Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Kako bi bilo vrhunski da Beker ponovo bude trener, a Agasi konsultant na najvecim turnirima...Treba mu jos neko pored Agasija, ako uopste Andre ostane, Marko nikako nije resenje...Jedino ako je Agasi samo prica zbog sponzora, a nadam se da nije.

    Comment


    • Comment


      • Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
        Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
        "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

        Comment


        • Vazna je pobeda.
          Utisak je da ce Novaku biti lakse bez Agasija /kao da igra pod pritiskom da se dokaze/.
          * Telo je slabo, ali je duh krepak, zato ga treba svakodnevno održavati. *

          Comment


          • Danas smo dakle naučili da kondicija nije problem i ponovili lekciju o nepotrebnom izigravanju Deda Mraza.
            Domaći za sledeći čas glasi vratiti Deda Mraza sa sve sankama i irvasima kući jerbo Nova godina nije ni blizu.
            sigpic

            Comment


            • Danas nije bilo sunca što je dobro. Pitanje je kako bi se Novak nosio po suncu tri sata.

              Comment


              • Dobro je završilo kako je moglo. Uslovi su bili kao da ih je Diego diktirao. Vlažno, sporo, bez odskoka, nešto slično je Novaka zadesilo i prošle godine protiv Darcisa ali je tad bio na daleko većem nivou. Već krajem 3 seta uslijedio je pad protivnika i vidjelo se tokom četvrtog da ga samo kiša može spasiti. On ne igra često ovako duge i zahtjevne mečeve, a jedan je već imao na leđima. Simpatičan je Diego igrač i majstor je ove igre.

                Mora se stabilizovati igra, mnogo oscilacija.

                Comment


                • Dobar test..
                  Idemo dalje..

                  Comment


                  • Originally posted by Weltschmerz View Post
                    Danas nije bilo sunca što je dobro. Pitanje je kako bi se Novak nosio po suncu tri sata.
                    Ne bi se igralo 3 sata. Za ovakvog protivnika je idealno da upekne. Novak je to i rekao sad u izjavi, loptica nije odskakala.

                    Comment


                    • A da. Veliki odskok nizak protivnik. Morale bi merdevine da rade.

                      Comment


                      • Preguralo se nekako i ovo kolo, tesi me jedino, sto je Novak i u najboljim danima imao ovakav jedan mec na turniru gde nekako znas da ce na kraju dobiti ali mrljavi u 5 setova.

                        Comment


                        • Sad je drugacije. Nije vise najbolji. To je sada Nadal

                          Comment


                          • Samo se tešite..
                            Šteta samo što ima još 2 meča do tog duela.. Oni me više brinu.. Ili da je makar jedan pa da uložimo kviska..

                            Comment


                            • 1.
                              Vrlo interesantan mec. Je li donio vise pozitivnog ili negativnog? Kroz analizu cu dati odgovor. Na kraju cu prenijeti odgovor koji je Kurijer dao na isto pitanje.

                              2.
                              Ja sam se pribojavao Svarcmana. On je dobar sljakas, brz i zna da opali sa obadvije strane, igrac sa najboljom return statistikom ove godine. Poslije samo 4 gema, pri rezultatu 3:1 za Novaka, svi moji strahovi su nestali. Novakova je egzekucija bila perfektna. Pokazao je da svojom dubinom i agresijom moze lako da nadigrao, danas vrlo dobrog, Svarcmana. To misljenje nisam promijenio do kraja. Ako Novak igra najbolje sto moze u ovom trenutku, Diego nema sto da trazi. Dubina, servis i BH paralela su obavljali posao. To je pozitvno.

                              3.
                              A onda su poceli problemi. Prvo je Svarcman dosao do brejk lopte. Bez razloga, jednostavno je Novakova igra pala. Cudio sam se zasto je pala. Nije bilo razloga. Vjetar je postao jaci, ali ja sam pripisivao pad Novakovom opustanju jednom kad je pokazo da je superioran Diegu. To je negativno. Svejedno je Novak spasio gem. To je ujedno jedini gem koji je Novak spasio jednom kada je Svarcman dosao do BL. Dijego je imao 4/7 realizaciju.

                              4.
                              Ali to je bio tek pocetak. Novak ce izgubiti 6 od 7 narednih gemova. Izgubice servis dva puta, drugi put sa nulom, uz dva drop udarca koji su pogodili dno mreze. Nije Dijego digao igru. Novakova je pala, strasno pala. Igrao je ocajno. Bio sam uzasnust. Sve je pocelo Ramosovom usmenom openom u pauzi da sporo servira. Nesto kasnije ce uslijediti upozorenje. Novak ce se boriti sa vjetrom, vremenom, Ramosom, skupljacima loptica i Svarcamanom naravno. To je negativno. Svejedno, glavni razlog je bio Agasi. Njegovo odsutvo iz boksa je bio izvor frustracije. Agasi je vjerovatno dogovorio intervju a mecevi ranije su zavrsili prebrzo. Ponasanje Agasija je negativno. A jos je negativnije ako to Novaka nervira toliko. Valjda zna sto se pogodio sa Andreom. da li je preci njegov mec ili Agasijev intervju.

                              5.
                              Ipak, bio sam uvjeren da ce dobiti ako se sabere. Cak da ce lako pobijediti i pored osokoljenog Dijega. Drugi set ce Novak dobiti skoro rutinski. Svarcman je osvoji samo 4 poena na njegov servis. A Novak je konstantno vrsio pritisak na Dijegov servis. Na kraju je dosao do brejka na 6-toj BL-ti. Da je Novak dobio prvi set, drugi bih ocijenio kao odlican. No, on je zaostajao i trebao je pokazati emocije, zelju, zara, ljutnju... Toga nije bilo i to je negativno.

                              6.
                              Sve bi bilo dobro da je tako nastavio u 3. setu. Izgledalo je da hoce a onda je u 8. gemu napravio duplu i Svarcaman sjajnom igrom dobio sljedeci poen. Imali smo 0:30. Novak nije imao snage da preokrene. To je negativno.

                              U sledecem gemu ce doci do 40:0 na Sarcmanov servis, imace jos jednu BL. Jeste Dijego odigrao 4 strasna poena iza 0:40, ali je i Novak napravio 4 bezicne greske, umjesto da pritisne. To je negativno.

                              7.
                              U 4. setu je Novak napravio ono sto je trebao napraviti u drugom, kad je vec dao prvi. Igrao je punom snagom, sa zarao i zeljom i lako ga rijesio u svoju korist. To je pozitivno.

                              U petom je poceo kako treba, dosao do brejka. To je pozitivno. Svarcman se potom povreijedio, tako da je test bio nepotpun.

                              8.
                              Mark Peci je pitao Dzima Kurijera isto pitanje. Kurijer je odgovorio posije 30 sekundi razmisljanja: "Po malo od oboje."

                              9.
                              Ja ipak mislim da je bilo vise poztivnog. U prvom redu zato sto je Novak izbacio iz sebe puno negativne i destruktivne energije.

                              Citava ona cirkusijeda sa Ramosom u kojoj je Novak bio napola kriv a napola prav je upravo posluzila tome. Izbacila je negativnu energiju iz njega.
                              Last edited by NI; 02-06-17, 19:30.

                              Comment


                              • RV i Puj su isto dva vrlo dobra bejzlajnera kao i Svarcman ali sa manjom staminom. Ocekujem laksu partiju u osmini a onda ide stara musterija Tim. Opet me brine finale i cinjenica da on jednostavno ne moze da veze dva odlicna meca..
                                --ZA GOSPODINA GOVEDARICU OD NJEGOVOG VERNOG SK FAN KLEBA--

                                https://ibb.co/cD1Xnq

                                Comment

                                Working...
                                X