Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by skeptik View Post
    Bilo bi isto. Za organizatore AO Marej je ocigledno veca zvezda od Novaka posto je spomenut u najavi za AO 18 za razliku od Novaka tako da bi i on imao prednost u odnosu na Novaka.
    Ti baziras svoju procjenu na onome sto si procitao prije mjesec dana. Ja pak baziram moju procjenu da je greska toliko velika da ne moze biti slucajna. Ne moze se slucajno zaboraviti izrac koji je 6 puta osvoji turnir. Naravno da njih pitas, oni bi odgovorili: "Kako smo mogli napraviti takvu gresku." Mora postojati jaki razlog sto su izostavili Novaka u najavi turnira! Ja mogu jedino novce vidjeti kao takav razlog.

    Tim vise sto postoji jos jedan razlog koji ti ne uzimas u obzir. Australija je mladji brat Engleske i Amerike. I jako su ponosni bilo sto sto je na nivou USA ili Engleske. U svijetu zabave, nemaju nista ni priblizno znacajno kao AO koji je tek od nedavno postao punopravni GS. Prije 40 godina je bio slem samo po imenu. U vrijeme Konorsa, Mekinroa i Borga je bio drugorazredni GS turnir. Cak ni u doba Agasija i Samprasa nije u stekao status jednako vaznog GS-a. To je tek postignuto u zadnjih 10-15 godina. Zato bi bilo logicno da oni slave Novaka i vise nego treba. Medjutim nesto je prepreka... Sto? Ljubav, lijepe oci, pravoislavlje... Nema sanse, to mogu biti samo novci.

    Originally posted by miloolja View Post
    Kad NI pominjes novac i vecu zelju za profitom...sta tacno znaci u ovom slucaju...nisu prodali karte za sutrasnji dan, tj zavisi im prodaja od toga ko igra u vecernjem terminu? Mislim ipak ne pricamo o nekom sporednom terenu, jel... gde se karte mozda i ne prodaju skoro sve unapred.

    tt
    Ja ne znam kao tacno ide njihova finasijska konstrukcija. Karte nisu najveca stavka. TV prenosi i sponzori su veca. Da li jos postoji i ponesto nevidljivo? Moguce. Medjutim za objasnjenje ovoga o cemu pricamo, dovoljan je podatak od prije 3 godine. Dajem okvirne cifre po sjecanju.

    Zarada od nagrada- Federer 5 miliona dolara, Novak- 11 miliona dolara.
    Ukupna zarada- Federer 65 miliona dolara, Novak- 30 miliona dolara.

    To je jako indikativno. AO se na svjetskom trzistu prodaje kao zabava. Bolju cijenu postizu ako je glavni zabavljac Federer a ne Novak.

    Ako Federer, koji je daleko najvredniji artikal u svijetu tenisa, nije mogao progurati sindikat igraca, sto je trebalo Novaku da on to pokusava?

    Originally posted by NEMANJA97 View Post
    Nekad kad čitam komentare šta NI piše prosto se ŠLOGIRAM. Nekad mislim da ni on ne zna tačno šta piše. Tako da se neću pojedinačno okretati na razne stvari koje nimalo nemaju veze sa logikom.
    Ja ne mogu dati tacne detalje. Mogu samo da ih naslutim. Pitanje je da li ti masta dozvoljava da naslutis isto sto ja naslucujem.
    Last edited by NI; 17-01-18, 13:28.

    Comment


    • Ja naravno pričam o konkretnom slučaju, ne o tome koliko ko i od koga i čega zarađuje, to znamo valjda, već o ovom sada sutrašnjem događaju, gde su i karte i prava prenosa rasprodate, odnosno prodati.. a to se ne radi pre meča kada izađe raspored za taj dan, već i nekoliko meseci ranije.
      Pogotovu što Novak eto nema ekskluzivno pravo na večernji termin, pa da postoji neki strah od manje zarade, jer oni neće te karte rasprodati, niti prava prenosa prodati mnogim svetskim kućama, to je mogao da bude jedan termin ili dva eventualno. Uostalom nema samo Federer večerenje termine rezervisane za sebe, naravno pored domaćih igrača uskaču i drugi...pa sad da ne preturam ko sve.

      Ali sećamo se svi i onog sramnog poteza vimblodonske sage kada nisu hteli da prebace Novaka na slobodan centralni teren pa je morao da igra dva dana... Tada nije bilo nikakve veze sa (ne)zarađenim novcima, i generalno bilo je onoliko raznih gafova prema njemu....rekla bih namernih.

      Ovo što je predsednik Saveta ATP igrača, ne smatram da je nikakva minus, jer gore od ovoga ne može, odnosno oduvek su se ovako ponašali prema njemu. A ako misli da može nešto da promeni, pa makar se i pisalo samo ili uradi, mada mi znamo da ne može, ali nebitno, ako on misli da može..a što da ne.
      sigpic

      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

      Comment


      • Ako mislis da ne moze gore, onda se jako varas.

        Comment


        • Moguce da gresim. Samo ovoga je odivek bilo, osim sto nam sada mnogo vise smeta i bode, posle svega, kada je objasnio mnoge stvari, pricam naravno o brutalnim dominacijama u odredjenim vremenskim periodima..
          A vala penzionisace i Federer jednom.

          tt
          sigpic

          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

          Comment


          • Originally posted by NI View Post




            Ja ne mogu dati tacne detalje. Mogu samo da ih naslutim. Pitanje je da li ti masta dozvoljava da naslutis isto sto ja naslucujem.
            Ne bavim se maštom nego ozbiljnim stvarima. Tako da mogu slobodno reći da se sa ovim tvojim danas apsolutno ne slažem.
            Nekad imaš baš neke akrobacije, ali ovo je haos.
            Mnogo imaš upitnika u svojim teorijma, a stvari mogu vrlo jednostavno da se objasne.
            Last edited by NEMANJA97; 17-01-18, 14:09.

            Comment


            • Originally posted by miloolja View Post
              Moguce da gresim. Samo ovoga je odivek bilo, osim sto nam sada mnogo vise smeta i bode, posle svega, kada je objasnio mnoge stvari, pricam naravno o brutalnim dominacijama u odredjenim vremenskim periodima..
              A vala penzionisace i Federer jednom.

              tt
              Vala i to jednom će se Federer penzionisati. Samo što niko tad neće promeniti odnos prema Novaku.
              Dok bi to podrazumevala teorija koju je Ni izneo.

              Comment


              • Federer je zlatna koka. Nece je se oni lako odreci. Federer je pretprosle godine (2016) zaradio 70 miliona dolara a daleko je zaostajao i za Novakom i za Marijem. Niko mu te pare nece dati ako ne zaradi daleko vise nego je ulozio u Federera.

                Ne mislite valjda da Federer jos igra zato sto voli tenis.

                Comment


                • Originally posted by NI View Post
                  Federer je zlatna koka. Nece je se oni lako odreci. Federer je pretprosle godine (2016) zaradio 70 miliona dolara a daleko je zaostajao i za Novakom i za Marijem. Niko mu te pare nece dati ako ne zaradi daleko vise nego je ulozio u Federera.

                  Ne mislite valjda da Federer jos igra zato sto voli tenis.
                  Da, samo materijalista moze da pomisli da on igra zbog neceg drugog.
                  http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                  Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                  sigpic

                  Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                  with experience.

                  Comment


                  • sigpic

                    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                    Comment


                    • Originally posted by NI View Post
                      Federer je zlatna koka. Nece je se oni lako odreci. Federer je pretprosle godine (2016) zaradio 70 miliona dolara a daleko je zaostajao i za Novakom i za Marijem. Niko mu te pare nece dati ako ne zaradi daleko vise nego je ulozio u Federera.

                      Ne mislite valjda da Federer jos igra zato sto voli tenis.
                      Dobro i šta posle Federera?

                      Comment


                      • Originally posted by NEMANJA97 View Post
                        Dobro i šta posle Federera?
                        Onda ce Djokovic doc na red da bude zlatna koka,nego treba to docekat.Iako on vec jeste zlatna koka,samo sto ova iz Bazela daje vise jaja.(kako ovo lose zvuci)
                        Last edited by E1_PG; 17-01-18, 14:35.

                        Comment


                        • Originally posted by NI View Post
                          Federer je zlatna koka. Nece je se oni lako odreci. Federer je pretprosle godine (2016) zaradio 70 miliona dolara a daleko je zaostajao i za Novakom i za Marijem. Niko mu te pare nece dati ako ne zaradi daleko vise nego je ulozio u Federera.

                          Ne mislite valjda da Federer jos igra zato sto voli tenis.
                          Ja mislim da Federer jos igra zato sto Mirka voli tenis.

                          Daj bre NI, jesi li ozbiljan ili namerno provociras Bojanu.

                          Nego sta vi mislite, kako ce nam Nolence nocas proci.
                          Last edited by icetea; 17-01-18, 14:38.
                          -To define is to limit.

                          Comment


                          • Originally posted by NEMANJA97 View Post
                            Ne bavim se maštom nego ozbiljnim stvarima. Tako da mogu slobodno reći da se sa ovim tvojim danas apsolutno ne slažem.
                            Nekad imaš baš neke akrobacije, ali ovo je haos.
                            Mnogo imaš upitnika u svojim teorijma, a stvari mogu vrlo jednostavno da se objasne.
                            Ajde objasni ih care, kad je tako jednostavno.

                            @bojana, Ja smatram da Fed voli tenis, novca je zaradio dovoljno za tri zivota. Covek treba da bude inspiracija mladjim igracima sto se tice samog pristupa tenisu.
                            Ali jeste I dalje zlatna koka, I bice dok se ne penzionise. Sto podrazumeva da onaj ko invenstira u njega I dalje veruje da moze dobro zaraditi na njegovom brendu da ne kazem slavi i rezultatima.

                            Meni je skroz normalno da taj koji investira svim snagama stiti svoje interese pa je ovo igranje u vecernjim terminima, nacin da se njemu pomogne. Takodje RF je opasan brend tako da za sve investitore je bolje da on nastupa u prime time terminu.

                            Ne moze niko da kaze ovde a ni bilo gde drugde da je Fed-Struf atraktivniji duel od Gael-Novak.

                            A ovo sta Novaku rade je podmuklo, ali dobro napredujemo. Dnevni termin na Rod Laveru, onda sledi Hisense da se odigra prvi mec nesto kasnije, mada mozda zasluzi I MC arenu.
                            There's something wrong with me chemically
                            Something wrong with me inherently
                            The wrong mix in the wrong genes
                            I reached the wrong ends by the wrong means
                            It was the wrong plan
                            In the wrong hands
                            With the wrong theory for the wrong man
                            The wrong lies, on the wrong vibes
                            The wrong questions with the wrong replies

                            Comment


                            • Nesto sam procitao sta se pisalo, nesto nisam ... ali u sustini nije toliko bitno.
                              Bitno je da se ovo ne radi da bi se odmoglo Novaku, vec iz prostog i jednostavnog razloga da se sto vise udovolji (olaksa, pomogne) Rodzeru. Novak je tu kolateralna steta jer je zapao u njegovu polovinu. Isto bi prosao bilo ko drugi (dobijao bi sporedne terene i losije termine u odnosu na Rodzera).
                              Tako ce biti sve do Rodzerove smrti - jer ce on izgleda do smrti da prebacuje lopticu preko mreze... profesionalno i za pare ... 100% ..... pre ce se Novak penzionisati od Rodzera ....
                              Rodzer namigne oni skacu, Rodzer prdne oni se takmice da nahvale taj divni miomiris, ono sto je Rodzeru smesno svima je smesno, dok ono sto Rodzer ne voli ne voli niko .... jos samo fali svi kolektivno ku*ac da mu popuse i sve ce biti sjajno.
                              Ali nije tu Rodzer kriv, nego bezlicni dupeuvlakasi kojih ima svugde i koji se samo najpopularnijim i najprofitabilnijim stvarima priklanjaju.
                              Tako da NI u pravu si .... sve je to zbog para ...
                              sigpic

                              Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                              U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                              Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                              Comment


                              • Originally posted by NI View Post
                                Ti baziras svoju procjenu na onome sto si procitao prije mjesec dana. Ja pak baziram moju procjenu da je greska toliko velika da ne moze biti slucajna. Ne moze se slucajno zaboraviti izrac koji je 6 puta osvoji turnir. Naravno da njih pitas, oni bi odgovorili: "Kako smo mogli napraviti takvu gresku." Mora postojati jaki razlog sto su izostavili Novaka u najavi turnira! Ja mogu jedino novce vidjeti kao takav razlog.
                                Tim vise sto postoji jos jedan razlog koji ti ne uzimas u obzir. Australija je mladji brat Engleske i Amerike. I jako su ponosni bilo sto sto je na nivou USA ili Engleske. U svijetu zabave, nemaju nista ni priblizno znacajno kao AO koji je tek od nedavno postao punopravni GS. Prije 40 godina je bio slem samo po imenu. U vrijeme Konorsa, Mekinroa i Borga je bio drugorazredni GS turnir. Cak ni u doba Agasija i Samprasa nije u stekao status jednako vaznog GS-a. To je tek postignuto u zadnjih 10-15 godina. Zato bi bilo logicno da oni slave Novaka i vise nego treba. Medjutim nesto je prepreka... Sto? Ljubav, lijepe oci, pravoislavlje... Nema sanse, to mogu biti samo novci.
                                Prosto je neverovatno da za iste argumente ( boldovane stvari ) izvodimo dijamtrealno razlicite stavove. Naravno da izostavljanje Novaka nije slucajnost ali ja to tumacim kao nepostovanje koji se gaji prema Novaku upravo zbog onog boldovanog dela koji si naveo. Iz tog istog razloga i tvrdim da bi Marej imao prednost u odnosu na Novaka.

                                Comment

                                Working...
                                X