Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Auuu, sta ovo bi . Nisam gledao mec od pocetka, ali ono sto sam video bolje da nisam. Na kraju posle prvog gema treceg seta sam se iskljucio, bas kao i Novak. Veliko razocaranje, kao sto neki napisase definitvno korak unazad posle svega. U svim trenucima kada se ocito lomio mec on nije imao pravo resenje, a bilo je previse prilika. Pocetak drugog seta je bio zakucavanje poslednjih nada, licno nisam verovao u povratak posle 0-2, a nekada nije bilo tako. Zasto, odgovor se jos uvek trazi.

    Ima nesto u onome sto Cacanin pise, ali kada se to ponavlja iz turnira u turnir, to vise nije problem drugih koji bas protiv njega polude, vec Novakov sto "dopusta" takve stvari. A taman je ovde vezao nekoliko "rutinskih" pobeda, kojih dugo nije bilo, i onda opet samar. Na Vimbldonu bacen 2 set, protiv Kverija koji ga je i kostao meca, nije odservirao za peti set, na AO olako ispustena prednost protiv Istomina i nemoc u petom setu da ucini nesto. danas predaja protiv Tima, u finalu WTF-a totalna anemija u igri, u finalu USO dva puta ne odservira za ostanak u setu. Nisu to slucajnosti, vec ocito jedan niz koji kako je krenuo tezi ka beskonacnosti, jer bar trenutno nema nikog ko to moze zaustaviti. Sada mi definitivno deluje da je ona KZS prosle jeseni u BG bila izliv iskrenosti, ali ocito mi nismo bas dobro culi sta je rekao. Sve ove izjave posle toga su marketing, zelje ocito ima, ali treba imati i volje i to spartanske, a zna se da je tamo pravilo bilo ili sa stitom ili na njemu. Za ovo danas bi dobio izgnanstvo u najboljem slucaju.
    Non-Calendar Year Grand Slam - Stands alone
    Holding all 4 Majors titles on 3 different surfaces at once - Stands alone
    30 consecutive match wins - Stands alone
    3+ consecutive finals in all 4 Majors - Stands alone
    Australian Open 3 consecutive titles - Stands alone

    Comment


    • Originally posted by NI View Post
      Zato sto nije junior. Zato sto je jedan jedini cilj ato je slem do kojeg se doalzi pobjedom nad Nadalom. U trecem setu je to bilo apsolutno nemoguce.

      Konzervira energiju. Misli na Uimbldon. Sto su radili Federer i Rafa nego birali kada ce dati sve od sebe. prosla su vremena iz 2015. kada je govorio: "Ne moram da osvojim IW i Maimi ali cu ih osvojiti cisto tako."

      @skeptik

      ja govorim o statistici a to o par meceva koji su aberacija.
      NI, covece, za sta cuva energiju? Za W? Ako ovako bude igrao dzaba mu svo cuvanje.
      Gde ces veci mktov nego sansu za osvajanje slema. Da je okrenuo sutra bi odmarao. Pa tek prekosutra na mec sa Nadalom. Istorijska prilika je propustena da postane prvi igrac open ere sa najmanje po 2 od svakog slema.
      Zvo me inyeresuje kada bude prso na W ata ces napisati. Evo sada je sacuvao energiju za taj turnir.
      sigpic

      Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

      U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
      Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

      Comment


      • Novaku nista vezano za tenis nije na pameti. Njemu je a pameti samo sirenje ljubavi.
        sigpic

        Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

        U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
        Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

        Comment


        • Originally posted by Marija81 View Post
          NI ovo nikako ne shvatam.

          Zašto misliš da je pametno ?



          I mene zanima zašto gubi koncentraciju i ne može da veže par dobrih poena ili da izdrži duže razmene da ne napravi greške.



          Novak to ne vidi na način na koji mi vidimo. Ubeđen je da je to ispravno i tu je teško promeniti bilo šta.
          Čak su pokušali tu priču da ubace i u TSS , ali nije uspelo...Ne bih dalje širila tu temu...



          ...na papiru mrtvo slovo...
          ...na istoku stare priče ...
          ...na zapadu ništa novo




          Pepe je diektna posledica.
          Širi slobodno...
          Boća mahač peškira je ipak bio u pravu..

          NI
          Kakav crni Wimledon bog s' tobom.. Ima toliko servera, a ni traga od Novakovog riterna..

          Comment


          • Originally posted by bojanaBG View Post
            Pa onda ce on osvojiti titulu jedino ako sve ide glatko i dobija sa 2:0 odnosno 3:0, sto znaci da moze da se oprosti sa velikim titulama.

            A Federer je uvek davao svoj maksimum u tom trenutku, druga je stvar sto to mozda tada nije bilo dovoljno.
            To nije tacno za Federera. A ako mi se bude dalo, mozda i pokazem. Za sada cu pomenuti onih 6:0 protiv Nadala u zadnjem setu finala RG-a 2008. ili mec sa Vavrinkom na RG 2015.

            Ima puno nijansi izmedju dobiti sve meceve 3:0 i igrati polufinale sa Marijem 5 sati a potom finale sa Nadalom 6 sati. Poslije 2:0 u setovima za Tima, danas mu je prijetila ova druga varijanta.

            -----------

            Vise vas se cudi na moje pisanje o konzerviranju energije. Ne radi se o potrosenim dzulima nego o mentalnoj energiji. A nje bi potrosio da je pokusao da spasi mec. Prvo bi uloazi brdo energije u mec a onda bi doslo razocaranje. I to razocaranje ne bi pomoglo.

            Novaku je i te kako Uimbldon u glavi. To je prva velika stvar poslije sljake.

            Kakve su sanse? Nisu velike. Ima puno servera koji mogu da ga izbace, ali i njegov servis je bolji nego prije tri mjeseca. Nije to sto zabrinjava. Zabrinjava sto njegov nivo pada kada igra pod pritiskom. Lose igra velike poene. I BH dijagonala. Sve ostalo je u redu.
            Last edited by NI; 07-06-17, 16:34.

            Comment


            • Originally posted by NI View Post
              Zato sto nije junior. Zato sto je jedan jedini cilj ato je slem do kojeg se doalzi pobjedom nad Nadalom. U trecem setu je to bilo apsolutno nemoguce.
              Konzervira energiju. Misli na Uimbldon. Sto su radili Federer i Rafa nego birali kada ce dati sve od sebe. prosla su vremena iz 2015. kada je govorio: "Ne moram da osvojim IW i Maimi ali cu ih osvojiti cisto tako."
              Ja verujem da je ipak u pitanju malodušnost.
              Nešto što nismo viđali kod Noleta bar 6-7 godina.
              Nešto tipa " nemam energije za 5 setova , a svakako ću izgubiti " nego konzerviranje za Vimbldon, koji, sva je prilika neće ni igrati...

              I da se ponovim još jedanput - nemam ja ni najmanji problem sa porazom ( gubio je x puta do sada ) ali imam problem sa načinom. Lakše bi mi bilo da je predao...
              Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
              Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
              "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

              Comment


              • On i jeste predao na jedan suptilan nacin.

                Comment


                • Originally posted by skeptik View Post
                  On i jeste predao na jedan suptilan nacin.
                  Ne , ne on se predao i batalio sve u...Zašto ?
                  Da je posle prvog seta predao, imala bih bar iluziju i opravdanje da nešto fizički ne štima...
                  Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                  Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                  "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                  Comment


                  • Originally posted by skeptik View Post
                    On i jeste predao na jedan suptilan nacin.
                    Nije previse suptilan. On je abdicirao kako je rekao Kurijer. I abdicirao je da nebi bio ponizen.

                    Originally posted by Marija81 View Post
                    Ja verujem da je ipak u pitanju malodušnost.
                    Zavi to malodusnost. Mozes recui i da godine cine svoje tj da je potrosenost.

                    Ja pak mislim da se radi o racionalnoj odluci koja je motivisana odredjenom potrosenoscu.
                    Last edited by NI; 07-06-17, 16:39.

                    Comment


                    • Ljudi, jeste li vi ozbiljni sa ovom pricom o Pepeu i Marku, Markovoj bolesti i ostalom ili je zajebancija? Ozbiljno pitam.

                      Comment


                      • Da, da Sparata, Sparta...kakva ironija...

                        Zašto mu je W u glavi, a nije RG?
                        sigpic

                        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                        Comment


                        • Originally posted by NI View Post
                          Nije previse suptilan. On je abdicirao kako je rekao Kurijer.
                          E, to je reč koju sam tražila.

                          Abdicirao.

                          Reč koja objašnjava prethodne 52 nedelje.
                          Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                          Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                          "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                          Comment


                          • Ali sve sve, ali veciti optimista NI, ne zna sta ce da napise, pa napise "Misli na W!"
                            Ma on misli o svemu i svacemu, a ponajmanje o stvarima vezanim za tenis. Cim je dozvolio da mu Marko i Pepe sede u boksu kao treneri sve treba da nam bude jasno.

                            Milunov Tata BRAVO. Odlicno si se setio tih sitnih detalja koji se lako zaborave. I to je ono sto mene najvise boli, jer za par godina neko ko bude gledao rezultate, nece reci "Jako tezak je period imao tada Novak, trovali ga sa svih strana, igra mu oscilirala, i slicno". Nego ce reci. "Ma kakav Novak, njega drali na slemovima Istomin i Kveri. Kakav Novak preko njega jedan Vavrinka dosao do svoja tri slema. Kakav Novak covek uzme cetiri slema za redom, pa onda ne uzme ni jedan od ko zna koliko narednih - buducnost ce pokazati."
                            E to je ono sto smeta.
                            sigpic

                            Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                            U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                            Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                            Comment


                            • A koliko ima istine u ovim informacijama da preskače W? Za šta štedimo energiju onda? Svašta
                              Lično, ja jesam za to da se povuče na odredjeno vreme i da se ne eksponira više... Sponzori, da...
                              Ne znam
                              "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

                              Comment


                              • Originally posted by Marija81 View Post
                                Ne , ne on se predao i batalio sve u...Zašto ?
                                Da je posle prvog seta predao, imala bih bar iluziju i opravdanje da nešto fizički ne štima...
                                Pa i ja ti kazem da se predao ne znam zasto se ponavljas.

                                Comment

                                Working...
                                X