sprečenosti meč nisam gledao uživo ali evo odgledah reprizu.
                                Čestitke Čungiću
                                Ako je Novak već morao izgubiti onda mi je drago da je to od ovog junoše koji ima moje neskrivene simpatije.
                                Priznajem svoju grešku u proceni ishoda meča.
                                Naime kao temelj mojih predviđanja bio je Novak iz prethodnog meča. U tom meču protiv RV-a Novakov forhend podsetio na onaj pre povrede a upravo taj i takav forhend danas je trebao da napravi razliku u Novakovu korist.
                                Međutim desilo se da se obistini strah po kome Novak još uvek nije u potpunosti spreman za povratak na nivo dovoljan za najveće domete.
                                Teška povreda lakta ostavila je velike posledice i to se jasno vidi u svakom lošem servisu, u svakoj duploj servis grešci u svakom traljavom forhendu kao i svakom zamahu pri bekendu bez onih Novak trade mark korekcija desnicom kada dovodi glavu reketa u željeni položaj.
                                Dve su opcije koji mi se nameću u vezi tog nesrećnog lakta.
                                Prva je gora a to je obnavljanje povrede. Ova opcija je toliko loša da ne smem ni pomisliti na njene posledice.
                                Druga bi bila da još uvek nije probio psihološku barijeru nastalu povredom. Pozadina tog problema je pojava bola iako za njega ne postoji stvarni razlog. Mozak zapravo traži još vremena da prihvati novo stanje. Moguće da taj period navikavanja i dalje traje.
                                Vreme će dati odgovor na sve dileme a nama nema druge do čekati.
                                P. S. Miloj mi Olji skidam šešir za post o 'navijačima'
                                Last edited by pecaros; 22-01-18, 17:48.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X