Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by skeptik View Post
    Imate Novakov interviju na Blic portalu ako nekog zanima.
    ISKRENO Novak otvorio dušu pred turnir u Rimu: Da li mi je potreban stres svakog dana?
    http://sport.blic.rs/tenis/iskreno-n...g-dana/56jvr3l
    Evo citata iz tog intervjua

    - Kada više ne budem želeo da dobijem svaki meč, kada me ne budu privlačile gren slem titule ili prvo mesto na ATP listi, tada ću prestati da profesionalno igram tenis. Toliko toga sam postigao u životu i sportu da slobodno mogu da ostavim reket i nastavim da uživam. Imam porodicu, a uskoro ću drugi put postati otac. Da li mi je potreban stres svakog dana? Srećom, još želim da pobeđujem. Međutim, moram da pronađem novu insipiraciju.

    E sad, kako tumačiti da želiš da budeš No 1, da te privlače GS titule, da želiš dobiti svaki meč, A NEMAŠ INSPIRACIJU.
    Jbt, pa šta će ti veća inspiracija?
    Ova izjava koja ne korespondira sama sa sobom mi daje nadu da je dobri ("dobri" samo zato jer ovde širiš neophodni optimizam) NI u pravu kad kaže da je sve ovo dimna zavesa.

    Comment


    • Dobri NI griješi kod ovog da je igrao protiv Del Potra kao u najboljim danima. Del Potro raspad u tom periodu i kako nije udarao BH mogao je da se nametne, kao i protiv Lopeza. Stvarno stanje se vidjelo i prije i poslije tih mečeva.

      Comment


      • Originally posted by Panchev9 View Post
        Ali nije bio oženjen.. I nije imao suprugu kojoj moraš ugađati do sitnih crevca iako si prvi igrač na svetu.. Umesto da se žena profesionalnog sportiste prilagođava istome ovde imamo kontra slučaj..
        Mislite da Ćiska ne može da bude u blaženom stanju.. Zna se prioritet.. Sve je u službi postizanja što boljih rezultata i da se na sve načine pokuša kako bi Nadal opet postao No1..
        Slažem se potpuno. Jelena se njenom zdravom ishranom i nabijanjem kako se treba hrabiti počinje da ide na nerve. Ćuti devojko i odgajaj Stefana. Pa seti se Stena. Oter'o je suprugu od sebe da bi se totalno posvetio karijeri. Jedan je RF kome očinstvo očigledno prija...

        Comment


        • Zasicenje,jedini razlog zasto se sve ovo izdesavalo u zadnjih godinu dana.Pustite razne gmazove,jelene,marka ovoga onoga.Covjek je u godinu dana osvojio bukvalno sve,jednostavno pun mu je k.rac tenisa bio.To se vidjelo i prije Rg prosle godine na turnirima gdje on nakon osvojenih titula bukvalno vise nije slavio,osjecao se nekako psihicki zamor kao da je samo cekao Rg da osvoji i to je to.Kad sakupi dovoljno motivacije ponovo vratice se nema tu filozofije puno,kad ce to biti ja ne bih znao da procjenim.

          Comment


          • Ima ona prica da je posle RG prosle godine rekao to je to, zavrsio sam. I od tada krece pad, ali nije to pad, to je strmoglavi, nejasni pad. Mi ne pricamo o covjeku koji je bio pri vrhu i teskom mukom dobijao meceve kao Marej npr, nego o teniseru koji je nenormalno dominirao, koji je imao 15 vezanih finala na najvecim turnirima, koji je imao najbolji procenat pobjeda i poraza u Open eri. Ne radi se o vozacu F1 koji vise nema konkurentan bolid iako je na nivou, pa zato ne moze da pobjedjuje. Ne pricamo cak ni o Borgu koji je bio apsolutni kralj RG i Vimbldona ali ni u zenitu nije mogao do titule u Njujorku, ko zna dje bi i on zavrsio da nije samo odsetao od igre, ali to sto je Djokovic radio je bila nevjerovatna dominacija. Nije mu se pojavio neki rival ili rivali kao Federeru, nije imao povrede kao Nadal, nista od toga, vec samo luda glava i nedostatak motivacije i to na vrhuncu, u punom zenitu. Nije cak ni posteno rekao kao Rozberg sto je, to je to, ja sam svoje zavrsio i idem u penziju, vec je odlucio da od najveceg dominatora postane solidan top 20-30 igrac i to je to. I nema toga ko to moze da objasni. To ni dobri NI ne moze da objasni.
            sigpic

            Comment


            • Novak bi s Mirkom već jurio 15+GS

              Comment


              • A ne razumem Novaka kad kaže "moram pronaći novu inspiraciju". Zar sama pomisao da možeš da postaneš najtrofejniji teniser svih vremena nije sama po sebi inspiracija. Ti i da danas objaviš kraj karijere niko ne sme A da ti kaže niti zucne. Ti si nas proteklih 10g navik'o samo na uspehe i pobede. Doduše i razmazio do te mere da i polufinale Madrida smatramo kao tragediju i smak sveta. Ali ne slažem se s tobom da ti treba nova inspiracija. Jer koji motiv profesionalnom sportisti veći treba osim pobeda i samo pobeda. Na mesto gde si došao si zato što si težio perfekciji, gurao sebe na svakom treningu da izvlačiš maksimum i napreduješ i učiš iz dana u dan. Negde si pogubio ove niti pa poput Anuške izgovaraš nebuloze u koje ni ti ne veruješ a to su da si zadovoljan postignutim.

                Comment


                • Da smo svi isti, da svi radimo isto i imamo isti odnos prema stvarima i okolini, ovaj svet bi propao odavno, a verovatno ne bi ni postojao. Hvala bogu pa smo svi različiti.
                  A da sve najbolje znamo na svetu, od politike do sporta, u to nema valjda nikakve sumnje.
                  sigpic

                  Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                  But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                  Comment


                  • Originally posted by Vladan View Post
                    Nije mu se pojavio neki rival ili rivali kao Federeru, nije imao povrede kao Nadal, nista od toga, vec samo luda glava i nedostatak motivacije i to na vrhuncu, u punom zenitu. Nije cak ni posteno rekao kao Rozberg sto je, to je to, ja sam svoje zavrsio i idem u penziju, vec je odlucio da od najveceg dominatora postane solidan top 20-30 igrac i to je to. I nema toga ko to moze da objasni. To ni dobri NI ne moze da objasni.
                    Svasta mogu reci za Novaka ali ne i da ima ludu glavu. On je vrlo, vrlo inteligentan covjek.

                    A sad da odgovorim ta tvoje pitanje. Novakova pamet je uvijek bio dio problema. Jednostavno covjek ima potrebu da se izrazi jos na poneki nacin a ne samo reketom u ruci. Ali to nije glavni problem. Glavni problem je u tome sto je bio previse dominantan. Tu trazi razloge pada i sjeme buduceg uspona.

                    Originally posted by Bimbo View Post
                    Ova izjava koja ne korespondira sama sa sobom mi daje nadu da je dobri ("dobri" samo zato jer ovde širiš neophodni optimizam) NI u pravu kad kaže da je sve ovo dimna zavesa.
                    Svaka javna licnost mora biti neiskrena u medijima. Pubilka je presiroka i ne u potpunosti dobronamjerna. Ali njegova prica od USO je posebno neiskrena i nelogicna. A kad je to toliko nelogicno i neiskreno, onda krijes nesto. Ne sumnjam da to radi sa dobrim razlogom.

                    @Niki,

                    Ti kao zena to "smijes" napisati.
                    Last edited by NI; 15-05-17, 12:12.

                    Comment


                    • Uz njega je bivši psihički bolesnik koji mu filuje glavu nekim glupostima. Koliko se moraš pozdraviti s pameti da takvu spodobu pustiš blizu sebi a na krovu si svijeta. To je nevjerovatno ali i objašnjava sve, nema nade dok se ne otrese spodobe i odluči hoće li se baviti ozbiljno tenisom. On nivo može vratiti za mjesec dana, ne možda top, ali sigurno onaj koji će mu biti dovoljan da ne gubi od raznih vrsta boranije.

                      Comment


                      • Pa sto je cekao toliko

                        #Djokovic"I started thinking about changing staff after the US Open. I still don't know what awaits me, but I will reflect " #IBI17
                        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                        sigpic

                        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                        with experience.

                        Comment


                        • Biće bolje kad dođe pravi pravcati teniski stručnjak i kad se ADIO kaže Pepe Imazu.

                          Comment


                          • Originally posted by NI View Post
                            Svasta mogu reci za Novaka ali ne i da ima ludu glavu. On je vrlo, vrlo inteligentan covjek.

                            A sad da odgovorim ta tvoje pitanje. Novakova pamet je uvijek bio dio problema. Jednostavno covjek ima potrebu da se izrazi jos na poneki nacin a ne samo reketom u ruci. Ali to nije glavni problem. Glavni problem je u tome sto je bio previse dominantan. Tu trazi razloge pada i sjeme buduceg uspona.
                            Ja bih se slozio s tim da u njegovoj najblizoj mogucoj okolini nije Pepe Imaz. Inteligentan covjek to sebi ne dozvoljava.
                            sigpic

                            Comment


                            • Originally posted by Bimbo View Post
                              Pa kažeš u IW, ne moram, ali baš hoću. Tek toliko da vam pokažem nadmoć.
                              Na kraju, jedini u open eri držiš sva četri GS u svojim rukama u isto vreme i kao kruna svega osvajaš RG kao nesumljivi i poslednji dokaz svoje nadmoći.
                              I onda je došlo do zasićenja...RG je igrao sa povredom.
                              Tu dolazimo do ( po meni prve greške / propusta bolje reći u nizu, a već pisah o tome ) , odlazak na Vimbldon...
                              Posle osvajanja RG je došlo do pitanja "Šta dalje ? Osvojio sam sve , obrnuo igricu i kako sada nastaviti ?" Pri tom tu su i privatne stvari , porodica, sve što se i tu izdešavalo pred Vimbldon.

                              Nemoguće je razdvojiti Novaka- čoveka i Novaka - tenisera.


                              Pa razlaz sa Bekerom... I odluka da u prvom delu sezone ne putuje ni Pepe sa njim.
                              Pokušao je da napravi rez...
                              A kada nakon par meseci ni to nije pomoglo otpustio je ceo tim...sa kojim je bio u prijateljskim odnosima...
                              Amanovića jer ga je verovatno po njegovom mišljenju lošije savetovao po pitanju povrede koju je dugo vukao...
                              Griča jer je ispao iz kondicije za ovih par meseci...
                              Vajdu zbog one čuvene - lakši trening , ha ?
                              A sve zajedno jer su mu podilazili i aminovali...

                              EDIT : Sada videh Bojanin post.
                              To je jer su bili prijatelji...I što se previše vezao za njih...
                              Last edited by Marija81; 15-05-17, 12:15.
                              Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                              Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                              "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                              Comment


                              • Originally posted by notorious View Post
                                Uz njega je bivši psihički bolesnik koji mu filuje glavu nekim glupostima. Koliko se moraš pozdraviti s pameti da takvu spodobu pustiš blizu sebi a na krovu si svijeta. To je nevjerovatno ali i objašnjava sve, nema nade dok se ne otrese spodobe i odluči hoće li se baviti ozbiljno tenisom. On nivo može vratiti za mjesec dana, ne možda top, ali sigurno onaj koji će mu biti dovoljan da ne gubi od raznih vrsta boranije.
                                Ponekad pretjeras u svojem cinizmu/realizmu. Uz njega je njegov brat kojemu on, kao plemenit covjek, svesrdno pomaze. Moras razlikovati plemenitost i glupost.

                                Originally posted by bojanaBG View Post
                                Pa sto je cekao toliko

                                #Djokovic"I started thinking about changing staff after the US Open. I still don't know what awaits me, but I will reflect " #IBI17
                                Nas zajednicki (forumski) prijatelj shminka je to rekao odmah poslije USO. To je jedna linija koja se preplice u toj zanimljivoj sagi.
                                Last edited by NI; 15-05-17, 12:19.

                                Comment

                                Working...
                                X