Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by skeptik View Post
    Slazemo se, ne moze sa Pepeom ali on je i dalje tu.
    Ljudi, ne zavaravajte se. Nije Pepe uzrok, Pepe je posledica.
    Da ne ponavljam šta je sve Novak učinio zaključno sa RGom, ne preispituješ se posle toga i ne menjaš svoju filozofiju života i sporta nakon takvih uspeha. Vidiš da je ispravna i da si srećan na svakom polju. Uskladio čovek profesiju, familiju, sve....
    Nešto se krupno dogodilo što je dovelo do pojave Pepea, nešto krupno ga je dovelo u Novakov tim. Da li je to Markova depresija, nešto drugo ili treće, mi to ne znamo, a kako stvari stoje nećemo ni skoro saznati.
    Ponavljam, što se mene tiče, Pepe je posledica. Samo ne znam da li ga, kako NI reče, Novak koristi kao dimnu zavesu, što bi bilo fantastično jer će posle prestanka osnovnog uzroka krize sve doći na svoje, ili je njegova filozofija ipak ostavila traga na Novaka, pa se nemamo čemu nadati.
    To je krucijalna stvar.

    Comment


    • Originally posted by Bimbo View Post
      Ljudi, ne zavaravajte se. Nije Pepe uzrok, Pepe je posledica.
      Uzrok ili posledica, totalno nebitno. Njegovo prisustvo je pogubno za Novaka u teniskom pogledu, za ono zivotno necu da ulazim. Ali kao sto rekoh on je realnost.
      Last edited by skeptik; 15-05-17, 09:28.

      Comment


      • Originally posted by skeptik View Post
        Uzrok ili posledica, totalno nebitno. Njegovo prisustvo je pogubno za Novaka u teniskom pogledu, za ono zivotno necu da ulazim. Ali kao sto rekoh on je realnost.
        Druže, da se strpimo malo.
        Možda je dobri NI u pravu.
        Daće dragi Bog da jeste.

        Comment


        • NI je optimista, ja sam skeptik.

          Comment


          • Vrhunac svega bi bilo odlaganje odluke o novom treneru.. Što ne isključujem obzirom da se Novaku ne žuri.. Gmaz se nije smeo dogoditi.. Može on da pomaže Marku(rekreativcu života) i da ponekad bude prisutan.. Ali nije smeo da toliko utiče na Novaka u smislu koko nije bitna pozicija jedan, ima života i posle poraza bla bla bla
            .. I prosto je.. Gde su Gmazevi kod Rodžera,Rafe,Endija,Stana... Naravno da ih nema..

            Comment


            • Ma mene dusa boli sto se u njegovoj igri odlicno vidi da on moze mnogo vise, ali.. kao da nece, ne smije, ne zeli.. Zadnja 2 gema protiv nadala su me opasno iznervirala, jer se vidjelo tu kako moze da se bori. Da je onakav pristup mecu imao cijelo vrijeme, Rafa bi se o jadu zabavio da trijumfuje. I vjerovatno opet ne bi uspio. I bas mi je zapalo za oko to "kasnjenje" na udarce, u sta nisam bas siguran da je problem, da uopste postoji. On stize sve, ali se vise rijetko odlucuje za zestoke udarce iz nekomornih pozicija kao nekad. Prije je znao jedva da stigne lopticu i cini ti se da se iz te pozicije ne moze nista drugo do blok, ali on uspije da tom udarcu da takvu neku neocekivanu zestinu i dubinu, da se protivnik totalno obeshrabri. Slicno nesto kao Rafa sada.. A danas, ako nije 100% namjesten savrseno za udarac, on nece/ne moze nista drugo do da prebaci mrezicu. Kao da ledja prave neki problem tu, ne znam..
              Ritern je posebna prica, koja je, po meni, 90% njegovog posrnuca ovakvog. I ne moze me niko ubijediti kako su mu refleksi usporili. Vidi on odlicno i na vrijeme, ali nece da se unosi u udarac maksimalno, kako bi protivnika odmah bacio na maximalne muke. Nece.. Takodje anticipacija, citanje protivnika i citanje njegovog kretanja i udaraca od strane protivnika. Totalni kolaps i suprotnost od onoga sto je bio. Prije je on bio svakome u glavi, sada je svako u njegovoj glavi. Ne umije, tj NE ZELI da sakrije udarac kao ranije. I to je isto jedan od detalja kao i svi navedeni u ovom postu koji mogu ukazivati na ledja. To su udarci koji znatno opterecuju ledja, jer se namjestis za forhend dijagonalu, cijelim tijelom telegrafises protivniku da si se unio u taj udarac i da ces tamo da raspalis, ali u zadnjem trenu istegnes ruku i proslijedis je po paraleli. Em sto kiksa puno kod takvih promjena, em sto nikakve ostrine vise nema u tim udarcima, em sto se uopste ne trudi da sakrije svoju namjeru. Ili, ako sam u pravu, ne moze to vise da uradi zbog ledja. Ako zeli da promijeni stranu, on svojim tijelom mora protivniku da otkrije svoju namjeru. Prelose..

              Sto se taktike tice u mecu sa Nadalom, ne mogu da vjerujem koliko se Rafini protivnici glupiraju u nadtrcavanju sa njim. Neko je odje jos prije cetvrtfinala rekao pametnu stvar da Rafu samo treba drzati mirnog, gadjati ga u tijelo, jer u punom trku ne moze da promasi, niti da posalje slabu loptu. Ali zato po sredini kad ga gadjas, on sve sto umije je da prebaci mrezicu. Ok, zna da joj da neki spin, da lopta visoko leti i odskace, ali to je sve. Nema snage, nema ostrine, nema neuhvatljivih loptica. Federer ce to najbolje eksploatisati, bez obzira na podlogu...

              Comment


              • Originally posted by Bimbo View Post
                Možda je dobri NI u pravu.
                Zasto mi sve vise dajete epitet dobri?

                Originally posted by skeptik View Post
                NI je optimista, ja sam skeptik.
                Ja nisam skeptika ali sam veliki pesimista. Sve sto moze poci krivo, poci ce krivo. No, ja sam isto tako realista. Realista u meni kaze da Novak niej gotov. Joker je dao detalje ja cu prokometarisati njegov post:

                Originally posted by Joker View Post
                Ma mene dusa boli sto se u njegovoj igri odlicno vidi da on moze mnogo vise, ali.. kao da nece, ne smije, ne zeli.. 100% si u pravu. Pogledaj finale Dohe. Daleko najbolji mec ove godine. Mari na vrhu, Novak jos bolji. Onda potonuse na AO. Pa mec sa Delpom u IW. Kao u najboljim danima. Sa Gofanom 10-tak gemova.

                Zadnja 2 gema protiv nadala su me opasno iznervirala, jer se vidjelo tu kako moze da se bori. Da je onakav pristup mecu imao cijelo vrijeme, Rafa bi se o jadu zabavio da trijumfuje. I vjerovatno opet ne bi uspio. I bas mi je zapalo za oko to "kasnjenje" na udarce, u sta nisam bas siguran da je problem, da uopste postoji. On stize sve, ali se vise rijetko odlucuje za zestoke udarce iz nekomornih pozicija kao nekad. Prije je znao jedva da stigne lopticu i cini ti se da se iz te pozicije ne moze nista drugo do blok, ali on uspije da tom udarcu da takvu neku neocekivanu zestinu i dubinu, da se protivnik totalno obeshrabri. Slicno nesto kao Rafa sada.. A danas, ako nije 100% namjesten savrseno za udarac, on nece/ne moze nista drugo do da prebaci mrezicu. Kao da ledja prave neki problem tu, ne znam..Nedostatak rutine, meceva i treninga.

                Ritern je posebna prica, koja je, po meni, 90% njegovog posrnuca ovakvog. I ne moze me niko ubijediti kako su mu refleksi usporili. Vidi on odlicno i na vrijeme, ali nece da se unosi u udarac maksimalno, kako bi protivnika odmah bacio na maximalne muke. Nece.. Manjak zelje.

                Takodje anticipacija, citanje protivnika i citanje njegovog kretanja i udaraca od strane protivnika. Totalni kolaps i suprotnost od onoga sto je bio. Prije je on bio svakome u glavi, sada je svako u njegovoj glavi. Ne umije, tj NE ZELI da sakrije udarac kao ranije. I to je isto jedan od detalja kao i svi navedeni u ovom postu koji mogu ukazivati na ledja. To su udarci koji znatno opterecuju ledja, jer se namjestis za forhend dijagonalu, cijelim tijelom telegrafises protivniku da si se unio u taj udarac i da ces tamo da raspalis, ali u zadnjem trenu istegnes ruku i proslijedis je po paraleli. Em sto kiksa puno kod takvih promjena, em sto nikakve ostrine vise nema u tim udarcima, em sto se uopste ne trudi da sakrije svoju namjeru. Ili, ako sam u pravu, ne moze to vise da uradi zbog ledja. Ako zeli da promijeni stranu, on svojim tijelom mora protivniku da otkrije svoju namjeru. Prelose..Da bolje ga citaju. To je problem. Zato bolje igraju protiv njega. Nadajmo se da nisu ledja.

                Sto se taktike tice u mecu sa Nadalom, ne mogu da vjerujem koliko se Rafini protivnici glupiraju u nadtrcavanju sa njim. Neko je odje jos prije cetvrtfinala rekao pametnu stvar da Rafu samo treba drzati mirnog, gadjati ga u tijelo, jer u punom trku ne moze da promasi, niti da posalje slabu loptu. Ali zato po sredini kad ga gadjas, on sve sto umije je da prebaci mrezicu. Ok, zna da joj da neki spin, da lopta visoko leti i odskace, ali to je sve. Nema snage, nema ostrine, nema neuhvatljivih loptica. Federer ce to najbolje eksploatisati, bez obzira na podlogu...To ne vazi za Novaka. Imao je ispravnu taktiku i ocajnu egzekuciju.
                Last edited by NI; 15-05-17, 11:18.

                Comment


                • Imate Novakov interviju na Blic portalu ako nekog zanima.
                  ISKRENO Novak otvorio dušu pred turnir u Rimu: Da li mi je potreban stres svakog dana?
                  http://sport.blic.rs/tenis/iskreno-n...g-dana/56jvr3l
                  Last edited by skeptik; 15-05-17, 11:16.

                  Comment


                  • Vrti istu ploču..

                    Comment


                    • novog trenera ocekujem posle vimbldona

                      amerikanca nekog

                      Comment


                      • To je sve samo nije iskreno. Prica sto mora da prica. Ista prica uz neophodne varijacije.

                        Comment


                        • Dobri, dobri NI, vjeciti optimista.
                          sigpic

                          Comment


                          • Treba razdvojiti dve stvari: Novak - privatno i Novak - teniser. Te dve stvari se nikako ne smiju poklapati, bar javnost ne sme znati za to. S obzirom da kod njega se sve pomesalo, mi vec ne razlikujemo jedno od drugo. Neupitno je da privatni zivot utice na profesionalni, ali realno sto to zanima jednog navijaca? Apsolutno nista. Mi gledamo tenisera Djokovica, ili bilo kog drugog, i uzivamo, cenimo, kritikujemo njegovu igru. Pravi profesionalac, kakav je Novak bio, 100% se posvecuje tenisu i njega zanima samo to. On ima obavezu, jer je (bio) prvi teniser sveta, jer je jedan od najboljih koji je ikad igrao ovu igru, jer je debelo placen za to, i zato sto moderni tenis, odnosno moderni sport, postoji zbog navijaca. Gledanost je ta koja njega pravi milionera, tako da je on zaradio zbog svog uspeha, ali i zbog svih nas koji sledimo i konzumiramo sport. I zato je neprofesionalno reci tenis mi vise nije prioritet, imam drugih ciljeva. Posle takve izjave, napusta se sport, i produzava sa privatnim zivotom. To je jednostavno tako, mora se imati odnos prema navijacima, prema konkurentima, prema javnosti, prema sponzorima, jer od svega toga i zbog sve toga on je to sto je danas.

                            Sta se dogadja trenutno? Kao i sve u zivotu i ovo je verovatno sklop okolnosti, ali prema izjavama, njegovim i njegovih bliskih, prema ponasanju, medijskog eksponiranja, meni se problem cini jako slozenim. I mislim da i nema toliko veze sa motivom i tenisom, nego sa familijom koja "ne podnosi" njegov uspeh. Cini mi se da svako meri svoj pridones u njegovoj karijeri, te roditelji sve zrtvovali, te braca ne uspeli, te supruga nije izgradila karijeru, ispada da Novak ima najmanji ucinak u svoj uspeh. Nekako njegovo opkruzenje ne uspeva da se stavi u drugi plan, a da njega izbace kao apsolutni prioritet, jer realno oni zive ovakav zivot iskljucivo zbog njegovog neverovatnog talenta i istog takvog uspeha. Pa, dolazi verovatno do niz frustracije i komplekse, pa recnik kojima on sad govori, nije uopste njegov stav prema zivotu, nego njegovih najblizih. A, on ocito se mora "spustiti" na njihovom nivou, da bi bio isti, odnosno da bi oni bili "veci".

                            Pa, na kraju ispada, da moramo prezirati ovog Novaka tenisera, a zaliti Novaka privatno.

                            Ako, ne uspe da odvoji profesionalno od privatno, nazalost bolje je da zavrsi karijeru. Ja mu ipak zelim da nadje nacin (strucnu pomos) i da pronadje toliko potrebni balans i da da jos dosta toga tenisu. A, zato izgleda treba da i se neko drugi potrudi. Ako uopste ima tamo zelje i kapaciteta.

                            Nadajmo se najboljem.
                            Last edited by Niki; 15-05-17, 11:36.

                            Comment


                            • Nisam se obratila ni tebi NI, ni tebi Pancheve, niti sam mislila nešto konkretno na vas, već sam uopšteno svima vama koji pominjete depresiju i od toga pravite nešto što se kaže od muve slona.... jer sam se u suštini juče u onom podužem postu prva dotakla te teme i Novakove kobajgi depresije, koju sada naširoko neki obrazlažu, a sa čime se apslolutno ne slažem. Naravno moja stvar.
                              Poenta je sledeća...kada neko vikne nešto određena grupa, nebitno koja, ima nas raznih i svih shvatanja, odmah to prihvati, zakači se, hvata se za tu "slamku spasa", tražeći odgovore i priča ode u totalno drugom pravcu, nebitno da li je to istina, realna situacija ili ima li smisla..
                              Po milijarditi put... niko ovde ne može da zna šta Novaka muči, svi se bavimo onim najgorim i najvećm spekulacijama od početka i to je sve verovatno normalno donekle, samo što se granica dobrog ukusa prešla ohooohooohooooo odavno, ali nažalost tako će biti dokle god je u ovom stanju, dokle god nemamo odgovore neke i dokle god ona dvojica sede u njegovom boksu. Najtužnije je što sve ono dobro što je bilo, a bila je milion i jedna stvar kod njega i ono što nam je svima dao, ko namerno, ko slučajno, ko iz neprihvatanja sadašnje situacije.. zaboravlja i zanemaruje. Baviti se javno nečijom psihom i pisati teške kvazi doktorko-pishološke disertacije je veoma i tužno i ružno. Novak to nije zaslužio, a mislim da ima još mnogo kredita, ko hoće da gleda tako stvari. Ne možete da svarite tu situaciju, pređite ne drugi sport, okrenite kanal, navijajte za nekog drugog, prosto da porstije ne može biti.

                              A takođe sam naširoko pisala šta mu se sve privatno dešavalo prošle godine, što je apsolutno nemoguće odvojiti od Novaka tenisera... Nećete da prihvatite, ne razumete ili zanemarujete sve to...vaš problem, ali odavno je mnogo toga vezano za njega postalo baš mučno i degutantno čitati ovde.
                              Last edited by miloolja; 15-05-17, 11:53.
                              sigpic

                              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                              Comment


                              • Originally posted by Niki View Post
                                Treba razdvojiti dve stvari: Novak - privatno i Novak - teniser. Te dve stvari se nikako ne smiju poklapati, bar javnost ne sme znati za to. S obzirom da kod njega se sve pomesalo, mi vec ne razlikujemo jedno od drugo. Neupitno je da privatni zivot utice na profesionalni, ali realno sto to zanima jednog navijaca? Apsolutno nista. Mi gledamo tenisera Djokovica, ili bilo kog drugog, i uzivamo, cenimo, kritikujemo njegovu igru. Pravi profesionalac, kakav je Novak bio, 100% se posvecuje tenisu i njega zanima samo to. On ima obavezu, jer je (bio) prvi teniser sveta, jer je jedan od najboljih koji je ikad igrao ovu igru, jer je debelo placen za to, i zato sto moderni tenis, odnosno moderni sport, postoji zbog navijaca. Gledanost je ta koja njega pravi milionera, tako da je on zaradio zbog svog uspeha, ali i zbog svih nas koji sledimo i konzumiramo sport. I zato je neprofesionalno reci tenis mi vise nije prioritet, imam drugih ciljeva. Posle takve izjave, napusta se sport, i produzava sa privatnim zivotom. To je jednostavno tako, mora se imati odnos prema navijacima, prema konkurentima, prema javnosti, prema sponzorima, jer od svega toga i zbog sve toga on je to sto je danas.

                                Sta se dogadja trenutno? Kao i sve u zivotu i ovo je verovatno sklop okolnosti, ali prema izjavama, njegovim i njegovih bliskih, prema ponasanju, medijskog eksponiranja, meni se problem cini jako slozenim. I mislim da i nema toliko veze sa motivom i tenisom, nego sa familijom koja "ne podnosi" njegov uspeh. Cini mi se da svako meri svoj pridones u njegovoj karijeri, te roditelji sve zrtvovali, te braca ne uspeli, te supruga nije izgradila karijeru, ispada da Novak ima najmanji ucinak u svoj uspeh. Nekako njegovo opkruzenje ne uspeva da se stavi u drugi plan, a da njega izbace kao apsolutni prioritet, jer realno oni zive ovakav zivot iskljucivo zbog njegovog neverovatnog talenta i istog takvog uspeha. Pa, dolazi verovatno do niz frustracije i komplekse, pa recnik kojima on sad govori, nije uopste njegov stav prema zivotu, nego njegovih najblizih. A, on ocito se mora "spustiti" na njihovom nivou, da bi bio isti, odnosno da bi oni bili "veci".

                                Pa, na kraju ispada, da moramo prezirati ovog Novaka tenisera, a zaliti Novaka privatno.

                                Ako, ne uspe da odvoji profesionalno od privatno, nazalost bolje je da zavrsi karijeru. Ja mu ipak zelim da nadje nacin (strucnu pomos) i da pronadje toliko potrebni balans i da da jos dosta toga tenisu. A, zato izgleda treba da i se neko drugi potrudi. Ako uopste ima tamo zelje i kapaciteta.

                                Nadajmo se najboljem.
                                Gde je Like button kad ti treba. Slazem se sa napisanim.

                                Comment

                                Working...
                                X