Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Jel igra Nole jos neki mecu u ovoj egzibiciji ili jok?
    http://www.youtube.com/watch?v=AA2X-...&feature=feedu

    Comment


    • Originally posted by Somi90 View Post
      Jel igra Nole jos neki mecu u ovoj egzibiciji ili jok?
      Mislim da ne ;)
      http://www.youtube.com/watch?v=gNJPWuJdVTQ http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot..._3602351_n.jpg http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...13714580_n.jpg http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...32341258_n.jpg

      Comment


      • NOVAK O VIMBLDONU

        Đoković: Rafa i Rodžer najbolje tempiraju formu za grend slemove

        Najbolji teniser Srbije Novak Đoković je istakao da Endi Marej i on veruju da mogu da sruše Rafaela Nadala i Rodžera Federera na Vimbldonu, ali da će im problem predstavljati to što prvi i treći reket sveta uvek tempiraju formu za grend slemove.



        "Marej je definitivno tu iza njih. Jedini problem je što Nadal i Federer uvek podignu nivo igre na velikim turnirima, naročito na grend slemovima. Oni su veliki šampioni, a rezultati iz prethodnih pet-šest godina govore sve. Uvek dominiraju kada je najvažnije", rekao je Đoković.

        Novak je dodao i da je došlo vreme u kom drugi igrači mogu da razdvoje Nadala i Federera.

        "Tu je Marej, tu sam ja i još nekoliko igrača koji veruju u sebe kada igraju protiv njih dvojice. To je pravi pristup. Endi igra uvek odlično na Vimbldonu, uprkos velikom pritisku koji oseća na domaćem terenu. Sada je još zreliji, može da se nosi sa tim i učiniće sve da ga osvoji", rekao je Novak.
        sigpic

        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

        Comment


        • Sampras: Novak postao veliki igrač

          Osvajač 14 Gren slem trofeja Pit Sampras ocenio je u razgovoru za ESPN radio da je Novak Đoković ove sezone potpuno sazreo kao teniser.

          Legendarni ‘Pistol Pit’ dodao je da ga uopšte ne iznenađuju rezultati Đokovića kada se u obzir uzme igra koju poseduje.

          “Prosto je neverovatno da je uspeo da bude toliko konstantan. Pokazao je veliki napredak na mentalnom planu, mislim da sada iznad sebe ima auru. Pretvorio se u velikog igrača”, rekao je Sampras.

          “Ako pogledate istoriju tenisa, kada smo se ja i Rodžer probili u vrh i počeli da dominiramo imali smo oko 23 godine. Novak je osvojio rano taj prvi Gren slem 2008. godine. Potrebno vam je nekoliko godina da ustanovite na kako da igrate, protiv koga igrate i da budete zaista opušteni u svojoj koži. Mislim da je to Novak uspeo. Kada u obzir uzmem njegovu igru i atletske mogućnosti, uopšte nisam iznenađen to je tu gde jeste. Kada pokušate da raščlanite njegovu igru, ona zaista uopšte nema rupa”, rekao je legendarni Amerikanac.

          Sampras je uporedio Đokovićeve riterne sa Agasijevim.

          “Teško je reći ko ima bolji ritern jer je u današnje vreme stil igre praktično jedno-dimenzionalan. Kada sam ja igrao, imali ste puno različitih tipova igrača. Kada bi Novak igrao protiv Gorana Ivaniševića, Stefana Edberga ili Borisa Bekera konstantno, tek onda bi mogli da vidimo kakav je zaista njegov ritern. Ali, on definitivno sjajno vraća servise i nastaviće to da radi. Kada pogledam procenat brejkova koje je napravio, deluje mi nestvarno. Mislim da je što se toga tiče najbolji na svetu."
          Sampras je dodao i da malu prednost za osvajanje Vimbldona daje Švajcarcu Rodžeru Federeru, ispred Nadala i Đokovića.
          Last edited by draza; 17-06-11, 15:19.

          Comment


          • Ma super, neka ga niko ne gleda, to je najbolje...

            Comment


            • Originally posted by draza View Post
              Sampras: Novak postao veliki igrač
              Osvajač 14 Gren slem trofeja Pit Sampras ocenio je u razgovoru za ESPN radio da je Novak Đoković ove sezone potpuno sazreo kao teniser.

              Legendarni ‘Pistol Pit’ dodao je da ga uopšte ne iznenađuju rezultati Đokovića kada se u obzir uzme igra koju poseduje.

              “Prosto je neverovatno da je uspeo da bude toliko konstantan. Pokazao je veliki napredak na mentalnom planu, mislim da sada iznad sebe ima auru. Pretvorio se u velikog igrača”, rekao je Sampras.

              “Ako pogledate istoriju tenisa, kada smo se ja i Rodžer probili u vrh i počeli da dominiramo imali smo oko 23 godine. Novak je osvojio rano taj prvi Gren slem 2008. godine. Potrebno vam je nekoliko godina da ustanovite na kako da igrate, protiv koga igrate i da budete zaista opušteni u svojoj koži. Mislim da je to Novak uspeo. Kada u obzir uzmem njegovu igru i atletske mogućnosti, uopšte nisam iznenađen to je tu gde jeste. Kada pokušate da raščlanite njegovu igru, ona zaista uopšte nema rupa”, rekao je legendarni Amerikanac.

              Sampras je uporedio Đokovićeve riterne sa Agasijevim.

              “Teško je reći ko ima bolji ritern jer je u današnje vreme stil igre praktično jedno-dimenzionalan. Kada sam ja igrao, imali ste puno različitih tipova igrača. Kada bi Novak igrao protiv Gorana Ivaniševića, Stefana Edberga ili Borisa Bekera konstantno, tek onda bi mogli da vidimo kakav je zaista njegov ritern. Ali, on definitivno sjajno vraća servise i nastaviće to da radi. Kada pogledam procenat brejkova koje je napravio, deluje mi nestvarno. Mislim da je što se toga tiče najbolji na svetu."
              Sampras je dodao i da malu prednost za osvajanje Vimbldona daje Švajcarcu Rodžeru Federeru, ispred Nadala i Đokovića.
              Drazo, hvala.

              Jedina 2 tenisera koji me diraju u emociju( dobro i Edberg ali davno hehe).

              Comment


              • Nista i drugi i treci put..;)

                Comment


                • Lepo, lepo... Patike su lepe, ciste, i cini mi se da opet negde vidim trobojku, su unutrasnje strane, malo iza prstiju... Jel ima neko slike njegove opreme za Wimby? Ili on ne zaradjuje puno jos na tome, pa se to ni ne zna...

                  Comment


                  • Evo ovde se trobojka lepo vidi..;)

                    5840824246_fec18d4c5c_z.jpg

                    Comment


                    • Extraaaa su sličice!
                      sigpic

                      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                      Comment


                      • Корени успеха

                        Британцима и даље није јасно како земља попут Србије може да има толико врхунских тенисера, а да са Острва, осим Ендија Марија, већ дуже време нема никог у тениском врху. Прича објављена у "Дејли мејлу" о Новаку Ђоковићу, уочи почетка Вимблдона, покушава да пружи одговор на то питање.

                        Нови окршај тениских дивова је на помолу. Овога пута бојно поље биће трава Вимблдона, где се најбољи светски играчи боре за најпрестижнији тениски трофеј.
                        Иако на Острву верују да њихов љубимац, Енди Мари, коначно може да освоји Вимблдон, и тако постане први Британац коме је то пошло за руком још од 1936. године, новинаре у Лондону не престаје да чуди успех српских играча, пре свеха Новака Ђоковића.

                        Британци и даље не могу да верују како је могуће да један од најбољих светских тенисера долази из земље попут Србије, која је јако мало улагала у овај спорт, док већ деценијама чекају да се, и поред свих повољних услова, на Острву појави играч који би био у светском врху.

                        Дејли Мејл (Daily Mail) је због тога написао нову причу о Новаку Ђоковићу, подсећајући на његове почетке и пратећи његов пут од шестогодишњег талентованог клинца до другог рекета света.

                        У тексту, новинари Мејла подсећају да је Новак Ђоковић одрастао на Копаонику, где је породица држала пицерију. Они наглашавају да је Ноле, који је потекао из спортске породице, тамо направио прве тениске кораке, када су направљени терени у близини њихове куће.

                        Као прву прекретницу, у тек успостављеној каријери Нолета, новинари овог листа виде у доласку Јелене Генчић, професионалног тренера и бивше тенисерке која је прва препознала Нолетов потенцијал. Она је скренула пажњу да је, тада шестогодишњи Ноле, невероватан потенцијал.
                        У тексту се подсећа да је наредни велики искорак у Новаковој каријери био одлазак на академију Николе Пилића у Минхену 1999. године, у време када је због стања у Србији, изазваног ратовима и бомбардовањем у санкцијама, било немогуће за напредовати.

                        "Породица Ђоковић већ се мучила да финансијски испрати 12-годишњег Новака, када се на вратима академдије Ноле појавио са својим стрицем", наводи се у Мејлу.

                        Код Николе Пилића Новак је забележио невероватан напредак, а познати тениски стручњак рекао је да је одмах препознао о каквом се таленту раду.
                        "Оно што најбоље памтим код Новака је чињеница како је зрело говорио о тенису, као да је професионалац. Имао је невероватно јак карактер и сјајно је упијао све на тренингу. Ако бисте му рекли да ради неку вежбу 20 минута, он би радио пола сата пре него што бисте му рекли да престане. Ноле је такође знао да зрело анализира све елементе игре због којих је изгубио неки меч, да би знао да их исправи", рекао је Пилић.

                        Познати тениски тренер је додао да се у то време Новак од осталих дечака на академији издвајао по невероватној посвећености тренинзима.

                        "Ноле је веома интелигентан и много је био посвећенији тренинзима од осталих дечака. Он је обожавао да игра и фудбал и ту је био најбољи", присећа се Пилић.

                        Он је рекао да је још 2001. године предвидео да ће српски тенисер сигурно бити међу пет најбољих на свету.
                        "Обично сам веома опрезан када прогнозирам потенцијални успех клинаца које тренирам, али у време кад сам проводио доста времена са Гораном Иванишевићем 2001. године, непосредно пре него што је освојио Вимблдон, рекао сам му да ће Ноле сигурно бити у топ пет тенисера. Знао сам какве је жртве подносила његова породица, али ако је Ноле икада осећао носталгију, није је показивао", истакао је Пилић.

                        Када је Ноле освојио Европско јуниорско првенство, Пилић му је саветовао да почне да игра на професионалном нивоу. Месец дана пошто је напунио 16 година, Новак улази у професионалне тениске воде, подсећа се у тексту и додаје да је напредовао много брже од његовог ривала из јуниорских дана Ендија Марија.

                        Тек што је напунио 18 година Новак се пробија у најбољих 100 на АТП листи, а од тог тренутка до данас, српски тенисер је дошао на праг да постане први рекет света.
                        У тексту се подсећа да је једна од највећих жеља Ђоковића да освоји Вимблдон, јер је то један од турнира због којих је и пожелео да постане тенисер.

                        А на питање како је могуће да су тенисери у Србији толико успешнији од оних у Британији, Новак је дао следећи одговор:

                        "Ми у Србији нисмо имали систем који би нас довео довде, али сваки од нас је имао подршку породице. У оним тешким временима стекли смо невероватну менталну снагу и прави поглед на ствари. Ми много више ценимо неке ствари у животу, јер смо знали да смо за њих морали тешко да радимо", рекао је Ђоковић.

                        Comment


                        • Novak: "Sva četvorica imamo šansu!"

                          Novak kaže da iza sebe ima sjajan niz i da se oseća spremnim da napadne titulu.
                          "Mislim da je sve otvoreno, Federer i Nadal jesu favoriti, ali i Endi i ja imamo šansu. Odigrao sam odlično ove sezone, niz je prekinut protiv sjajnog Federera u polufinalu Pariza, ali svejedno, ovo je dobar trenutak", kaže Srbin.

                          Šta je radio posle Pariza?

                          "Probao sam da se prvo odmorim, a onda i spremim za sezonu na travi. U pitanju je kratak period i jedini cilj svih igrača je da spremni stignu na Vimbldon, koji je najvažniji i turnir koji se najviše prati", dodao je svetski broj 2.

                          On je na sjajan način dobio Žila Simona i pokazao koliko može na travi.

                          Prošle godine Đoković je bio veoma ljut nakon poraza od Berdiha u polufinalu.

                          Još jednom je bio u top 4, 2007. kada je posle 1:1 predao meč Nadalu.

                          U slučaju da stigne do finala, za dve nedelje će biti najbolji na svetu. Takođe, ukoliko Nadal ne odbrani titulu, bez obzira na rezultat, Novak će se naći na prvom mestu ATP liste.

                          Comment

                          Working...
                          X