Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by bojanaBG View Post
    NI, nisi ti bio federerovac, posebno ne veci od mene ako si prestao da navijas za njega i poceo da navijas za drugog tenisera
    Pojavom Novaka sam zavijek izgubio kredibilitet kao federerovac. Nema smisla to poricati.

    Comment


    • Originally posted by NI View Post
      Pojavom Novaka sam zavijek izgubio kredibilitet kao federerovac. Nema smisla to poricati.
      Evoluirao si

      Comment


      • Originally posted by NI View Post
        Pojavom Novaka sam zavijek izgubio kredibilitet kao federerovac. Nema smisla to poricati.
        Sto znaci da nikad nisi bio pravi
        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

        sigpic

        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
        with experience.

        Comment


        • Jes, kad se razvedes od zene, to znaci da je nikad nisi ni volio. Ne zezaj, Boki

          Comment


          • Pa dobro, ako je NI voleo Roleta kao sto se voli zena, onda ok, necu ulaziti u dalju raspravu
            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

            sigpic

            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
            with experience.

            Comment


            • Volim Federera kako se voli umjetnik.

              Volim Novaka kao se voli bliski rodjak koji je uz to daleko najefiksaniji teniser u istoriji.

              Comment


              • Nasmejah se slatko na Nikolino da je fedovac do koske hehe... doduše brutalno je iskren i realan prema Fedu, naravno
                Ali ovo da je NI bio gori od Bojane.... ijuuuu kuku
                Šta li ću sve da saznam ovde...

                A ti Bojana šta se čudiš, pa i ti voliš Feda ko muž što se voli
                sigpic

                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                Comment


                • Ma nisam ja problem, nego koji voli Roleta kao sto se voli zena
                  http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                  Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                  sigpic

                  Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                  with experience.

                  Comment


                  • A ja najviše volim što ste usvojili ove tri tačkice...
                    Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                    Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                    "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                    Comment


                    • Pa da to je ta koleracija Bojana

                      Uostalom, nadam se da mi NI neće zameriti na ovoj maloj, maleckoj digresiji..ali on je stariji od nas, a strast vermenom utihnjuje, pa ne može da bude lud za njim ko ti što si još uvek #kažemsamo
                      Mada kada malo razmislim i vidim one gopsoje sa zapada kako ga jure po turnirima...
                      Last edited by miloolja; 16-05-17, 21:32.
                      sigpic

                      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                      Comment


                      • Originally posted by bojanaBG View Post
                        Pa dobro, ako je NI voleo Roleta kao sto se voli zena, onda ok, necu ulaziti u dalju raspravu
                        Pretpostavio sam takav odgovor. Analogija je bila jasna, ako ti je nesto bilo naj naj nekad, ne znaci da mora to biti i danas. Uvijek ima bolje od boljeg, bilo zena ili sportista ili muzika.. a i mi se mijenjamo, pa jednostavno ne volimo iste stvari za cijeli zivot. Ne razumijem sto tu nije jasno.
                        Ali interesantno da zene (nemojte me sad razapet, nisam sexista ) rijetko iskuliraju priliku da upotrijebe taj argument "to nije isto". Bez obzira koliko dati primjer jasno ukazivao na sustinu, ako nije bukvalno identican primjer, slijedi: "To nije isto" hahah, e show

                        Comment


                        • Moram vas razocarati. Nemam ama bas nikakvu naklonost prema Federeru kao muskarcu. Niti bilo kojem drugom teniseru.

                          A Olja je u pravu, s godinama imam sve menje naklonosti prema teniserkama. Ali dok sam jos bio mlad svidjale su mi se tri: Jausovec, Ruzici i Mandlikova.

                          https://maribor-pohorje.si/images/te...a-jausovec.jpg

                          http://eualegromania.ro/wp-content/u...rginia-Ruzici-

                          http://1.bp.blogspot.com/-_uD5ywxSb0...kyo+(5041).jpg
                          Last edited by NI; 16-05-17, 21:53.

                          Comment


                          • To ti je kao da navijas za Zvezdu, pa se prebacis na Partizan, jednostavno ne ide i nikad nece ici. I ovaj primer je mnogo priblizniji nego taj tvoj muz-zena.
                            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                            sigpic

                            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                            with experience.

                            Comment


                            • Bojana,

                              Nije bas. Federer je bio prije nego se pojavio Novak. Zvezda i Partizan su se pojavili jednovremeno.

                              Comment


                              • Originally posted by NI View Post
                                A Olja je u pravu, s godinama imam sve menje naklonosti prema teniserkama. Ali dok sam jos bio mlad svidjale su mi se tri: Jausovec, Ruzici i Mandlikova.
                                Gabriela Sabatini i Martina Hingis su moja mladost.

                                Comment

                                Working...
                                X