Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nema tu nikakve preterane analize, prosto situacija protekle godine nalaze da zalazimo u sitna crevca i sve aspekte cak i one van terena, nazalost. Rezultati su bitni, kontinuitet pre svega, kao i najvece titule. Ove trening titule i ne bas, ali Novaku je sve sada vazno i sve mu je potrebno.

    sigpic

    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

    Comment


    • Originally posted by NI View Post
      Moguce Nemanja, moguce. Uvijek postoji opasnost od pretjerane analize. Naravno da su najvazniji rezultati, ali je pod rezultatima podrazumijevam pobjede, 8:0 u setovima, 4 tijesna seta, a ne turnir. Sama titula je meni nebitna.
      Sprečen sam bio da komentarišem posle svakog meča, a na WB bi trebalo da imam vremena da propratim sve.
      Naravno smatram što se tiče Istborna da jednostavno nije imao ovde pravog test igrača za WB.
      Ipak nema veze priprema je dobro prošla.
      Jedino sa Jangom dao preko 5 gemova u drugom setu i to je bilo najproblematičnije, ali što se tiče celokupnog turnira ništa tako preterano strašno.

      Comment


      • Fico,

        Postavio si neka prva pitanja. A moji su odgovori unutar citiranog.

        Originally posted by Fića View Post
        NI, mislis li ti da ovaj Djokovic na W moze da izadje na kraj sa nekim "on fire" protivnikom, kao sto je Anderson iz 2015 ili pak nekim koji besprekorno forsira s&v (Lopez, Zverev)?
        Ja bih drukcije formulisao pitanje. Pitao bih: "Kakve su sanse da..." Manje nego prethodnih godina ali vece nego sam mislio prije 7 dana. Recimo da su na pola puta. Dzim Kurijer je nedavno rekao da igrac koji stvori 17 BL u cetiri seta protiv Kuerija u Uimbldonu nije igrao lose. To je Djokovic postigao u 3 seta jer drugi nije ni igrao. Pouka je sljedeca - Novak kad igra najbolje sto moze, strasno je dobar. Kad igra ocajno kao sto je igrao ove godine, onda je 6. u raceu. Kad igra izmedju, jos uvijek medju glavne favorite za svaki turnir.


        Nisam analizirao zreb tako da ne znam da li ima nekog takvog u prva 3-4 kola. Novak potencijalno ima umarajuce meceve u prvim kolima ali do cetvrtfinala je samo Lopez sa tim karakteristikama.

        Znaci ovaj Novak, nekonstantan, prilicno psihicki labilan, koji pravi neke grube greske narocito iz fh kada treba da udje u teren sa onom fh paralelom, sa labavim drugim servisom.. Ti izgleda nisi pratio Istburn. Sa izuzetkom jednog seta protiv Janga, bio je konstantan. Pravio je mnogo manje grubih greska nego u zadnje vrijeme. FH je samo na kratko bio kakvim ga ti opisujes. Drugi servis je bio labav, ali je prvi bio odlican pogotovo u kritcnim trenutcima. Nije pokazao ni traga psihicke labilnosti.

        Zamisli nekog Veselog sa >75% ubacenih prvih servisa. U takvoj situaciji zelja za pobjedom cini 50% uspjeha, konstantno serviranje daljih 40% i 10% koncetrisano returniranje.

        Po meni moze da dodje do finala samo ako se desi neko cudo tj da ne naidje na takvog nekog napaljenog protivnika i ujedno da ne ustane ni jednom na levu nogu, tj da ne odigra nesto bas ispod proseka.Daleko smo od finala. Osim toga, manje su sanse da pobijedi Federera u polufinalu nego bilo koga u finalu. Da bi pobijedio Federera, mora da digne igru jos dva nivoa. Moguce, ali nije vjerovatno.

        Sa druge strane hrabri to sto se vidi da servis radi u kjucnim momentima, kada treba da spasi bl.To je daleko najpozitivnije u Istburnu. U principu nije davao brejkove bez borbe.
        Last edited by NI; 01-07-17, 20:18.

        Comment


        • Konacnoooo!!!!!

          Javite se hejteri

          Comment


          • Originally posted by Fića View Post
            NI, mislis li ti da ovaj Djokovic na W moze da izadje na kraj sa nekim "on fire" protivnikom, kao sto je Anderson iz 2015 ili pak nekim koji besprekorno forsira s&v (Lopez, Zverev)? Nisam analizirao zreb tako da ne znam da li ima nekog takvog u prva 3-4 kola. Znaci ovaj Novak, nekonstantan, prilicno psihicki labilan, koji pravi neke grube greske narocito iz fh kada treba da udje u teren sa onom fh paralelom, sa labavim drugim servisom.. Zamisli nekog Veselog sa >75% ubacenih prvih servisa. Po meni moze da dodje do finala samo ako se desi neko cudo tj da ne naidje na takvog nekog napaljenog protivnika i ujedno da ne ustane ni jednom na levu nogu, tj da ne odigra nesto bas ispod proseka.
            Sa druge strane hrabri to sto se vidi da servis radi u kjucnim momentima, kada treba da spasi bl.
            Zamisli Fico da svi odigraju mec zivota sa druge strane pa onda ne bi imao ni jednu titulu.
            Mislis sta ti pises... zamisli Andresona iz 2015, zamisli Rodzera iz 2007, Rafu sa RG, Delpa sa US opena iz 2009...
            Originally posted by NI View Post
            Moguce Nemanja, moguce. Uvijek postoji opasnost od pretjerane analize. Naravno da su najvazniji rezultati, ali je pod rezultatima podrazumijevam pobjede, 8:0 u setovima, 4 tijesna seta, a ne turnir. Sama titula je meni nebitna.
            https://youtu.be/jLIfcY5UE9U

            Pogledaj poene NI, pogledaj igru, oci i kretanje. Ja vidim ovde puno vise i dalje....nego TOP 10.

            Steta sto nisi mogao da "skoknes" na obalu da odgledas mec.

            Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока

            Comment


            • Nadam se da vise nece prepustati titule svakojakima

              Comment


              • Ok generalno moram donekle da se slozim sa tobom.. Nemam statistike ovih 4 poslednjih meceva tako da pricam o njegovoj igri u celini i o onome sto mi je zapalo za oko. Kada kazem "grube greske" mislim na neke greske koje najbolji Djokovic ne cini a koje su mi bas zapale za oko. To su iskljucivo greske iz napada, znaci kada je trebao da zavrsi poen ili je ispalio van terena ili je odigrao nesto sto je protivnik mogao lako da vrati. Opet ponvljam, te greske pravi zato sto "nema poverenje" u svoje udarce, bar ja tako mislim. Sto se tice psihicke labilnosti, ona nije dosla do izrazaja ovde u Istbornu bas zbog toga sto protivnik nije pretio, da se razumemo, Jang nije tip igraca koji moze da preti, tako da iako vodi u tb drugog seta(dobio si prvi) ti znas da ce kad tad puci. Ako sutra naidje neki Anderson koji sve vraca i ne pravi ni jedan jedini ue, pritom vodi 2-0 u setovima, tesko da ce doci do izrazaja ta neka psihicka nadmoc, bar kod ovog Djokovica (version '17). Znaci summa summarum, lako je odservirati as jednom Jangu ili Medvedevu, malo teze napaljenom Kveriju. Ono sto hocu da kazem je da ovaj Djokovic ne moze da osvoji slem zbog tih nekih pukotina koje se naziru u igri, psihi, fizickoj spremi a koje ce doci do izrazaja kada bude sreo nekog "on fire" protivnika spremnog da izgine na terenu.
                Sto se "zelje" tice videli smo tu "zelju" protiv Svarcmana na Rg a onda zelju protiv Tima, zelju da sto pre napusti teren.

                Sto se Federera tice uveren sam da on ne moze Novaka da dobije u zavrsnici slema, bas zbog tog psihickog edge-a koji ova ima nad njim. Uvek Djokovic moze da igru odvede u smeru tog nekog baseline macevanja i fizicko iscrpljujucih razmena a tu svajcarcu spasa nema, ni protiv Djokovica vers '17. Opet, kao sto sam napisao tokom RG-a, sumnjam da Novak moze izvuci dva izuzetna meca (sf i f). Ili ce se dokotrljati nekako do finala i tu izgubiti kao 2013 ili ce ispasti u prvoj nedelji.

                Sad bas gledam ove projekcije i vidim da se u njegovoj cetvrtini nalaze sve stare musterije. Lopez (igrao s' nim u Madridu), Delpo (3 meca ove godine), Berdih, Tim, Gaske (stare musterije). Jedino Kokinakis bi mogao da bude problem. Ima servis i dobru beseline igru. Pozitivno je to sto nema ni Kiriosa, ni malog Zvereva, ni nekog Stakovskog big s&v igraca. Ali, opet, ne bi me cudilo da protiv Delpa (konstantan nizak slice na bh) izgubi strpljenje i preda se kao onomad protiv Kverija.

                Od kakve vajde moze da mu bude sad ovaj iznenadni dolazak Ancica, coveka koji se bavi advokaturom, koji ko zna kada je poslednji put uzeo reket u ruke ili odgledao neki mec uzivo ili na tv-u? Jeste on bio big serve&v igrac ali sta on moze Novaku konkretno da prenese? Gde znam, mozda su se oni druzili i bili u kontaktu svo ovo vreme, pricali o tenisu, kovali neke tajne planove.. jer jedino to moze opravdati ovakav iznenadni dolazak..
                --ZA GOSPODINA GOVEDARICU OD NJEGOVOG VERNOG SK FAN KLEBA--

                https://ibb.co/cD1Xnq

                Comment


                • Fico,

                  Generalno se slazemo. Mene manje brine sto Novak nesto vise grijesi kad napada FH-dom (prisutno u svakom mecu u Istburnu) nego to sto pravi totalno neiznudjene greske u serijama tokom bazicnih razmjena (samo u mecu sa Jangom).

                  Mozda je lako odservirati as Medvedevu ali Monfisu nije. Cinjenica je da je Novak u Istburnu svezao cetiri pristojna meca. To nije dovoljno da se kaze da je kriza prevazidjena ali jeste napredak. Naravno, u Uimbldonu on moze nazad ali moze i da nastavi da napreduje, da izlazi iz krize.

                  Podcjenjujes Federera.

                  Comment


                  • Ništa od Stepaneka. Čujem počinje da radi sa zemljakom Berdych-om.

                    Comment


                    • Martin Stepanek pocinje da radi sa Berdihom, ne Radek.

                      tt sa A5 u inat Mi6
                      sigpic

                      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                      Comment


                      • Brzinski sam pročitao vest. Moja greška.

                        Comment


                        • Tu je Agasi, kreće i Ančić (doduše ne zna se kratkoročno ili dugoročno) nema mesta za Radeka.

                          Comment


                          • Code:
                            [SIZE=3]1.   6x  [COLOR="#008000"]China Open - - - - - - - - -  '09 '10 '12 '13 '14 '15[/COLOR]
                            2.       [COLOR="#FF0000"]Australian Open  - - - - - -  '08 '11 '12 '13 '15 '16[/COLOR]
                            3.       [COLOR="#0000FF"]Miami Open - - - - - - - - -  '07 '11 '12 '14 '15 '16[/COLOR]
                            4.   5x  [COLOR="#800080"]ATP World Tour Finals  - - -  '08 '12 '13 '14 '15[/COLOR]
                            5.       [COLOR="#0000FF"]Indian Wells Masters - - - -  '08 '11 '14 '15 '16[/COLOR]
                            6.   4x  [COLOR="#008000"]Dubai Tennis Championships -  '09 '10 '11 '13[/COLOR]
                            7.       [COLOR="#0000FF"]Italian Open - - - - - - - -  '08 '11 '14 '15[/COLOR]
                            8.       [COLOR="#0000FF"]Paris Masters  - - - - - - -  '09 '13 '14 '15[/COLOR]
                            9.       [COLOR="#0000FF"]Canada Rogers Cup  - - - - -  '07 '11 '12 '16[/COLOR]
                            10.  3x  [COLOR="#FF0000"]Wimbledon Championships  - -  '11 '14 '15[/COLOR]
                            11.      [COLOR="#0000FF"]Shanghai Masters - - - - - -  '12 '13 '15[/COLOR]
                            12.  2x  Serbia Open  - - - - - - - -  '09 '11
                            13.      [COLOR="#0000FF"]Monte-Carlo Masters  - - - -  '13 '15[/COLOR]
                            14.      [COLOR="#FF0000"]US Open  - - - - - - - - - -  '11 '15[/COLOR]
                            15.      [COLOR="#0000FF"]Madrid Open  - - - - - - - -  '11 '16[/COLOR]
                            16.      Qatar Open - - - - - - - - -  '16 '17
                            17.  1x  Dutch Open - - - - - - - - -  '06
                            18.      Moselle Open - - - - - - - -  '06
                            19.      Adelaide International - - -  '07
                            20.      Estoril Open - - - - - - - -  '07
                            21.      [COLOR="#008000"]Vienna Open  - - - - - - - -  '07[/COLOR]
                            22.      [COLOR="#008000"]Swiss Indoors  - - - - - - -  '09[/COLOR]
                            23.      [COLOR="#FF0000"]Roland Garros  - - - - - - -  '16[/COLOR]
                            24.      Eastbourne International - -  '17[/SIZE]


                            "tek" cetvrti pehar na travi
                            opet vise nego Andi na sljaci ili Rafa u dvoranama

                            nije mu najduzi post
                            Dubai 2010. - Peking 2010. sedam mjeseci
                            Rafini i Rozeovi susni periodi su bili duzi

                            Comment


                            • Sad sam pogledao meč Novaka i Federera od pre godinu ipo.
                              Kakav je ono nivo tenisa bio. Nije ni čudo što Federer nije mogao do GS titule. Ovo što sad iga je svetlosnu godinu ispod onog nivoa.

                              https://youtu.be/lSidmf9xf24

                              Comment


                              • Dok nismo presli na sledeci turnir da ostane zabelezeno nesto malo i o ovom 68-tom...malo li je...

                                sigpic

                                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                                Comment

                                Working...
                                X