Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by A P View Post
    Nista novo, niti je razlog za dodatnu nervozu. Rijec je tipicnom "engleskom humoru" u kombinaciji sa njihovom opstepoznatom i prepoznatljivom tradicijom i kulturom.
    Ma neka se nose i oni i tradicija. Evo tradicije da maltretiraju Novaka gde god stignu...
    Peco, uvek se trudim da ne budem teoretičar zavere ali ovo je bezobrazluk svoje vrste.
    Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
    Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
    "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

    Comment


    • Martija81, ja tebe volim!

      Evo o samom terenu danas:

      Comment


      • Originally posted by Joker View Post
        Martija81, ja tebe volim!

        Evo o samom terenu danas:

        Pa hvala
        A teren...pa rekao je Novak u toku meča " Jbt. kao da igram na oranici "
        Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
        Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
        "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

        Comment


        • Oće li biti snimka meča? Ili neko da okači link za skidanje ako se može negde naći.

          Comment


          • Originally posted by Srkisa View Post
            NI ispadanje Rafee Novaku ni ne moze pomocii ne vezano za povredu,njemu je cinjenica Rafa laksi protivnik u finalu od Endija,to je jedan razlogg,drugi je ubedljivaa pobeda Rogeraa I neuverljiva Novaka protiv lakseg protivnika,3 razlogg je povredaa Ali nije on a mnogo smanjilaa sanse mozda 1% me vise sigurno,I konacno odlaganjee isto verujem 1-2%


            I ne nadaj se Slamu do sledece godine makar,i ja Sam za to da se povuce sto zbog povrede sto to jer ne zelim porazz od Rogera
            Za poznavaoce tenisa, Federereva pobjeda protiv Grigora nema nikakvu dodatnu vrijednost tj. ona ne pokazuje da je Rodzer u ista boljoj formi nego je bio i trebala je da donese 5% sansi. Preostaje 4.5%. S druge strane Novakova pobjeda nad Manarinom donosi samo 1.67% dodatni sansi. Znaci da je Novak pao 0.3%.

            Znaci da su ostali faktori donijeli 4.8% prednosti Federeru u samo jednom kolu. Koji su to faktori?

            1. Umjetnicki dojam (ko je bolje igrao)
            2. Novakova pobjeda
            3. Ispadanje Nadala
            4. Nesto totalno nepoznato

            1. Umjetnicki dojam.
            S obzirom na okolnosti Novak nije znacajno manje pokazao protiv Manarina od Federera protiv Dimitrova.

            2. Povreda
            Bojim se da je teza nego mislimo.

            3. Ispadanje Nadala
            I Federeru i Novaku je teze pobijediti Nadala nego Marija. Uzimam sadasnju formu i prijasnje rezultate u obzir. Mozda je Nadalovim ispadanjem vise dobio Federer, ali to je minimalno i to je sekundarni mec tj. mec koji dolazi iza meca Federer-Novak.

            4. Totalno nepoznato
            Toga se najvise bojim.
            Last edited by NI; 11-07-17, 20:06.

            Comment


            • Šta je sa povredom?
              sigpic

              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

              Comment


              • Videćemo sutra na čemu smo.

                Comment


                • Dobro sutra, ok, ali da li se nešto pominje ili ev više zna?
                  Vidim NI kaže da misli da je teža situacija nego što mislimo.
                  sigpic

                  Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                  But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                  Comment


                  • Jedina stvar koja mi uliva nadu trenutno, a to je Shimnkina prognoza za finale...Drzimo fige da povreda nije ozbiljna...

                    Comment


                    • I moj cale deli mislje NI-a da je povreda ozbiljnija nego sto prica. Doduse ja mislim da se on priprema za najgore i nada najboljem. A videce se kako servira u sledecem mecu, pa mislim da bi to trebalo da da dovoljno odgovora kako je rame.

                      Comment


                      • Originally posted by miloolja View Post
                        Dobro sutra, ok, ali da li se nešto pominje ili ev više zna?
                        Vidim NI kaže da misli da je teža situacija nego što mislimo.
                        Sada sam slusao predgled dana u Uimbldonu. Bile su voditeljica, Trejsi Ostin (visestruka americka osvajacica GS-a) i Marion Bartoli.

                        1.
                        Dali su Novaka gdje na konfereciji za stampu kaze da se mec trebao igrati jucer, da su to trazili i da im je receno da iz sigurnosni razloga ne mogu prenijeti mec na CC. Na to je voditeljica rekla da je Henmanovo brdo bilo jucer punije nego ikada i da su svi gledali Rafin mec. Dodala je da bi se rijetko ko mrdnuo dok se Rafin mec ne zavrsi.

                        Ostin je rekla da je to izazvalo posebne probleme Novaku zbog povrede, koja je bila prisutna i jucer. U takvim situacijama je igarcu svaki odmor dragocjen.

                        Posto niko nije protivrjecio onom sto je Novak rekao, nego ga nasuprot blago podrzao, to se moze smatrati da kao priznanje da je organizator pogrijesio. Time je podvucena crta.

                        2.
                        O povredi Novak nije htio nista reci. Tu se Bartoli, koja simpatise Novaka, dala u spekulaciju. Rekla je da je Novak usao sa povredom u mec i da je zato na startu uzeo sredstva za umirenje bolova. Dalje je iznijela dvije mogucnosti. Prvo, da se radi o nekoj misicnoj povredi. U tom slucaju je stvar zabrinjavajuca. Drugo, da se radi o upali tetive koja je najvjerovatnije dosla zato sto je igrao puno tenisa u zadnje vrijeme. U tom slucaju se, po njenom misljenju, stvar moze kontrolisati sredstvima protiv upale tetiva, masazom i odmorom.
                        (Misli da ona zna da se radi o drugome. Znao je to vjerovatno jos poneko i to jucer.)

                        I onda nota optimizma da je Novak u proslosti mogao da se nosi sa takvim stvarima.

                        3.
                        Sve skupa umirijuce, ali ako se sutrasnjim mec sa Berdihom oduzi ili prelije na cetvrtak, pisi kuci propalo. U protivnom su mu u mecu sa Federerom sanse smanjene oko 10% i to je ono sto kladionice pokazuju.
                        Last edited by NI; 11-07-17, 21:28.

                        Comment


                        • Bukmejkeri su smanjili sanse Novaka za osvajanje, odnosno nisu ih povecali u skladu sa matematickim marginama.
                          NI je izrazio strah da je to znak da je Novakova povreda mnogo ozbiljnija, a njihove procjene su uvijek bazirane na nekim informacijama i to je moguce ali i ne mora biti.
                          Mozda je vazniji stav da danasnja Novakova igra nije na nivou one kojom je prethodno dobijao Federera. Bez dublje analize, ukratko servis je najgora stavka, a opca forma/kvalitet igre/fizicka sprema su u zaostatku za nekih, najmanje 10% od potrebne. Dodajmo da je Federer znacajno popravio bekhend a time i ukupnu igru i racunica je prosta.
                          Ali ne mora sve ni tako biti. Kao vjecni i nepopravljivi optimista mislim da Novakova igra protiv Federera ( ako do toga i dodje, a vjerovatno oce...) nece biti ista. Napredak u Novakovoj igri ce tada biti podignut za citav stepen. Propali tereni su takodjer na Novakovoj strani. To sto nije favorit i sto nema zasluzeni tretman kod organizatora, samo moze da probudi revolt, a mi svi dobro znamo sta je i koliko puta Novak uradio u inat lecemjerima. Ali, za pocetak, Boze zdravlja.
                          Sacekajmo do sutra, mozda cemo biti malo pametniji.

                          Comment


                          • Mozes ti to Novace, da izvezbas jos malo da te u PF ne nalupaju bas sa 3:0
                            Idemooo momce!

                            sigpic

                            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                            Comment


                            • Ta "bezopasna" tetivaa ga je kostala sf Mca pre 3 godine protiv Rogera,nije na istom mestu upaljena ali ako ima I najmanji problem ne vredii izlaziti(posebno protiv Rogera)
                              Last edited by Srkisa; 11-07-17, 23:34.

                              Comment


                              • Ma sta je to sve bitno,bitno je da Rolo osvoji tutulu,ionako njegovi "fanovi" ni ne primecuju ostala zbivanja,bitno je da on treshuje Djokovica u polufinalu pa makar Djokovic i na stake doso

                                Comment

                                Working...
                                X